رسپینا
استانبول

آکواریوم فلوریا استانبول؛ کلکسیونی از گونه های مختلف آبزیان

آکواریوم فلوریا استانبول یکی از جاهای دیدنی استانبول برای بازدید در سفر است که مجموعه ای زیبا از آبزیان موجود در اقلیم های مختلف دنیا را به نمایش در آورده است. اگر شما هم در زمره افرادی هستید که به زندگی در زیر آب ها علاقمندید، پیشنهاد می کنیم در سفر به ترکیه حتما به این جای دیدنی در استانبول سر بزنید. بازدید از این مکان تفریحی برای خانواده ها و به خصوص کودکان بسیار لذت بخش خواهد بود. در این مطلب به معرفی ویژگی های مختلف آکواریوم فلوریا استانبول، آدرس و هزینه بلیط ورودی آن می پردازیم تا هنگام سفر به استانبول بهترین انتخاب ها پیش رویتان باشد.

آکواریوم فلوریا استانبول

ساعت کار و قیمت بلیط آکواریوم استانبول

بازدید از آکواریوم فلوریا استانبول مانند هر مکان تفریحی و گردشگری دیگر، نیازمند خرید بلیط ورود می باشد. شما می توانید برای خرید بلیط آکواریوم استانبول را به دو صورت حضوری در محل ساختمان آکواریوم و یا اینترنتی از سایت آکواریوم استانبول تهیه نمائید. البته با خرید اینترنتی بلیط آکواریوم فلوریا استانبول، از تخفیفات خوبی بهره مند خواهید شد. ساعت کار آکواریوم فلوریا استانبول، از دوشنبه تا جمعه 10 تا 19 و روزهای تعطیل شنبه و یکشنبه از 10 تا 20 می باشد.

شنبه و یکشنبه10 تا 20
دوشنبه تا جمعه10 تا 19
ساعت کار آکواریوم فلوریا استانبول

قیمت بلیط آکواریوم فلوریا استانبول در هر سال برای هر رنج سنی متفاوت است. به طوریکه قیمت بلیط برای بزرگسالان در سال 2022 برابر با 315 لیر، کودکان بالای دو سال، افراد بالای 65 سال و ناتوان جسمی نیز 270 لیر می باشد. همچنین برای کودکان زیر 2 سال، نیازی به تهیه بلیط برای آن ها نیست.

بزرگسالان315 لیر
کودکان بالای دو سال، افراد بالای 65 سال و ناتوان جسمی270 لیر
کودکان زیر 2 سالرایگان
قیمت بلیط آکواریوم استانبول

آدرس آکواریوم فلوریا استانبول کجاست؟

مرکز تفریحی آکواریوم فلوریا استانبول در مرکز شهر واقع شده است. برای بازدید از این مکان لازم است به منطقه باکرکوی بروید که در محله شیلنکوی استانبول قرار دارد، بروید. برای این منظور می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی استانبول همچون تاکسی، اتوبوس و مترو نیز استفاده نمائید که در ادامه به بررسی هر کدام می پردازیم.

آدرس:Şenlikköy Mahallesi Yeşilköy Halkalı Cad. No:93 Florya-İstanbul
شماره تماس رزرو بلیط:00904449744
آدرس آکواریوم استانبول کجاست؟

نحوه دسترسی به آکواریوم استانبول با شاتل های رایگان

آکواریوم فلوریا استانبول برای کسانی که بلیط خود را به صورت آنلاین و یا از باجه های Hop on, Hop off خریداری کنند، دارای شاتل یا سرویس های رفت و برگشت رایگان از سه ایستگاه میدان تکسیم، سلطان احمد و سیرکجی به سمت آکواریوم فلوریا می باشند که بازدید کنندگان می توانند صرفا با نشان دادن بلیط خود را به آکواریوم فلوریا برسانند.

ساعت حرکت شاتل های آکواریوم فلوریا استانبول

نحوه دسترسی به آکواریوم استانبول با سیستم حمل و نقل

استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی، از دیگر راه های دسترسی به آکواریوم استانبول است. خوشبختانه این شهر به دلیل توریستی بودن، سیستم حمل و نقل شهری بسیار جامعی دارد که امکان دسترسی مسافران به هر نقطه از آن را فراهم می کند. بنابراین برای رفتن به این محله، می توانید از سیستم گسترده حمل و نقل شهر استانبول از جمله مترو، اتوبوس و تاکسی استفاده کنید.

  • تاکسی: اگر برای رفتن به آکواریوم استانبول تاکسی را انتخاب کنید، باید بدانید که هزینه تاکسی به دلیل قیمت زیاد سوخت در استانبول، بسیار بالا است، به همین دلیل تاکسی نمی تواند روش مقرون به صرفه ای باشد. بنابراین بهتر است که از دیگر روش های حمل و نقل عمومی استفاده کنید.
  • اتوبوس: یکی دیگر از وسیله های حمل و نقل عمومی، اتوبوس است. در صورتی که بخواهید از میدان تکسیم راهی آکواریوم استانبول شوید، می توانید با کمک اتوبوس های باکرکوی، خود را به ساحل یدیکوله رسانده و سپس ادامه مسیر تا این مجموعه را با اتوبوس های  BN1 طی کنید.
  • مترو: از محبوب ترین وسیله های نقلیه عمومی استانبول، می توان به مترو اشاره کرد. برای رفتن به آکواریوم با مترو، بایستی به میدان تکسیم رفته و با کمک مترو خط M2، خود را به ایستگاه ینیکاپی رسانده و سپس به خیابان کندی بروید. با رسیدن به این خیابان، به ایستگاه اتوبوس لانگا داوود پاشا بروید و با اتوبوس خط BN2، کوچوکچکمچه، خود را به آکواریوم استانبول برسانید.

آشنایی با آکواریوم فلوریا استانبول

استانبول در سال 2011 اقدام به راه اندازی بزرگترین آکواریوم موضوعی دنیا نمود. این نمایشگاه گیاهان و جانوران دریایی در ساختمانی دو طبقه طراحی شده که مساحت آن 22 هزار متر مربع است. در حال حاضر گونه های گیاهی و جانوری مختلفی در این نمایشگاه نگهداری می شود که در حدود 17 هزار خانواده متفاوت هستند. هر یک از گونه های مختلفی که در آکواریوم استانبول زندگی می کنند، در شرایط مناسب و منطبق با زادگاه خود قرار دارند.

ورودی های آکواریوم فلوریا استانبول

همانطور که گفته شد،‌ آکواریوم فلوریا استانبول دارای 2 طبقه می باشد که هر کدام بخش های مختلفی را در خود جای داده اند. در ادامه مسیر ورود به هر طبقه را بررسی می کنیم:

طبقه اول: در ابتدای طبقه اول فروشگاهی را خواهید دید که ورودی آن روبروی میز اطلاعات و رختکن قرار دارد. سپس با گذر از مکان عکسبرداری،‌ به کافی شاپ واقع در کنار دریای سیاه می روید. در گوشه سمت راست این دریا، کشتی نوح را خواهید دید. پس از عبور از تنگه بسفر، به دریای مرمره خواهید رسید. اگر به غواصی علاقه دارید، می توانید به این بخش غواصی دریایی بروید. با خروج از دریای مرمره در انتهای خروجی طبقه اول وارد دریای اژه می شوید که با دیدنی های مختلف خود مانند کشتی غرق شده، می تواند به سفر شما جذابیت بیشتری بدهد.

مسیر ورودی طبقه اول به آکواریوم فلوریا استانبول

طبقه دوم: در ورودی طبقه دوم مانند طبقه اول مغازه ای وجود دارد که می توانید برای خرید سوغاتی به آنجا بروید. با ورود به این طبقه وارد کانال سوئز می شوید که دریای سرخ و دریای مدیترانه را به هم متصل می کند. شما از دریای مدیترانه به تنگه جبل الطارق عبور خواهید کرد، سپس از طریق یک تونل شیشه ای به اقیانوس اطلس خواهید رسید. این بخش همچنین دارای بخش های مختلفی مانند سرویس های بهداشتی، نمازخانه، دایره های آتش و … است که از طریق آنها وارد جنگل آمازون و در نهایت مرکز خرید آکوا فلوریا در انتهای درب خروجی است، می شوید.

مسیر ورودی طبقه دوم به آکواریوم فلوریا استانبول

معرفی سالن های آکواریوم فلوریا استانبول

بازدید از آکواریوم استانبول جذابیت های بی شماری برای گردشگران به همراه خواهد داشت. همان طور که گفتیم این نمایشگاه زندگی موجودات دریایی اقلیم های مختلف را در بخش های متعدد به تصویر کشیده است. این نمایشگاه جانوران و گیاهان دریایی در مسیرهایی که در قسمت قبل بیان شد،‌ برای عبور میان انواع محیط زیست آبزیان دنیا طراحی شده است که در ادامه به معرفی هر یک از بخش های آکواریوم فلوریا می پردازیم:

بازدید از آکواریوم استانبول جذابیت های بی شماری برای گردشگران به همراه خواهد داشت.  همانطور که گفتیم زندگی موجودات دریایی در اقلیم های مختلف در بخش های زیادی در این نمایشگاه منعکس شده است. در این قسمت به بررسی مختصر بخش های مختلف که در مسیر آکواریوم استانبول طراحی شده است،‌ می پردازیم.

دریای سیاه استانبول

اولین بخشی که در آکواریوم فلوریا استانبول طراحی شده است، متعلق به اقلیم دریای سیاه ترکیه است. در این قسمت شاهد انواع موجودات دریایی، گونه های مختلف گیاهان دریایی و ویژگی های جغرافیایی مختص به این دریا خواهید بود. ضمن لاین که در قسمت فوق می توانید ماکتی از کشتی نوح را نیز مشاهده کنید که به زیبایی بازسازی شده است.

دریای سیاه استانبول

تنگه بسفر

دومین بخش از مسیر نمایشگاه دریایی استانبول، تنگه بسفر است. این تنگه در واقع محل ورود ماهی ها به دریای سیاه است که در مسیر شبیه سازی شده نمایشگاه نیز به صورت دالان هایی با کفپوش شیشه ای است. از این رو می توانید هنگام عبور از میان این دالان ها، حرکت ماهی ها را در زیر پای خود ببینید.

تنگه بسفر استانبول

دریای مرمره

بخش مرمره در ابتدای امر تصاویری از محله مرمره و معماری ساختمان های آن را به نمایش می گذارد. در این قسمت می توانید بخش هایی از بازار بزرگ استانبول را نیز مشاهده نمایید. پس از عبور از قسمت محله مرمره، وارد مخزن بزرگ دریای مرمره خواهید شد. این بخش مجموعه ای از کوسه ها، سفره ماهی ها و ماهی های این دریا را در معرض دید قرار داده است.

دریای مرمره استانبول

تنگه داردانل

پس از عبور از دریای مرمره، وارد تنگه داردانل می شوید که در آن انواع شانک ماهی، بز ماهی و ماهی زبردم را گرد هم آورده اند. آکواریوم استانبول در این مسیر به گونه ای طراحی شده است تا اطلاعاتی در رابطه با خصوصیات تاریخی و جغرافیایی تنگه داردانل را نیز به اطلاع گردشگران برساند.

تنگه داردانل استانبول

دریای اژه

دریای اژه بر روی نقشه جغرافیایی میان کشورهای ترکیه و یونان قرار دارد. آکواریوم فلوریا استانبول نیز این قسمت را به معرفی فرهنگ و تاریخ یونانیان اختصاص داده است. مسیر دریای اژه شامل مجسمه هایی با عنوان اساطیر یونان همچون مجسمه پوزوئیدون (مشهور به خدای رودها و دریاها در یونان) می باشد که در کنار شقایق ماهی ها و خرچنگ های متنوع منظره ای هیجان انگیز را ایجاد نموده است.

دریای اژه استانبول

کانال سوئز

کانال سوئز توسط مهندس فرانسوی، فردینان دلسپس در سال 1869 ساخته شده است. آکواریوم فلوریا استانبول در این قسمت به معرفی سازنده این کانال و اطلاعاتی در رابطه با ویژگی های آن می پردازد. همچنین ماکت های شبیه سازی شده از کانال سوئز را در مسیر مورد بحث به نمایش گذاشته اند.

کانال سوئز استانبول

دریای سرخ

در ادامه مسیر وارد بخش دریای سرخ می شوید که قطعا شگفت زده خواهید شد. مخازن این قسمت مملو از ماهی های رنگارنگ بومی دریای سرخ در ابعاد کوچک و بزرگ است. دیگر ویژگی جالب توجه این دریا، صخره های مرجانی آن است که به زیبایی در پشت شیشه های نمایشگاه قرار گرفته اند.

دریای سرخ استانبول

قاره جنوبگان

پس از دریای سرخ، نوبت به قاره جنوبگان می رسد. این قسمت به شبیه سازی آب و هوای قطب جنوب پرداخته و به این سبب دمای آن نسبت به دیگر بخش ها پایین تر است. وجود ماهی های بومی دریای جنوب در کنار پنگوئن ها و کوه های یخی کوچک، به خوبی شرایط قطب جنوبگان را فراهم کرده است.

قاره جنوبگان استانبول

دریای مدیترانه

مسیر بعدی که وارد آن می شوید، دریای مدیترانه است. این بخش با آکواریوم هایی شامل ماهی های مختص به این منطقه جغرافیایی طراحی شده است. از دیگر ویژگی های جالب توجه آن نیز می توان به غارهای شبیه سازی شده دریای مدیترانه اشاره نمود که فضایی دل چسب فراهم می آورد. ضمن این که بردهای آموزشی نیز در اطراف آن به چشم می خورد و اطلاعاتی در رابطه با خصوصیات جغرافیایی این منطقه در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد.

دریای مدیترانه استانبول

تنگه جبل الطارق

زیبایی های آکواریوم فلوریا استانبول همچنان ادامه دارد و آنچنان سرگرم کننده است که بازدیدکنندگان لحظه ای احساس خستگی نمی کنند. تنگه جبل الطارق بخش بعدی سفر دریایی گردشگران است که شامل آکواریوم هایی از ماهی های بومی شیار میانی مراکش و اسپانیا است. این قسمت شباهت های بسیاری به دنیای واقعی آبزیان در منطقه جغرافیایی جبل الطارق دارد و به زیبایی خصوصیات این ناحیه را ترسیم می کند.

تنگه جبل الطارق استانبول

شرق اقیانوس اطلس

ادامه سفر رویایی شما به مسیر شرق اقیانوس اطلس می رسد که به بازسازی کشتی ای شبیه به کشتی های باری قدیمی لیبرتی پرداخته است. پس از آن نوبت به دیدن گونه های گیاهی شرق اقیانوس اطلس و ماهی های زیبا و رنگارنگ این منطقه می رسد. مخازن شیشه ای تعبیه شده در بخش فوق با نهایت دقت و زیبایی طراحی شدند تا به خوبی با شرایط زندگی زیرآب در شرق اقیانوس اطلس انطباق داشته باشند.

شرق اقیانوس اطلس استانبول

کانال پاناما

مسیر کانال پاناما دارای چندین آکواریوم در اندازه های مختلف است که محل زندگی موجودات دریایی متفاوتی می باشد. وجود کشتی بزرگی در این بخش از دیگر دیدنی های آن است که در زمان ساخت مسیر کانال پاناما به آن منتقل شده است.

کانال پاناما استانبول

اقیانوس آرام

یکی از جذاب ترین بخش های آکواریوم فلوریا استانبول، بخش اقیانوس آرام می باشد که شامل یک آکواریوم استوانه ای بزرگ از ستاره های دریایی و آکواریوم های دورتادوری شامل زمرد ماهی ها، دلقک ماهی ها، جراح ماهی، ماهی لجن خوار و اردک ماهی ها می باشد.  همچنین در بازدید از این بخش می توانید با استفاده  از صفحه نمایش موجود، به صورت تصویری چگونگی ایجاد زمین لرزه ها، فوران های آتشفشانی و سونامی در اقیانوس آرام را مشاهده نمایید. در این بخش حلقه آتش اقیانوس آرام که منطقه ای در این اقیانوس با خواستگاه بیشترین زمین لرزه ها و آتشفشان ها می باشد و بیش از ۷۵ درصد آتشفشان های فعال دنیا در آن قرار دارند با رنگ قرمز بر روی نقشه موجود نشان داده شده است.

بخش اقیانوس آرام آکواریوم فلوریا استانبول

زیر دریایی ناتیلوس

در این بخش یک زیر دریایی با نام ناتیلوس شبیه سازی شده است که شما می توانید در اعماق شبیه سازی شده اقیانوس آرام سوار بر آن شده و ضمن استفاده از جلوه های صوتی و تصویری موجود، به تماشای اسب های دریایی و صخره های دریایی بپردازید. اسم این زیر دریایی از کتاب ۲۰ هزار فرسنگ زیر دریا نوشته ژول ورن گرفته شده است و می تواند تجربه فراموش نشدنی برای شما باشد.

زیر دریایی ناتیلوس آکواریوم فلوریا استانبول

جنگل ‌های بارانی آمازون

آخرین قسمت در سفر آکواریومی شما متعلق به جنگل های بارانی واقع در آمازون می باشد. این قسمت دارای مساحتی در حدود 1000 متر مربع است که شامل انواع پوشش های گیاهی می باشد. از دیگر جذابیت های بخش جنگل های بارانی، می توان به وجود حیوانات بومی آمازون و مخزن هایی با ماهی های متعلق به این ناحیه اشاره نمود که فضایی رویایی را ایجاد کرده است.

جنگل ‌های بارانی آمازون

امکانات رفاهی موجود در آکواریوم فلوریا استانبول

کافی شاپ و رستوران در آکواریوم فلوریا استانبول

در داخل آکواریوم استانبول، در صورتی که احساس گرسنگی کنید، می توانید به رستوران و کافی شاپ های موجود در آن مراجعه کنید. به طور کلی در این جاذبه گردشگری، تعداد 3 کافه در نزدیکی اقیانوس اطلس و یک رستوران در کنار کانال پاناما وجود دارد می توانید انواع نوشیدنی و غذاهای استانبول را نوش جان کنید.

کافی شاپ و رستوران در آکواریوم استانبول

خرید سوغاتی در آکواریوم فلوریا استانبول

پس از بازدید از آکواریوم استانبول، در صورتی که قصد خرید سوغاتی برای عزیزانتان داشته باشید،‌ می توانید به فروشگاه هدیه که در درب خروجی آکواریوم واقع شده است،‌ مراجعه کنید. در این فروشگاه می توانید انواع محصولات با کیفیت و اصل همچون انواع زیور آلات، اسباب بازی و… را برای خود و یا به عنوان یادگاری به دیگران خریداری کنید.

همچنین در این مکان، علاوه بر فروشگاه هدیه، مرکز خرید دیگری همچون مرکز خرید آکوا فلوریا وجود دارد که طیف گسترده ای از برندهای معروف را به فروش می رساند. توصیه می کنیم بازدید از فروشگاه هدیه را در زمان مراجعه به آکواریوم استانبول را فراموش نکنید.

خرید سوغاتی در آکواریوم استانبول

در صورتی که قصد انجام غواصی در آکواریوم استانبول را داشته باشید،‌ می توانید در دوره غواصی که توسط مربیان مرکز تحقیقات زیر آب،‌ برگزار می شود، شرکت کنید. لازم به ذکر است که تنها شرط لازم برای شرکت در این دوره، دانش شنا و حداقل محدودیت سنی 14 سال است. لازم به ذکر است که با مراجعه به سایت آکواریوم استانبول، می توانید به طور کامل از قوانین این مجموعه اطلاع پیدا کنید.

در این مطلب با آکواریوم فلوریا استانبول و کلیه بخش های مختلف آن آشنا شدیم. اگر تاکنون از این جاذبه گردشگری دیدن کرده اید، می توانید تجربه سفر خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. از اینکه تا انتهای این مطلب همراه ما بودید، سپاسگزارم…

سوالات متداول

قیمت بلیط آکواریوم فلوریا استانبول چقدر می باشد؟

قیمت بلیط آکواریوم فلوریا استانبول در سال 2022، برای بزرگسالان 315 لیر، برای کودکان بالای دو سال، افراد بالای 65 سال و افراد ناتوان جسمی 270 لیر و برای کودکان زیر ۲ سال رایگان می باشد.

ساعات کار آکواریوم فلوریا استانبول چگونه است؟

آکواریوم فلوریا استانبول، در روزهای شنبه و یکشنبه از ساعت 10 صبح تا 20 و از دوشنبه تا جمعه از 10 تا 19 خدمات ارائه می دهد.

آکواریوم استانبول شامل چه بخش هایی است؟

دریای سیاه، تنگه بسفر، دریای اژه و مرمره، کانال سوئز، دریای سرخ و مدیترانه و… از جمله بخش های مختلف در این آکواریوم می باشند.


میترا عزیزی

به رقص درآوردن واژگان، دنیایی است که من در آن زندگی می کنم. صفحه سفید، نمایشگاهی از احساسات و عواطف درونی یک نویسنده است که با نوشتن دنیا را از دید خود به خوانندگان انتقال می دهد. پس بیایید از دیدگاه من با دنیا آشنا شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا