بازدید از سنگ نگاره های کهن ایران با خرید بلیط هواپیما کرمانشاه

کرمانشاه به‌عنوان مهد آثار باستانی، جهانگردان بسیاری را به ایران می‌کشاند. شاید، بامطالعه‌ی کتب تاریخی، تاریخ ایران در ذهن‌ها ماندگار نماند؛ درحالی‌که با مشاهده‌ی تاریخ ایران در سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نوشته‌های کرمانشاه، قطعاً این تمدن کهن را از یاد نخواهید برد.

در کرمانشاه، اقوام گوناگون با ادیان متفاوتی در کنار هم زندگی می‌کنند. پوشش (لباس کردی) این کردزبانان ایرانی، اصلیت این اقوام را به‌وضوح نشان می‌دهد. شیر زنان و غیورمردان کرمانشاه، در بین مردم شهرهای دیگر شناخته‌شده‌اند. بسیاری از گردشگران و تاریخ شناسان، با خرید بلیط هواپیمای کرمانشاه؛ این شهر تاریخی را در اولویت سفرهای خود قراردادند. طبیعت زیبای کرمانشاه، کوه‌های سنگی و سر به فلک کشیده‌ی آن زیبایی این شهر را دوچندان کرده است. از مهمترین آثار تاریخی کرمانشاه می توان به طاق بستان، سنگ نوشته ی بیستون و معبد آناهیتا اشاره کرد.

کرمانشاه

طاق‌بستان

طاق‌بستان از ارزش تاریخی و فرهنگی بالایی برخوردار است. این مکان، درگذشته بین راه جاده ابریشم قرار داشت و طبیعت سرسبز و پرآب آن پادشاهان را به آنجا می‌کشاند. این أثر، یکی از پرطرفدارترین و معروف‌ترین آثار باستانی کرمانشاه محسوب می‌شود که برخی از صحنه‌های تاریخی را در خود ثبت کرده است. طاق بستان از دو أثر طاق بزرگ و طاق کوچک تشکیل شده است. مهمترین أثر که تاج گذاری خسروپرویز است در طاق بزرگ حک شده است. در این طاق سنگ نگاره های دیگری را مشاهده خواهید کرد که هرکدام بیانگر یکی از شخصیت های تاریخ ایران هستند. در طاق کوچک، تاج گذاری شاهپور دوم و سوم و همچنین کتیبه هایی را مشاهده خواهید کرد.

طاق‌بستان

طاق‌بستان

طاق‌بستان

با ورود به این مجموعه، سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نوشته‌ها، شمارا متحیر خواهد کرد؛ حکاکی‌های زیبا از صحنه‌های تاج‌گذاری پادشاهان و همچنین کتیبه‌هایی به خط پهلوی کتیبه‌ای (ترجمه ی فارسی آن موجود است)، نواختن موسیقی چنگ و مراسم شکار گراز توسط سوارکاران، به‌خوبی فرهنگ و تمدن ایران را برای گردشگران خارجی و داخلی بازگو می‌کند. طبیعی است که لحظات طولانی به عظمت این سنگ‌نگاره‌ها، خیره شوید و از خود بپرسید؛ چطور درگذشته؛ سنگ تراشان، بدون داشتن ابزارهای پیشرفته، چنین سنگ‌نگاره‌های عظیم و صیقلی را در دل کوه، تراشیده‌اند. مطمئناً اولین مکانی که در این کلان‌شهر، بازدید می‌کنید، طاق‌بستان خواهد بود.

 کرمانشاه

سنگ نوشته بیستون

برای دیدن مهمترین سند تاریخی ایران و جهان باید به سی کیلومتری کرمانشاه بروید. در دامنه ی کوه بیستون می توانید بزرگترین سنگ نوشته ی جهان را ببینید. این سنگ نبشته متعلق به دوران هخامنشیان است که پیروزی داریوش بزرگ بر گوماته مغ و به بند کشیدن یاغیان را به تصویر کشیده است. چیزی که این أثر گردشگران را متحیر می کند، ارتفاع بلند این سنگ نوشته است. طوری که به آن از نزدیک دسترسی ندارند و باید ده ها متر بالاتر را نگاه کنند. البته آثاری پلکانی در مسیر آن مشاهده شده که گمان می رود، سنگ تراشان از آن برای رسیدن به سنگ نوشته استفاده کرده و بعد از پایان کار برای غیرقابل دسترس بودن این أثر، پله ها را تراشیده اند. حتی با وجود ترسیم پلکان، چگونگی تراشیده شدن این سنگ نوشته ی بزرگ، در ارتفاع بالا در سطح صاف کوه برایتان موجه نمی شود. حضور گردشگران خارجی بی شماری در این مکان، نشان دهنده ی اهمیت این آثر است. پس توصیه می کنیم آن را از دست ندهید.

کوه بیستون

طبیعتاً کرمانشاه با چنین آثاری و همچنین مناطق تفریحی و توریستی دیگر، می تواند گزینه ی مناسبی برای سفر باشد. با خرید اینترنتی بلیط سفر به کرمانشاه می توانید استارت یک سفر خاطره انگیز را بزنید. در نظر داشته باشید که برای خرید بلیط هواپیما، از آژانس های دارنده ی نشان اعتماد الکترونیک، خرید کنید. ما به یکی از معتبرترین سامانه های خرید بلیط هواپیما را معرفی خواهیم کرد تا بتوانید با خیالت راحت و بدن محدودیت زمان و مکان، بلیط مورد نظر خود را خریداری کنید. رسپینا 24، به عنوان معتبرترین مرجع بلیط هواپیما، اتوبوس و بلیط قطار شما را در خرید آسان و انتخابی آگاهانه یاری می کند. دیگر نگران اقامت خود نباشید، با ورود به سامانه ی خرید بلیط هواپیما رسپینا 24، بخش رزرو هتل را انتخاب کرده و با مشاهده ی جزئیات هتل ها می توانید، هتل مورد نظر خود را انتخاب و برای تاریخ اقامتتان، رزرو کنید. در کانال تلگرام رسپینا 24 می توانید از تورهای داخلی این آژانس مطلع شوید. جهت اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید.