{{ctrl.notification}}

پیش فروش بلیط قطار

اطلاع از پیش فروش بلیط قطار

شماره تلفن همراه خود را وارد کنید تا رسپینا شما را از برنامه زمان بندی پیش فروش بلیط قطارهای رجا از طریق پیامک با خبر کند.

پیش فروش بلیط قطار شرکت رجا برای همه مسیرها در بازه ی زمانی 11 خرداد 1402 لغایت 31 خرداد 1402 از ساعت 8 صبح روز چهارشنبه 3 خرداد آغاز می شود.

** پيش فروش بليط های حمل خودرو با قطار، ساعت 10 صبح روز پنج شنبه ۴ خردادماه انجام می شود.

پیش فروش بلیط قطار (امکان رزرو آنلاین و تلفنی از رسپینا)

نحوه رزرو از رسپینا در زمان پیش فروش بلیط قطار

در بازه زمانی پیش فروش می توانید با مراجعه به وب سایت رسپینا، بلیط قطار رجا مسیر موردنظر خود را براحتی و در کمتر از چند دقیقه رزرو کنید. از کادرهای بالای صفحه، مبدا، مقصد و تاریخ رفت و برگشت خود را وارد کنید تا لیست کامل قطارهای موجود نمایش یابد. در وب سایت می توانید با مقایسه قیمت ها، امکانات و ساعت حرکت، گزینه دلخواه خود را انتخاب و سفر خود را برنامه ریزی کنید. در نهایت با داشتن کارت های بانکی متصل به شبکه شتاب می توانید رزرو بلیط در زمان پیش فروش را قطعی کرده و بلیط خود را دریافت نمائید.

در صورتی که با رزرو اینترنتی آشنایی ندارید، کارشناسان رسپینا بصورت 24 ساعته برای شما در زمان پیش فروش بلیط قطار رزرو را انجام خواهند داد. کافیست با شماره 02191012900 تماس بگیرید و مابقی مراحل خرید بلیط خود را بر عهده تیم رسپینا بگذارید.

چگونه از برنامه پیش فروش بلیط قطار بروز شده مطلع شویم؟

برنامه های زمانبندی پیش فروش از سمت شرکت راه آهن ج.ا اعلام می گرد. اگر تمایل دارید تا به محض اعلام برنامه زمان بندی، شما و یا همسفرانتان نیز مطلع شوید، می توانید از سرویس خدماتی وب سایت رسپینا که به این منظور طراحی شده است، بهره مند شوید. از بالای همین صفحه، بر روی گزینه (پیش رزرو قطار در صورت باز شدن لیست قطارها) کلیک و اطلاعات خواسته شده را وارد کنید. در این صورت به محض اعلام زمانبندی، رسپینا تاریخ دقیق را به شما پیامک خواهد کرد.

نحوه کنسلی و استرداد در زمان پیش فروش بلیط قطار

بلیط هایی که در زمان پیش فروش رزرو می شوند با مابقی بلیط ها از نظر شرایط کنسلی تفاوتی نخواهند داشت، مگر در شرایط خاصی که در آخرین دستورالعمل های ابلاغی از طرف راه آهن ج. ا ابلاغ و از همین صفحه نیز به مسافران محترم اعلام خواهد شد. بطور کلی شرایط کنسلی بلیط ها نیز بصورت زیر است:

  • کنسلی از ساعت ۱۲ روز قبل از حرکت تا سه ساعت پیش از حرکت قطار: ۷۰ درصد بهای بلیط پرداخت می‌شود.
  • کنسلی از سه ساعت مانده به حرکت تا لحظه‌ حرکت قطار: ۵۰ درصد بهای بلیط پرداخت می‌شود.
  • کنسلی تا ساعت ۱۲ روز قبل از حرکت قطار: ۹۰ درصد بهای بلیط پرداخت می‌شود.
  • استرداد بلیط پس از حرکت قطار امکان‌پذیر نیست و هزینه بلیط مسافر سوخت می شود.

3 نکته مهم پیش فروش بلیط قطار

  1. پیش فروش بلیط قطار، تنها برای قطارهای رجا صورت می گیرد و بلیط قطار سایر شرکت های ریلی از جمله فدک، نورالرضا و ... طی برنامه پیش فروش ارائه نمی گردند. برای دسترسی به بلیط این شرکت ها، مسیر و تاریخ موردنظر خود را در کادرهای جست و جو بالای صفحه وارد کنید تا در صورت موجود بودن قطار، بتوانید نسبت به رزرو آن اقدام نمائید.
  2. در این بازه ی زمانی، بلیط تمامی مسیرها برای پیش فروش در دسترس خواهد بود و نکته مهم در این زمینه آن است که مسیر هایی که ترافیک بالاتری دارند، به سرعت رزرو می شوند. بنابراین تهیه بلیط این مسیرها نیازمند سرعت عمل بیشتری است.
  3. در صورت پر شدن ظرفیت ها دیگر امکان خرید بلیط های رجا تا موعد پیش فروش بعدی وجود نخواهد داشت.

بلیط قطارهای مهم در رسپینا

بلیط قطار

خدمات آنلاین سفر

.جستجوی بهترین قطار ، لطفا شکیبا باشید
لطفا منتظر بمانید ...

سوالات متداول پیش فروش بلیط قطار

آیا پیش فروش بلیط قطار هر ماه انجام می شود و چگونه از برنامه زمانبندی دقیق آن مطلع شویم؟ expand_more

زمانبندی براساس برنامه ریزی شرکت راه آهن ج. ا تدوین و اعلام می گردد که برنامه مشخص و دقیق ماهانه ندارد. شما می توانید سرویس اطلاع از پیش فروش بلیط قطار سایت رسپینا را فعال کنید تا به محض اعلام برنامه زمابندی، رسپینا به شما پیامک اطلاع رسانی ارسال کند.

رزرو بلیط در زمان پیش فروش به چه صورت انجام می شود؟ و آیا محدودیتی برای خرید بلیط وجود دارد؟ expand_more

رزرو بلیط در زمان پیش فروش از سایت رسپینا هم بصورت آنلاین و هم بصورت تلفنی قابل انجام است. در حالت کلی، محدودیتی برای خرید بلیط وجود ندارد، اما در بعضی بازه های زمانی ممکن است شرایط خاص قید شود. مثلا در پیش فروش بلیط های نوروز 1402، امکان خرید گروهی بلیط وجود ندارد.

بلیط چه قطارهایی در زمان پیش فروش قابل رزرو است؟ expand_more

پیش فروش بلیط قطار، صرفا برای قطارهای شرکت رجا انجام می شود و بلیط سایر شرکت ها مانند فدک، نورالرضا و ... در سایر روزها قابل انجام است.

در صورت تکمیل ظرفیت قطار در زمان پیش فروش، آیا امکان خرید بلیط امکان پذیر نیست؟ expand_more

در صورت پر شدن ظرفیت ها دیگر امکان خرید بلیط های رجا تا موعد پیش فروش بعدی وجود نخواهد داشت. اما در این مورد توصیه میکنیم با کارشناسان رسپینا در ارتباط باشید تا به محض افزایش ظرفیت و یا کنسلی از طرف بقیه مسافران بتوانید به سرعت رزرو خود را انجام دهید.