رسپینا
مشهد

باغ وحش وکیل آباد؛ بزرگترین باغ وحش ایران

باغ وحش وکیل آباد یکی از محبوب ترین جاهای دیدنی مشهد بوده که با گردآوری انواع و اقسام گونه های جانوری مختلف، تجربه متفاوتی در بازدید از مشهد را برای مسافران ایجاد کرده است. این باغ وحش در میدان وکیل آباد قرار داشته که وجود امکانات مختلف و امکانات حمل و نقلی در نزدیکی آن، بازدید از این مکان دیدنی را آسان ساخته است. در ادامه حیوانات مختلف موجود در باغ وحش و دسترسی به این باغ را بررسی کرده ایم.

تور یک روزه از مشهد
آدرسانتهای بزرگراه وکیل آباد-جنب کوهستان پارک مشهد
ساعت کاریهمه روزه 9 و جمعه ها 8 الی غروب آفتاب
هزینه بازدید60 هزار تومان برای هر نفر
وب سایتmashhadzoo.com
شماره تماس05191021259

باغ وحش وکیل آباد کجاست؟

این باغ وحش در انتهای بلوار وکیل آباد و در مجاورت کوهستان پارک مشهد قرار دارد. شما می توانید با استفاده از خودرو و مترو به این باغ وحش بروید.  علی رغم دور بودن این پارک از مرکز شهر، اما دسترسی به آن حتی بدون داشتن وسیله نقلیه نیز به راحتی امکان پذیر است. برای این منظور می توانید یکی از روش های زیر را انتخاب کنید:

آدرس باغ وحش وکیل آباد روی نقشه

گوریل باغ وحش مشهد
هتل های مشهد

دسترسی به باغ وحش مشهد با مترو

برای بازدید از باغ وحش مشهد با استفاده از مترو باید در خط 1 سوار مترو شده و در ایستگاه وکیل آباد پیاده شوید. در صورتی که هتل شما در نزدیکی حرم قرار دارد می توانید در ایستگاه بسیج وارد خط 1 مترو شوید. ایستگاه میدان شهدا در خط 2 نیز شما را به خط 1 و سپس ایستگاه وکیل آباد می رساند. پس از کمی پیاده روی به سمت پارک وکیل آباد مشهد، می توانید در روبه روی ایستگاه آن، باغ وحش را مشاهده کنید.

ایستگاه مترو وکیل آباد مشهد

دسترسی به باغ وحش مشهد با اتوبوس

در نزدیکی این باغ وحش، پایانه اتوبوسرانی وجود دارد که از تمامی نقاط مشهد می توان به راحتی به این باغ برسید. خط 12 مستقیما از حرم به سمت پایانه وکیل آباد حرکت می کند. توصیه ما استفاده از اپلیکیشن شهر مشهد است تا بتوانید مسیر و نحوه دسترسی با اتوبوس به این باغ را بیابید.

ساعت کار باغ وحش وکیل آباد مشهد

ساعت کاری باغ وحش وکیل آباد مشهد همه روزه از ساعت 9 الی غروب آفتاب است. در روزهای جمعه نیز باغ وحش وکیل آباد مشهد باز است و فعالیت آن از ساعت 8 صبح شروع می شود. بازدید از این باغ وحش محدود به روز بوده و توصیه می کنیم ساعات صبح را برای بازدید انتخاب کنید زیرا حیوانات سرحال تر بوده و باغ وحش خلوت تر است.

حیوانات باغ وحش وکیل آباد

قیمت بلیط باغ وحش مشهد

قیمت بلیط باغ وحش وکیل آباد مشهد 60 هزار تومان است. شما می توانید از امکانات این باغ وحش مانند تورهای خانوادگی و گروهی استفاده کنید که با تخفیف های بیشتری همراه است که معمولا یک لیدر با شما همراه بوده که در رابطه با حیوانات باغ وحش اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهد.

خرید اینترنتی باغ وحش وکیل آباد مشهد

به منظور خرید اینترنتی بلیط باغ وحش مشهد می توانید به سایت آن مراجعه کنید. با مراجعه به سایت باغ وحش وکیل آباد مشهد می توانید ضمن مشاهده اطلاعات کامل در مورد حیوانات، بلیط را از قبل به صورت آنلاین رزرو کنید. همچنین امکان خرید حضوری بلیط در ورودی باغ وحش مشهد وجود دارد.

شماره تماس باغ وحش وکیل آباد مشهد

شماره باغ وحش وکیل آباد مشهد 05191021259 است. شما می توانید در ساعات اداری با این شماره تماس بگیرید.

باغ وحش مشهد چه حیواناتی دارد؟

این باغ وحش که در مساحتی با بیش از 40 هزار متر مربع در مشهد واقع شده است، بزرگ ترین باغ وحش کشور به شمار می رود. در این باغ وحش 125 گونه مختلف شامل پستانداران، خزندگان و پرندگان مختلف وجود دارد که مجموعه متنوعی را برای بازدید ایجاد کرده است.برخی از مهم ترین حیوانات این باغ وحش شامل شیر،‌ خوک، ببر، شامپانزه، گراز، لاما، خوک، گوزن، سیاه گوش، قوچ، شتر، انواع پرندگان و طوطی سانان مختلف است.

حیوانات در باغ وحش مشهد

 تایگون که حاصل پیوند ببر و شیر است از حیوانات جذاب این باغ وحش محسوب می شود. همچنین ببر بنگال، قوچ و میش آئوراد، ببر اندونزی، تیزشاخ سفید، تمساح و پلنگ آفریقایی از گونه های نادر این باغ وحش محسوب می شود. علاوه بر این در باغ وحش مشهد سالنی وجود دارد که در آن حیوانات تاکسیدرمی شده وجود دارد. وجود زرافه در باغ وحش مشهد نیز یکی از سوالاتی است که بیشتر بازدید کنندگان می پرسند. لازم به ذکر است که در این باغ وحش زرافه نیز وجود دارد.  

امکانات باغ وحش مشهد

در باغ وحش مشهد علاوه بر بازدید از حیوانات کم نظیر می توانید از امکانات اطراف آن مانند رستوران، پارک، غرفه های مختلف و آتلیه عکاسی استفاده کنید. همچنین پارکینگ، راهنمای گردشگری، کاتالوگ، فروشگاه، غذاخوری های متعدد در اطراف آن از جمله امکاناتی است که در بازدید از این باغ وحش در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

تاریخچه باغ وحش مشهد

باغ وحش مشهد که جزء قدیمی ترین باغ وحش های ایران محسوب می شود، در سال 1339 و در محدوده خواجه ربیع فعلی تاسیس شد. سپس در سال 1359 با تاسیس باغ وحش در وکیل آباد، حیوانات به این مکان جدید منتقل شدند. هم اکنون این باغ وحش با مساحتی حدود 4 هکتار، بزرگترین باغ وحش ایران محسوب شده که بیشترین گونه های حیوانات را نیز در بر دارد.

بهترین زمان بازدید از باغ وحش وکیل آباد

بهترین زمان برای بازدید از این باغ وحش فصل های بهار و پاییز است. در فصل تابستان به علت گرمای هوا، باغ وحش بوی آزار دهنده ای دارد که بهتر است ساعات انتهایی روز را برای بازدید انتخاب کنید. همچنین در فصل های بهار و پاییز، ساعات ابتدایی صبح برای بازدید از حیوانات بهتر است.

نوشته های مشابه
ورودی باغ وحش وکیل آباد مشهد

فاصله باغ وحش مشهد تا مراکز مهم

  • بیمارستان ناظران: 13 دقیقه با خودرو
  • بیمارستان دکتر علی شریعتی:  7 دقیقه
  • پمپ بنزین طرقبه: 11 دقیقه با خودرو
  • پمپ بنزین میثاق: 12 دقیقه با خودرو
  • ایستگاه مترو وکیل آباد: 13 دقیقه پیاده

هتل های نزدیک به باغ وحش مشهد

نام هتلآدرسفاصله تا باغ وحش
هتل ثامن مشهدابتدای جاده طرقبه5 دقیقه
هتل میثاق مشهدبلوار وکیل آباد-اقبال لاهوری 2012 دقیقه

رستوران و کافی شاپ های نزدیک باغ وحش مشهد

نام رستوران یا کافی شاپآدرسفاصله تا باغ وحش
رستوران مرشدجنب باغ وحشیک دقیقه
رستوران سارانقبل از امام رضا 35 دقیقه
کباب خوانسالارامام رضا 56 دقیقه
کافه بیلیاردروبه روی امام رضا 55 دقیقه
رستوران مزه طوریبین بلوار فارغ التحصیلان و نمایشگاه8 دقیقه

جاهای دیدنی نزدیک باغ وحش مشهد

باغ وحش وکیل آباد مشهد در نزدیکی ییلاقات اطراف مشهد قرار داشته که مکان مناسبی برای یک تفریح کامل خانوادگی می باشد. در ادامه این مطلب برخی از مهم ترین مکان های دیدنی اطراف باغ وحش مشهد را بررسی کرده ایم.

پارک وکیل آباد مشهد

پارک وکیل آباد مشهد در مجاورت باغ وحش قرار داشته که توصیه می کنیم حتما از این پارک بازدید کنید. در این پارک دریاچه و آلاچیق های جنگلی وجود دارد که وجود جریان رودخانه در دل آن، این پارک را به یکی از بهترین تفرجگاه های مشهد تبدیل کرده است. وجود نیمکت ها و پیاده روهای مختلف در انبوه درختان و همچنین کافی شاپ و رستوران، کتابخانه و سینما 5 بعدی از امکانات دیگر این پارک است.

پارک وکیل آباد در نزدیکی باغ وحش مشهد

پارک چهل بازه مشهد

پارک چهل بازه مشهد، جزء پارک های جدید مشهد بوده که در امتداد مسیر رود قرار دارد. در این پارک، دریاچه، آلاچیق، آبشار مصنوعی، وسایل بازی مانند ترامپولین و کافی شاپ و امکانات رفاهی دیگر وجود دارد که برای تفریحی خانوادگی مناسب می باشد. این پارک در تقاطع بزرگراه امام علی و شهید برونسی قرار دارد که فاصله آن تا باغ وحش حدود 10 دقیقه با خودرو است. در صورت استفاده از مترو می توانید در ایستگاه نمایشگاه پیاده شده و پس از پیاده روی 10 دقیقه ای به این پارک برسید.

شاندیز مشهد

شاندیز مشهد از ییلاقات اطراف مشهد بوده که به داشتن طبیعتی منحصربه فرد و رستوران های متنوع معروف است. در نزدیکی شاندیز، روستاهای متعددی مانند روستای زشک وجود دارد که طبیعتی بکر و زیبا را به نمایش می گذارد. شهر شاندیز در فاصله 22 کیلومتری باغ وحش قرار داشته که پس از 26 دقیقه رانندگی می توانید به مرکز این شهر برسید. رستوران پدیده شاندیز از معروف ترین رستوران های این شهر است.

پارک ملت مشهد

پارک ملت مشهد از قدیمی ترین پارک های مشهد بوده که وسعت بالا و تنوع گونه های گیاهی از ویژگی های این پارک است. در این پارک شهربازی وجود دارد که بزرگترین چرخ و فلک ایران در این مجموعه قرار دارد. آمفی تئاتر، کافی شاپ و دریاچه مصنوعی از امکانات دیگر این پارک است. فاصله این پارک تا باغ وحش  حدود 20 دقیقه است که در تقاطع میدان آزادی قرار دارد.

پارک ملت در نزدیکی باغ وحش مشهد

سوالات متداول

ساعت کاری باغ وحش وکیل آباد مشهد چه زمانی است؟

باغ وحش مشهد از ساعت 9 الی غروب آفتاب فعالیت داشته که در روزهای جمعه از ساعت 8 فعالیت آن شروع می شود.

قیمت بلیط باغ وحش وکیل آباد چقدر است؟ چگونه می توان بلیط باغ وحش را رزرو کرد؟

قیمت بلیط باغ وحش برای هر نفر 60 هزار تومان است. می توانید به صورت اینترنتی از سایت باغ وحش و یا حضوری، بلیط را خریداری کنید.

باغ وحش مشهد کجاست؟ چگونه می توان به باغ وحش مشهد رفت؟

این باغ وحش در انتهای بزرگراه وکیل آباد مشهد قرار دارد که می توانید با خودروی شخصی و یا مترو خط 1 به این باغ وحش بروید.

چه حیواناتی در باغ وحش مشهد زندگی می کنند؟ آیا زرافه نیز در باغ وحش مشهد وجود دارد؟

در باغ وحش مشهد 125 گونه مختلف زندگی می کنند که معروفترین آن ها شامل ببر آفریقایی، تایگون، انواع پرندگان و خزندگان است. زرافه نیز از حیوانات قابل توجه این باغ وحش است.

حمید شفیعی

به قول بنجامین فرانکلین یا چیزی بنویس که ارزش خواندن داشته باشد یا کاری انجام بده که ارزش نوشتن داشته باشد. از زمانی که عضوی از تیم رسپینا شدم، این جمله رو سرلوحه خودم قرار دادم تا با ذهنیت جویای نوآوری و خلاقیت، همراه با عشق و علاقه به سفر و کشف مقاصد جدید، تجربیات گردشگریم رو با شما به اشتراک بزارم. از شما دعوت می‌کنم در این سفر به دنیای جذاب گردشگری با من همراه شید تا تجربه های جدیدتری رو با هم تجربه کنیم. امیدوارم مث من از خواندن مقاله ها لذت کافی ببرین.

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

  1. اصلا جای خوبی نیست برنامه کاری مشخص هم ندارن ما با خانواده بیش از دو ساعت پشت در منتظر موندیم حیوانات رو هم کاری کرده بودن از جاشون تکون نمیخوردن حیوانات کمی هم تو باغ وحش بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا