رسپینا
مشهد

شهربازی قهرمانان مشهد؛ شهربازی پیشرفته با تجهیزات مدرن

شهربازی قهرمانان مشهد جزء بزرگترین و مجهزترین شهربازی های مشهد می باشد. این مجموعه یکی از مقاصد مهم گردشگران و زائرانی است که از شهرهای مختلف وارد مشهد می شوند. شهربازی قهرمانان دارای امکانات مختلفی است که در ادامه به بررسی آن می پردازیم. با رسپینا همراه باشید.

شهربازی قهرمانان مشهد

شهربازی قهرمانان مشهد کجاست؟

تور مشهد از تهران

آدرس شهربازی قهرمانان مشهد

شهربازی قهرمانان مشهد که نام دیگر آن شهربازی سرزمین خورشید و شهربازی سپاد است در بلوار خیام شمالی و در حاشیه میدان خیام وقع شده است.

تلفن شهربازی قهرمانان مشهد۰۵۱-۳۷۵۲۲۲۲۲
ساعت کاریشنبه تا چهارشنبه ۶ عصر تا ۱ بامداد
پنج شنبه و جمعه ۵ عصر تا ۱ بامداد
هزینه ورودیافراد بالای ۳ سال هر نفر 15000 تومان
فاصله از حرم با ماشین20 دقیقه

View Larger Map

مسیرهای دسترسی به شهربازی قهرمانان مشهد

موقعیت خوب این شهربازی در شهر مشهد، مسیرهای دسترسی به این شهربازی را راحت ساخته است. شما می توانید با استفاده از مترو، اتوبوس و خودروی شخصی به این شهربازی برسید.

دسترسی با خودروی شخصی به شهربازی قهرمانان مشهد

دسترسی از حرم امام رضا به شهربازی قهرمانان مشهد

اگر شما در اطراف حرم امام رضا واقع شده اید، سه مسیر دسترسی برای رسیدن به این شهربازی وجود دارد. در مسیر اول از بلوار شیرازی بوده که پس از عبور از میدان شهدا و بلوار قرنی، به میدان فردوسی خواهید رسید. در میدان فردوسی از خروجی اول به سمت راست رفته و پس از عبور از بلوار توس وارد بلوار خیام جنوبی می شوید. در ادامه از میدان خیام عبور کرده و به شهربازی سرزمین خورشید مشهد می رسید.

همچنین می توانید از بلوار طبرسی و عبور از میدان فجر وارد بلوار بابانظر (صد متری) شوید. در ادامه از میدان امام حسین عبور کرده و به میدان خیام می رسید. در سمت راست میدان خیام این شهربازی قابل مشاهده است.

دسترسی از پارک وکیل آباد به شهربازی قهرمانان مشهد

شما می توانید پس از تفریح خانوادگی در پارک وکیل آباد مشهد، از شهربازی قهرمانان مشهد بازدید کنید. در مسیر اول از بلوار وکیل آباد تغییر مسیر داده و وارد بلوار نمایشگاه شوید سپس از سمت راست وارد بزرگراه امام علی می شوید. در ادامه از میدا فهمیده عبور کرده و پس از آن وارد میدان خیام شوید.

دسترسی با مترو به شهربازی قهرمانان مشهد

یکی از وسایل حمل و نقل عمومی در مشهد، مترو می باشد که در دو خط جابجایی مسافران را انجام می دهد. نزدیکترین ایستگاه مترو به این شهربازی مشهد، ایستگاه خیام در ابتدای بلوار خیام جنوبی است. شما می توانید از ایستگاه شهدا و بسیج در نزدیکی حرم به این ایستگاه برسید. پس از اینکه در این ایستگاه پیاده شدید می توانید با خط 88 که از بلوار خیام و میدان خیام عبور می کند وارد شهربازی قهرمانان مشهد شوید.

متروی مشهد

دسترسی با اتوبوس به شهربازی قهرمانان مشهد

برای بازدید از شهربازی قهرمانان مشهد می توانید از اتوبوس نیز استفاده کنید. یکی از این خطوط، خط 28 بوده که از میدان شهدا در نزدیکی حرم به میدان سپاد در ضلع شمالی شهربازی قهرمانان مشهد می رود. همچنین خط 88 از پایانه آزادی در مجاورت پارک ملت به میدان امام حسین می رود که در مسیر آن، میدان خیام واقع شده است. مسیر خط 99 نیز از پایانه وکیل آباد در مجاورت پارک وکیل آباد به پایانه خواجه ربیع بوده که از شهربازی قهرمانان مشهد نیز عبور می کند. مسیر 3 از پایانه الهیه به پایانه شهید مفتح و خطوط 8 و 9 نیز از میدان خیام عبور می کنند.

اتوبوس مشهد به شهربازی قهرمانان مشهد

پیشنهاد ویژه رسپینا: رزرو تور مشهد با قطار از تمام شهرها با گارانتی قیمت

امکانات شهربازی قهرمانان مشهد

شهربازی سپاد مشهد با قهرمانان مشهد، یکی از شهربازی های مشهد  بوده که دارای امکانات مختلف تفریحی، سرگرمی و رفاهی می باشد. از نمادهای برجسته این شهربازی، مجسمه مربوط به رستم، اسطوره شاهنامه فردوسی، در ورودی آن می باشد. این مجسمه از جنس فایبرگلاس بوده که 17 متر ارتفاع دارد.

امکانات شهربازی قهرمانان مشهد

وسایل بازی شهربازی قهرمانان مشهد

بازی های موجود در شهربازی قهرمانان مشهد در دسته های مختلفی می باشد. این دسته ها شامل VR کلوپ، بازی های هیجانی، بازی های خانوادگی، بازی های کودک و کلوپ کودک می باشد. در ادامه انواع بازی های این دسته های مختلف بررسی شده است.

VR پارک شهربازی قهرمانان مشهد

در بازی های این دسته شما می توانید وارد بازی شده و خودتان قهرمان بازی باشید. اگر با اسلحه مبارزه می کنید، ضربه های اسلحه را حس می کنید، اگر شمشیر دارید می توانید آن را لمس کنید. VR پارک بر اساس واقعیت مجازی ایجاد شده است. در بازی های این مجموعه می توانید با بازی آدم پرنده ، پرواز را تجربه کنید. پیاده روی فضایی برای دوستداران فضا و کهکشان، بازی مهیج زندان برای دوستداران بازی های جنگی، شبیه ساز پرواز، موتور و ماشین مسابقه و سینمای VR از دیگر بازی های VR پارک می باشد.

VR پارک شهربازی قهرمانان مشهد

بازی های هیجانی شهربازی قهرمانان مشهد

بازی های مختلف هیجان انگیز در فضای باز این شهربازی قرار گرفته است. این بازی های شامل سورتمه سواری، سالتو 40 نفره، ترن هوایی، ژیروسکوپ، پرواز در آسمان، اسکیت یو، خانه وحشت و گاو وحشی می باشد.

بازی های هیجانی شهربازی قهرمانان مشهد
تجربه سورتمه سواری در شهربازی قهرمانان مشهد

در حالت عادی، سورتمه نوعی وسیله حمل و نقل می باشد که روی زمین حرکت می کند اما چرخ ندارد و به صورت لیز خوردن روی سطح حرکت می کند. معمولا این سورتمه ها در ورزش های زمستانی استفاده می شود اما می توانید در شهربازی قهرمانان مشهد، سورتمه سواری را تجربه کنید. در این شهربازی، سورتمه ها به صورت دو نفره بوده که توسط یک محور به یک مرکز متصل شده و دورآن به چرخش در می آید که بالا و پایین نیز می شود.

نوشته های مشابه
سورتمه سواری شهربازی قهرمانان مشهد
هیجان غیرقابل وصف در سالتو 40 نفره

یکی از وسایل بازی دیگر در این شهربازی، سالتو می باشد. سالتو شبیه تاب معمولی بوده اما به جای زنجیر با محوری ضخیم به محور چرخش متصل شده و آزادانه به چرخش در می آید. این سالتو ظرفیت 40 نفر را دارد و علاوه بر محور، صندلی های آن نیز به چرخش در می آید.

سالتو 40 نفره شهربازی قهرمانان مشهد
ترن هوایی شهربازی در مسیری پر پیچ و خم

یکی از وسایل بازی هیجان انگیز که می توانید در شهربازی سپاد مشهد تجربه کنید، ترن هوایی می باشد. این ترن هوایی دارای مسیر پر پیچ و خم می باشد و در طول مسیر عکس های ناگهانی از شما گرفته می شود تا چهره خودتان را لحظات مختلف تماشا کنید.

ترن هوایی شهربازی قهرمانان مشهد

بازی های خانوادگی شهربازی قهرمانان مشهد

بازی های خانوادگی متعددی در این شهر قرار دارد که شامل چرخ و فلک، قطار خانواده، کشتی صبا، تاب بزرگسالان، بانجی جامپینگ، فوتبال دستی، سینما 7 بعدی، اتاق آیینه و آمفی تئاتر می باشد. برخی از این بازی های در ادامه بررسی شده است.

بازی های خانوادگی شهربازی قهرمانان مشهد
چرخ و فلک شهربازی قهرمانان مشهد

چرخ و فلک فقط یک وسیله تفریحی نیست بلکه نوعی جاذبه گردشگری می باشد. این چرخ و فلک ها برای بزرگسالان یادآور چرخ و فلک های قدیمی در سطح شهر بود که حدود 3 متر ارتفاع داشت. استفاده از چرخ و فلک شهربازی قهرمانان مشهد فرصت مناسبی برای مشاهده نمای کلی شهر مشهد می باشد.

چرخ و فلک شهربازی قهرمانان مشهد
بانجی جامپینگ در شهربازی قهرمانان

بانجی جامپینگ از ورزش های نسبتا قدیمی می باشد که در کلوپ های ورزشی مختلف در سطح شهر مشهد ارائه می شود.  اما با بازدید از شهربازی قهرمانان خورشید می توانید این ورزش هیجان انگیز را تجربه کنید.

بانجی جامپینگ شهربازی قهرمانان مشهد

بازی های کودک شهربازی قهرمانان

شهربازی قهرمانان بازی های ویژه ای را برای کودکان در نظرگرفته است. این بازی ها شامل ماشین برقی، مری گرند، فانوس، کشتی کودک، ترن هوایی کودک، ترافیک کودک، قطار، تاب و سفینه ویژه کودک، ترامپولین، فیل پرنده، قو گردان، شاتل باس و کاتر پیلار می باشد.

بازی های کودک شهربازی قهرمانان مشهد
ترافیک کودک، هم بازی هم آموزش

در بازی ترافیک کودک در شهربازی قهرمانان، کودک شما علاوه بر سرگرمی، به صورت ناخودآگاه با مسائل رانندگی و ترافیک آشنا می شود. در این بازی، موتورهای مختلف ویژه کودکان وجود داشته که در مسیرهای مشخصی با رعایت قوانین رانندگی می کنند.

ترافیک کودک در شهربازی قهرمانان مشهد
ترامپولین در شهربازی قهرمانان مشهد

ترامپولین یکی از رشته های مربوط به ژیمناستیک بوده که هیجان بالایی دارد. این ورزش به صورت عمومی نیز در شهربازی قهرمانان وجود داشته و کودک شما می تواند با استفاده از صفحه های فنری، این ورزش را تجربه کند.

ترامپولین شهربازی قهرمانان مشهد

کلوپ کودک شهربازی قهرمانان مشهد

 این کلوپ دارای فضای ویژه برای کودکان و خانواده می باشند که کودک شما می تواند با خیالی راحت از بازی های مختلف آن استفاده کند. ای بازی ها شامل استخر توپ، اتاق بازی، استخر ماسه، ماجراجویان، میز بیلیارد، کافی شاپ بازی شاپ و سالن جشن تولد می باشد.

کلوپ کودک شهربازی قهرمانان مشهد

امکانات رفاهی شهربازی قهرمانان مشهد

شهربازی قهرمانان مشهد یکی از بهترین شهربازی های مشهد بوده که علاوه بر وسایل بازی متنوع دارای رستوران و کافی شاپ های مختلف نیز می باشد. رستوران های این مجموعه شامل کنتاکی بزرگمهر، ساندویچ و کباب ترکی، سفره خانه سنتی الماس و به وقت سیب زمینی اشاره کرد. همچنین غرفه نوشیدنی با انواع آیس پک، آبمیوه و نوشیدنی های گرم نیز در این مجموعه واقع شده است. از امکانات دیگر آن می توان به سرویس بهداشتی ویژه معلولین، اتاق تعویض کودک، مسجد و پارکینگ با ظرفیت 1000 خودرو اشاره کرد.

امکانات رفاهی شهربازی قهرمانان مشهد

قیمت بازی های شهربازی قهرمانان مشهد

قیمت بازی های این شهربازی به نوع آن بستگی دارد و از 12 هزار تومان شروع شده و تا 40 هزار تومان می باشد. همچنین هزینه ورودی برای هر نفر بالای سه سال برابر 10 هزار تومان است. این قیمت ها مربوط به فروردین 1401 می باشد.

شهربازی قهرمانان مشهد

ساعت کاری شهربازی قهرمانان مشهد

فعالیت این شهربازی از ساعت 17 شروع شده و تا ساعت 24 ادامه دارد. مدت زمان بازدید از این مجموعه متفاوت بوده ولی حداقل دو ساعت زمان نیاز خواهید داشت.

ساعت کاری شهربازی قهرمانان مشهد

مکان های دیدنی اطراف شهربازی قهرمانان مشهد

بازارهای اطراف شهربازی قهرمانان

از مهم ترین جاهای دیدنی مشهد در اطراف این شهربازی می توان به مجتمع تجاری الماس شرق و بازار بین المللی سپاد اشاره کرد. مجتمع الماس شرق در ضلع شمالی شهربازی و در میدان بهارستان قرار گرفته است. همچنین بازار بین المللی سپاد نیز روبه روی شهربازی در ضلع شرقی آن واقع شده است.

بازارهای اطراف شهربازی قهرمانان مشهد

جاذبه های دیدنی اطراف شهربازی قهرمانان

از جاذبه های دیدنی در نزدیکی این شهربازی می توان به پارک ساحلی آفتاب در میدان سپاد، باغ پرندگان در میدان بهارستان، پارک پروفسور بازیما در خیابان بهارستان چهارم و سرزمین عجایب در مجتمع تجاری الماس شرق اشاره کرد.  

جاذبه های اطراف شهربازی قهرمانان مشهد

سخن پایانی

در این مقاله، راهنمای کاملی از شهربازی قهرمانان مشهد به همراه بازی های مختلف، امکانات رفاهی و مسیرهای دسترسی به آن ارائه شد. اگر شما با استفاده از خودروی شخصی و یا با تور مشهد به این شهر سفر کردید، پیشنهاد می کنیم از این شهربازی بازدید نمایید. اگر از شهربازی قهرمانان مشهد بازدید کرده اید، تجربه ها و اطلاعات خود را با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

آدرس شهربازی قهرمانان مشهد کجاست؟

این شهربازی در حد فاصل میدان خیام و میدان سپاد در بلوار خیام شمالی واقع شده است.

هزینه ورودی شهربازی قهرمانان مشهد چقدر است؟

هزینه ورودی این شهربازی، ده هزار تومان بوده و قیمت وسایل بازی آن از 12 تا 40 هزار تومان می باشد.

حمید شفیعی

به قول بنجامین فرانکلین یا چیزی بنویس که ارزش خواندن داشته باشد یا کاری انجام بده که ارزش نوشتن داشته باشد. از زمانی که عضوی از تیم رسپینا شدم، این جمله رو سرلوحه خودم قرار دادم تا با ذهنیت جویای نوآوری و خلاقیت، همراه با عشق و علاقه به سفر و کشف مقاصد جدید، تجربیات گردشگریم رو با شما به اشتراک بزارم. از شما دعوت می‌کنم در این سفر به دنیای جذاب گردشگری با من همراه شید تا تجربه های جدیدتری رو با هم تجربه کنیم. امیدوارم مث من از خواندن مقاله ها لذت کافی ببرین.

نوشته های مشابه

‫35 دیدگاه ها

 1. چرا تا عید بسته است؟

  بعدشم چرا وقتی توی اینترنت می زنی میگه( باز است)؟ مردم که معطل شما نیستند از اون سر شهر تا شهر بازی اومدیم بعد می‌بینیم بسته است

  مردم از کجا باید بدونند که شما شاید ببندید تا بهتون زنگ بزنند
  خیلی مسخره اید

  1. سلام دوست عزیز
   ما آژانس گردشگری و مسافرتی رسپینا هستیم و سایت مستقیم شهربازی قهرمانان نیستیم!
   این مقاله صرفا در رابطه با اطلاعات و ویژگی های شهربازی قهرمانان هست.
   پیرو پیام شما و تماسی که با شهربازی داشتیم بله فرمایش شما درسته و تا عید مجموعه قهرمانان تعطیله.

  1. سلام دوست عزیز خیلی ممنونیم از توجه شما
   مقاله و قیمت های نوشته شده مربوط به سال گذشته هست.
   شما برای اطلاع رسانی از قیمت ها می تونین با شماره های نوشته شده تماس بگیرید.

   1. سلام گلم. من هرچی زنگ میزنم کسی پاسخگو نیست . میشه بگید هزینه ورودی و تقریبا از چه قیمت شروع میشه وسیله ها ؟

    1. سلام ریحانه عزیز
     ممکن هست نرخ ثابتی برای قیمت ها نباشه و درحال تغییر باشن
     به طور کلی نمیشه نرخ دقیقی اعلام کرد.
     اما طبق آخرین اطلاعات پیج اینستاگرام این شهربازی
     ورودی حدود 15 الی 20 هزارتومان
     و قیمت وسیله ها هم از 30 تا 70 هزارتومن متغییر هست.

   1. سلام نگار جان

    داخل وبسایت رسمی مجموعه شهربازی قهرمانان درج شده پنج الی 12 نیمه شب

    برای اطمینان بیشتر هم میتونین با شماره های مجموعه تماس بگیرید و این مورد رو جویا شید

 2. سلام لیلی عزیز
  شما ابتدا باید هزینه ورودی پرداخت کنید و بعد از ورود به شهربازی برای هر وسیله بازی بلیط تهیه کنید.
  از اونجایی که قیمت وسیله ها متفاوته و ممکن تغییر هم داشته باشند نمیشه به طور دقیق قیمت رو اعلام کرد.
  پیشنهاد ما این هست که با مجموعه تماس بگیرید تا شما رو بیشتر راهنمایی کنند. 😊

 3. سلام دوست عزیز
  بستگی به قد فرزند شما داره اما به طور کلی کودکان زیر 12 سال بهتره از وسایل بازی مخصوص خودشون استفاده کنن 😀

  1. سلام عارفه عزیز
   در حال حاضر مجموعه خبری اعلام نکردن بابت این موضوع
   بهتره قبل از اینکه تشریف ببرین تماس بگیرید و مطمئن بشید
   سفرتون هم به سلامت باشه 🙂

    1. سلام هانا عزیز
     ما مجله گردشگری رسپینا هستیم و اطلاعات دقیقی درباره باز بودن با بسته بودن مجموعه نداریم 🌸🙂
     بهتون پیشنهاد میکنم با مجموعه تماس بگیرید یا از طریق پیج اینستاگرامشون باهاشون در ارتباط باشین
     و امیدواریم کلی بهتون خوش بگذره

   1. سلام دوست عزیز برای اینکه اطلاعات به روزی داشته باشین به صفحات مجازی این مجموعه مراجعه کنید 😊🌸

  1. سلام ساره جان
   ممنون از اینکه نظرتون رو برای ما نوشتین
   ولی برای کسب اطلاعات بیشتر باید با مجموعه شهربازی قهرمانان در ارتباط باشید😊🌸

  1. سلام دوست عزیز
   ما مجله گردشگری رسپینا هستیم و این مقاله رو برای معرفی شهربازی نوشتیم تا شما با اطلاعات کامل به شهربازی قهرمانان برین
   ولی این موضوع رو بهتره از مجموعه جویا بشید
   شماره تماسشون رو براتون اول مقاله نوشتیم 😊🌸

  1. سلام زهره جان از اونجایی که ممکنه هزینه بازی ها و ورودی تغییراتی داشته باشه بهتره این موارد رو از رسانه های اجتماعی شهربازی قهرمانان پیگیری کنین 😊🌸

  1. سلام پریا جان بهتره با شماره های درج شده در ابتدای مقاله با مجموعه قهرمانان تماس بگیرید و این مورد رو جویا شید 🌸😊

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا