{{ctrl.notification}}

بلیط هواپیما مشهد نجف

بلیط هواپیما مشهد نجف

پنجشنبه

05 / 03

بررسی

جمعه

06 / 03

بررسی

شنبه

07 / 03

بررسی

یکشنبه

08 / 03

بررسی

دوشنبه

09 / 03

بررسی

سه شنبه

10 / 03

بررسی

چهارشنبه

11 / 03

بررسی

پنجشنبه

12 / 03

بررسی

جمعه

13 / 03

بررسی

شنبه

14 / 03

بررسی

یکشنبه

15 / 03

بررسی

دوشنبه

16 / 03

بررسی

سه شنبه

17 / 03

بررسی

چهارشنبه

18 / 03

بررسی

پنجشنبه

19 / 03

بررسی

جمعه

20 / 03

بررسی

شنبه

21 / 03

بررسی

یکشنبه

22 / 03

بررسی

دوشنبه

23 / 03

بررسی

سه شنبه

24 / 03

بررسی

چهارشنبه

25 / 03

بررسی

پنجشنبه

26 / 03

بررسی

جمعه

27 / 03

بررسی

شنبه

28 / 03

بررسی

یکشنبه

29 / 03

بررسی

دوشنبه

30 / 03

بررسی

سه شنبه

31 / 03

بررسی

چهارشنبه

01 / 04

بررسی

پنجشنبه

02 / 04

بررسی

اولین پرواز مشهد نجف

شماره پرواز
نام ایرلاین
زمان پرواز
نرخ پرواز

/2065/2072/

Flydubai

پنجشنبه 1401/03/05

22,451,000 تومان

اطلاعات حرکت پرواز مشهد نجف

تعداد سفر های روزانه:
32
انواع پرواز های مسیر:
اکونومی - بیزنس - فرست
مدت زمان سفر:
ساعت
مسافت:
14252 Km
زمان اولین حرکت از مشهد نجف:
ساعت 03:30
آخرین حرکت از مبدا مشهد :
ساعت 03:30
خلوت ترین روزها:
سه شنبه ها
شلوغ ترین روزها:
پنجشنبه ها

قوانین پرواز خارجی

زائران ایرانی می‌توانند از این پس بدون ویزا بصورت هوایی به عراق سفر کنند و بازگشت زمینی زائران به ایران که بدون ویزا و بصورت هوایی به عراق سفر کرده‌اند بلامانع است.

خرید بلیت یک طرفه بلامانع است .

هنگام ورود به عراق نیز از مسافرين مجدد تست PCR در فرودگاه هاي عراق گرفته مي شود که هزينه آن بعهده مسافر مي باشد.

کلیه مسافرین بالای 12 سال میتوانند با ارائه کارت واکسیناسیون که دو نوبت دریافت کرده باشند وارد عراق شوند .

واکسن‌های مورد تایید فایزر/ مدرنا/ آسترازنکا/ جانسون/ سینوفارم/ سینوواک / کوواکسین / کویشیلد اعلام شده است.

بلیط هواپیما مشهد نجف به معنی پیوند زدن دو شهر مهم مذهبی می باشد که برای مسلمانان ارزش زیادی دارد.  با توجه به ایتکه مبداء و مقصد این سفر دو شهر مذهبی مهم هستند، در برخی از روزهای سال سفر به آن ها به اوج خود می رسد. به همین خاطر موضوعی که در این مطلب به بررسی آن خواهیم پرداخت، نحوه رزرو پرواز خارجی مشهد به نجف، اطلاعات پیرامون آن و سوالات متداول مسافران در این مسیر خواهد بود. بنابراین چنانچه شما نیز قصد سفر در این مسیر را دارید، توصیه می کنیم تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

بلیط هواپیما مشهد نجف

چرا خرید بلیط هواپیما مشهد به نجف؟

وجود حرم مطهر امام علی (ع) در مدینه منوره باعث میشود تا مسلمانان از تمام دنیا به این شهر سفر کنند. نجف یکی از شهرهای بزرگ در کشور عراق می باشد که بخاطر داشتن روابط سیاسی مطلوب با ایران رفت و آمد به آن آسان می باشد. وجود حرم مطهر امام علی ع و زیارت آن از اصلی ترین دلایل برای خرید بلیط مشهد نجف محسوب می گردد. علاوه براین، افراد زیادی هستند که سفرهای تجاری را با خرید این بلیط تجربه می کنند.

قیمت بلیط هواپیما مشهد نجف به چه عواملی بستگی دارد؟

در این مسیر با توجه به پر تردد بودن شهر مبداء و مقصد، قطعا نمی توان قیمت ثابتی را برای بلیط پرواز تعریف کرد؛ چرا که میزان درخواست ها برای خرید بلیط و سفر به شهر نجف دائما در حال نوسان می باشد. اما با این وجود در این راستا فاکتورهایی وجود دارند که تا حد زیادی می تواند در کنترل هزینه های سفر اثر گذارز باشد. زمان خرید بلیط مشهد نجف، نوع بلیط سفر خریداری شده، برند ایرلاین و کلاس پروازی از جمله مهم ترین این موارد هستند.

از جمله عوامل اختصاصی اثر گذار بر قیمت بلیط هواپیما مشهد به نجف می توان به موارد زیر اشاره کرد:

زمان سفر برای بازدید از شهرهای زیارتی همچون نجف بسیار مهم است، بنابراین اگر قصد دارید سفر ارزانی داشته باشید، زمان هایی را انتخاب کنید که در آن بازه شهر مقصد میزان مسافر کم تری دارد. برای شهر نجف، ایام محرم و سایر مناسب های مذهبی به عنوان زمان اوج سفر شناخته می شود.

در سفر به کشور عراق اگر بلیط پرواز خود را  با کلاس پروازی اکونومی تهیه کنید، نسبت به کلاس بیزینس هزینه کم تری را خواهید کرد. (کلاس بندی پرواز بر اساس نوع، محل قرارگیری صندلی، امکانات و  پذیرایی داخل هواپیما انجام می گیرد. در نتیجه هرچه کیفیت این موارد بالاتر باشد، باید هزینه بیشتری را برای پرواز پرداخت کنید.)

در مسیر مشهد به نجف ایرلاین های داخلی و خارجی متفاوتی فعالیت دارندف بنابراین سعی کنید، قیمت بلیط پرواز هواپیمایی شرکت های هواپیمایی متفاوت را با یکدیگر مقایسه و از بین آن ها ارزان ترین گزینه را انتخاب کنید.( توجه داشته باشید، هر ایرلاین با توجه به امکانات و خدماتی که دارد قیمت متفاوتی را برای پرواز تعیین می کند.) در این راستا توجه داشته باشید که ممکن است قیمت بلیط مشهد نجف العراقیه نسبت به سایر ایرلاین ها کمی بیشتر باشد.

اطلاعات پرواز مشهد نجف

برنامه ریزی دقیق تر برای سفر خود، حتما به اطلاعات پرواز دقیق و بروزی نیاز خواهید داشت. این اطلاعات شامل: مدت زمان پرواز، مسیر، فاصله هوایی، ایرلاین و سایر موارد این چنینی است که در ادامه تمامی این موارد را برای بلیط هواپیما مشهد به نجف بررسی خواهیم کرد.

فاصله هوایی مشهد تا نجف چقدر است؟

فاصله هوایی بین شهر مشهد تا نجف حدود 1458 کیلومتر می باشد.

مدت زمان پرواز تهران تا نجف چقدر است؟

هواپیما فاصله بین این دو شهر را در مدت زمان زمان تقریبی 2 ساعت و 45 دقیقه طی می کند.  توجه داشته باشید، با توجه به خارجی بودن پرواز امکان وجود تاخیر وجود دارد.

آیا امکان رزرو بلیط هواپیما مشهد نجف چارتر نیز وجود دارد؟

بله، اما زمان ارائه بلیط لحظه آخری مشهد نجف و چارتر با توجه میزان درخواست خرید بلیط در این مسیر کاملا نا مشخص است و وابسته به تصمیم شرکت های چارتر کننده می باشد.

ایرلاین های فعال در این مسیر کدام اند؟

در این مسیر، ایرلاین های داخلی و خارجی زیادی در حال فعالیت می باشندکه از مهم ترین آن ها می توان به قشم ایر، قطر ایر، ترکیش ایرلاین و معراج اشاره کرد.

آیا مسیر مشهد به نجف پرواز مستقیم دارد؟

بله، در این مسر پرواز مستقیم و غیر مستقیم وجود دارد.

کلاس های هواپیمایی بلیط پرواز مشهد نجف کدام اند؟

در حال حاضر 2 کلاس پروازی اکونومی و بیزینس برای این مسیر موجود می باشد که هر کدام از آن ها خدمات و امکانات خاص به خود را دارا هستند. کلاس بیزینس به دلیل امکانات کامل تر هزینه بالاتری نسبت به اکونومی دارد.

بلیط هواپیما مشهد به نجف

خرید بلیط هواپیما مشهد نجف رفت و برگشت

با توجه به این که مقصد مسیر مورد نظر، یکی از شهر های زیارتی پر تردد است و از ایران به نجف سفرهای زیادی انجام می شود، پیشنهاد می کنیم تا اگر قصد دارید در هر دو مسیر از هواپیما برای سفر استفاده کنید، بلیط سفر خود را به صورت رفت و برگشت رزرو کنید. برای خرید بلیط به صورت دو مسیره باید ، از تب "مسیر رفت و برگشت" در قسمت بالای صفحه پروازهای خارجی استفاده نمایید. همچنین اگر در صفحه پرواز مورد نظر هستید، می توانید با استفاده از گزینه "بالعکس" پروازهای مسیر مخالف را مشاهده و تهیه نمایید.

معرفی فرودگاه های مبداء و مقصد

داشتن اطلاعات در رابطه با فرودگاه شهر مبداء و مقصد به مسافر کمک می کند تا بتواند با آگاهی بیشتر در مسیر سفر قدم بر دارد. اطلاعات فرودگاه های شهر مبداء و مقصد بلیط هواپیما مشهد نجف به شرح زیر می باشد.

فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد

فرودگاه هاشمی نژاد مشهد دومین فرودگاه مهم  و پرتردد کشور محسوب می شود، که سالانه پروازهای بیشماری در آن انجام می گردد. در این فرودگاه یک ترمینال برای پروازهای خارجی در نظر گرفته شده است.

راه های ارتباطی با فرودگاه

فرودگاه مشهد واقع در بلوار فرودگاه است، فاصله این مکان تا مرکز شهر کم تر از 10 دقیقه می باشد که مسافران می توانند برای دسترسی به آن از مترو و تاکسی های ویژه فرودگاه استفاده کنند.(مترو خط1 در ترمینال پروازهای داخلی ایستگاه دارد.)

شماره تماس (اطلاعات فرودگاه): 199/ 334000220

فرودگاه بین المللی نجف

در حال حاضر با راه اندازی مجدد مرزهای هوایی بین دو کشور عراق و ایران، مسافران زیادی بخصوص در این مسیر سفر می کنند. جالب است بدانید، فعالیت این فرودگاه و ایرلاین های آن نیز طی دهه های گذشته نسبت به قبل افزایش یافته است. فرودگاه نجف، اصلی ترین ترمینال هوایی در کشور عراق است و تقریبا تمامی پروازهایی که به سوی این کشور انجام می شود، در این فرودگاه تردد دارند. برخی از مهم ترین بخش های خدمات رسانی در این فرودگاه عبارت اند از:

ترمینال ورود پروازهای خارجی

غرفه بسته بندی بار

سالن گمرک

سالن عمومی مخصوص مستقبلین و مشایعین

سالن ترانزیت بین مرزی

سالن ترانزیت و تشریفات ویژه

نحوه دریافت ویزای عراق برای بلیط هواپیما مشهد نجف

نجف جزء کشورهایی است که مسافران ایرانی برای ورود و تردد در آن نیاز به دریافت ویزا دارند. در ادامه نحوه دریافت ویزا عراق برای مسافران مشهد به نجف ذکر شده است، البته توجه داشته باشید در برخی از مواقع روادید ورود به این کشور آزاد می شود(گاهی اوقات در ایام اربعین).

ویزای تک نفره عراق: در این شیوه، ویزا تنها به نام فرد متقاضی صادر می شود و شخص می تواند به تنهایی وارد خاک عراق شود. در سفرهای گروهی که توسط آژانس های گردشگری برگزار می گردد، اغلب ویزا را همان شرکت برای مسافران دریافت می کند.

ویزای طرح سماح (ویژه مسافرین اربعین): این ویزا طبق شرایط مشخص و در ایام اربعین به مسافران عرضه می گردد.

 حمل و نقل عمومی در نجف

برای تردد در سطح شهر نجف و بازدید از جاذبه ها و زیارت و خرید از بازارهای آن می توانید از تاکسی استفاده کنید. تاکسی ها در این شهر مانند ایران به صورت دربست و خطی فعالیت دارند که هزینه های آنها با هم تفاوت زیادی دارد. توجه داشته باشید که برای جابه جایی مسافران از هتل به حرم مطهر ون هایی در سطح شهر تدارک دیده شده است.

خدمات خرید اینترنتی بلیط هواپیما مشهد نجف رسپینا

از جمله مهم ترین خدماتی که با خرید پرواز مشهد نجف به صورت اینترنتی،  در اختیار مسافران این مسیر قرار خواهد گرفت، می توان به موارد زیر اشاره نمود.

پشتیبانی تمام وقت خدمات: جهت جلوگیری از وجود مشکلات احتمالی، تیمی از حرفه ای ترین کارشناسان در بخش پشتیبانی پروازهای خارجی به صورت 24 ساعته و بدون تعطیلی، همواره آماده پاسخگویی به سوالات و ابهامات شما عزیزان هستند.

کنسلی (استرداد) آنلاین پرواز خریداری شده: با استفاده از این دسترسی، مسافران می توانند، در صورت لغو یا تغییر برنامه سفرخود، بلیط پرواز را در سریع ترین زمان ممکن و بدون از دست دادن زمان کنسل کنند. البته در نظر داشته باشید، در رابطه با استرداد هر هواپیمایی قوانین مخصوص به خود را دارد. بنابراین بهتر است که قبل از استرداد از شرایط کنسلی بلیط ایرلاین مورد نظر اطلاعات کافی داشته باشید.

امکان رزرو ارزان ترین بلیط هواپیما مشهد نجف: در خرید اینترنتی بلیط مسافران می توانند، با استفاده از تقویم پروازی یا فیلتر جستجو، ارزان ترین پرواز موجود در مسیر را مشاهده و رزرو کنند. البته توجه داشته باشید.

خدمات اختصاصی رسپینا برای پروازهای خارجی:

برقراری تماس رایگان با کارشناسان تیم پشتیبانی رسپینا (تمامی تماس های انجام شده از این طریق کاملا رایگان و در بستر اینترنت انجام می پذیرد.)

اطلاع از تمامی قیمت های پرواز در شبکه های اجتماعی رسپینا (برای عضویت در کانال تلگرامی و همچنین اینستاگرام رسپینا می توانید از آیکون پایین صفحه سایت استفاده کنید.)

مطلع شدن از کاهش قیمت های پرواز با استفاده از سرویس"خبرم کن"

امکان رزرو بلیط به صورت خودکار توسط سرویس"چند بخرم" (برای استفاده از این سرویس باید حساب کاربریتان به اندازه مبلغ بلیط پرواز شارژ داشته باشد.)

راهنمایی و مشاوره اختصاصی  با استفاده از بخش مربوط به"نیاز به راهنمایی" (این بخش در سمت راست صفحه اصلی است و برای استفاده از آن می بایست فرم مربوطه را تکمیل نمایید، تا کارشناسان رسپینا برای پاسخ گویی به سوال شما با شما تماس برقرار کنند.)

پرواز مشهد نجف

راهنمای خرید بلیط هواپیما مشهد نجف به صورت اینترنتی

جهت خرید ارزان  بلیط هواپیما مشهد به نجف از رسپینا کافیست مراحل زیر را طی کنید:

گام اول: جستجو ارزان پرواز مشهد نجف

اگر در انتخاب زمان سفر انعطاف پذیر هستید، بهترین روش برای خرید  ارزان بلیط مشهد نجف، استفاده از جدول پروازی است. با این امکان می توان ارزان ترین پرواز را انتخاب و وارد گام بعد شوید. در غیر این صورت، لازم است در جدول جستجو پرواز، مبدا، مقصد و تاریخ مورد نظر را وارد نمایید و در نهایت بر روی دکمه جستجو کلیک کنید.

گام دوم: ثبت اطلاعات مسافر

پس از انتخاب پرواز، لازم است اطلاعات مسافر را بدون اشتباه تایپی و مطابق با اطلاعات درج شده بر روی کارت شناسایی وی وارد نمایید. سپس روی دکمه "ثبت" کنید

گام سوم: بررسی صحت اطلاعات

در این مرحله اگر صحت اطلاعات وارد شده را تایید می کنید، روی دکمه "ادامه" کلیک کنید تا به صفحه پرداخت آنلاین هدایت شوید. بعد از پرداخت هزینه خرید بلیط با هر یک از کارت های عضو شتاب، فرآیند خرید بلیط تکمیل خواهد شد.

رزرو آسان بلیط هواپیما مشهد نجف رسپینا

با همه آن چه تاکنون از اطلاعات این پرواز عنوان نمودیم، چنانچه به راهنمایی بیش تر نیاز دارید، می توانید از طریق ارتباط با کارشناسان پرواز خارجی رسپینا، پاسخ سوالات و ابهامات خود را جویا شوید. هم چنین لازم به ذکر است بدانید، از لحظه رزرو بلیط توسط شما از رسپینا تا زمان رسیدن به فرودگاه مقصد، کارشناسان پشتیبانی شرکت برای رفع مشکلات احتمالی سفر، آماده پاسخگویی به شما خواهند بود. با رسپینا، روی زمین نمی مانید...

نیاز به راهنمایی دارید؟

سوالات متداول

قیمت بلیط هواپیما مشهد نجف چقدر است؟ expand_more

قیمت بلیط بر اساس سیستمی یا چارتری بودن، بازه زمانی سفر، ایرلاین برگزارکننده پرواز و کلاس پروازی متفاوت خواهد بود. شما می توانید با استفاده از جدول -نرخ بلیط پرواز مشهد نجف براساس ایرلاین- بالای صفحه، از پایین ترین قیمت بلیط هر ایرلاین طی یک هفته آینده مطلع شوید. تیم کارشناسان خبره پرواز خارجی رسپینا نیز به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره خواهند بود.

میزان بار مجاز در پروازهای مشهد نجف چقدر است؟ expand_more

بر اساس شرایط هر ایرلاین متفاوت است. اما در بلیط های اکونومی، این میزان بین 25 تا 30 کیلوگرم و در بلیط های بیزینس کلاس، این میزان تا 35 کیلوگرم نیز قابل افزایش است. در جدول لیست پروازهای سایت در کنار هر بلیط، میزان بار مجاز آن نیز قید شده است.

میزان جریمه اضافه بار در بلیط مشهد نجف چگونه محاسبه می شود؟ expand_more

میزان جریمه بار به قیمت بلیط، طول مسیر هوایی و کلاس پروازی بستگی دارد. اما بطور میانگین معادل یک درصد قیمت بلیط محاسبه می شود.

چه فاصله ی زمانی قبل از پرواز می بایست در فرودگاه حاضر شد؟ expand_more

مسافران پروازهای خارجی حداقل 3 ساعت قبل از پرواز باید در فرودگاه حضور داشته باشند.

آیا امکان خرید بلیط پرواز عتبات برای اتباع کشورهای دیگر وجود دارد؟ expand_more

طبق قوانین، امکان صدور بلیط در مسیر سفرهای عتبات عالیات برای اتباع کشورهای پاکستان، بنگلادش، افغانستان و هند وجود ندارد. در صورت اقدام به خرید بلیط هواپیما توسط این افراد، تمامی مسئولیت بر عهده ی مسافر خواهد بود.