{{ctrl.notification}}
respina

هواپیمایی ایران ایرتور

هواپیمایی ایران ایرتور یکی از ایرلاین های قدیمی و معتبر کشور بوده که می توانید بلیط هواپیما ایران ایرتور را از سایت رسپینا با تضمین ارزانترین قیمت و 5٪ ارزانتر تهیه کنید. شما می توانید بلیط هواپیما این ایرلاین را در همین صفحه و با وارد کردن مبدا و مقصد رزرو کنید. کافیست در صفحه لیست پروازها، با استفاده از فیلتر نوع ایرلاین، هواپیمایی ایران ایرتور را انتخاب کنید تا لیست پروازهای این ایرلاین برای شما نمایش داده شود.

 بلیط هواپیمایی ایران تور

نحوه خرید بلیط هواپیمایی ایران ایرتور از رسپینا

برای خرید بلیط ایران ایرتور در تمامی مسیرها از سایت رسپینا کافیست راهنمای زیر را دنبال کنید.

 1. در کادرهای بالای صفحه ابتدا مبدا و مقصد و تاریخ رفت و برگشت را انتخاب کرده و روی جستجو کلیک کنید.
 2. در صفحه بعد در لیست پروازها، با استفاده از فیلتر نوع ایرلاین، هواپیمایی ایران ایرتور را انتخاب کنید تا لیست پروزاهای ایرتور به شما نشان داده شود.
 3. پس از انتخاب بلیط وارد صفحه اطلاعات مسافرین خواهید شد که باید مشخصات مسافرین و اطلاعات تماس خود را وارد کنید.
 4. سپس با تایید اطلاعات وارد صفحه پرداخت شده و لینک بلیط ایرتور برای شما ارسال خواهد شد.

راهنمای خرید بلیط هواپیما ایران ایرتور

بلیط هواپیمایی ایران ایرتور در رسپینا

سایت رسپینا به عنوان اولین ارائه دهنده آنلاین بلیط هواپیما سیستمی با سابقه ای 12 ساله، وب سایتی مورد اعتماد برای خرید بلیط هواپیماست. با خرید بلیط هواپیمایی ایران ایرتور از سایت رسپینا از مزایای زیر برخوردار می شوید.

 • پشتیبانی 24 ساعته: کارشناسان پرواز داخلی رسپینا با فعالیت شبانه روزی در تمامی مراحل خرید بلیط ایران ایرتور و سایر خدمات، پاسخگوی سوالات مسافران است. همچنین پس از خرید بلیط در صورتی که پرواز شما حتی با یک دقیقه تاخیر روبه رو شود، کارشناسان این موضوع را به شما اطلاع رسانی خواهند کرد.
 • تضمین ارزانترین قیمت بلیط: تمامی بلیط های رسپینا با تضمین قیمت عرضه می شوند. در صورتی که پس از خرید بلیط ایران ایرتور از رسپینا، همان بلیط را در سایتی دیگر با قیمتی کمتر مشاهده کردید، با اطلاع رسانی به کارشناسان، دو برابر اختلاف قیمت به مسافران عودت می شود.
 • رزرو بلیط ایرتور بدون نیاز به ثبت نام:‌ برای خرید بلیط هواپیمایی ایران ایرتور نیازی به ثبت نام در سایت ندارید. شما می توانید تنها با وارد کردن اطلاعات در صفحه پروازهای داخلی بلیط ایران ایرتور برای شما رزرو خواهد شد.
 • سرویس های ویژه رزرو بلیط ارزان:‌ سایت رسپینا با ارائه دو سرویس ممتاز شامل خبرم کن و چند بخرم، امکان رزرو بلیط با نرخ دلخواه و به صورت خودکار را فراهم کرده است. با فعالسازی این سرویس ها می توانید بلیط هواپیمایی ایران ایرتور را با قیمت دلخواه رزرو کنید.

قیمت بلیط ایران ایرتور

عوامل مختلفی بر روی قیمت بلیط ایران ایرتور موثر است. در این بین برخی از این فاکتورها از اهمیت بیش تر و برخی نیز از اهمیت کم تری برخوردار می باشند. فاصله از مبدا و مقصد عامل اولیه ای است که روی قیمت بلیط ایرتور موثر است بطوریکه قیمت بلیط هواپیما تهران تبریز ایران ایرتور از همین بلیط از مبدا کیش متفاوت است.

 • نوع کلاس پروازی: صندلی های هر هواپیما بر اساس خدماتی که ارائه می دهند، به چند گروه خدماتی تقسیم می شود که در ادبیات هوایی کلاس پروازی تلقی می گردد. لذا متناسب با هر کلاس پروازی که شما انتخاب می کنید، قیمت بلیط ایران ایرتور نیز تغییر پیدا می کند. بهترین خدمات پروازی ایرلاین های ایرانی در کلاس بیزینس ارائه می شود. رزرو صندلی ایران ایر تور در کلاس اکونومی، پایین ترین هزینه را نسبت به کلاس بیزینس دارد. زیرا این کلاس پروازی به نسبت بیزینس کلاس از کیفیت خدمات پایین تری برخوردار است.
 • زمان سفر: رزرو بلیط در زمان های مختلف سال از قیمت های متفاوت برخوردار است. اگر قصد سفر به مقصدی را دارید که در بازه انتخابی شما بیشترین مسافر را دارد، دست شما از انتخاب بلیط ارزان هواپیمایی ایران ایرتور بسته است. بیشتر تفاوت قیمتی بلیط ها به بازه انتخابی سفر باز می گردد.

بلیط هواپیما خارجی ایران ایرتور

این ایرلاین در مسیرهای خارجی نیز فعال بوده که بیشترین پروازهای این ایرلاین از مبدا شهرهای داخلی به شهرهای استانبول، دبی، انتالیا، نجف، ازمیر و ایروان است. قیمت پروازهای خارجی ایران ایر کاملا به فاصله مبدا و مقصد و همچنین زمان پرواز بستگی دارد. بلیط هواپیما خارجی ایران ایرتور را نیز می توانید از سایت رسپینا با تضمین ارزانترین قیمت تهیه کنید.

بلیط هواپیما خارجی ایران ایرتور

بلیط لحظه آخری ایران ایرتور

بلیط لحظه آخری در واقع همان بلیط چارتر بوده که در ساعات نزدیک به پرواز با نرخی متفاوت به فروش می رسد. برای خرید بلیط لحظه آخری ایران ایرتور باید نرخ بلیط ها را به صورت ساعتی رصد کنید. اما سایت رسپینا این امکان را برای شما فراهم کرده تا بدون نیاز به رصد بلیط ها، بلیط لحظه آخری ایران ایرتور را با نرخ دلخواه و به صورت خودکار رزرو کنید. این امکان با سرویس چند بخرم رسپینا فراهم شده است. برای استفاده از این سرویس باید در سایت ثبت نام کرده و موجودی حساب کاربری خود را به اندازه مبلغ بلیط افزایش دهید.

بدین منظور کافیست پس از انتخاب بلیط مورد نظر، در صفحه اطلاعات مسافرین، در انتهای صفحه گزینه چند بخرم را انتخاب کنید. سپس پنجره ای برای شما باز می شود که باید اطلاعات خود و همچنین نرخ دلخواه را رزرو کنید. پس از تایید نهایی در صورتی که قیمت بلیط موردنظر تا تاریخ تعیین شده کاهش یابد، سیستم به صورت خودکار بلیط را برای شما رزرو و طی پیامکی این موضوع را به شما اطلاع می دهد.

خرید بلیط لحظه آخری ایران ایرتور با چند بخرم

درباره شرکت هواپیمایی ایران ایر تور

هواپیمایی ایران ایرتور یک شرکت خصوصی است که در سال 1351 توسط ایران ایر راه اندازی شد. این شرکت هم اکنون نیز عضو یاتا و دارای گواهینامه آیوسا می باشد. از سال 1361 که تورهای منظم و هفتگی به مقصد مشهد برگزار نموده است، استقبال فراوان، سبب شده تا Iran airtour مسیرهای خود را تا استانبول، دبی، نجف، ازمیر و شهرهای متعدد دیگر نیز توسعه دهد.

هم چنین این شرکت به توسعه صنعت گردشگری نیز توجه به خصوصی داشته است و در این راستا سمینارهای فراوانی را برگزار نموده است. میزبانان این سمینارها از کشورهایی نظیر آلمان، فرانسه، ژاپن، سوئیس، اتریش، انگلستان، امارات، بحرین و کویت بوده است. ایران ایرتور در ابتدا مانند گروه های هتل هما زیر مجموعه شرکت ایران ایر محسوب می شد ولی بعد از اعمال برخی از سیاست های دولت، این شرکت به بخش خصوصی و گروه هتل های هما به سازمان تامین اجتماعی سپرده شد.

ناوگان شرکت هواپیمایی ایرتور

این شرکت هم اکنون با داشتن 12 فروند هواپیمای عملیاتی با 24 مقصد پروازی در ارتباط است. این ناوگان به شرح زیر می باشد:

نوع هواپیماتعدادتعداد صندلی
ایرباس 600-3004 فروند270
ایرباس 3102 فروند245
ایرباس 3201 فروند180
بوئینگ MD5 فروند160

ناوگان هواپیمایی ایران ایرتور

میزان باز مجاز در هواپیمایی ایران ایر تور

برای کلاس پرواز اکونومی حداکثر 5 کیلوگرم و برای کلاس پروازی بیزنس می توانید حداکثر تا 7 کیلوگرم بار دستی همراه داشته باشید. اندازه آن باید به نحوی باشد که در زیر صندلی و یا محفظه بالای سر مسافر گنجانده شود. اگر بلیط کلاس اکونومی ایران ایر تور برای پروازهای داخلی را خریداری کرده باشید، حداکثر بار مجاز 20 کیلوگرم و اگر بیزینسی باشد، حداکثر 30 کیلوگرم می باشد.

در پروازهای ایرتور خارجی اکونومی کلاس مسافر حداکثر 30 کیلوگرم و در پروازهای بیزینسی حداکثر بار 40 کیلوگرم می باشد. همراه داشتن بار اضافی هزینه ای معادل یک درصد نرخ تمام بهای درجه عادی در همان مسیر را به همراه دارد.

بار مجاز ایران ایرتور

کنسلی بلیط هواپیما ایران ایرتور

کنسلی بلیط هواپیما با توجه به قوانین ایرلاین متفاوت است. پس از کنسلی بلیط هواپیما ایران ایرتور بسته به شرایطی، هزینه متفاوتی از بلیط شما کسر می شود. بسته به کلاس نرخی و زمان کنسلی و همچنین نوع بلیط، درصد متفاوتی از هزینه بلیط به شما عودت می شود. در این صورت وجه بلیط بعد از اعمال جریمه مطابق نرخ مصوب، به مسافر عودت می گردد. نرخ جریمه هم به صورت عکس زیر می باشد.

 بلیط ایران ایر تور

خدمات رزرو بلیط ایران ایرتور

Iran airtour یکی از بهترین ایرلاین های ایران است که فعالیت خود را حتی از زمان قبل از انقلاب شروع کرده است. این شرکت هواپیمایی جهت رفاه حال مسافران خود، خدمات ویژه ای را برای آن ها ارائه می کند. این خدمات به شرح زیر است:

رزرو صندلی ایران ایر تور

امکان رزرو صندلی ایران ایرتور پس ار خرید بلیط این شرکت هواپیمایی وجود دارد. کافیست پس از خرید بلیط از رسپینا، 72 ساعت قبل از پرواز وارد سایت ایران ایرتور شده و با انتخاب گزینه انتخاب صندلی وارد صفحه آن شوید. پس از وارد کردن اطلاعات خود، رسید رزرو صندلی برای شما ارسال می شود. توجه داشته باشید امکان دریافت کارت پرواز ایران ایرتور وجود نداشته و تنها می توان صندلی خود را انتخاب کنید.

خدمات هواپیمایی ایران ایرتور برای مسافرین مختلف

هواپیمایی ایران ایرتور جهت خدمت رسانی بهتر به گروه های کم توان و ناتوان ارائه شده است که شامل موارد زیر می باشد:

 1. ارائه صندلی چرخ دار به مسافران کم توان و ناتوان که با توجه به کدهای خاصی که برای مسافر صادر شده است، ارائه می شود.
 2. خدمات ویژه به مسافرانی که نابینا و ناشنوا هستند. برای این منظور کافی است در هنگام رزرو بلیط ایرتور، پرسنل دفتر آژانس مسافرتی را مطلع نمایید. خدمات این گروه با صدور کدهای blind و deaf مشخص می گردد.

پذیرایی ویژه ایران ایرتور از مسافرین

اگر شما به علت بیماری یا هر مسئله دیگری رژیم غذایی خاصی را دنبال می کنید، بهتر است این موضوع را با دفتر صدور بلیط یا آژانس هواپیمایی برای رزرو صندلی ایران ایر تور در میان بگذارید. در پروازهای این ایرلاین امکان سفارش غذا متناسب با رژیم غذایی مسافر وجود دارد.

پذیرایی هواپیمایی ایران ایرتور

رزرو بلیط پرواز ایرتور برای کودکان بدون همراه

برای کودکانی که بین 7 تا 12 سال سن دارند این امکان فراهم شده است تا در شرایطی بدون همراه سفر کنند. برای این منظور باید حضورا به دفاتر فروش ایرتور مراجعه کنید و فرم مخصوص " کودک بدون همراه " را تکمیل نمایید. این فرم می بایست به امضای ولی، قیم کودک یا شخص ثالثی که از ولی یا قیم وکالتنامه رسمی دارد، برسد. کودک شما در تمام طول سفر تحت مراقبت مهماندار هواپیما قرار خواهد گرفت.

جوایز دریافتی شرکت هواپیمایی ایران ایرتور

Iran airtour طی سال های فعالیت خود، موفق به کسب جوایز فراوانی از سوی مجامع داخلی و خارجی شده است. این جوایز عبارتند از :

 • سال 1372 دریافت جایزه گاو زرین (فتیور) از نمایشگاه مادرید
 • سال 1373 دریافت جایزه گاو زرین (فتیور) از نمایشگاه برلین
 • سال 1374 دریافت جایزه بین المللی جهانگردي
 • سال 1375 دریافت تندیس طلائی اروپا
 • سال 1376 کسب تندیس طلائی اروپا
 • سال 1382 دریافت تندیس طلائی هزاره جدید کیفیت اروپا به همراه دیپلم افتخار در پاریس
 • سال 1386 اخذ گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت مبتنی بر استاندارد ISO9001-2000 از شرکت TVU NORD آلمان
 • سال 1393 دریافت استاندارد IOSA
 • سال 1395 دریافت مجدد استاندارد IOSA و عضویت در یاتا

کارکنان هواپیمایی ایران ایرتور

نکاتی که قبل از خرید بلیط هواپیما ایران ایرتور باید رعایت کنید:

1- اگر شما جزو این افراد هستید، حتما هنگام پرواز باید گواهی پزشک همراه داشته باشید :

 • افراد دارای سوختگی
 • بیماران با فشار خون بالا
 • افرادی که هنوز 24 ساعت کامل از اتمام غواصی آن ها نگذشته است.
 • بیماران اعصاب و دارای اختلالات روانی
 • بیماران دچار اختلالات خونی
 • افرادی که اخیرا سابقه جراحی در پرونده پزشکی خود دارند.
 • مبتلایان به بیماری های صرع، تشنج، نخاع و عفونی

2- حتما در هنگام رزرو اینترنتی بلیط این ایرلاین، اطلاعات پرواز را به طور کامل مطالعه و سپس اقدام به خرید بلیط فرمایید.

3- سه ساعت قبل از زمان پرواز، سعی کنید در فرودگاه حضور داشته باشید.

error_outline شما رسپینا را نصب نکرده‌اید.

برای استفاده بهینه، رسپینا را نصب کنید.