بلیط هواپیما قشم ایر می توانید فرصتی استثنایی برای سفری راحت و دلنشین باشد. این ایرلاین با ارائه کلاس های پروازی متفاوت توانسته کیفیت بسیار بالایی را برای سفرهای هوایی اعمال کند. در این مطلب قصد داریم شما را با قوانین استرداد بلیط قشم ایر آشنا کنیم. با سایت خرید بلیط هواپیما رسپینا همراه باشید.

بلیط هواپیما قشم ایر

قوانین خرید بلیط هواپیما قشم ایر

قیمت فروش بلیط قشم ایر در این سامانه مصوب بوده و هیچگونه تخفیفی لحاظ نمی گردد.  

 بر اساس ابلاغیه رسمی هواپیمایی کشوری بین المللی در خصوص مقررات حمل هوایی کالاهای خطرناک همراه مسافر، از این پس انتقال هرگونه سیگار الکترونیکی در بار همراه مسافر (Checked baggage) به داخل انبار هواپیما ممنوع بوده و مسافرین صرفاً مجاز به حمل ادوات فوق الذکر، همراه خود به داخل کابین هواپیما می باشند.

- از 3 ساعت قبل از پرواز امکان خرید بلیط قشم ایر از سامانه بسته خواهد شد.

- نام و نام خانوادگی مسافر می بایست بصورت فارسی و لاتین، بطور صحیح و کامل در هنگام خرید بلیط هواپیما قشم ایر وارد گردد. 

:: لطفاً در وارد کردن نام مسافر دقت فرمائید. زیرا اصلاح نام امکان پذیر نمی باشد.

:: ثبت کد ملی اتباع ایرانی و یا شماره گذرنامه اتباع بیگانه در هنگام رزرو پرواز قشم ایر الزامیست. در صورت عدم انطباق اطلاعات ثبتی با کارت شناسایی مسافرین از پذیرش آنان در فرودگاه حسب مورد ممانعت بعمل می آید.

 - پس از وارد کردن اطلاعات مسافر ، به مدت ۲۰ دقیقه صندلی های انتخاب شده برای شما رزرو می باشد و دیگران نمی توانند صندلی های انتخاب شده توسط شما را انتخاب نمایند. در صورتی که پس از این زمان نتوانستید پرداخت را انجام دهید صندلی های انتخاب شده شما از رزرو خارج و جهت خرید بلیط قشم ایر برای دیگران آزاد می شوند. 

- پس از تائید پرداخت ، رزرو و خرید بلیط هواپیما قشم ایر شما قطعی شده و میتوانید در منوی بلیط های خریداری شده (در قسمت ناحیه کاربری) از بلیط الکترونیکی خود پرینت تهیه نمائید. همچنین شماره سریال بلیط برای شما پیامک میشود.

(لازم به ذکر است در صورت عدم تائید بانک و عدم مشاهده ی بلیط در منوی بلیط های خریداری شده ، هواپیمایی قشم ایر رزور بلیط را به انجام نخواهد رساند.) 

نکات مهم قبل از پرواز قشم ایر

- هنگام مراجعه به فرودگاه بایستی پرینت بلیط هواپیما قشم ایر و یا شماره سریال بلیط خود را به همراه داشته باشید. همچنین همراه داشتن کارت ملی (اتباع ایرانی) و یا گذرنامه (اتباع بیگانه) الزامیست.

- پروازهای داخلی هواپیمایی قشم ایر از ترمینال شماره 2 فرودگاه مهرآباد و پروازهای بین المللی از  فرودگاه امام خمینی (ره) انجام می شود.

- در هواپیمایی قشم وزن بار مجاز برای مسافرانی که از سامانه 4764  بلیط خود را تهیه می نمایند 30 کیلوگرم می باشد.

- چنانچه مسافری پرواز هواپیمایی قشم را بدلیل تاخیر پرواز شرکتهای هواپیمایی دیگر از دست بدهد استرداد وجه بطور کامل امکان پذیر نمی باشد و مشمول قوانین استرداد جاری می باشد.
 حضور مسافر 22 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه الزامی است.

بلیط قشم ایر

قوانین ابطال بلیط قشم ایر

:: تا ساعت 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 5 درصد قیمت بلیط هواپیما قشم ایر کسر می گردد.

::  از ساعت 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا ساعت 12 ظهر روز قبل از پرواز 10 درصد نرخ بلیط کسر می گردد.

:: روز قبل از پرواز از ساعت 12 ظهر تا یک ساعت قبل از پرواز 30 درصد قیمت پرواز های قشم ایر کسر می گردد.

:: یک ساعت قبل از پرواز تا انجام پرواز 50 درصد قیمت بلیط هواپیمایی قشم ایر کسر می گردد.

- در صورت انصراف مسافر از پرواز بعلت تاخیر بیش از 2 ساعت پرواز ، جهت استرداد 100 درصد می بایست تصویر بلیط/رسید مهر شده از سوی ایستگاه مبداء را در اولین فرصت به آدرس Refund@4764.ir و یا فکس به شماره 47644304-021 ارسال نمایید. (بلیط مهر شده جهت استرداد 100 درصد، الزامیست)

- در صورتی که تمایل به کنسل نمودن بلیط/بلیط های خود را قبل از پرواز دارید، میتوانید در خواست کنسلی خود را بصورت آنلاین از طریق سامانه 4764 در ناحیه کاربری خود ثبت نمایید. (زمان ثبت کنسلی ملاک محاسبه وجه استرداد بلیط هواپیما قشم ایر خواهد بود)

 - درصورت تغییر ساعت پرواز بیش از 2 ساعت ، مسافرین محترم حداکثر تا 24 ساعت پس از اطلاع رسانی از سوی مرکز تماس واحد 4764 فرصت دارند درخواست کنسلی خود را در سامانه ثبت و یا از طریق تماس تلفنی با شماره 4764-021 به این واحد اعلام نمایند تا از استرداد بلیط قشم ایر100 درصد برخوردار گردند. در غیر اینصورت مشمول قوانین استرداد جاری با توجه به زمان ثبت در سامانه و یا زمان تماس با شماره فوق می گردند.

 کنسل کردن بلیط هواپیما قشم ایر

جهت کنسل نمودن بلیط هواپیما به ناحیه کاربری خود وارد شده و بر روی گزینه "درخواست کنسل نمودن بلیط" کلیک نمایید. شماره بلیط مورد نظر خود را وارد نموده و بر روی ارسال کلیک نمائید. در صورتی که بلیط شما بصورت رفت و برگشت باشد هردو مسیر جهت انتخاب نمایش داده می شود. هر کدام را که مایل به ابطال آن می باشید را انتحاب و بر روی ارسال کلیک نمایید. (اگر قصد ابطال هر دو مسیر رفت و برگشت را دارید مراحل ذکر شده را تکرار نمایید)  با توجه به زمان ثبت، مبلغ استرداد محاسبه و به حساب کاربری شما در سامانه 4764 واریز می گردد. 

درصورت تمایل به دریافت وجه در حساب بانکی خود می توانید بر روی گزینه "درخواست دریافت وجه" کلیک نمائید. مبلغ مورد درخواست شما تا 72 ساعت پس از ثبت درخواست به حساب بانکی، که شما آن را پس از ایجاد عضویت و در منوی"مدیریت حسابهای بانکی" ثبت نموده اید واریز  خواهد گردید. درغیر اینصورت این مبلغ در حساب کاربری شما بعنوان اعتبار  محفوظ بوده و می توانید در خرید بعدی از آن جهت پرداخت استفاده نمائید .

استرداد بلیط قشم ایر

** توجه داشته باشید استرداد بلیط هواپیما قشم ایر تنها با ثبت درخواست صورت می پذیرد. در صورت عدم استفاده از پرواز، ابطال پرواز از سوی قشم ایر و ... میبایست درخواست کنسلی از سوی کاربر در سیستم ثبت گردد.

- اطلاع رسانی جهت خرید بلیط قشم ایر ، کنسل شدن پرواز ، تغییر ساعت و استرداد، از طریق پیامک (تلفن همراه) و پست الکترونیک انجام می پذیرد. بدین منظور مسئولیت صحت شماره تلفن و پست الکترونیکی به عهده خریدار می باشد.

- کلیه عملیات خرید بلیط هواپیمایی قشم ایر در این سامانه مشمول قوانین جاری تجارت الکترونیک بوده و هرگونه تخلف تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت

2 نکته مهم در خرید بلیط هواپیما قشم ایر از رسپینا

 مطالعه راهنمای پزشکی برای بیمارانی که قصد مسافرت هوایی از طریق شرکت هواپیمایی قشم را دارند الزامیست. درصورت عدم توجه و رعایت قوانین پزشکی مسئولیت عواقب آن بر عهده مسافر می باشد.

خریدار در کلیه مراحل خرید و یا استرداد بلیط هواپیما قشم ایر معترف به آگاهی کامل از قوانین حمل و نقل و ضوابط  خرید بلیط های جاری و همچنین نحوه خرید و سوار شدن به هواپیما بر اساس مکانیزم بلیط های الکترونیکی می باشد.