بلیط هواپیما قشم ایر

خرید بلیط هواپیما قشم ایر

برای خرید بلیط هواپیما قشم ایر کافیست از قسمت زیر مبدا ، مقصد و تاریخ پرواز خود را انتخاب کرده و در صفحه بعد از قسمت ایرلاین، گزینه قشم ایر را انتخاب کنید.

هواپیمایی قشم ایر یک ایرلاین متعلق به شرکت نفت است که یکی از گسترده ترین شبکه های پروازی داخلی و خارجی را در میان ایرلاین های داخلی در اختیار دارد. فرودگاه مهرآباد، امام و فرودگاه دیرستان قشم قطب های فرودگاهی قشم ایر هستند که بیشتر پروازهای آن به مقصد یا از مبدا این فرودگاه ها برگزار می شود.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما قشم ایر را دارید، در ادامه راهنما رزرو از سایت رسپینا، قوانین کنسلی، میزان بار مجاز در پرواز و سایر اطلاعات مربوط به این ایرلاین را ارائه داده ایم تا با برنامه ریزی دقیق تر، راهی سفر شوید. 

راهنمای خرید بلیط هواپیمایی قشم ایر

در سایت رسپینا به بلیط هواپیما بیش از 400 شرکت هواپیمایی داخلی و خارجی دسترسی دارید و می توانید به صورت اینترنتی تمامی پروازها را چک و بهترین گزینه را براساس شرایط خود انتخاب کنید. اما اگر تنها قصد خرید بلیط هواپیما قشم ایر را دارید، چند مرحله ساده پیش رو دارید تا بدون نیاز به گشتن کل پروازها، تنها به بلیط های این هواپیمایی منتقل شوید.

 1. اطلاعات مربوط به انتخاب شهر مبدا، انتخاب شهر مقصد و تاریخ رفت را از کادرهای بالای همین صفحه وارد کنید.
 2. اگر قصد رزرو پرواز قشم ایر رفت و برگشت را دارید، گزینه رفت و برگشت را انتخاب و تاریخ برگشت را نیز وارد کنید.
 3. در صفحه بعد می توانید تمامی پروازهایی که در بازه انتخابی از مبدا به مقصد موردنظر شما انجام می شود را مشاهده کنید. برای دسترسی مستقیم به پروازهای قشم ایر، از فیلتر های جستجو سمت راست صفحه، گزینه “ایرلاین” را بر روی “قشم ایر” قرار دهید.
 4. پس از انتخاب بلیط موردنظر خود، به صفحه ورود مشخصات مسافر هدایت می شوید. در این قسمت، اطلاعات شناسنامه ای مسافر را وارد و پیش فاکتور بلیط را با دقت چک کنید تا تمامی اطلاعات به درستی وارد شده باشد.
 5. در آخرین مرحله، برای پرداخت وجه بلیط به درگاه بانکی هدایت می شوید.
 6. پس از واریز وجه، لینک دانلود فایل بلیط هواپیما قشم ایر فعال می شود.
 7. برای گرفتن کارت پرواز در فرودگاه، در همین مرحله فایل بلیط را دانلود کنید؛ نیازی به تهیه نسخه چاپی هم نیست.
خرید بلیط هواپیما قشم ایر بصورت تلفنی در رسپینا

معرفی هواپیمایی قشم ایر

شروع به کار قشم ایر مربوط به سال 1372 است که در آن زمان با نام فراز قشم و اجاره کردن هواپیما فعالیت خود را آغاز کرد. از آن زمان تاکنون، سیر مدیریتی متفاوتی را پشت سر گذاشته و مالکان متعددی از جمله بابک زنجانی داشته است. در حال حاضر، تحت مدیریت شرکت نفت جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند و پروازهایی را به بیش از 27 مقصد بین المللی و 29 مقصد داخلی برگزار می کند.

کادر پروازی هواپیمایی قشم ایر

قیمت پروازهای قشم ایر

برای چک کردن آخرین قیمت بلیط هواپیما قشم، مطابق راهنمایی که در بالا ارائه دادیم، باید به جدول بلیط های سایت مراجعه کنید. جدول پروازها به صورت پیش فرض بر روی نمایش ارزان ترین به گران ترین قرار دارد. اما در بعضی مواقع ممکن است بلیط ها به دلیل شرایط خاصی کاهش داشته باشد.

برخی از پروازهای قشم ایر گزینه تضمین قیمت دارند. تضمین قیمت رسپینا به این معنا است که چنانچه همان پرواز را در جایی دیگر با قیمت کمتر مشاهده کردید می توانید به کارشناسان رسپینا اطلاع دهید و تا دو برابر اختلاف قیمت را به عنوان خسارت دریافت کنید.

محبوب ترین پروازهای داخلی قشم ایر

محبوب ترین پروازهای خارجی قشم ایر

بلیط هواپیما قشم ایر چارتر

در سایت رسپینا محدودیتی از نظر دسترسی به بلیط چارتر یا غیر از آن نخواهید داشت؛ هر بلیطی که در مسیر موردنظر شما ارائه شده باشد، با چند کلیک قابل رزرو است. بلیط چارتر به وسیله آژانس ها یا شرکت های چارتر کننده از قشم ایر خریداری شده و با قوانین و قیمت های متفاوتی نسبت به بلیط سیستمی که مستقیما به وسیله ایرلاین به فروش می رسد، ارائه می شوند.

در فیلترهای جستجوی جدول پروازهای سایت رسپینا، گزینه ای برای انتخاب “نوع بلیط” وجود دارد که برای دسترسی به پروازهای چارتری کافیست گزینه مربوط به آن را فعال کنید. 

خرید بلیط قشم ایر بصورت چارتر

بلیط لحظه آخری هواپیمایی قشم ایر

بلیط لحظه آخری در واقع همان بلیط چارتر است که تا زمان نزدیک به پرواز پر نشده و با قیمت های کمتری بفروش میرسد. قوانین کنسلی و استرداد بلیط لحظه آخری مانند چارتر است. برای دسترسی راحت تر به پروازهای لحظه آخری قشم ایر می توانید پس از ورود به لیست پروازها، روی زنگوله خبرم کن کلیک کنید تا پس از باز شدن ظرفیت و یا کاهش نرخ، از طریق پیامک اطلاع به شما اطلاع داده شود.

پرواز رفت و برگشت هواپیمایی قشم ایر

اگر برنامه سفر منظمی دارید می توانید از ابتدای صفحه روی گزینه “رفت و برگشت” کلیک کنید تا خرید بلیط قشم ایر بصورت رفت و برگشتی انجام شود. با اینکار خیال شما در طول سفر آسوده خواهد بود و با مشکل تکمیل ظرفیت پروازها مواجه نخواهید شد.

نحوه رزرو بلیط قشم ایر بصورت رفت و برگشت

بلیط ارزان هواپیمایی قشم ایر

اگر به دنبال بلیط هواپیمایی قشم ایر ارزان هستید، می توانید بلیط چارتر و لحظه آخری را خریداری کنید. البته توجه کنید این نوع بلیط همیشه ارزان نیست و گاهی با قیمت های بالاتری بفروش می رسند. توجه به بازه زمانی خرید بلیط و کلاس پروازی می تواند قیمت بلیط هواپیما قشم ایر را کاهش دهد.

قوانین کنسلی بلیط هواپیما قشم ایر

در صورت کنسل کردن بلیط هواپیما قشم ایر، مبلغی از کل بلیط به عنوان جریمه شرکت هواپیمایی کسر می‌شود. میزان جریمه براساس شناسه نرخی بلیط و مدت زمان باقی مانده تا پرواز متغیر است که برای اطلاعات دقیق تر می توانید از عکس زیر کمک بگیرید.

البته قوانین کنسلی این عکس تنها مربوط به بلیط های سیستمی قشم ایر است؛ قوانین چارترها براساس تصمیم شرکت های چارتر تعیین می شود. برای اطلاع از این مورد، باید با کارشناسان پشتیبانی رسپینا تماس بگیرید تا قوانین کنسلی و میزان جریمه استعلام گرفته شود.

قوانین کنسلی هواپیمایی قشم ایر

میزان باز مجاز پروازهای قشم ایر

میزان بار مجاز پروازهای قشم ایر شامل وزن بار چمدان ها (که به قسمت انبار هواپیما منتقل می شود) و بار همراه مسافر (قابل حمل به داخل کابین) است که هر کدام میزان متفاوتی دارد.

نوشته های مشابه
 • بار مجاز پروازهای داخلی قشم ایر: 20 کیلوگرم (برای اکونومی کلاس) و 30 کیلوگرم (برای بیزینس کلاس)
 • بار مجاز پروازهای خارجی قشم ایر: 30 کیلوگرم (برای اکونومی کلاس) و 40 کیلوگرم (برای بیزینس کلاس)

هم چنین میزان بار همراه (قابل حمل به داخل کابین) برای مسافران بیزینس کلاس و یا پروازهای بین المللی 7 کیلوگرم و برای مسافران اکونومی کلاس و یا پروازهای داخلی 5 کیلوگرم است.

ترمینال پروازهای قشم ایر

یکی از قطب های اصلی فرودگاهی قشم ایر، فرودگاه مهرآباد تهران است که از 6 ترمینال مجزا برخوردار است. در این فرودگاه، پروازهای ورودی و خروجی قشم ایر در ترمینال شماره 2 انجام می شود و اگر مبدا پروازی شما تهران است، باید به ترمینال 2 مراجعه کنید.

ترمینال شماره 2 فرودگاه مهرآباد

مقاصد پروازی قشم ایر

در جدول های زیر، مقاصد پروازی داخلی یا خارجی قشم ایر براساس آخرین لیست اعلام شده از وب سایت رسمی این هواپیمایی قید شده است. چنانچه در آینده برخی از این مقاصد حذف یا مقاصد جدیدی اضافه شوند، این محتوا بروزرسانی خواهد شد.

برنامه پروازهای داخلی قشم ایر 

شهر مبدافرودگاه مبدا پروازیمقاصد پروازی
تهرانفرودگاه مهرآباد بندرماهشهر، بوشهر، تبریز، زابل، آبادان، اهواز، اصفهان، ارومیه، بندرعباس، چابهار، شیراز، قشم، کرمانشاه، کیش، گرگان، مشهد، زاهدان، سنندج
مشهدفرودگاه مشهدزابل، بندرماهشهر، شیراز، کیش، قشم، اصفهان، کرمانشاه، آبادان، اهواز، زاهدان، تهران
آبادانفرودگاه آبادانتهران و مشهد
اهوازفرودگاه اهوازاصفهان، مشهد، تهران
اصفهانفرودگاه اصفهانقشم، بندرماهشهر، کیش، مشهد، اهواز، تهران
بندرعباسفرودگاه بندرعباستهران
بندرماهشهرفرودگاه بندرماهشهراصفهان، شیراز، مشهد، تهران
تبریزفرودگاه تبریزشیراز، بندرعباس، تهران
زاهدانفرودگاه زاهدانگرگان، مشهد، تهران
بوشهرفرودگاه بوشهرتهران
زابلفرودگاه زابلمشهد
شیرازفرودگاه شیراز بندرماهشهر، تبریز، تهران؛ مشهد، کیش
قشمفرودگاه قشمگرگان، اصفهان، تبریز، کرمانشاه، مشهد، تهران
کرمانشاهفرودگاه کرمانشاهبندرعباس، تهران، قشم، مشهد
کیشفرودگاه کیشتهران
گرگانفرودگاه گرگانتهران و زاهدان
مقاصد پرواز داخلی هواپیمایی قشم ایر

برنامه پروازهای خارجی قشم ایر

شهر مبدافرودگاه مبدا پروازیمقاصد پروازی
تهرانفرودگاه امام خمینیایروان، تفلیس، استانبول، وارنا، مسقط، اسپارتا، دبی، ازمیر، آلماتی، بودروم / میلاس
مشهدفرودگاه هاشمی نژاد مشهدنجف، مسقط
شیرازفرودگاه شیرازصحار، مسقط
قشمفرودگاه قشمدبی، مسقط
برنامه پروازهای خارجی هواپیمایی قشم ایر

کلاس های پروازی هواپیمایی قشم ایر

هواپیمایی قشم ایر خدمات خود را در دو کلاس پروازی اکونومی و بیزینس کلاس ارائه می دهد. صندلی های اکونومی معمولا فاصله زیادی ندارند و امکانات ویژه ای برای این کابین در نظر نگرفته شده است. قیمت بلیط این کلاس های پروازی ارزانتر از بیزینس کلاس بوده و برای مسیرهای کوتاه مناسب است.

در کابین بیزینس کلاس صندلی ها فاصله بیشتری داشته و این مزیت را دارد که حریم خصوصی بیشتری خواهید داشت و در صندلی خود راحت تر هستید. قیمت بلیط قشم ایر بیزنس کلا نسبت به اکونومی بیشتر بوده و خدمات گسترده تری ارائه می شود. هنگام خرید بلیط قشم ایر در رسپینا فیلتر کلاس پروازی به شما کمک می کند نمایش بلیط ها را به کلاس دلخواه خود محدود کنید.

خدمات هواپیمایی قشم ایر برای مسافران مختلف

بعضی از مسافران با توجه به شرایط خاصی که از آن برخوردارند برای سفر هوایی با پروازهای قشم ایر نیاز به اخذ مجوز دارند. چند دسته مهم از این مسافران را در این قسمت بررسی کردیم:

امکان خرید بلیط هواپیما قشم ایر برای کودک بدون همراه  

مطابق با اعلام هواپیمایی قشم ایر، کودکان زیر 5 سال پذیرش نمی شوند مگر آنکه به وسیله مسافری که حداقل 12 سال سن داشته باشد و مسئولیت وی را پذیرفته و قادر به مراقبت از کودک در طول پرواز است، همراهی شود.

اما کودکان بین 5 تا 12 سالی که در طول پرواز همراهی ندارند، امکان پذیرش دارند. والدین کودک، کفیل و یا شخصی که مسئولیت وی را عهده دار است، باید امور مربوط به سفر را انجام دهد.

امکان حمل حیوانات خانگی در پروازهای قشم ایر

تنها در پروازهای قشم ایر که با ایرباس 600-300 در مسیرهای مستقیم بین المللی از مبدا فرودگاه امام خمینی انجام می شود، امکان حمل حیوان زنده وجود دارد. هزینه حمل حیوان به صورت اضافه بار و مطابق با قوانین زیر محاسبه می شود:
وزن کامل حیوان بانضمام قفس به کیلوگرم *2*نرخ اضافه بار مسیر= هزینه حمل
هزینه حمل حیوان زنده بدون در نظر گرفتن  میزان بار مجاز  مسافر محاسبه می شود و مسافر موظف به پرداخت آن است.
چنانچه  جمع وزن  حیوان زنده  و قفس کمتر از 10 کیلوگرم باشد، نحوه محاسبه بر مبنای 10 کیلوگرم انجام خواهد شد.
حمل جوندگان در پروازهای قشم ایر ممنوع است و پذیرش نمی شوند.

ناوگان شرکت هواپیمایی قشم ایر

ناوگانی قشم ایر متشکل از 15 فروند هواپیما مسافربری است که اطلاعات بیشتر آن در جدول زیر قید شده است:
 

مدل هواپیماتعدادظرفیت
Fokker 1004109
Airbus 300-6004290
Avro RJ1004110
Airbus 3203150

تاریخچه هواپیمایی قشم ایر

این شرکت هواپیمایی در سال 1372 چند فروند اجاره کرد و فعالیت خود را با نام فراز قشم شروع کرد. سپس در سال 1375 چند فروند هواپیمای دیگر پروازهای خود را در مسیرهای تهران – دبی و تهران – قشم ارائه کرد. به این ترتیب قشم ایر تا پایان سال 1379 تعداد 7 فروند هواپیما داشت.

در سال ۱۳۸۵ مالکین این هواپیمایی، تصمیم گرفتند شرکت را واگذار کنند. در نهایت شرکت هلدینگ توسعه سورینت قشم، فراز قشم را خریداری کرد. هلدینگ توسعه با افزایش ناوگان پروازی و طی مراسم افتتاحیه رسمی، با نام «جدید هواپیمایی قشم» و با سیاست های جدید فعالیت خود را مجدد آغاز کرد.

لوگو هواپیمایی قشم ایر

سایر اطلاعات درباره هواپیمایی قشم ایر

 • نام ایرلاین: قشم ایر
 • کد QB :IATA
 • سال تاسیس: 1391
 • مقر اصلی: فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام خمینی تهران و فرودگاه دیرستان جزیره قشم
 • وب سایت هواپیمایی قشم ایر : www.qeshm-air.com
کارکنان هواپیمایی قشم ایر در مقابل هواپیما

سوالات متداول هواپیمایی قشم ایر

پروازهای داخلی شرکت هواپیمایی قشم ایر به کدام شهرها است؟

فرودگاه مهرآباد، امام و فرودگاه دیرستان قشم قطب های فرودگاهی قشم ایر هستند که بیشتر پروازهای آن به مقصد یا از مبدا این فرودگاه ها برگزار می شود. اما از مبدا شهرهای آبادان، اهواز، اصفهان، بندرعباس، بندرماهشهر، تبریز، زاهدان، بوشهر، زابل، شیراز، قشم، کرمانشاه، کیش و گرگان نیز پرواز برگزار می کند.

آیا قشم ایر، پرواز خارجی هم برگزار می کند؟

بله، از مبدا تهران، مشهد، شیراز و قشم پروازهای بین المللی برگزار می کند.

آیا امکان خرید بلیط هواپیما قشم ایر برای کودک بدون همراه هم وجود دارد؟

له. کودکان بین 5 تا 12 سالی که در طول پرواز همراهی ندارند، امکان پذیرش در پروازهای قشم ایر را دارند. والدین کودک، کفیل و یا شخصی که مسئولیت وی را عهده دار است، باید امور مربوط به سفر را انجام دهد.

آیا می توان حیوانات خانگی را در طول سفر با پروازهای قشم ایر همراه برد؟

بله. اما تنها در پروازهای قشم ایر که با ایرباس 600-300 در مسیرهای مستقیم بین المللی از مبدا فرودگاه امام خمینی انجام می شود، امکان حمل حیوان زنده وجود دارد.

پروازهای قشم ایر در کدام ترمینال فرودگاه مهرآباد انجام می شود؟

کلیه ی پروازهای داخلی قشم ایر که مبدا یا از مقصد مهرآباد انجام می شود؛ در ترمینال شماره 2 میزبانی می شود.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا