بهترین رستوران های شیراز

لیست بهترین رستوران های شیراز

از مهم ترین مکان های مورد علاقه مردم در تور شیراز، رستوران ها می باشند. در شیراز رستوران های بسیار زیادی وجود دارد که با توجه به خدماتی که ارائه داده اند، در دسته بندی های مختلفی قرار داده ایم که به شرح زیر می باشند:  

لاکچری ترین رستوران های شیراز

اغلب رستوران های شیراز با توجه به منوی خود، دارای قیمت های متنوعی می باشند. در این قسمت به معرفی 2 تا از لاکچری ترین رستوران های این شهر می پردازیم:

رستوران باغ شاپوری

می توانید در رستوران باغ شاپوری، دو وعده غذایی ناهار و شام را در یک محیط سنتی و همراه با موسیقی زنده نوش جان کنید. این رستوران انواع غذا های ایرانی، فرنگی و سنتی نظیر انواع کباب و استیک، دیزی و انواع پلو در رستوران و انواع دسر و کیک به همراه نوشیدنی های متنوع را در قسمت کافی شاپ خود با کیفیت بالا ارائه می دهد که در بین رستوران های گران شیراز قرار گرفته است. ساعت کاری این مجموعه از 8 صبح تا 11 شب می باشد.

آدرس: شیراز، بلوار کریم‌خان، خیابان انوری، عمارت شاپوری

رستوران هفت خوان

این رستوران با توجه به نام خود، از هفت قسمت تشکیل شده که تعداد 5 قسمت آن به رستوران و 2 قسمت آن به کافی شاپ اختصاص داده شده است. رستوران هفت خوان شیراز دارای انواع غذا های ایرانی، فرنگی، کافی شاپ، فست فود می باشد که می توانید با توجه به ذائقه خود، هر آنچه بخواهید را سفارش دهید. این رستوران در کنار منوی عادی خود، منوی ویژه گیاه خواران و کودکان را هم ارائه می دهد. این مجموعه با ارائه بیش از 500 نوع غذا، رستورانی گران قیمت در شیراز می باشد. رستوران فرود، رستوران نوفل، رستوران سیندخت، فست فود بلیان، رستوران گرسیوز، از جمله رستوران ها و فست فوی های موجود در این رستوران بزرگ می باشند که هر کدام با توجه به منوی خود، دارای ساعت کاری متفاوتی می باشند که به شرح زیر می باشد:

رستوران فرود: از ساعت 12 ظهر تا 12 شب می توانید برای سرو غذا به این رستوران مراجعه کنید.

رستوران نوفل: این رستوران از ساعت 12 تا 16:30 و 19 تا 24 باز می باشد.

رستوران سیندخت: این رستوران در دو نوبت صبح از ساعت 7 تا 11 و عصر از 12 تا 16 آماده پذیرایی از مهمانان می باشد.

فست فود بلیان: از 12 ظهر الی 12 شب باز بوده و آماده پذیرایی از مهمانان می باشد.

رستوران گرسیوز: ساعت کاری این رستوران از 19 تا نیمه های شب می باشد.

آدرس: شیراز، بلوار جدید قرآن، نبش کوچه هفدهم

رستوران آفریقایی آکاسیا

از رستوران های معروف شیراز است که در محله زند و در هتل بزرگ پارس واقع شده است. در این رستوران می توانید انواع غذا همچون شیشلیک، ماهیچه، چلو کباب، چلو جوجه به همراه انواع سالاد و نوشیدنی را در ظروف مسی و وارمر نوش جان کنید. استفاده از مواد اولیه تازه و کیفیت بالا سبب شده است غذاهای رستوران آفریقایی آکاسیا از قیمت بسیار بالایی برخوردار شوند. سرو غذا در کنار موسیقی زنده، میز اردو، پارکینگ و رزرو تلفنی از امکاناتی است که در این رستوران ارائه شده است.

آدرس: شیراز، خیابان زند، روبروی خیابان فلسطین

رستوران های شیراز با قیمت مناسب

شیراز علاوه بر رستوران های لاکچری خود، رستوران هایی هم دارد که باتوجه به کیفیت خوبی که دارند در بین رستوران های قیمت مناسب قرار گرفته اند. این رستوران ها عبارتند از:

رستوران حاجی بابا شیراز

رستوران حاجی بابا دارای دو طبقه مجزا می باشد که طبقه اول به آقایان و طبقه دوم آن به بانوان اختصاص داده شده است. همچنین قسمت بانوان دارای لژ خانوادگی می باشد که اگر به همراه خانواده به این رستوران می روید، می توانید در این قسمت قرار بگیرید. منوی این رستوران شامل انواع چلو، کباب، خوراک، شیشلیک، ماهیچه و انواع سالاد و نوشیدنی در دو وعده غذایی ناهار و شام می باشد. این رستوران از 11 صبح تا 23 باز است.  

آدرس: شیراز، میدان ستاد، بلوار کریم خان زند، بین زند 39 و 37

رستوران دوسی شیراز

رستوران دوسی، از رستوران های قیمت مناسب شیراز است که با طبخ انواع غذا های ایرانی و سنتی، آماده پذیرایی از مهمانان است. در منوی این رستوران انواع غذای ایرانی با خورشت های متنوع، کباب، انواع دیزی، خوراک و انواع غذا های سنتی چون قرمه عشایری، قرمه نیمرو، چغور بغور، و... به همراه انواع سالاد و پیش غذا به چشم می خورد که می توانید سفارش دهید. این رستوران علاوه بر غذاهایی که گفته شد، انواع شربت به لیمو، شربت شیراز، بهشت گمشده و... عرقیجاتی همچون عرق بیدمشک، عرق کاسنی، نسترن ارائه شده است. ساعت کاری این رستوران از 11:30 تا 23 می باشد. این رستوران به لحاظ قرار گیری در نزدیکی ایستگاه مترو زندیه، دسترسی بسیار خوبی را برای مهمانان فراهم کرده است.

آدرس: شیراز، محله گود عربان، میدان شهرداری، خیابان پیروزی، کوچه 4

بهترین رستوران های شیراز با موسیقی زنده

در بیشتر رستوران هایی که در این شهر وجود دارند، می توان امکان سرو غذا به همراه موسیقی فراهم شده است. در این مطلب به بررسی 2 تا از این رستوران ها را می پردازیم.

رستوران شرزه شیراز

از قدیمی ترین رستوران های شیراز است که برای دو وعده ناهار و شام می توان به آن مراجعه کرد. سرو غذا در کنار موسیقی زنده سنتی از مزیت های این رستوران به شمار می رود. این رستوران انواع غذاهای ایرانی و سنتی را در منوی خود دارد که می توانید به صورت آنلاین هم سفارش دهید. ماهیچه، باقالی پلو، انواع کباب، کشک و بادمجان و سالاد شیرازی و... از محبوب ترین غذاهای این رستوران می باشند. موقعیت قرار گیری خوب این رستوران سبب شده است تا فاصله بسیار کمی از ارگ کریم خان داشته باشد. قیمت غذا های این رستوران بسیار گران است، اما به دلیل بهره مندی از کیفیت بالا، ارزش امتحان کردن را دارند. ساعت کاری این مجموعه از 12 ظهر تا 11 شب می باشد.

آدرس: شیراز، خیابان طالقانی، خیابان مسجدوکیل، رستوران شرزه

رستوران سنتی صوفی شیراز

با انتخاب رستوران سنتی صوفی شیراز، تجربه سرو غذا در محیطی سنتی به همراه موسیقی زنده را خواهید داشت. منوی این رستوران شامل انواع غذا های ایرانی همچون انواع کباب، خورشت و پیش غذا و غذا های فرنگی مانند انواع استیک، انواع پاستا، لازانیا و...  می باشد. همچنین می توانید غذا های اصیل شهر شیراز را هم در این رستوران سفارش دهید. اگر ساعات نزدیک به ناهار یا شام را برای بازدید از باغ عفیف آباد انتخاب کنید، می توانید برای سرو غذا به این رستوران مراجعه کنید. چرا که این باغ در نزدیکی رستوران سنتی صوفی قرار گرفته است. منوی این رستوران بسیار گران است و می توانید از ساعت 11:30 تا 16 و 19 تا 23 به آن مراجعه کنید.

آدرس: شیراز، بلوار ستارخان، روبروی کوچه 18

بهترین رستوران سنتی شیراز

شهر شیراز که یک شهر تاریخی است، علاوه بر رستوران هایی که از فضا و غذا های مدرن استفاده می کنند، رستوران هایی هم دارد که می توانید با مراجعه به آن ها، انواع غذاهای سنتی را در یک محیط سنتی تجربه کنید. این رستوران ها عبارتند از:

رستوران سنتی کته ماس شیراز

 بهترین گزینه برای تجربه غذا های سنتی و مقرون به صرفه، رستوران سنتی کته ماس می باشد. انواع خورشت های ایرانی، خورشت های فصل، آلولاپلو، فسنجان، انواع کباب و کشک و بادمجان از جمله غذا های موجود در این رستوران می باشند. خورشت های کته ماس، از محبوب ترین غذا های این رستوران هستند که پیشنهاد می کنیم در زمان رفتن، حتما امتحان کنید. همچنین اگر به غذا های دریایی علاقه دارید، می توانید قلیه ماهی نیز سفارش دهید. سرویس VIP در این رستوران، این امکان را قرار داده که می توانید برای برگزاری مراسمی مانند جشن تولد و... از آن استفاده کنید. این رستوران، هر روزه از ساعت 8 صبح تا 11 شب آماده پذیرایی از مهمانان می باشد.

آدرس: شیراز، ایزدی، خیابان لطف علی خان زند، سه ‌راه نمازی، طبقه زیرین هتل سعید

رستوران سنتی شاطر عباس شیراز

دارای دو شعبه می باشد که منویی شامل انواع غذا های ایرانی و فرنگی مانند انواع خوراک، کباب، چلو خورشت، پلو و انواع استیک و میگو به همراه سالاد و نوشیدنی های متنوع را دارا می باشند. ساعت کاری این رستوران ها از 11:30 تا 24 می باشد. از محبوب ترین غذا های رستوران شاه عباس می توان به باقالی پلو با ماهیچه گوسفندی و چلو کباب ویژه مخصوص شاطر اشاره کرد.

شعبه 1: شیراز، خیابان خاک‌شناسی

شعبه 2: بلوار چمران، بعد از بیمارستان چمران

بهترین رستوران های شیراز برای تولد

در این قسمت به رستوران هایی که مناسب برگزاری مراسم و جشن های کوچک هستند، می پردازیم.

رستوران تین شیراز

رستوران تین با محیط دنج و زیبایی که دارد، برای برگزاری جشن های کوچک چون تولد و یا مهمانی، بسیار مناسب است. این رستوران در منوی خود انواع غذا های ایرانی، انواع خوراک، کباب و... را قرار داده است که می توانید در دو وعده غذایی ناهار و شام سفارش دهید. رستوران تین از ساعت 12 الی 15 و 19 الی 23 آماده پذیرایی از مهمانان می باشد.

آدرس: میدان دانشجو، ابتدای ساحلی غربی

رستوران کافه عتیق شیراز

از کافه رستوران های معروف در شیراز است که در خیابان رودکی قرار گرفته است. این کافه رستوان با محیط زیبایی که دارد، مناسب برگزاری انواع مهمانی های کوچک، جشن های تولد و قرار های دوستانه است.

بهترین رستوران های شیراز برای صبحانه

در شهر شیراز رستوران هایی وجود دارند ه علاوه بر وعده های ناهار و شام، صبحانه را هم در برنامه خود دارند. بهترین رستوران های شیراز برای صبحانه عبارتند از:

باغ رستوران راز شیراز

این رستوران در بلوار شاهد واقع شده و نزدیک ترین رستوران به هتل هما شیراز می باشد. ساعت کاری این مجموعه از 8 صبح الی 11 شب می باشد. شما در این رستوران می توانید. این مجموعه دارای منوی متنوعی صبحانه چون املت، نیمرو و آش سبزی و همچنین صبحانه ای فرنگی به نام کنتینانتال می باشد. از دیگر غذا های این رستوران می توان به فیله مینیون، بیف استراگانوف، شف استیک و پیش غذا هایی چون سیب زمینی تنوری، سوپ، نان سیر و ... اشاره کرد. با توجه به امکانات ارائه شده این باغ باید حدس زده باشید قیمت غذاهای این رستوران نسبتا زیاد است. باغ رستوران راز دارای موسیقی زنده و بوفه اردور نیز می باشد.

آدرس: شیراز، بلوار شاهد، مجموعه رستوران باغ راز

رستوران جوی شیراز

رستوران جوی، دارای سه وعده غذایی صبحانه، ناهار و شام است که می توانید در محیطی دنج نوش جان کنید. این رستوران انواع غذا های ایرانی، ایتالیایی، آمریکایی و... را در منوی خود قرار داده است. اگر به دنبال رستورانی خوب برای سرو صبحانه در شیراز هستید، پیشنهاد ما رستوران جوی می باشد که می توانید انواع املت سنتی، قرمه گوشت و تخم مرغ، سوسیس گوجه با انواع نان چون سنگک، بربری را سفارش دهید. این رستوران همه روزه از ساعت 8 تا 12 شب باز می باشد.

آدرس: شیراز، معالی آباد، کوچه خلبانان ۱۰

بهترین رستوران‌های شیراز از نظر مردم

امکانات و خدمات، موقعیت قرار گیری، منوی رستوران به همراه قیمت غذا ها از عواملی هستند که می توانند سبب جذب مردم شوند. در این قسمت به بهترین رستوران ها از نظر مردم خواهیم پرداخت.

رستوران خانه سنتی پرهامی شیراز

رستوران خانه سنتی پرهامی، شنبه تا جمعه از ساعت 8 تا 24 در دو وعده غذایی ناهار و شام، آماده پذیرایی از مهمانان است. منوی این رستوران دارای انواع غذا های سنتی چون دم پختک با گوشت گوسفندی، کلم پلو، کشک و بادمجان، دو پیازه آلو، ته چین مرغ و... می باشد. از جاذبه های نزدیک این رستوران می توان به مسجد نصیر الملک، مسجد وکیل، شاه چراغ و... اشاره کرد که می توانید پس از بازدید از آن ها برای سرو غذا به این رستوران مراجعه کنید. این رستوران به دلیل کارکنان و کیفیت و طعم غذا های خود، از محبوب ترین رستوران های شیراز از نظر مردم به شمار می رود.

رستوران خوشا شیراز

از رستوران های مناسب برای جمع های خانوادگی می باشد که دارای انواع غذا های ایرانی، فرنگی و سنتی می باشد. ماهیچه، انواع کباب، شیشلیک، دیزی مخصوص خوشا، انواع پیتزا و استیک و انواع نوشیدنی و پیش غذا از جمله غذا های موجود در منوی رستوران خوشا می باشند که می توانید آن ها را سفارش دهید. در این رستوران دو وعده غذایی ناهار و شام وجود دارد. اگر وعده شام را برای رفتن به این رستوران انتخاب کنید، می توانید همراه با غذا از موسیقی زنده نیز لذت ببرید. این رستوران به سبب غذا های باکیفیت و قیمت خوب و همچنین فضای مخصوص برگزاری مراسم و جشن ها، در بین بهترین رستوران های شیراز از نظر مردم قرار گرفته است.

آدرس: بلوار صنایع روبروی ورودی گلدشت حافظ

بهترین رستوران های شیراز با منوی فرنگی

رستوران چینی اژدها: این رستوران در خیابان سمیه، خیابان شهید حدادی، جنب هتل آپارتمان سبز واقع شده است. منوی رستوران چینی اژدها، شامل انواع پیش غذا همچون انواع سوپ و سبزیجات،  انواع غذا های دریایی چون انواع میگو و ماهی، خرچنگ قرمز، قزل آلا، انواع خوراک مانند جوجه منغولی، انوع استیک، انواع نودل، انواع پلو و... می باشد. این رستوران با انواع غذا های دریایی و فرنگی، رستورانی مناسب برای جمع های خانوادگی و مهمانان خارجی و توریست ها می باشد. رستوران چینی اژدها، همه روزه از ساعت 12 ظهر تا 3:30 بامداد، آماده پذیرایی می باشد.

کافه رستوران ایتالیایی بلانش: این رستوران در خیابان دوستان، نرسیده به بلوار کسایی قرار گرفته است و منویی شامل انواع غذا های فرنگی همچون پیتزا، پاستا و لازانیا، انواع بلانش اسپشیال و انواع پیش غذا و نوشیدنی می باشد. ساعت کاری این رستوران همه روزه از 18 تا 24 می باشد.

رستوران ایتالیایی لوتینو: این رستوران دارای دو فضای سربسته و فضای باز است که می توانید به دلخواه جای نشستن خود را انتخاب کنید. منوی این رستوران شامل انواع غذا های ایرانی و ایتالیایی، پیتزا، ساندویچ، برگر، فست فود، سوخاری، پاستا، ماهی، استیک و سالاد می باشد. رستوران لوتینو در خیابان عفیف آباد، رو به روی کوچه 18، ساختمان آل سید، طبقه 5 قرار گرفته است. این مجموعه همه روزه از ساعت 18 تا 12 شب باز می باشد.

بهترین باغ رستوران های شیراز

باغ رستوران دالاهوو و باغ رستوران سنتی شیراز دو تا از بهترین باغ رستوران های شیراز می باشند که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

باغ رستوران دالاهو شیراز

از باغ رستوران های سنتی شیراز محسوب می شود. این رستوران شامل انواع غذا های ایرانی، سنتی و محلی به همراه انواع نوشیدنی می باشد. شیشلیک و چلو گوشت گردن، از معروف ترین غذا های این باغ رستوران به شمار می روند. این رستوران با کیفیت بالای خود، در بین رستوران های گران قیمت شیراز قرار دارد. این باغ مکان مناسبی برای برگزاری انواع مراسم و جشن ها می باشد. از آن جایی که این رستوران در بیشتر روز ها شلوغ است، بهتر است قبل رفتن، میز خود را رزرو کنید. باغ رستوران دالاهو همه روزه از ساعت 12ظهر الی 16 عصر و 19 الی 24 باز می باشد.

آدرس: ابتدای اتوبان شیراز سپیدان، بعد از پلیس راه، فرعی دوم سمت راست، کوچه دالاهو

باغ رستوران سنتی ترنج شیراز

در این باغ رستوران می توانید به همراه سرو غذا، از انواع موسیقی های سنتی و پاپ که به صورت زنده اجرا می شوند، لذت ببرید. منوی این رستوران شامل انواع غذاخوری چون سفره خانه، طباخی، دیزی سرا، چایخانه و چلوکبابی می باشد. باغ رستوران سنتی ترنج همه روزه از ساعت 9 صبح تا 12:30 شب آماده پذیرایی می باشد.

آدرس: شیراز، پل صنایع، به سمت اکبر آباد، سمت چپ،کوچه حشمت الله دینکانی،کوچه پنج

در این مقاله سعی شد بهترین رستوران های شیراز را از لحاظ مختلف بررسی کنیم. اگر شما تجربه سرو غذا در رستورانی دارید که در این مطلب گفته نشده است، می توانید در قسمت نظرات ثبت کنید. از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید، سپاسگزارم