بلیط هواپيما العراقيه

خرید بلیط هواپیما العراقیه

برای خرید پرواز های هواپیمایی العراقیه کافیست از قسمت زیر مبدا ، مقصد و تاریخ پرواز خود را انتخاب کرده و در صفحه بعد از قسمت ایرلاین Iraqi Airways را انتخاب کنید.

هواپيمايی العراقيه، که با نام عراقی ایرویز (Iraqi Airways) یا هواپیمایی عراق فعالیت می کند، ایرلاین ملی این کشور و دومین هواپیمایی قدیمی در خاورمیانه است. بلیط هواپیما خارجی از برخی شهرها داخلی به مقصد شهرهای نجف و بغداد را که توسط این شرکت هواپیمایی ارائه می شود، رزرو کرد که در ایام اربعین از پرفروش ترین پروازهای خارجی کشور محسوب می شوند. با استفاده از کادرهای جستجوی ابتدای صفحه می توانید بلیط هواپیما العراقیه را برای نجف و بغداد رزرو کنید.

هواپیمایی العراقیه

خرید بلیط العراقیه

شما می توانید بلیط هواپیما العراقیه را از چندین شهر ایران از وب سایت رسپینا با تضمین قیمت و به ۲ صورت اینترنتی و تلفنی رزرو کنید. برای خرید اینترنتی بلیط هواپيمايي العراقيه، در ابتدای همین صفحه و از طریق کادرهای جستجو، مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 1. ابتدا شهر مبدا و مقصد (نجف یا بغداد) را وارد کرده و گزینه جستجو را انتخاب کنید (اگر مبدا یا مقصد شما تهران است می بایست گزینه تهران با کد یاتا IKA را انتخاب نمائید).
 2. در صفحه بعد به لیست کاملی از پروازهای مسیر موردنظر خود هدایت می شوید که در کنار هر بلیط جزئیات کامل آن از قبیل ایرلاین های ارائه دهنده، قیمت، ساعت حرکت و فرود در فرودگاه مقصد و نوع بلیط (سیستمی یا چارتر) قید شده است.
 3. برای دسترسی راحت تر به بلیط های پرواز العراقیه، کافیست از فیلتر انتخاب ایرلاین سمت راست صفحه، گزینه مربوط به این ایرلاین را انتخاب نمائید.
 4. پس از انتخاب بلیط موردنظر، می بایست مشخصات مسافر یا مسافران را بصورت صحیح و براساس مندرجات شناسنامه و کارت ملی هر یک وارد کنید.
 5. در صورتیکه صحت اطلاعات وارد شده را تایید می کنید، بر روی گزینه تایید کلیک نمائید تا برای پرداخت وجه به درگاه بانکی هدایت شوید.
 6. در صورتیکه پرداخت موفقیت آمیز بوده باشد، بلافاصله لینک دانلود فایل بلیط برای شما نمایش یافته و همزمان مشخصات آن به شماره تلفن همراهی که در سایت وارد کرده اید، پیامک می شود.
خرید بلیط هواپیمایی العراقیه

رزرو بلیط العراقیه بصورت تلفنی از رسپینا

اگر به اینترنت یا رمز دوم دسترسی ندارید، می توانید بلیط العراقیه را بصورت تلفنی از طریق تماس با کارشناسان پرواز خارجی رسپینا تهیه کنید. کافیست با شماره تلفن 02191012900 تماس بگیرید و مبدا و مقصد پروازی خود را اعلام نمائید. چنانچه هواپيمايي العراقيه در بازه زمانی موردنظر شما پروازی ارائه داده باشد، کارشناسان رسپینا آن را برای شما رزرو می کنند. با قطعی شدن فرآیند خرید بلیط، مشخصات آن به شماره تلفن همراه شما پیامک می گردد.

خرید تلفنی بلیط هواپیمایی العراقیه در رسپینا

مهم ترین پروازهای العراقیه از مبدا ایران

از آنجائیکه فرودگاه بغداد، مرکز اصلی فعالیت این هواپیمایی می باشد، لذا بلیط هواپیما تهران بغداد و بلیط هواپیما مشهد بغداد مهم ترین بلیط های پروازی است که توسط ایرلاین العراقیه ارائه می گردد. اما به دلیل نزدیک تر بودن شهر نجف به بارگاه ائمه اطهار، معمولا خرید بلیط هواپیما به سمت نجف تقاضای بیشتری دارد. مهم ترین پروازهای العراقیه به مقصد نجف و بغداد از مبدا شهرهای تهران، مشهد و اصفهان برگزار می شود.

قیمت بلیط العراقیه ایرلاین

قیمت بلیط هواپیمایی العراقیه براساس بازه زمانی سفر، مسیر پروازی و نوع بلیط (چارتر یا سیستمی) تغییر می کند. اما بلیط های هواپیمایی العراقیه در مقایسه با بلیط های ایرلاین های ایرانی مثل ایران ایر و یا ماهان معمولا کمی گران تر است. علت آن هم به اختلاف قیمت ارز باز می گردد. پس از جستجوی مسیر پروازی مورد نظر، می توانید با استفاده از تقویم پروازی، ارزانترین بلیط برای 30 روز آینده را مشاهده کنید.

بلیط چارتر العراقیه

این بلیط ها توسط شرکت های چارترکننده از هواپیمایی العراقیه بصورت عمده خریداری شده و با قوانین و نرخ متفاوتی به فروش می رسند. معمولا در ایامی که تقاضای سفر به عراق کمتر است، بلیط های چارتر العراقیه نیز نسبت به سیستمی ها ارزان ترند اما در ایام اوج تقاضای سفر معمولا بالعکس می شود و نرخ این بلیط ها حتی تا چند برابر هم افزایش قیمت پیدا می کند. البته در نظر داشته باشید که بلیط العراقیه چارتر تنها برای مسیرهای پرتردد مانند مشهد نجف یا تهران نجف بیشتر ارائه می گردد.

پرواز هواپیمایی عراقی ایرویز

درباره هواپيمايي العراقيه

هواپیمایی العراقیه در سال 1945 به عنوان بخشی از شرکت راه آهن دولتی عراق تأسیس شد و یک سال بعد یعنی در 28 ژانویه 1946 و با برگزاری پرواز به مقصد سوریه شروع به کار کرد. مقر اصلی این هواپیمایی، فرودگاه بغداد است و در حال حاضر، پروازهای مختلفی را از عراق به بیش از ۳۰ مقصد در خاورمیانه، آفریقا و اروپا انجام می دهد. خدمات این شرکت هواپیمایی از جمله کیفیت غذاها و صندلی و همچنین مهمانداران با تجربه و خوش برخورد، از ویژگی های بارز آن است.

شروع فعالیت1946
مرکز فعالیتفرودگاه بغداد – فرودگاه نجف – فرودگاه بصره
تعداد هواپیما31
مدیریتدولت عراق

مقاصد پروازی هواپیمایی العراقیه

این ایرلاین به مقاصد بسیاری در سراسر خاورمیانه، اروپا، آسیا و آفریقا پرواز می کند. برخی از مقاصد آن نیز در حال حاضر متوقف و یا جایگزین شده است. در جدول زیر، خلاصه ای از مقاصد داخلی ایرلاین العراقیه است که از اکتبر 2022 ارائه داده، بیان شده است.

فرودگاه ها و مقاصد داخلی ایرلاین العراقیه

شهرفرودگاه
بغدادفرودگاه بین المللی بغداد
بصرهفرودگاه بین المللی بصره
اربیلفرودگاه بین المللی اربیل
کرکوکفرودگاه بین المللی کرکوک
نجففرودگاه بین المللی نجف
نصیریهفرودگاه امام علی
سلیمانیهفرودگاه بین المللی سلیمانیه

فرودگاه ها و مقاصد بین المللی العراقیه

کشورشهرفرودگاه
ایراناصفهانفرودگاه شهید بهشتی اصفهان (IFN)
ایرانمشهدفرودگاه شهید هاشمی نژاد (MHD)
ایرانتهرانفرودگاه بین المللی امام خمینی (IKA)
اردنامانفرودگاه بین المللی کوئین آلیا (AMM)
کویتکویتفرودگاه بین المللی کویت  (KWI)
لبنانبیروتفرودگاه بین المللی رفیق حریری (BEY)
روسیهمسکوفرودگاه بین المللی ونوکوو (VKO)
عربستانجدهفرودگاه بین المللی ملک عبدالعزیز (JED)
عربستانمدینهفرودگاه بین المللی شاهزاده محمد بن عبدالعزیز (MED)
عربستانریاضفرودگاه بین المللی ملک خالد (RUH)
ترکیهآنکارافرودگاه اسن بوغا  (ESB)
ترکیهآنتالیافرودگاه آنتالیا (AYT)
ترکیهقاضیانتپفرودگاه قاضیانتپ  (GZT)
ترکیهاستانبولفرودگاه استانبول  (IST)
ترکیهاستانبولفرودگاه صابیحا گوگچن (SAW)
ترکیهترابزونفرودگاه ترابزون  (TZX)
اماراتابوظبیفرودگاه بین المللی ابوظبی(AUH)
اماراتدبیفرودگاه بین المللی دبی  (DXB)

ناوگان هواپیمایی العراقیه

ناوگان هواپیمایی ایرلاین العراقیه از فوریه 2022، شامل هواپیماهای زیر بوده است:

نوع هواپیماتعدادظرفیت
CYتعداد کل
ایرباس A220-300212130152
ایرباس A320-2003180180
ایرباس A321-2002220220
ایرباس A330-200124264288
بوئینگ 737-8001412150162
بوئینگ 737 MAX 8TBA
بوئینگ 747-400274338412
بوئینگ 777-200LR114350364
بوئینگ 787-8TBA
بمباردئر CRJ-900LR69090
تعداد کل31
ناوگان هواپیمایی العراقی

کلاس های پروازی ایرلاین العراقیه

پروازهای هواپیمایی العراقیه دارای ۲ کلاس اکونومی و بیزینس است که هر کدام از آن ها دارای خدمات و کیفیت متفاوتی هستند. قیمت این پروازها با یکدیگر متفاوت بوده و در برخی از مسیرهای پروازی مانند تهران نجف ارائه می شود. پس از جستجوی پرواز دلخواه، می توانید با استفاده از گزینه نوع کلاس پروازی در سمت راست لیست پروازها، تنها پروازهای کلاس اکونومی و یا بیزینس العراقیه را مشاهده کنید.

کلاس پروازی اکونومی العراقیه

اکثر بلیط های العراقیه از نوع اکونومی کلاس بوده که خدمات و کیفیت آن در سطح معمولی است. در این کابین هواپیما، صندلی‌ ها چرمی و راحت با پشتی‌های سر پوشیده هستند. اگر هواپیما نیز بوئینگ باشد، صندلی‌ها دارای مانیتورهای پشتی با هدفون مینی هستند. خدمات پذیرایی در این کلاس پروای شامل یک وعده غذایی بوده که با توجه به زمان سفر ممکن است صبحانه، ناهار یا شام و یا یک وعده غذایی سرد باشد.

کلاس اکونومی هواپیمایی العراقیه

کلاس پروازی بیزینس هواپیمایی العراقیه

کلاس تجاری فقط در مسیرها و هواپیماهای منتخب هواپیمایی العراقیه وجود دارد. این کابین، بصورت محدود و فقط 12 صندلی وجود دارد که از صندلی‌ها کلاس اکونومی بزرگ تر هستند و فاصله ی بیشتری نیز نسبت به یکدیگر دارند. هم چنین این صندلی ها، قابلیت تخت خواب شو نیز دارند تا مسافر بتواند در حین پرواز استراحت کند. از سایر خدمات صندلی های بیزینس کلاس العراقیه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اولویت پذیرش و جابجایی چمدان
 • افزایش بار مجاز
 • مسافران بیزنس کلاس نسبت به اکونومی کلاس زودتر سوار هواپیما شده و زودتر نیز خارج می شوند.
 • ارائه میان وعده و وعده غذایی (سبک) در هواپیما (مطابق با مسیر)
صندلی بیزینس عراقی ایرویز

میزان بار مجاز هواپيمايي العراقیه

با خرید بلیط هواپیما العراقیه می توانید به میزان 10 کیلوگرم چمدان یا ساک دستی بصورت رایگان داخل کابین ببرید. البته اندازه آن نباید بیشتر از 43 × 28 × 23 سانتی متر باشد و باید زیر صندلی شما یا در قسمت بالای سر قرار گیرد. علاوه بر آن، اقلامی مانند کت، پتو، چتر، دوربین، دوربین دوچشمی و کتاب مطالعه نیز قابل حمل به درون کابین هواپیما است. همچنین بار مجاز در پرواز اکونومی، حداکثر 25 کیلوگرم و پرواز بیزینس حداکثر 35 کیلوگرم تعیین شده است.

قوانین و مقررات بلیط هواپیما العراقیه

هواپیمایی العراقیه، به منظور امنیت و رفاه بیشتر مسافران، همراه داشتن برخی وسایل را ممنوع کرده است که لازم است هنگام خرید بلیط و مراجعه به فرودگاه، حتما مدنظر داشته باشید:

نوشته های مشابه
 • همراه داشتن انواع سلاح سرد، گرم و مواد اشتعال زا ممنوع است. برای اطلاعات بیشتر در مورد حمل و نقل هوایی کالاهای خطرناک، می توانید به وب سایت رسمی یاتا مراجعه کنید.
 • هواپیمایی العراقیه امکان غربالگری برخی از محموله ها را دارد و این حق را نیز برای خود محفوظ می دارد که هر محموله ای را که برای ارسال ارائه می شود، باز و بازرسی کند.
 • پذیرش کالاهای خطرناک مطابق با مقررات کالاهای خطرناک یاتا و کلیه قوانین داخلی و بین المللی قابل اجرا است و بنابراین مقررات اعمال خواهند شد.
 • اگر کالای خاصی به همراه دارید که در دسته بندی کالاهای خطرناک قرار می گیرد، می بایست با بخش خدمات مشتریان باربری هواپيمايي العراقيه تماس بگیرید، زیرا کالای شما می بایست با هماهنگی قبلی و تأیید شده از مبدأ تا مقصد نهایی پذیرش شود.
هواپیمای ایرباس عراقی ایرویز

قوانین کنسلی بلیط هواپیمایی العراقیه

شرایط و هزینه کنسلی بلیط هواپیمایی العراقیه تقریبا منعطف بوده و در صورتی که از یک هفته قبل از پرواز، بلیط خود را کنسل کنید، نیازی به پرداخت هزینه ندارید. در صورتی که بلیط هواپیما العراقیه را از وب سایت رسپینا رزرو کرده اید، نیازی به مراجعه به وب سایت ایرلاین ندارید و می توانید بلیط خود را در رسپینا کنسل کنید.

 • طبق سیاست کنسلی عراق ایرویز، مسافری که بلیط غیرقابل استرداد دارد نمی تواند خارج از مدت زمان تعیین شده درخواست کنسلی کند. بلیط غیر قابل کنسل معمولا بلیط های چارتری بوده و یا شامل برخی از بلیط های سیستمی با شناسه نرخی متفاوت است.
 • اگر در عرض 24 ساعت پس از رزرو، موفق به کنسلی بلیط شوید، نیازی به پرداخت هزینه کنسلی ندارید. با این حال تنها زمانی هزینه کامل بلیط را دریافت خواهید کرد که تاریخ پرواز حداقل هفت روز از تاریخ لغو فاصله داشته باشد.
 • اگر پرواز به دلیل بیماری های همه گیر، شرایط جوی، مسائل عملیاتی و بسیاری دلایل دیگر لغو شود، شرکت هواپیمایی ممکن است هزینه بلیط را به مسافران عودت دهد.
 • در صورت کنسل کردن بلیط در مدت شش روز مانده به تاریخ پرواز، باید هزینه کنسلی و مدیریتی را برای کنسل کردن بلیط ها بپردازید.
 • برای دریافت مبلغ بلیط خود، باید هزینه های کنسلی را بر اساس نوع کرایه، حالت رزرو، حالت لغو، تاریخ کنسلی، تاریخ حرکت، نوع پرواز و بسیاری از عوامل دیگر پرداخت کنید.
 • برای لغو رزرو خارج از مدت زمان تعیین شده، باید 45 یورو را به عنوان هزینه مدیریت پرداخت کنید.

اگر در رزرو پرواز هواپیمایی العراقیه با مشکل روبه رو شدید، می توانید روی خدمات تیم تخصصی پرواز خارجی رسپینا حساب کنید. شما می توانید با شماره تلفن های درج شده در پایین صفحه تماس بگیرید تا در کمترین زمان پاسخ خود را دریافت کنید. در صورتی که تجربه پرواز با هواپیمایی العراقیه را داشته اید، تجربیات خود را با مخاطبان در قسمت کامنت ها در میان بگذارید.

سوالات متداول

بلیط هواپیما العراقیه نجف از مبدا چه شهرهایی از ایران قابل رزرو است؟

بلیط های هواپیمایی العراقیه، از مبدا شهرهای تهران، مشهد و اصفهان به مقصد نجف و بغداد قابل خریداری است.

میزان بار مجاز در هواپيمايي العراقیه چقدر است؟

اگر بلیط خریداری شده اکونومی باشد، حداکثر 30 کیلوگرم و اگر بیزینس باشد تا حداکثر 35 کیلوگرم چمدان و بار می توانید همراه داشته باشید. علاوه بر آن، می توانید به میزان 7 کیلوگرم چمدان یا ساک دستی بصورت رایگان داخل کابین ببرید.

آیا قیمت بلیط های هواپیما العراقیه نسبت به ایرلاین های ایرانی مانند ایران ایر یا ماهان ارزانتر است؟

در حالت کلی، قیمت بلیط پروازهای بین الملل ایرلاین های خارجی نسبت به ایرلاین های داخلی به دلیل اختلاف قیمت ارز و ناوگان هوایی بکاربرده شده درصدی گران تر است. اما توصیه می شود از جدول بلیط های سایت رسپینا، قیمت ها را بصورت آنلاین چک و مقایسه کنید.

آیا می توان بلیط هواپیمایی العراقیه را کنسل کرد؟ هزینه کنسلی بلیط العراقیه چقدر است؟

در صورتی که بلیط العراقیه را از وب سایت رسپینا رزرو کنید، می توانید به صورت آنلاین آن را استرداد نمایید. در غیر این صورت باید از طریق سایت هواپیمایی آن اقدام کنید. هزینه کنسلی در یک هفته مانده به پرواز و در تاریخ رزرو، رایگان بوده و در غیر این صورت باید جریمه کنسلی را پرداخت کنید که با توجه به زمان کنسلی و نوع پرواز متفاوت است.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا