بلیط هواپیما کیش ایر

وکتور پرواز

خرید بلیط هواپیما کیش ایر

برای خرید بلیط هواپیما کیش ایر کافیست از قسمت زیر مبدا ، مقصد و تاریخ پرواز خود را انتخاب کرده و در صفحه بعد از قسمت ایرلاین، گزینه کیش ایر را انتخاب کنید.

هواپیمایی کیش که با نام تجاری هواپیمایی کیش ایر فعالیت می کند، یک ایرلاین خصوصی ایرانی است که در سال 1370 به عنوان زیرمجموعه ای از منطقه آزاد کیش تاسیس شد. هدف اصلی تاسیس کیش ایر، پوشش دهی و توسعه بلیط هواپیما کیش بود که از بدو راه اندازی، ارتباط این جزیره را به سرتاسر کشور برقرار کرد.

در حال حاضر، امکان خرید بلیط هواپیما کیش ایر برای بیش از 30 مقصد پروازی داخلی و خارجی امکان پذیر است که می توانید در سایت رسپینا و در کمتر از چند دقیقه آن را رزرو نمائید. اطلاعات بیشتر در مورد تاریخچه، خدمات و انواع کلاس های پروازی، قوانین کنسلی، نحوه استعلام بلیط هواپیمایی کیش ایر را تا انتهای مقاله بررسی کرده ایم که توصیه می کنیم مطالعه کنید.

خرید بلیط هواپیما کیش ایر

با وارد کردن مبدا، مقصد و تاریخ سفر در کادرهای بالای صفحه وارد جدول پروازهای سایت رسپینا می شوید و می توانید هر بلیط هواپیما که در بازه زمانی و مسیر مورد نظر شما ارائه شده است را مشاهده کنید. اگر قصد خرید بلیط کیش ایر را دارید، باید از قسمت فیلترهای جستجو، گزینه انتخاب ایرلاین را بر روی نمایش هواپیمایی کیش ایر قرار دهید. 
با فیلترکردن جدول بلیط ها، رسپینا به شما تمامی پروازهای کیش ایر را نشان می دهد که می توانید با چک کردن ساعت پرواز و قیمت بلیط، گزینه ای که با برنامه سفرتان هماهنگ است را انتخاب کنید.

 • در مرحله بعد با ورود اطلاعات مسافر، به درگاه پرداخت بانکی هدایت می شوید. پس از واریز وجه، لینک دانلود فایل بلیط نمایش خواهد یافت و می توانید یک نسخه از آن را در گوشی تلفن همراه خود ذخیره کنید.
 •  اگر در هنگام یا بعد از خرید بلیط با مشکلی مواجه شدید، کارشناسان پشتیبانی رسپینا به صورت 24 ساعته و در تمامی روزهای هفته (حتی تعطیلات رسمی) آماده پیگیری خواهند بود.
 •  پس از صدور بلیط، امکان ویرایش مشخصات و اصلاح آن ها وجود ندارد. بنابراین در زمان ورود اطلاعات مسافر دقت کنید که اطلاعات با غلط املایی درج نشود. از ورود نام مستعار نیز خودداری کنید؛ درصورت مغایرت اطلاعات بلیط با کارت شناسایی مسافر، در فرودگاه کارت پرواز صادر نخواهد شد.
خرید بلیط هواپیما کیش ایر بصورت تلفنی

معرفی هواپیمایی کیش ایر

هواپیمایی کیش ایر یکی از 5 ایرلاین ایرانی عضو یاتا (انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی) است که با شعار ” we care about you” (به شما اهمیت می دهیم) فعالیت می کند. افتخار دیگر کیش ایر، اخذ گواهینامه استاندارد ایمنی هوانوردی IOSA است که به عنوان اولین ایرلاین ایرانی به کسب آن نائل آمده است.

فعالیت های کیش ایر تنها به برگزاری پرواز داخلی و خارجی خلاصه نمی شود و در کنار آن چندین مرکز اقامتی در جزیره کیش را به عنوان زیرمجموعه خود راه اندازی کرده است و هم چنان هدف اصلی خود یعنی گسترش فعالیت های گردشگری جزیره کیش را دنبال می کند.

قیمت بلیط هواپیما کیش ایر

با ورود به جدول بلیط های سایت رسپینا مطابق راهنمایی که در بالا ارائه دادیم، می توانید قیمت بلیط هواپیما کیش ایر بروزشده و سایر ایرلاین ها را چک کنید. البته اگر قصد مقایسه قیمت بلیط هواپیما را دارید، بهتر است نمایش بلیط ها را براساس ایرلاین فیلتر نکنید و علاوه بر قیمت بلیط هواپیما کیش ایر، قیمت پرواز سایر ایرلاین ها را هم بررسی کنید.

یک نکته مهم هم که به شما برای پیدا کردن پرواز با بهترین قیمت کمک می کند، توجه به بازه زمانی سفر است. مثلا اگر در تعطیلات نوروز به جزیره کیش سفر می کنید، با توجه به بالا رفتن تقاضای سفر، قیمت پرواز کیش ایر و تمامی ایرلاین های دیگر افزایش قیمت خواهند داشت. 

محبوب ترین پروازهای داخلی کیش ایر

محبوب ترین پروازهای خارجی کیش ایر

مقاصد بلیط هواپیما خارجی بیشتر شامل کشورهای حوزه خلیج فارس می شود که شهرهای دبی، مسقط و کویت را در برمی گیرد. 

برنامه پروازهای کیش ایر

برنامه پروازهای کیش ایر از شهرهای مختلف طبق زمانبندی خاصی انجام می شود که اطلاعات بروزشده آن از طریق وب سایت این هواپیمایی در دسترس است. مثلا پرواز کیش ایر تهران گرگان و مسیر بالعکس آن سه شنبه هر هفته انجام می شود. با توجه به تغییرات احتمالی برنامه پروازی، توصیه می کنیم اطلاعات بروز تر را از طریق تماس با دفتر هواپیمایی کیش ایر یا مراجعه به وب سایت رسمی آن جویا شوید. در جدول زیر، لیست مقاصد پروازی و شهرهای مبدا آن بررسی شده است.

مقاصد پروازی کیش ایرفرودگاه مبدا پروازمبدا پرواز
دبی، تهران، اهواز، شیراز، کرمانشاه، ساری، مشهد، اصفهان، مسقط، بندرعباس، رشتفرودگاه کیشاز کیش
کیش، آبادان، اهواز، عسلویه، مشهدفرودگاه مهرآباد تهراناز تهران
ابوموسی، دبی، کیش، اصفهانفرودگاه بندرعباساز بندرعباس
کیش، عسلویه، مسقط، دبیفرودگاه شیرازاز شیراز
تهران، کیش، کویتفرودگاه مشهداز مشهد
تهران، شیرازفرودگاه عسلویهاز عسلویه
شیراز، قشم، بندرعباس، اهواز، کیش، لارفرودگاه دبیاز دبی
دبیفرودگاه لارستاناز لار
تهرانفرودگاه آباداناز آبادان
دبی، کیش، تهرانفرودگاه اهوازاز اهواز
کیشفرودگاه رشتاز رشت
بندرعباس،کیشفرودگاه اصفهاناز اصفهان
دبیفرودگاه قشماز قشم
مسقطفرودگاه چابهاراز چابهار
کیشفرودگاه ساریاز ساری
چابهار، شیراز، کیشفرودگاه مسقط از مسقط
بندرعباسفرودگاه ابوموسیاز ابوموسی
مشهدفرودگاه کویتاز کویت
کیشفرودگاه کرمانشاهاز کرمانشاه

در تصاویر زیر می توانید مسیرهای پروازی کیش ایر را مشاهده کنید. برای راحتی شما مقاصد داخلی در دو تصویر آورده شده است. جهت مشاهده بهتر روی هر تصویر کلیک کنید.

بلیط سیستمی هواپیمایی کیش ایر

بلیط سیستمی کیش ایر مستقیما به وسیله همین ایرلاین به فروش می رسد و در اکثر بازه های زمانی سال، قیمت ثابتی دارد. قوانین کنسلی بلیط سیستمی نیز نسبت به سایر بلیط ها آسان تر است و حتی در صورت جاماندن از پرواز می توانید بخشی از مبلغ بلیط را باز پس گیرید.

در جدول پروازهای سایت رسپینا و در کنار هر بلیط نوع آن که سیستمی است یا چارتر قید شده است. علاوه برآن بعضی پروازهای سیستمی دارای برچسب تضمین قیمت رسپینا هستند. یعنی اگر بعد از رزرو، همان پرواز را در جائی دیگر با نرخ پایین تر مشاهده کردید می توانید 2 برابر اختلاف قیمت را به عنوان خسارت پس بگیرید.

بلیط چارتر هواپیمایی کیش ایر

بلیط هایی که توسط آژانس های هواپیمایی یا شرکت های چارترکننده به صورت عمده از هواپیمایی کیش ایر خریداری می کنند و با نرخ و قوانین متفاوت ارائه می دهند، با عنوان بلیط چارتر شناخته می شوند. برای دسترسی به بلیط های چارتر کیش ایر، پس از ورود به جدول بلیط های سایت، از فیلترهای جستجو، گزینه ایرلاین را بر روی نمایش “کیش ایر” و گزینه “نوع بلیط” را بر روی گزینه “چارتر” قرار دهید.

نحوه رزرو بلیط هواپیما کیش ایر چارتر

پرواز رفت و برگشت هواپیمایی کیش ایر

برای سفر با هواپیمایی کیش بصورت رفت و برگشت نیازی نیست بلیط برگشت خود را بصورت جداگانه رزرو کنید. برای این منظور در ابتدای همین صفحه روی گزینه رفت و برگشت کلیک کنید و سپس ادامه مراحل رزرو را مطابق با راهنمای بالا انجام دهید. از تصویر زیر می توانید برای پیدا کردن گزینه رفت و برگشت کمک بگیرید.

نوشته های مشابه
رزرو بلیط هواپیما کیش ایر بصورت رفت و برگشت

استرداد بلیط کیش ایر

پس از رزرو پرواز کیش ایر، درصورت تغییر برنامه سفر می توانید بلیط خود را کنسل کرده و بخشی از مبلغ بلیط را باز پس گیرید. عکس زیر، میزان جریمه کنسلی پروازهای سیستمی کیش ایر را براساس شناسه نرخی و زمان باقی مانده تا پرواز نشان می دهد.

کنسلی بلیط های چارتر هواپیمایی کیش براساس قوانین شرکت چارترکننده صورت می گیرد و با اطلاعات عکس زیر تفاوت دارد. برای اطلاعات بیشتر، باید با کارشناسان رسپینا تماس بگیرید تا قوانین کنسلی استعلام گرفته شوند.

قوانین کنسلی بلیط هواپیما کیش ایر

انتخاب صندلی کیش ایر

در حال حاضر امکان بلیط هواپیما کیش ایر با انتخاب صندلی دلخواه وجود ندارد. اما بعضی دیگر از ایرلاین ها مانند هواپیمایی ایران ایرتور این امکان را به مسافر می دهند تا پس از خرید بلیط با مراجعه به وب سایت رسمی ایرلاین بتوانند فرآیند چک این و انتخاب صندلی را به صورت اینترنتی انجام دهند. درصورت اضافه شدن این امکان به پروازهای کیش ایر، این محتوا بروزرسانی خواهد شد.

استعلام بلیط کیش ایر

اگر پس از خرید پرواز کیش ایر، فایل بلیط را گم کنید و یا اینکه قصد اعتبار سنجی بلیط را داشته باشید، می توانید به صورت اینترنتی یا تلفنی از بلیط استعلام بگیرید. برای اعتبارسنجی بلیط های رزرو شده از سایت رسپینا باید وارد صفحه پیگیری رزرو بلیط شوید.

شماره موبایلی که با آن خرید را انجام داده اید و شماره پیگیری بلیط را وارد کنید تا در صفحه بعد، اطلاعات و فایل بلیط کیش ایر خریداری شده نمایش یابد. اگر به شماره پیگیری بلیط دسترسی ندارید باید با تیم پشتیبانی رسپینا تماس بگیرید تا مراحل استعلام بلیط کیش ایر به صورت تلفنی انجام شود.

انوع کلاس های پروازی کیش ایر

هواپیمایی کیش ایر جزء معدود ایرلاین های ایرانی است که در هواپیماهای خود علاوه بر کابین اکونومی کلاس، کابین بیزینس کلاس هم قرار داده است. جزئیات بیشتر و خدمات هر کدام از این کابین ها همراه با عکس داخل هواپیمای کیش ایر به صورت زیر است.

اکونومی کلاس کیش ایر

اکثر بلیط های کیش ایر که در جدول پروازی مشاهده می کنید، از نوع اکونومی کلاس هستند. خدمات این کلاس پروازی در سطح پایه قرار دارد و در این کابین ها، تعداد و ردیف صندلی ها بیشتر است. خدماتی که در حین پرواز ارائه می شود نیز تنها شامل یک وعده غذایی و نوشیدنی می شود.

داخل هواپیما اکونومی کلاس کیش ایر

بیزینس کلاس کیش ایر

کابین بیزینس کلاس در عین دارا بودن صندلی های راحتتر، فاصله بین صندلی ها و فضای استراحت مسافر را هم بهبود بخشیده است. هواپیمایی کیش ایر در مسیرهای پروازی پرتردد خود شامل تهران مشهد، تهران کیش و مشهد کیش (و مسیرهای بالعکس هر یک)، بلیط بیزینس کلاس ارائه می دهد تا راحتی و امکانات پرواز برای مسافران را بیشتر کند.

خرید بلیط کیش ایر بیزینس کلاس این مزیت را برای مسافران همراه دارد که نسبت به مسافران کابین اکونومی کلاس زودتر سوار هواپیما می شوند و در مقصد نیز زودتر از پیاده می شوند. 

میزان بار مجاز هواپیمایی کیش ایر

در پروازهای داخلی هواپیمایی کیش ایر هر مسافر بزرگسال یا کودک (2 تا 12 سال) می تواند حداکثر 20 کیلوگرم و هر مسافر نوزاد (زیر 2 سال) حداکثر 10 کیلوگرم بار، همراه داشته باشد. بار دستی مجاز (قابل حمل به داخل کابین هواپیما) حداکثر 5 کیلوگرم است که نباید از ابعاد 115 سانتی متر بیشتر شود. 
در پروازهای بین الملل کیش ایر میزان بار مجاز بیشتر است و برای مسافران بیزینس و اکونومی کلاس یک شکل درنظر گرفته نمی شود. هر مسافر بزرگسال یا کودک در پرواز خارجی کیش ایر می تواند 30 کیلوگرم بار برای پروازهای بیزینس و 25 کیلوگرم بار برای پروازهای اکونومی همراه داشته باشد.

ترمینال هواپیمایی کیش ایر

از آنجائیکه فرودگاه مهرآباد دارای 6 ترمینال است که هر کدام به پروازهای ایرلاین خاصی تعلق دارد لذا مسافران پس از بلیط هواپیما کیش ایر معمولا در مورد پیداکردن ترمینال پرواز خود سوال می پرسند. پس از خرید بلیط، شماره ترمینال پرواز روی آن درج می شود؛ در غیر این صورت پروازهای خروجی کیش ایر از مبدا مهرآباد از ترمینال شماره 1 انجام می شود. پروازهای ورودی به مهرآباد نیز در ترمینال شماره 2 میزبانی می شود.

ترمینال شماره 1 فرودگاه مهرآباد

کترینگ هواپیمایی کیش ایر

هواپیمایی کیش ایر برای خدمات پذیرایی پروازهای خود اهمیت ویژه ای قائل است و کترینگ آن در 2 شهر تهران و کیش مسئولیت طبخ و توزیع غذاهای ویژه پرواز را برعهده دارد. کیش ایر برای احترام به حقوق مسافران این امکان را حتی برای کابین اکونومی کلاس نیز درنظر گرفته است تا درصورت طولانی بودن پرواز کیش ایر، مسافر بتواند نوع غذای خود در پرواز را انتخاب کند.

طبخ غذاهای ناهار و شام با دو نوع غذای گرم که دارای 50% گوشت سفید و 50% گوشت سفید است، صورت می گیرد.
پذیرایی کیش ایر از مسافران کابین بیزینس کلاس به صورت مخصوص انجام می شود و در وعده های مختلف (صبحانه،ناهار و شام) با سرویس های غذایی گرم که نسبت به سرویس های معمولی کیفیت و تنوع بیشتری دارد، مورد استقبال قرار می گیرند.

ناوگان هواپیمایی ایرلاین کیش ایر

یکی از اصلی ترین گام هایی که هواپیمایی کیش ایر برای توسعه فعالیت های خود انجام داده، تجهیز و به روز رسانی ناوگان هوایی است. در حال حاضر اين شرکت از 7 فروند هواپيما بوئينگ MD، 2 فروند هواپيما فوکر 100 و 2 فروند ايرباس A321 برخوردار است. در صورت خرید بلیط کیش ایر با هواپیماهای زیر پرواز خواهید کرد. هنگام رزرو پرواز کیش ایر در رسپینا امکان مشاهده مدل هواپیما نیز امکان پذیر است.

سایر خدمات هواپیمایی کیش ایر

علاوه بر خدمات جا به جایی مسافر، هواپیمایی کیش ایر خدمات دیگری را نیز ارائه داده است که در ادامه به چند مورد خاص از آن ها اشاره کرده ایم:

هتل های هواپیمایی کیش ایر

هتل 4 ستاره آریان کیش و هتل آپارتمان فارابی کیش زیرمجموعه هواپیمایی کیش ایر هستند که به مسافران خدمات رسانی می کنند.

 • آدرس هتل آریان کیش: میدان امیر کبیر، روبروی پارک شهر
 • آدرس هتل فارابی کیش: میدان سنائی، خیابان کناره، جنب ساختمان ۲۰

شما می توانید با خرید بلیط کیش ایر، هتل را نیز همزمان در رسپینا رزرو کنید. از بالای همین صفحه، گزینه “رزرو هتل به همراه پرواز” را فعال و سپس اطلاعات مبدا، مقصد و تاریخ سفر را وارد کنید. 

امکان حمل حیوان خانگی در سفر هوایی

اگر قصد دارید در سفر هوایی، حیوانات خانگی خود را همراه ببرید، هواپیمایی کیش ایر این امکان را برای شما فراهم آورده است. البته امکان بردن حیوان به داخل کابین هواپیما وجود ندارد اما در طول پرواز، حیوان داخل قسمت انبار هواپیما با شرایط بهداشتی و مناسب نگه داری می شود.

با توجه به تغییرات بخشنامه های فرودگاهی و دولتی در این مورد، توصیه می کنیم حتما قبل از پرواز با فرودگاه شهر مبدا خود تماس بگیرید و در مورد امکان حمل حیوان سوال بپرسید. برای اطلاعات بیشتر هم در خصوص پروسه های درخواست حمل حیوان، می توانید با کارشناسان رسپینا در ارتباط باشید.

تاریخچه هواپیمایی کیش ایر

شرکت هواپیمایی کیش ایر در جزیره کیش و با هدف توسعه ارتباطات و فعالیت های این منطقه با مراکز استان‌های کشور و اتصال به کشورهای حاشیه خلیج فارس در سال ۱۳۷۰ تأسیس شد. کیش ایر در ابتدا تنها دو فروند هواپیمای اجاره ای در ناوگان خود داشت اما در اواخر سال 1372 توانست جایگاه شرکت را تا حد زیادی تغییر دهد و به پیشرفت های قابل ملاحظه ای در زمینه بازرگانی، عملیات، فنی، خدمات فرودگاهی و پشتیبانی دست یابد.

در سال 1376 مدیریت کیش ایر تغییر کرد و در آن زمان مشکلاتی بوجود آمد که باعث کاهش تعداد هواپیماهای این شرکت هواپیمایی شد. کیش ایر در نهایت با اتخاذ سیاست های جدید برای خروج از بحران تدارکات لازم را چیده و در حال حاضر نیز دارای 11 فروند هواپیما در ناوگان خود است.

مهمانداران و کاپیتان های هواپیمایی کیش ایر

گواهینامه‌ها و عضویت در انجمن‌های بین المللی کیش ایر

در این بخش به بررسی مهم ترین گواهینامه ها عضویت ایرلاین کیش ایر در انجمن های بین المللی می پردازیم:

 • عضویت در انجمن بین المللی حمل نقل هوایی (یاتا)
 • دارای گواهینامه AOC سازمان هواپیمایی کشوری
 • دارای  گواهینامه بین المللی ایمنی پرواز (IOSA) از یاتا

سایر اطلاعات هواپیمایی کیش ایر

 • کد Y9 :IATA
 • سال تاسیس: 1370
 • مقر اصلی: تبریز، ایران
 • وب سایت هواپیمایی کیش ایر: www.kishair.aero

سوالات متداول هواپیمایی کیش ایر

آیا هواپیمایی کیش ایر کلاس پروازی بیزینس هم دارد؟ در چه مسیرهایی قابل رزرو است؟

بله. کیش ایر جزء معدود ایرلاین های ایرانی است که در هواپیماهای خود، کابین بیزینس کلاس هم قرار داده است. بلیط های بیزینس کلاس آن در مسیرهای پروازی پرتردد شامل تهران مشهد، تهران کیش و مشهد کیش (و مسیرهای بالعکس هر یک)، ارائه می شود.

آیا هواپیمایی کیش ایر، پرواز خارجی هم برگزار می کند؟

بله. مقاصد خارجی آن شامل کشورهای حوزه خلیج فارس می شود که شهرهای دبی، مسقط و کویت را در برمی گیرد.

آیا هواپیمایی کیش ایر امکان انتخاب صندلی دلخواه هنگام رزرو بلیط دارد؟

خیر. در حال حاضر امکان بلیط هواپیما کیش ایر با انتخاب صندلی دلخواه وجود ندارد.

پروازهای هواپیمایی کیش ایر از چه ترمینالی در فرودگاه مهرآباد انجام می شود؟

پروازهای خروجی کیش ایر از مبدا مهرآباد در ترمینال شماره 1 و پروازهای ورودی در ترمینال شماره 2 میزبانی می شوند.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا