رسپینا
تهرانفرودگاه ها

با خدمات و امکانات فرودگاه امام خمینی بیشتر آشنا شوید.

فرودگاه امام خمینی اصلی ترین فرودگاه ترانزیتی کشور است که آمادگی استقبال از مسافرین داخلی و خارجی را دارد. با تاسیس این مرکز حمل و نقل هوایی تمامی پروازهای خارجی از فرودگاه مهرآباد به این فرودگاه انتقال پیدا کرد. سیستم تلویزیون های مدار بسته، کنترل تردد، BMS ،CUTE ،MTS از جمله امکانات ارائه شده در این مجموعه بوده و برای رفاه مسافران نیز خدمات متعددی در ترمینال های مختلف آن ارائه شده است. در ادامه با وبلاگ رسپینا همراه باشید تا اطلاعاتی راجع به خدمات، آدرس و امکانات فرودگاه بین المللی امام در اختیارتان قرار دهیم.

فرودگاه امام خمینی
آشنایی با خدمات و امکانات فرودگاه امام خمینی

معرفی فرودگاه امام خمینی

فرودگاه امام خمینی در فاصله 35 دقیقه ای از پایتخت و در بخش فشافویه ری قرار گرفته است، این فرودگاه مساحتی به میزان 14 هزار هکتار دارد. پیشنهاد اولیه ساخت فرودگاه در سال 1346 توسط سازمان بین المللی هوانوردی با اهدا کد فرودگاهی ایکائو: OIIE و کد یاتا: IKA ارائه شده و در سال 1351 به تصویب دولت رسید.

این فرودگاه به منظور استفاده از توان ترانزیتی بین اروپا و آسیا احداث گردید. در نهایت کار ساخت این مجموعه در سال 1354 توسط شرکت های مشترک ایرانی و آمریکایی شروع شده که اثرات جنگ های تحمیلی در این بازه از زمان کار ساخت و ساز آن را با تاخیر مواجه کرد. بعد از پشت سر گذاشتن اتفاقات متعدد، بالاخره در اردیبهشت 1383 فاز نخست فرودگاه امام خمینی به بهره برداری رسید.

معرفی فرودگاه امام خمینی
معرفی فرودگاه امام خمینی

ترمینال های فرودگاه امام خمینی

در سال 1383 ترمینال شماره یک فرودگاه امام خمینی افتتاح و در حال حاضر این مرکز هوایی 2 پایانه فعال دارد. با ما همراه باشید تا اطلاعاتی را در ارتباط با ترمینال اصلی و ترمینال سلام در اختیارتان قرار دهیم.

ترمینال اصلی فرودگاه امام خمینی

اولین پایانه مسافربری فعال فرودگاه امام خمینی با سالیانه ظرفیتی به میزان 5/6 میلیون مسافر و 120 هزار تن بار از این مرکز حمل و نقل هوایی منتقل می شود. پس از احداث ترمینال سلام تمامی پروازهای داخلی در این پایانه انجام می شود.

ترمینال اصلی فرودگاه امام خمینی
ترمینال اصلی فرودگاه امام خمینی

ترمینال سلام فرودگاه بین المللی امام خمینی

یکی دیگر از ترمینال های فعال در فرودگاه امام خمینی، ترمینال سلام است که سالانه آماده خدمت رسانی به 5 میلیون مسافر است. برای تاسیس این پایانه مشکلات زیادی پیش روی مسئولین قرار گرفت و در نهایت در سال 2019 این ترمینال آماده بهره برداری شد. در آغاز تاسیس این پایانه  قرار بود که فقط برای پروازهای حجاج مورد استفاده قرار بگیرد، ولی با توجه به عوض شدن برنامه فعالیتی برای تمامی پروازها استفاده می شود.

ترمینال سلام فرودگاه بین المللی امام خمینی
ترمینال سلام فرودگاه بین المللی امام خمینی

امکانات و بخش های فرودگاه امام خمینی

با توجه به حجم بالای پروازها که در طول سال به سمت کشورهای خارجی از این فرودگاه انجام می شود، امکانات رفاهی برای مسافرینی که منتظر برای سفر بعدی خود هستند فراهم شده است. برخی از این امکانات شامل موارد زیر می باشند:

پارکینگ های فرودگاه امام خمینی

پارکینگ های فرودگاه امام خمینی مجموعا فضای پارک 13000 خودرو در 5 پارکینگ، به مراجعان خود می دهد. با توجه به تعرفه های اعلامی از سمت فرودگاه پیشنهاد می شود در توقف های کوتاه از پارکینگ های روباز و طبقاتی و در توقف های بیش از پارکینگ های شماره 3 و 4 استفاده کنند.

هزینه های توقف ساعتی و روزانه خودرو را در مقاله هزینه پارکینگ فرودگاه امام خمینی به صورت کامل بررسی کرده ایم.

پارکینگ های فرودگاه امام خمینی

شاتل پارکینگ فرودگاه امام خمینی

به منظور سهولت دسترسی مسافرین فرودگاه امام خمینی از پارکینگ های شماره 3 و 4 به ترمینال شماره 1 مسافربری (اسم ترمینال) و بالعکس اتوبوس های رایگان این محل اقدام به جابجایی مسافر می نمایند. در ایام پیک سفر که پارکینگ های شماره 2 و 5 نیز برای مسافران فعال می شوند، شاتل فرودگاهی این مسیر را تحت پوشش خود قرار می دهد.

اشیا گمشده فرودگاه امام خمینی

گاهی اوقات برای شما  اتفاق می افتد که حین انجام فعالیت های مربوط به پرواز برخی وسایل و اقلام خود را فراموش کرده باشید، در این صورت بلافاصله بعد از مطلع شدن از  گم کردن مدارک شناسایی، پاسپورت و. . . باید طبق روال معمول به پلیس فرودگاه اطلاع دهید. برای تحویل گرفتن اشیا جا مانده باید به همراه مدارک و اطلاعات کامل وسایل گمشده به ترمینال ورودی، روبروی غرفه مشاوره ایرانیان خارج از کشور مراجعه کنید.
در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 51007897-021 تماس حاصل فرمایید.

اشیا گمشده فرودگاه امام خمینی
اشیا گمشده فرودگاه امام خمینی

بانک و صرافی در فرودگاه امام خمینی

در سالن ترمینال های فرودگاه، بانک ها و صرافی هایی جهت ارائه خدمات بانکی، عوارض خروج از کشور، ارز مسافری تحت نظر شبکه بانکی کشوری فراهم شده است. موقعیت مکانی این صرافی ها در بخش گمرک شرقی، گذرنامه ورودی، سالن چک این و ترانزیت ارزی قرار گرفته است.
در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر شما می توانید با شماره 51007951-021 تماس حاصل فرمایید.
از دیگر امکانات موجود در این فرودگاه می توان به فروشگاه، داروخانه و اینترنت بی سیم اشاره نمود. گذرنامه های پیدا شده در این فرودگاه پس از 48 ساعت و در صورت عدم مراجعه صاحب آن به اداره کل گذرنامه (شهر) ارسال خواهد شد.

بانک و صرافی در فرودگاه امام خمینی

خدمات فرودگاه بین المللی امام خمینی

خدمات ویژه در این فرودگاه شامل موارد زیر می باشد:

خدمات سالمندان و توانیابان

به منظور رفاه کم توانان و جانبازان گرامی، خدمات ویژه ای در فرودگاه بین المللی امام خمینی به این گروه افراد تدارک دیده شده که به دو صورت زیر می باشد:

نوشته های مشابه

مسافرانی که توانایی بالا رفتن از پله را دارند، اما نمی توانند مسافتی زیادی را طی کنند بایسی به دفتر خیریه کهریزک در شرق سالن پرواز عمومی مراجعه نموده و از پرسنل حاضر در محل، تقاضای ویلچر نمایند. در صورت نیاز به کمک جهت جابجایی ویلچر می توانند به دفتر مدیریت ترمینال رفته و تقاضای نیروی خدماتی کنند.
آن دسته از مسافرانی که توان بالا رفتن از پله های فرودگاه را ندارند، می بایست پیش از رزرو بلیط، در قسمت شرایط مندرج، اقدام به درج شرایط خود نموده تا پس از حضور در ترمینال مسافربری از خدمات استفاده از ویلچر، نیروی خدماتی و بالابر مسافر به داخل هواپیما نیز بهره مند شوند.

خدمات سالمندان و توانیابان فرودگاه امام خمینی

بخش امانت بار

بخش امانات فرودگاه امام خمینی آماده دریافت بار و اشیا گران قیمت مسافرین به صورت 24 ساعته بوده و مسافران می توانند با همراه داشتن کارت شناسایی معتبر، اقدام امانت گذاشتن و یا امانت خود را تحویل بگیرند. هزینه دریافت امانت بر اساس ارزش ریالی آنها تعیین شده و نرخ نگهداری آن متفاوت می باشد. توجه داشته باشید، اشیایی که حمل آنها برای مسافران مجاز نبوده و طبق قوانین اشیا ممنوعه محسوب می شوند را نمی توان به بخش امانات سپرد.

بخش بسته بندی بار

از دیگر بخش هایی که در این فرودگاه به ارائه خدمات به مسافران می پردازند، می توان به بخش بسته بندی کالا اشاره کرد که به صورت 24 ساعته آماده خدمت رسانی است. این غرفه در بخش های غربی و شرقی سالن چک-این قرار گرفته و هزینه بسته بندی در این غرفه بر اساس تعرفه های فرودگاه امام خمینی می باشد.

خدمات فریت و بسته بندی بار

با توجه به بالا بودن هزینه افزایش بار و متفاوت بودن هزینه آن در ایرلاین های مختلف، فرودگاه امام خمینی امکانی برای مسافران فراهم کرده تا این افراد بتوانند بارهای خود را با هزینه بسیار پائین تر اسرال کرده و از پرداخت هزینه اضافه بار خلاص شوند. برای استفاده از این خدمات، مسافرین پرواز خارجی با همراه داشتن بلیط و گذرنامه بایستی به دایره فریت فرودگاه مراجعه نمایند.

 در ارسال اجناس خود به خارج از کشور از نبودن اقلام ممنوعه اطمینان حاصل نمایید. همچنین پیش از استفاده از سرویس فرایت، از قیمت سایر آژانس های حمل و نقل بار هوایی اطلاع حاصل نمایید. زیرا به دلیل رقابت بین این آژانس ها می توانید بار خود را با هزینه پائین تری ارسال نمایید.

فرودگاه بین المللی امام خمینی

خدمات اورژانس

با توجه به حضور پرشمار مسافرین، در فرودگاه مرکز اورژانس مجهزی ساخته شده تا تیم متخصص این مجموعه در صورت بروز حوادث بتوانند در کمترین زمان بر بالین بیماران حاضر شده، معاینات و بررسی های لازم را بر روی بیمار انجام دهند و در صورت مشکل حاد بتوانند به سرعت بیماران را به نزدیکترین واحد درمانی سطح شهر برسانند. اورژانس دارای دو پایگاه بوده که به آدرس های زیر قابل دسترس است:

پایگاه ٣١٨ :این پایگاه به منظور حداکثر پوشش بر روی سطوح پروازی و ترمینال های مسافری در آدرس ترمینال مسافری شماره یک، سالن پروازهای ورودی B و پائین پله برقی قرار گرفته است.

پایگاه ٣٤٠ : پایگاه شماره دوم اورژانس در محدوده شهری و بزرگراهی و در نزدیکی دپوی تاکسیرانی شهر فرودگاهی مستقر گردیده تا بتواند پوشش دهی بهتری نسبت به شهر داشته باشد.

مجموعه اورژانس با استفاده از تیم مجرب پزشکی خود به ارائه خدماتی همچون: سرم تراپی، نوار قلب، تجویز دارو و اکسیژن تراپی به مراجعین و مسافرین می نماید.  

خدمات اورژانس فرودگاه امام خمینی
خدمات اورژانس

رزرو هتل فرودگاه امام خمینی

برای آسایش و رفاه بیشتر مسافران دو هتل از بنام ترین هتل های لوکس داخل کشور در نزدیکی فرودگاه ساخته شده اند. موقعیت مکانی این دو هتل در مجاورت شهر جدید پرند (مجاورت ترمینال اصلی) قرار گرفته اند. امکانات رفاهی قبل و بعد پرواز برای میهمانان گرامی در این دو هتل مهیا می باشد. این هتل ها عبارتند از:

هتل نووتل

اولین هتل فرودگاهی لوکس ایران هتل نووتل، پذیرای  مسافرانی است که به قصد سفر تجاری و تفریحی به تهران سفر کرده اند، در این هتل اقامت کنند و نزدیک به پرواز هتل را به قصد فرودگاه ترک کنند. این هتل در فاصله 7 دقیقه ای با خودرو و یا 8 دقیقه ای به صورت پیاده از فرودگاه امام خمینی قرار گرفته است.
آدرس: شهر ری، بخش فشافویه، بزرگراه فرودگاه امام خمینی

هتل نووتل فرودگاه امام خمینی
هتل نووتل

هتل ایبیس

هتل ایبیس با ارائه لوکس ترین خدمات آماده پذیرایی از میهمانان گرامی باشد و همچنین خدماتی نظیر نقل و انتقال بین فرودگاهی و ترانسفر از هر منطقه  تهران به فرودگاه و یا بالعکس صورت می پذیرد. ایبیس در فاصله 7 دقیقه ای از فرودگاه امام خمینی به صورت پیاده و یا با خودرو قرار گرفته است.

هتل ایبیس فرودگاه امام خمینی
هتل ایبیس

فروشگاه های فرودگاه امام خمینی

اگر قصد خرید سوغاتی از فرودگاه امام خمینی را دارید، در این زمینه انتخاب های متعددی پیش رو خواهید داشت. که معروف ترین فروشگاه های این فرودگاه را غرفه های سوغات، صنایع دستی، ساعت، ادکلن، چرم خورشید و چرم درسا تشکیل داده که همگی این فروشگاه ها در سالن ترانزیت مستقر می باشند.

فروشگاه های فرودگاه امام خمینی

رستوران و کافی شاپ

فرودگاه بین المللی امام خمینی با جمع آوری بهترین کافی شاپ ها در داخل خود دست مسافرین و مراجعه کنندگان را در انتخاب باز گذاشته است به گونه ای که اگر اهل شکم گردی باشید، دست خالی بیرون نخواهید رفت. رستوران و کافی شاپ این مجموعه شامل لیست زیر می باشد.

بیزینس لانج ماهان: این مجموعه به ارائه خدمات به مهمانات ویژه و CIP پرداخته و در منطقه تراز 4 و در نزدیکی باجه ارزی فرودگاه امام خمینی قرار گرفته است.

بیزینس لانج مهماندار: غذاخوری لانچ مهماندار نیز در منطقه تراز 4 و در نزدیکی باجه ارزی فرودگاه قرار داشته و به پذیرایی از مهمانان اختصاصی و ویژه می پردازد.

رستوران هواپیمایی قشم: اگر به غذاهای سنتی و ایرانی علاقه دارید بازدید از رستوران هواپیمایی قشم را از دست ندهید، این رستوران در ضلع غربی سالن عمومی ورودی قرار گرفته است.

سالن فرودگاه امام خمینی

رستوران برگرلند: افرادی که به غذاهای فست فودی علاقه دارند می توانند با مراجعه به رستوران برگر لند از طعم غذای بی نظیر این مجموعه لذت ببرند. این مجموعه در ترمینال مسافری و ضلع غربی سالن ترانزیت قابل دسترس است.

منوی این غذاخوری را مرغ استاندارد، مرغ ماتزارتا، ژامبون بوقلمون، ژامبون مرغ، دبل تست گوشت، دبل تست مرغ، آلفردو، کوکتل پنیر، ژامبون جعفری و انواع پیتزاهای مارگاریا، مخصوص و پپرونی و تشکیل می دهند.
منوی ساندویچی این مجموعه شامل ماشروم برگر، دابل ماشروم، اسموکی برگر، دابل اسموکی، چیکن برگر، آیلی برگر، دابل آیلی، دابل چیکن، جوسی برگر، دابل جوسی برگر، لند برگر، دابل لند برگر، هات داگ، چیکن استریپس، چیکن مافین و. . . می شود.

امیر شكلات: از معروف ترین برندهای فروش برند شکلات و قهوه می باشد. امیر شکلات در سالن عمومی ورودی قرار گرفته است. منوی این مجموعه را انواع نوشیدنی های سرد و گرم، میلک شیک، کریسپی شیک (مک فلری)، کیک و دسر، آب میوه، گلاسه و بستنی های مختلف تشکیل می دهد.

سالن ترانزیت فرودگاه امام خمینی

تنورک: از دیگر فست فودهای فرودگاه امام خمینی بوده که در سالن عمومی و جنب نمازخانه قرار گرفته است. منوی غذایی این فست فود را رویال برگر تنورک، میکس برگر مخصوص، برگر سوخاری ویژه تنورک، قارچ برگر مخصوص، چیز برگر، بیگ رک، مرغ تنوری ویژه تنورک، مرغ سوخاری تنورک، گلدن استریپس، میکس کتف و بال سوخاری، استیک گوشت، استیک مرغ، ساندویچ بمب تنورک، کراکوف پنیر ویژه تنورک و ساندویچ رست بیف و. . . تشکیل می دهند. در این مجموعه می توانید از نوشیدنی های خوشمزه تنورک استفاده کرده و اگر در صبح به این محل بریود صبحانه ای مفصل را دریافت خواهید کرد.

كافه تهران انواع نوشیدنی های سرد و گرم، قهوه و چای به مهمانان خود ارائه خواهد داد. این کافه در ضلع شرقی سالن ترانزیت قرار گرفته است.

فروشگاه های فرودگاه امام خمینی

كافه لند: از دیگر کافه های سالن ترانزیت فرودگاه بین المللی امام خمینی بوده که به ارائه انواع نوشیدنی های سرد و گرم، کیک و دسرها به مشتریان خود می پردازد. در کافه لند علاوه بر انواع آب میوه، قهوه و چای می توانید از دمنوش های بی نظیر این مجموعه همچون چای ماسالا و گل گاوزبان نیز لذت ببرید.

پرشین كافی: در این کافی شاپ می توانید انواع منوهای آیس کافی، نوشیدنی های سرد و گرم، شیک های مخصوص، اسموتی، آب میوه، کیک و کوکتل این مجموعه لذت ببرید.

سالن فرودگاه بین المللی امام خمینی

کافی نت فرودگاه امام خمینی

پوشش اینترنت وای فای رایگان در کلیه ترمینال های فرودگاه امام خمینی برای موبایل و رایانه های شخصی فراهم شده است. در صورتی که نیاز به خدماتی خاصی مانند چاپ و اسکن داشتید می توانید از خدمات کافی نت فرودگاه استفاده نمایید. بر اساس دستورالعمل و قوانین جدید، گوشی های موبایلی که توسط مسافرین به ایران وارد شده و باشند و قبلا در کشور رجیستر نشده باشند، امکان استفاده از اینترنت را ندارند. کافی نت فرودگاه خدمات رجیستری گوشی های همراه را نیز انجام می دهد.برای رسیدن به کافی بایستی به آدرس سالن ورودی تراز صفر ترمینال مسافری بروید.

کافی نت فرودگاه امام خمینی
کافی نت فرودگاه امام خمینی

سالن استراحت فرودگاه امام خمینی

از دیگر امکاناتی که فرودگاه امام خمینی برای مسافران خود پیش بینی کرده می توان به سالن استراحت این مجموعه اشاره کرد. لذا مسافرین پس از انجام بازرسی های انجام شده، تحویل بار و پس از دریافت کارت می توانند به این سالن رفته و از امکانات این مجموعه از قبیل سرویس های بهداشتی، اتاق سیگار، اغذیه فروشی و سوغاتی فروشی های استفاده کنند. سالن استراحت در آخرین سالن خروجی پیش از سوار شدن هواپیما می باشد.

سالن استراحت فرودگاه امام خمینی
سالن استراحت فرودگاه امام خمینی

نمازخانه: در حال حاضر 17 نمازخانه در این فرودگاه به مجموع بیش از 900 متر در فرودگاه در حال بهره برداری بوده که مساحت کل نمازخانه های این فرودگاه را به بیش از 1200 متر خواهد رساند. نماز جماعت در اوقات شرعی سه گانه در نمازخانه این مجموعه واقع در ترمینال فرودگاه با حضور امام جماعت برگزار می شود.

نمازخانه فرودگاه امام خمینی
نمازخانه فرودگاه امام خمینی

اجاره خودرو در فرودگاه امام خمینی

فرودگاه امام خمینی به منظور آسایش و رفاه حال مسافران که مایلند در طول سفر خود ماشین لوکسی را در اختیارشان داشته باشند، دفاتری برای اجاره خودرو در نظر گرفته است. همچنین اگر مایل به اجاره خودرو هستید، باید گواهینامه رانندگی خود را به این بخش ارائه دهید. جهت یافتن این غرفه به سالن پرواز ورودی ترمینال شماره 1 فرودگاه بروید. در این مجموعه می تواند انواع خودروهای لوکس و اقتصادی را اجاره کنید.

اجاره خودروها به دو صورت، کوتاه مدت و بلند مدت صورت می گیرد. برای مسافرانی که قصد اجاره خودرو حداقل 24 ساعت تا 4 هفته را دارند، نرخ اجاره خودرو کوتاه مدت و برای بیش از 4 هفته الی 360 روز نرخ کرایه بلند مدت را محاسبه می گردد. 

اجاره خودرو در فرودگاه امام خمینی
اجاره خودرو در فرودگاه امام خمینی

خدمات CIP فرودگاه امام خمینی

پیشنهاد ما به شما این است که اگر میهمان ویژه ای دارید خدمات منحصر به فرد و لوکس فرودگاه امام خمینی cip را از یاد نبرید. مسافرینی که  قصد اقامت کوتاه مدت در فرودگاه را دارند، در صورت تمایل می توانند تمامی فعالیت های پرواز خود را به کارکنان بخش CIP فرودگاه بسپارند.

نمای بیرونی فرودگاه امام خمینی

اطلاعات پروازهای فرودگاه امام خمینی

تمامی مسافرانی که قصد سفرهای خارجی را دارند، باید از این فرودگاه پرواز کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعاتی را راجع به پروازهای ورودی و خروجی در اختیار شما قرار دهیم.

پروازهای ورودی

در فرودگاه امام خمینی پروازهای ورودی پروازهایی که از شهر هایی مانند: استانبول، دهلی، دوحه، دمشق، کلن، کوالالامپور، نجف به مقصد فرودگاه  انجام می شود.

پروازهای خروجی

در فرودگاه امام خمینی پرواز خارجی به شهر هایی مانند: باکو، استانبول، مسکو، بغداد، لندن، سلیمانیه، دبی، دوحه، بغداد، لاهور، اربیل، تفلیس، دمشق، بانکوک، بارسلون، مسقط، آمستردام، کوالالامپور، نجف و ایروان از فرودگاه انجام می شود.

اطلاعات پروازهای فرودگاه امام خمینی

ایرلاین های فعال در فرودگاه امام خمینی

ایرلاین های داخلی و خارجی زیادی در این فرودگاه فعال می باشند که عبارت اند از:

* ایرلاین های داخلی: شرکت های هواپیمایی مانند: ایران ایر، زاگرس، ماهان، آتا، کاسپین، آسمان، قشم ایر، کیش ایر 

* ایرلاین های خارجی: لوفت هانزا، هواپیمایی امارت، فلای دبی، ترکیش، قطر ایرویز، تای ایرویز، ایرفرانس و. . .

ایرلاین های فعال در فرودگاه امام خمینی
ایرلاین های فعال در فرودگاه امام خمینی

نحوه پرداخت عوارض خروجی در فرودگاه امام خمینی

طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران کلیه شهروندان ایرانی که قصد ترک ایران به مقصد کشورهای خارجی را دارند، پیش از اینکه به پلیس گذرنامه مراجعه کند؛ باید مبلغی را تحت عنوان عوارض خروج از کشور به حساب دولت واریز نماید.

شما می توانید با مراجعه به دستگاه های خود پردازی که در تمامی نقاط ترمینال ها تعبیه شده است، عوارض خروجی خود را واریز کرده و یا در غیر این صورت شما می توانید این عوارض را با مراجعه به درگاه پرداخت اینترنتی سازمان امور مالیاتی به صورت غیر مستقیم پرداخت کنید.

نحوه پرداخت عوارض خروجی در فرودگاه امام خمینی

نرخ عوارض خروج از کشور

نرخ عوارض خروج از کشور در اردیبهشت ماه 1401 برای سفر های عادی و زیارتی متفاوت است، به این حالت که اگر برای اولین مرتبه در سال به قصد سفر های عادی از کشور خارج می شوید، مبلغ 4/000/000 ریال پرداخت کنید. در صورتی که به قصد سفرهای زیارتی از کشور خارج شوید، مبلغ 1,320,000 ریال را با عنوان عوارض خروج از کشور باید پرداخت کنید و این مبلغ در مراتب بعدی افزایش پیدا می کند. (تا زمان اردیبهشت 1401 نرخ جدیدی اعلام نشده و همچنان اعداد فوق معتبر می باشند.)

نرخ عوارض خروج از کشور

راه های دسترسی به فرودگاه امام خمینی

 موقعیت جغرافیایی فرودگاه در جاده تهران – قم در فاصله 30 کیلومتری از پایتخت قرار گرفته و راه های مختلفی برای رسیدن به آن وجود دارد که در زیر به آنها می پردازیم:

تاکسی فرودگاه

در صورتی که قصد دارید با استفاده از تاکسی به فرودگاه حرکت کنید، شما می توانید درخواست خودرو خود را در از 3 شرکت تاکسیرانی مطرح (شرکت سیر و سفر، تاکسی بیسیم، تاکسی لوکس) اعلام کنید. برای سهولت دسترسی به سطح شهر می توانید از باجه های مخصوص تاکسی که در خارج از ساختمان فرودگاه قرار دارد، استفاده کنید.
در صورتی که قصد عزیمت به فرودگاه را دارید با شماره های 1833،1828 ، 1804 تماس حاصل نموده و درخواست خود را بیان نمایید.

تاکسی فرودگاه امام خمینی
تاکسی فرودگاه امام خمینی

مترو فرودگاه

اگر قصد رفتن به فرودگاه امام خمینی را با مترو دارید، پیشنهاد ما استفاده از خط 1 مترو بوده که پس از رسیدن به ایستگاه شهرآفتاب بایستی خط خود را تعویض کرده و از قطار اختصاصی فرودگاه امام خمینی استفاده نمایید.

اتوبوس فرودگاه

مسئولین فرودگاه برای سهولت در جابه جایی مسافرانی که قصد دارند به سمت فرودگاه حرکت کنند، اتوبوس هایی را تعبیه کرده اند. این ایستگاه ها روبروی ترمینال شماره 4 قرار گرفته است. در صورتی که قصد رفتن به مرکز شهر را داشته باشید، اتوبوس فرودگاه در ایستگاه های مترو توقف می کند و شما می توانید ادامه مسیر خود را با مترو ادامه دهید.

اطلاعات دسترسی به فرودگاه بین المللی امام خمینی

برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با فرودگاه شما می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

* تلفن تملس: 5100111-021 و 5100118- 021 و 096330

* آدرس: تهران، بزرگراه خلیج فارس (تهران _ قم)

* آدرس سایت: https://www.ikac.ir

سوالات متداول

فرودگاه بین المللی امام دارای چه خدماتی است و چه امکاناتی را به مسافرین ارائه می دهد؟

برای رفاه حال مسافران فرودگاه امام امکاناتی چون هتل، اجاره خودرو و خدمات CIP را در نظر گرفته است.
از امکانات فرودگاه امام خمینی می توان به داروخانه، رستوران و کافی شاپ، پارکینگ، فروشگاه، اینترنت، بانک و صرافی و. . . اشاره نمود.

نحوه دسترسی به فرودگاه امام خمینی چگونه است؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با فرودگاه امام شما میتوانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.
تلفن تماس: 5100111-021 و 5100118- 021 و 096330
آدرس فرودگاه: تهران، بزرگراه خلیج فارس (تهران _ قم)، فرودگاه بین المللی امام خمینی

ظرفیت پارکینگ فرودگاه بین المللی مهرآباد چقدر است؟

پارکینگ شماره 1: پارکینگ طبقاتی با وجود 3 طبقه بالایی و 3 طبقه زیرین که دارای ظرفیتی به تعداد 2700 خودرو می باشد.
پارکینگ شماره 2: پارکینگ طبقاتی با وجود 3 طبقه بالایی که دارای ظرفیتی به میزان 520 دستگاه خودرو است.
پارکینگ شماره 3: پارکینگ روباز که دارای ظرفیتی به میزان 300 دستگاه خودرو است.
پارکینگ شماره 4: پارکینگ طبقاتی با وجود 1 طبقه بالایی و 3 طبقه زیرین که دارای ظرفیتی به میزان 1400 دستگاه خودرو است.

فرودگاه مهرآباد چند ترمینال دارد؟

ترمینال های 1 و 2: برای ورود و خروج پرواز های داخلی
ترمینال های 3 و 5: مخصوص ورود و خروج حج تمتع و ورودی حج عمره
ترمینال 4: خروجی مسافرین پرواز های داخلی
ترمینال 6: ورودی مسافرین پرواز های داخلی

لیلی عسکری

در سفر، دنیای جدیدی را می‌بینید؛ از مهمان‌نوازی مردم و فرهنگ آنان تا طبیعت بکر و جاذبه‌های تاریخی، سفر به دور از روتین زندگی فرصتی است برای رشد! با مطالعه و تجربیات شخصی، جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری رو معرفی می‌کنم و نکاتی که به مسافران در طی سفر کمک می‌کنه رو ارائه میدم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا