رسپینا
فرودگاه هااصفهان

فرودگاه اصفهان، شروع سفری تاریخی به نصف جهان

فرودگاه اصفهان یا فرودگاه بین المللی شهید بهشتی که در سال 1363 افتتاح شد، تنها فرودگاه این شهر محسوب می شود. این فرودگاه اکنون 1041 هکتار وسعت داشته در فاصله 1542 متری از سطح دریا واقع شده است. در آخرین آماری که در سال 1397 (2016 میلادی ) از فرودگاه اصفهان گرفته شد این فرودگاه با پوشش دهی 23٬040 پرواز در سال و جا به جایی 2٬593٬414 مسافر و همچنین 24،128،528 کیلوگرم بار، رتبه 7 پر تردد ترین فرودگاه های ایران را به خود اختصاص داد.

پروازهای فرودگاه اصفهان

فرودگاه اصفهان کجاست؟

فرودگاه بین المللی شهید بهشتی در شمال شرقی اصفهان و در میان کویرهای اطراف آن قرار دارد. این موقعیت عالی که حدود 27 کیلومتر با مرکز شهر اصفهان فاصله دارد، یکی از مزایای این فرودگاه است که فاصله مناسب با شهر، مردم را از آلودگی صوتی ناشی از هواپیما در امان نگه می دارد.

پس از اینکه در فرودگاه  فرود آمدید می توانید با استفاده از اتوبوس به مرکز شهر بروید. در خروجی فرودگاه اتوبوس های خط 106 قرار دارند که هر 15 دقیقه به سمت میدان لاله اصفهان می روند. هزینه این اتوبوس ها برای هر مسافر 1000 تومان است. همچنین تاکسی های فرودگاهی در خروجی فرودگاه قرار دارند که گزینه مناسب تری برای رسیدن به مرکز شهر اصفهان است.

اطلاعات پرواز اصفهان

اگر بلیط هواپیما اصفهان را خریداری نموده اید و قصد دارید از جدیدترین وضعیت پرواز خود (تاخیر، تعجیل، ساعت پرواز یا لندینگ و …) مطلع شوید و یا اینکه قبل از خرید بلیط تمایل دارید به برنامه هفتگی پروازهای فرودگاه اصفهان دسترسی داشته باشید، این امکان بصورت اینترنتی برای شما فراهم است. کافیست وارد صفحه اطلاعات پرواز فرودگاه اصفهان شده و براساس داخلی یا خارجی بودن پرواز و هم چنین ورودی یا خروجی بودن آن، به لیست کامل پروازهای این فرودگاه دسترسی داشته باشید. اگر هم به اطلاعات و راهنمایی بیشتر نیاز دارید، می توانید با شماره تلفن های زیر تماس بگیرید:

شماره تلفن اطلاعات پرواز (از اصفهان) : 199
شماره تلفن اطلاعات پرواز (ازشهرستان) : 35275200 – 031
اداره اماكن و ترمینال ها :  35275065  – 031
شماره تلفن رسیدگی به شكایات : 33998627 – 031
شماره تلفن گمرك :  35275085 – 031
شماره تلفن گذرنامه :  35275152 – 031
شماره تلفن های ضروری فرودگاه اصفهان
اطلاعات پرواز اصفهان

لیست پروازهای داخلی فرودگاه اصفهان

فرودگاه اصفهان، یکی از بزرگ ترین و مهم ترین فرودگاه های کشور است که بصورت منظم پروازهای داخلی به سرتاسر کشور را میزبانی می کند. لیست کامل این پروازها در ادامه بررسی شده است.

پروازهای ورودی فرودگاه اصفهان

مهم ترین پروازهای ورودی اصفهان از مبدا مشهد و تهران است که تقریبا در تمامی روزهای هفته و طی چندین نوبت در روز برگزار می شوند. لیست زیر، مهم ترین و پرفروش ترین بلیط پروازهای ورودی به فرودگاه اصفهان است که می توانید با کلیک بر روی هر یک، از برنامه بروز ساعت برگزاری آن ها مطلع شوید.

پروازهای خروجی فرودگاه اصفهان

در بین پروازهایی از که از مبدا فرودگاه اصفهان برگزار می شود، پرواز اصفهان مشهد مهم ترین پروازی است که در تمامی روزهای هفته و طی چندین نوبت در شبانه روز انجام می شود. لیست زیر، شامل بلیط پروفروش ترین پروازهای خروجی از اصفهان است:

پروازهای خارجی فرودگاه اصفهان

فرودگاه اصفهان بعد از فرودگاه امام خمینی تهران یکی از مهم ترین فرودگاه های کشور است که به سرتاسر جهان پرواز خارجی برگزار می کند. لذا اگر سفر بین المللی پیش رو دارید، نیازی نیست حتما به پایتخت رفته و سفر خود را از مبدا تهران انجام دهید؛ بیش از 10 ایرلاین خارجی در این فرودگاه فعالیت دارند که به سرتاسر اروپا و آمریکا پرواز فعال برگزار می کنند. لیست زیر، بلیط پرفروش ترین پروازهای بین المللی است که از مبدا اصفهان انجام می شود:

ترمینال های فرودگاه بین المللی شهید بهشتی

فرودگاه اصفهان دارای دو ترمینال مجزا برای پروازهای داخلی و خارجی است. مساحت ترمینال پرواز داخلی حدود 13750 مترمربع و ترمینال پرواز خارجی نیز 7300 متر مربع است.

  • ترمینال شماره 1: پروازهای داخلی در این ترمینال انجام می شود. یک سالن حمل و نقل چمدان، سوپر مارکت، فروشگاه های سوغات، چندین رستوران، دفاتر ایرلاین های مختلف، اینترنت رایگان و اورژانس وجود دارد.
  • ترمینال شماره 2: این ترمینال پروازهای بین المللی را پشتیبانی می کند. از امکانات این ترمینال می توان به اداره گذرنامه ، گمرک، غرفه سوغات، اینترنت رایگان و شعب بانک اشاره کرد.
ترمینال فرودگاه اصفهان
ترمینال فرودگاه اصفهان

شرکت های هواپیمایی فعال در فرودگاه اصفهان

خطوط هوایی که از فرودگاه بین المللی اصفهان به عنوان مرکز پرواز استفاده می کنند عبارتند از:

شرکت هواپیماییمسیر پروازی
هواپیمایی آتاکیش،‌ مشهد‌، تبریز، مهرآباد
هواپیمایی ایران ایرمشهد، آبادان، اهواز، بندرعباس، کیش، رشت، شیراز، نجف، دبی، کویت، بغداد، تهران، زاهدان
هواپیمایی آسمانآبادان، عسلویه، مشهد، تهران، زاهدان، شیراز، بندرعباس
هواپیمایی ماهانعسلویه، کرمان، مشهد، تهران، شیراز، قشم، تبریز، کرمان
هواپیمایی کیش ایراهواز، خلیج فارس، بندرعباس، کیش، مشهد، تهران، بغداد، دبی و نجف
هواپیمایی قشمکیش، قشم، اهواز، مشهد، تهران، رشت، دبی، نجف، بغداد
هواپیمایی معراجکیش و مشهد
هواپیمایی کاروناهواز، عسلویه، بندرعباس، دزفول، مشهد، گرگان، شیراز و تهران
هواپیمایی زاگرساهواز، کیش، ماهشهر، مشهد،‌ رشت و تهران
هواپیمایی ترکیشاستانبول
هواپیمایی قطرایرویزدوحه و نجف
فرودگاه شهید بهشتی اصفهان
فرودگاه اصفهان

امکانات فرودگاه اصفهان

امکانات متعددی در فرودگاه بین المللی اصفهان وجود دارد که تحمل زمان انتظار برای پرواز در فرودگاه را امکان پذیر می کند. برخی از امکانات این فرودگاه به شرح زیر است:

  • دفاتر رزرو هتل و اقامتگاه: در این فرودگاه غرفه هایی وجود دارد که می توانید با مراجعه به آن ها هتل خود را رزرو کنید. البته بهتر است از قبل هتل خود را به صورت آنلاین رزرو کنید.
  • رستوران و کافی شاپ: رستوران های متعددی در داخل فرودگاه وجود دارد که غذاهای سنتی اصفهان را می توانید در آنجا سرو کنید. کافی شاپ و استراحتگاه های این فرودگاه فرصت مناسبی برای سپری زمان انتظار در فرودگاست.
  • اینترنت رایگان: در این فرودگاه می توانید به شبکه وای فای عمومی متصل شوید. برای دریافت پسورد وای فای می توانید از باجه های اطلاعات مستقر در فرودگاه پرس و جو کنید.

اجاره خودرو در فرودگاه کیش

اجاره خودرو برای خانواده هایی که به صورت چند نفره به اصفهان سفر می کنند که از پرداخت هزینه برای تاکسی مقرون به صرفه تر است. شما می توانید در فرودگاه اصفهان به غرفه های اجاره خودرو موجود مراجعه کرده و با تحویل مدارک شناسایی و پرداخت هزینه، خودروی موردنظر را اجاره کنید.

پارکینگ فرودگاه اصفهان

فرودگاه شهید بهشتی اصفهان پارکینگ طبقاتی و روباز داشته که مکان امن و مناسبی برای پارک خودرو برای زمان طولانی است. پارکینگ طبقاتی ظرفیت 320 خودرو و روباز ظرفیت 850 خودرو را دارد. هزینه استفاده از این پارکینگ به شرح زیر است:

پارکینگورودی (تومان)هزینه به ازای هر ساعتهر 24 ساعت (تومان)
طبقاتی1700100016000
روباز130075014000
هزینه پارکینگ فرودگاه اصفهان ۱۴۰۱
پارکینگ فرودگاه اصفهان
پارکینگ فرودگاه اصفهان

بخش اشیا گم شده

اگر در طول مسافرت با هواپیما به اصفهان متوجه شدید که وسیله یا شی با ارزشی را گم کرده اید و یا چمدان خود را تحویل نگرفتید، بهتر است قبل از خروج از فرودگاه، به دفتر اشیا گم شده مراجعه کنید. همچنین توصیه می کنیم به دفتر نیروی انتظامی در فرودگاه رفته و گم شدن کالای خود را اعلام نمایید. در صورتی که تصور می کنید که کالا را در هواپیما گم کرده اید به دفتر ایرلاین خود در فرودگاه رفته و یا با شماره پشتیبانی آن تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

فرودگاه هایی که بیشترین پرواز به فرودگاه اصفهان را دارند

امیدواریم در این مقاله پاسخ تمامی سوالات خود در مورد فرودگاه شهید بهشتی اصفهان را دریافت کرده باشید. اگر در خصوص مطالب گفته شده، سوال، ابهام، نظری و یا تجربه ای دارید، دعوت می کنیم در قسمت نظرات با ما و سایر مخاطبان به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

از چه شهرهای داخلی به فرودگاه اصفهان، پرواز برگزار می شود؟

فرودگاه اصفهان تقریبا به تمامی مراکز استان های کشور پرواز منظم برگزار می کند. برای اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه بلیط هواپیما رسپینا مراجعه کرده و مبدا و مقصد پروازی خود را وارد کنید تا در صورت موجود بودن، لیست تمامی پروازهای آن را مشاهده کنید.

آیا فرودگاه اصفهان پرواز خارجی دارد؟ از این فرودگاه به کدام شهرهای خارجی می توان سفر کرد؟

بله. این فرودگاه یکی از مهم ترین فرودگاه های هاب کشور است که به سرتاسر اروپا، آمریکا، آفریقا و اقیانوسیه پرواز بین الملل برگزار می کند.

اصفهان چند فرودگاه دارد؟

شهر اصفهان دارای تنها یک فرودگاه است که به نام فرودگاه شهید بهشتی با کد یاتا IFN شناخته می شود. تمامی پروازهای داخلی و خارجی از مبدا و یا به مقصد اصفهان از طریق همین فرودگاه انجام می گردد.

به غیر از تاکسی چگونه می توان راهی فرودگاه اصفهان شد و یا از آن به مرکز شهر برویم؟

در خروجی فرودگاه اتوبوس های خط 106 قرار دارند که هر 15 دقیقه به سمت میدان لاله اصفهان می روند. هزینه این اتوبوس ها برای هر مسافر 1000 تومان است.

حمید شفیعی

به قول بنجامین فرانکلین یا چیزی بنویس که ارزش خواندن داشته باشد یا کاری انجام بده که ارزش نوشتن داشته باشد. از زمانی که عضوی از تیم رسپینا شدم، این جمله رو سرلوحه خودم قرار دادم تا با ذهنیت جویای نوآوری و خلاقیت، همراه با عشق و علاقه به سفر و کشف مقاصد جدید، تجربیات گردشگریم رو با شما به اشتراک بزارم. از شما دعوت می‌کنم در این سفر به دنیای جذاب گردشگری با من همراه شید تا تجربه های جدیدتری رو با هم تجربه کنیم. امیدوارم مث من از خواندن مقاله ها لذت کافی ببرین.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا