بلیط کاسپین: شاید برای شما هم دانستن راجع به شرکت های هواپیمایی که می خواهید با آن سفر کنید، جالب باشد و یا بخواهید اطلاعاتتان را درباره این شرکت ها افزایش دهید. پس برای آشنایی با هواپیمایی کاسپین و خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی با رسپینا  ما همراه شوید.

کاسپین یکی از شرکت های هواپیمایی خصوصی کشورست، به مدیر عاملی جناب یونس دقیق کیا ست که در سال 1372 با پشتیبانی نیروی هوایی جمهوری اسلامی در تهران تاسیس شده، و مقر اصلی آن در فرودگاه مهرآباد تهران است.

بلیط کاسپین

 شرکت هواپیمایی کاسپین، در ابتدا 4 فروند هواپیمای مسافربری یاک 42 داشت، اما به مرور ناوگان خودش را گسترش داد تا در سال 1379 توانست 5 فروند توپولف 154 را هم، در اختیار بگیرد. در حال حاضر این شرکت با ناوگانی از هواپیماهای MD و بوئینگ در خطوط هوایی داخلی و بین المللی به فعالیت خودش ادامه می دهد. جالب است بدانید، این شرکت جز اولین دارندگان ملکی هواپیمای بوئینگ 737 در ایران است، و همچنین تنها شرکت دارنده مرکز تعمیر و نگهداری این نوع از هواپیماها در کشور هم هست، که توانایی نگهداری و تعمیرات هواپیما تا سطح چک C در محل آشیانه را دارند. حالا میپرسید چک رده C به چه معنی ست؟  چک رده C یعنی بعد 3500 ساعت که هواپیما کار می کند و پرواز دارد، تمام قسمت های هواپیما شامل موتور و سازه هواپیما بطور کامل بررسی می شود که معمولا هر 15 ماه یکبار صورت می گیرد و شرکت باید یک سری توانمندی ها و تجهیزات پیشرفته را داشته باشه تا بتواند این امتیاز رو در اختیار بگیرد و این افتخاری برای شرکت هواپیمایی کاسپین محسوب می شود که نشانه از توانمندی های آن است.

بلیط کاسپین

در همین راستا کاسپین اولین مرکز آموزشی بوئینگ 737 در تمام سطوح آموزشی از جمله آموزش خلبانان، مهمانداران و تکنیسین ها را هم برپا کرده است. هم اکنون مرکز آموزشی تحت نظارت شرکت تابان، از بزرگترین مراکز آموزشی در این زمینه هست، که توانستند بیش از 1000 نفر پرسنل زمینی و عملیاتی رو تحت آموزش تخصصی قرار بدهند. از دیگر فعالیت های این شرکت، طراحی و راه اندازی سیستم جامع و یکپارچه بومی سیمرغ در کشور هست، که تمامی فعالیت های مدیریت پذیرش مسافران و ناوگان، تعمیرات و نگهداری، کنترل وضعیت بلیط، مدیریت ترانسپورت و بسیاری از فعالیت های دیگر رو کنترل و اجرا می کند. این سیستم در نوع خود بی نظیر و حتی قادر به رقابت با سیستم های خارجی مشابه خودش است .

خدمات شرکت هواپیمایی کاسپین:

از خدمات جالب شرکت هواپیمایی کاسپین، پذیرش کودکان بین سن 5 تا 11 سال بدون همراه هست، که بدون هیچ نگرانی تحت مراقبت سرمهماندار می توانند سفر کنند. یکی دیگراز  خدمات این شرکت، استرداد بلیط بصورت آنلاین هست، که تنها برای افرادی که از طریق رزرو اینترنتی و درگاه های پرداخت اینترنتی خرید کردن، انجام می شود  و به صورت خودکار مبلغ بلیط کاسپین به حساب مسافرها باز می گردد و همچنین این شرکت، دارای خدمات پزشکی حرفه ای و کترینگ نسبتا خوبی هم هست.

هواپیما

قوانین شرکت هواپیمایی کاسپین

کاسپین هم مثل همه ایرلاین ها، یک سری قوانین دارد که دانستن آنها، خالی از لطف نیست. در هواپیماهای این شرکت علاوه بر اشیایی که همه می دانیم غیر مجاز است، مثل: اصلحه و صلاح گرم و سرد، ورود یه سری اشیا دیگه مثل لوسیون ها و کرم های آرایشی که حجم تیوپ آنها بیشتر از 100 میلی لیتر هست، یا خوردنی هایی مثل آبلیمو یا عسل هم به داخل کابین غیر مجاز است، پس در حمل آن دقت کنید که  وقتی پروازتان را از دست ندهید. همچنین وزن مجاز کیفتان هم 4 کیلو و حداکثر با ابعاد 115 سانتی متر می تواند باشد. یک نکته جالب دیگر ، شما حداکثر میتوانید تا 2 کیلو یا 2 لیتر دارو با خودتان در هواپیما داشته باشید.

مسیر پروازهای خارجی شرکت هواپیمایی کاسپین

بلیط کاسپین از مشهد به مقصد بغداد و نجف

بلیط کاسپین از تهران به مقصد: دبی، نجف، بغداد، سلیمانیه، اربیل، اسپارتا، ازمیر، استانبول

بلیط کاسپین از کرمان به مقصد: نجف

بلیط کاسپین از شیراز به مقصد: استانبول

مسیر پروازهای خارجی شرکت هواپیمایی کاسپین

مسیر پروازهای داخلی شرکت هواپیمایی کاسپین

بلیط کاسپین از مشهد به مقصد: شیراز و اهواز

بلیط کاسپین از تهران به مقصد: مشهد، تبریز، کرمانشاه، دزفول، اهواز، شیراز، کیش، قشم، بندرعباس، چابهار، زاهدان

مسیر پروازهای داخلی شرکت هواپیمایی کاسپین

برای اطلاع از زمان دقیق پروازهای شرکت هواپیمایی کاسپین و نرخ بلیط کاسپین، در مسیر های مختلف با همکاران حرفه ای ما در سایت رسمی خرید بلیط هواپیما رسپینا در ارتباط باشید. پس اگر این شرکت را برای سفر خودتان انتخاب کردید، وقت را از دست ندهید و از راهنمایی ها و مشاوره های رسپینا استفاده کنید. برای خرید ، بلیط قطار ، رزرو هتل می توانید به راحتی با شماره های زیر تماس بگیرید.

قوانین استرداد و ابطال بلیط های داخلی هواپیمایی کاسپین

شرایط ابطال و استرداد بلیط های داخلی کاسپین بر اساس کلاس پروازی

1-کلاس نرخی   C :  تا یک روز قبل از پرواز ، قبل از ساعت 12 ظهر با کسر 10% از بهای بلیت قابل استرداد میباشد و پس از آن با کسر 30% قابل استرداد میباشد .

2-کلاس نرخی   J :  تا یک روز قبل از پرواز ، قبل از ساعت 12 ظهر با کسر 5% از بهای بلیت قابل استرداد میباشد و پس از آن با کسر 20% قابل استرداد میباشد .

3-کلاس نرخی   S :  تا یک روز قبل از پرواز ، قبل از ساعت 12 ظهر با کسر 15% از بهای بلیت قابل استرداد میباشد و پس از آن با کسر 40% قابل استرداد میباشد .

4-کلاس نرخی   H :  تا یک روز قبل از پرواز قبل از ساعت 12 ظهر با کسر 20% از بهای بلیط قابل استرداد می باشد و پس از آن با کسر 50% قابل استرداد است .

5-کلاس نرخی   M :  تا سه روز قبل از پرواز ساعت 12 ظهر با کسر 30% از بهای بلیط قابل استرداد می باشد  و پس از آن با کسر 60% قابل استرداد میباشد .
6-کلاس نرخی   K :  تا سه روز قبل از پرواز قبل از ساعت 12 ظهر با کسر 40% از بهای بلیط قابل استرداد می باشد و پس از آن با کسر 70% قابل استرداد میباشد .
7کلاس نرخی L  :     با کسر 90% قابل استرداد میباشد .

بلیط کاسپین , رزرو بلیط کاسپین , رزرو اینترنتی بلیط کاسپین