بلیط هواپیما ساها

خرید بلیط هواپیما ساها

برای خرید بلیط هواپیما ساها کافیست از قسمت زیر مبدا ، مقصد و تاریخ پرواز خود را انتخاب کرده و در صفحه بعد از قسمت ایرلاین، گزینه ساها را انتخاب کنید.

هواپیمایی ساها

هواپیمایی ساها یکی از ایرلاین های فعال در کشور بوده که در بیشتر مسیرهای داخلی فعالیت دارد. این شرکت هواپیمایی در ابتدا تنها به جابجایی پرسنل ارتش می پرداخت که با افزایش پرواز های مسافربری، رزرو بلیط آن برای همه افراد امکان پذیر شد. در ابتدای مقاله راهنمای کاملی از نحوه خرید بلیط هواپیما ساها ذکر شده است و در بخش پایانی مقاله نیز می توانید اطلاعات مورد نیاز برای پرواز با این شرکت هواپیمایی مانند خدمات و انواع کلاس های پروازی، قوانین کنسلی، ناوگان هواپیمایی و قیمت بلیط پروازهای ساها را مطالعه کنید.

راهنمای خرید بلیط هواپیمایی ساها

جهت رزرو بلیط هواپیما با شرکت هواپیمایی ساها مراحل زیر را دنبال کنید. چنانچه در هر مرحله به مشکلی برخورد کردید می توانید با کارشناسان پشتیبانی رسپینا (24 ساعته) تماس بگیرید.

 1. در اول همین صفحه مبدا، مقصد و تاریخ پرواز خود را وارد کرده و روی کلیک جستجو کلیک کنید.
 2. در مرحله بعد لیست پروازهای مسیر مد نظر شما به نمایش درمی آید. با استفاده از فیلتر شرکت هواپیمایی سمت راست صفحه می توانید نمایش پروازها را به شرکت هواپیمایی ساها ایر محدود کنید.
 3. پس از اینکه بلیط مورد نظر برای شما نشان داده شد می توانید اطلاعات پرواز را مشاهده کرده که با انتخاب بلیط وارد صفحه رزرو آن خواهید شد. در صفحه بعدی باید اطلاعات مسافرین را به طور دقیق وارد کنید و وارد صفحه پرداخت شوید.
 4. پس از تایید پرداخت، بلیط شما به صورت فایل پی دی اف در اختیار شما قرار گرفته و همچنین لینک آن به شماره ثبت شده شما ارسال خواهد شد.
خرید بلیط هواپیما ساها بصورت تلفنی

محبوب ترین پروازهای داخلی ساها

در لیست زیر پرترددترین مسیرهای پروازی ساها ایرلاین قرار داده شده که با کلیک روی هر کدام بصورت مستقیم به صفحه رزرو آن هدایت می شوید.

قیمت بلیط هواپیمایی ساها

مقصد سفر، نوع هواپیما، زمان سفر، میزان بار و… از مهمترین عواملی به شمار می روند که در تعیین قیمت بلیط هواپیما ساها تاثیر گذارند. در برخی مواقع با افزایش تقاضا برای سفر، قیمت بلیط افزایش پیدا کرده و در مقابل در زمان هایی که تقاضا برای سفر کم باشد، به راحتی می توان ارزانترین بلیط هواپیمایی ساها را خریداری کرد. برای بررسی قیمت پروازهای ساها ایر می توانید از گزینه مرتب سازی استفاده کنید و نمایش بلیط ها را بر اساس ارزان ترین مرتب کنید.

بلیط چارتر ساها ایرلاین

بلیط چارتر هواپیمایی ساها ایر از طرف برخی از شرکت ها و آژانس های هواپیمایی از این ایرلاین به صورت عمده خریداری می شود و با بلیط های سیستمی که توسط ساها ایر و بدون واسطه به فروش میرسد، تفاوت دارد. بلیط های چارتر قیمت و قوانین متفاوتی دارند و تابع ایرلاین نیستند. توصیه می کنیم پیش از رزرو بلیط چارتر ساها، نکات گفته شده در صفحه بلیط چارتر رسپینا را مطالعه کنید.

جهت رزرو بلیط چارتر مانند راهنمای پیش تر گفته شده و پس از آنکه وارد صفحه نمایش پروازها شدید، روی فیلتر نوع بلیط و سپس بلیط چارتر کلیک نمایید تا فقط پروازهای چارتر نشان داده شود.

بلیط هواپیما ساها بصورت چارتر

بلیط هواپیما لحظه آخری هواپیمایی ساها

بلیط لحظه آخری، بلیط چارتری است که در ساعات باقی مانده به پرواز بفروش نرسیده و با قیمت کمتر ارائه می شود. یکی از چالش های مهم مسافران برای رزرو پروازهای لحظه آخری ساها ایر، پیمایش مداوم سایت برای پیدا کردن ارزان ترین نرخ است. رسپینا با طراحی دو سرویس هوشمند، دسترسی به بلیط هواپیما ساها لحظه آخری و رزرو آن را بسیار راحت کرده است.

 • خبرم کن رسپینا:  این سرویس با کلیک بر روی زنگلوله بالای لیست پروازها فعال می شود و کاربرد آن اطلاع کاهش قیمت و افزایش ظرفیت پروازهای مسیر مد نظر مسافر است.
 • چند بخرم رسپینا: این سرویس بصورت خودکار و به محض کاهش قیمت بلیط تا نرخ دلخواه شما، بلیط هواپیما ساها را برای شما رزرو می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه فعال سازی این سرویس به صفحه چند بخرم رسپینا مراجعه کنید.

رزرو بلیط هواپیما ساها ارزان

برخی از بلیط های هواپیمایی ساها دارای گزینه تضمین نرخ است. به این معنا که شما می توانید بلیط هواپیما ساها را در رسپینا با تضمین ارزان ترین قیمت تهیه کنید.  این تضمین قیمت به این صورت است که اگر پس از خرید بلیط هواپیمایی ساها (نرخ لحظه ای)، همان پرواز را در جایی دیگر با نرخ ارزانتر پیدا کردید، می توانید معادل 2 برابر اختلاف قیمت آن را به عنوان خسارت از رسپینا دریافت کنید.

پرواز رفت و برگشت ساها ایرلاین

اگر سفر شما برنامه ریزی شده است و از زمان بازگشت خود مطئنن هستید، بهتر است بلیط هواپیما ساها را بصورت رفت و برگشت رزرو کنید. برای این منظور قبل از طی کردن مراحل گفته شده در بالا، گزینه (رفت و برگشت) را انتخاب و اطلاعات مبدا، مقصد، تاریخ رفت و تاریخ برگشت را وارد کنید. رسپینا در هر مرحله از انتخاب بلیط رفت و انتخاب بلیط برگشت، به شما تمامی پروازهای موجود را نمایش می دهد تا بتوانید از سرفرصت مقایسه کرده و بلیط دلخواه خود را خریداری نمایید.

رزرو بلیط هواپیمایی ساها بصورت رفت و برگشت

مقاصد پروازی هواپیمایی ساها

پروازهای هواپیمایی ساها از مبدا دو شهر مشهد و تهران انجام می شود. همچنین این شرکت هواپیمایی از مبدا این دو شهر چندین پرواز خارجی را نیز تحت پوشش قرار داده است. در جدول و تصاویر زیر مسیرهای پروازی ساها ایرلاین آورده شده است.

پروازهای داخلی هواپیمایی ساها

مبدا پروازهای داخلی ساها ایرفرودگاه مبدامقاصد پروازی
تهرانفرودگاه مهرآبادمشهد، اصفهان، قشم، کیش، عسلویه
مشهدفرودگاه هاشمی نژادتهران، عسلویه، کیش
پروازهای داخلی هواپیمایی ساها

پروازهای خارجی هواپیمایی ساها

مبدا پروازهای خارجی ساها ایرفرودگاه مبدامقاصد پروازی
تهرانفرودگاه امام خمینی نجف، دالامان
مشهدفرودگاه هاشمی نژادنجف
پروازهای خارجی ساها ایر

کنسلی بلیط هواپیما ساها

در هواپیمایی ساها در برخی از بلیط ها، این امکان فراهم شده است تا مسافران با رعایت قوانین استرداد بلیط هواپیما ساها، بتوانند بلیط رزرو شده را کنسل نمایند. در این صورت وجه پرداخت شده پس از کسر هزینه های مورد نظر، به مسافر برگردانده شده می شود. عکس زیر، میزان جریمه کنسلی پروازهای سیستمی ساها ایر را براساس شناسه نرخی و زمان باقی مانده تا پرواز نشان می دهد.

کنسلی بلیط های چارتر هواپیمایی ساها براساس قوانین شرکت چارترکننده صورت می گیرد و با اطلاعات عکس زیر تفاوت دارد. برای اطلاعات بیشتر، باید با کارشناسان رسپینا تماس بگیرید تا قوانین کنسلی استعلام گرفته شوند.

قوانین کنسلی بلیط هواپیما داخلی ساها ایرلاین

کلاس های پروازی هواپیمایی ساها

ساها ایرلاین تمام خدمات خود را در مسیرهای داخلی و خارجی فقط در کلاس پروازی اکونومی ارائه می دهند و امکان رزرو بلیط هواپیما ساها در فرست و بیزینس کلاس نیست. در جدول پروازی رسپینا فیلتری با عنوان کلاس پروازی قرار داده شده تا مسافران به راحتی قادر به رزرو بلیط با کلاس پروازی دلخواه خود باشند.

اکونومی کلاس هواپیمایی ساها

قوانین بار هواپیمایی ساها

بطور کلی میزان بار با توجه به شناسه نرخی و نوع کلاس پروازی تعیین می شود. همانطور که گفته شد ساها ایر تنها کلاس پروازی اکونومی دارد. پس از خرید بلیط ساها در رسپینا، می توانید میزان بار مجاز را از قسمت اطلاعات پرواز بلیط مشاهده کنید. بطور کلی میزان بار مجاز ساها ایر به شرح زیر است:

نوشته های مشابه
 • برای پروازهای داخلی: اکونومی کلاس 20 کیلوگرم
 • برای پروازهای بین المللی: اکونومی 30 کیلوگرم

اگر میزان باری که در فرودگاه مبدا شما بیشتر از مقدار مجازی باشد که در بلیط شما ثبت شده باشد، تنها در صورت پرداخت هزینه‌ای به عنوان هزینه اضافه بار می‌توانید بار خود را به قسمت پذیرش جهت حمل تحویل دهید. اگرچه میزان پرداخت جریمه در ایرلاین های مختلف و با توجه به شرایط متفاوتی چون کلاس پروازی و مقصد شما متفاوت است و در فرودگاه مشخص می شود. اما بطور کلی با هر یک کیلوگرم اضافه بار باید یک درصد قیمت بلیط همان مسیر را پرداخت نمایید.

ناوگان هواپیمایی ساها

ساها ایرلاین در گذشته فقط 5 فروند بوئینگ 707 برای پروازهای مسافربری و دو فروند بوئینگ 747 برای پروازهای باربری در ناوگان هواپیمایی خود داشت. در سال 2013 هواپیماهای فرسوده با دو فروند بوئینگ 737 تعویض شده و پروازهای این شرکت با این هواپیماها از گرفته شد.

جالب است بدانید هواپیمایی ساها، آخرین کاربر بوئینگ ۷۰۷ به عنوان یک هواپیمای مسافربری در جهان بود، البته کاربرد این بوئینگ ها سوخت رسانی به هواپیماهای نیروی هوایی ارتش بود که بعدها به مدل مسافربری تغییر کاربری دادند.

تاریخچه هواپیمایی ساها

شرکت هواپیمایی ساها در سال 1369 و به مرکزیت تهران و توسط نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تاسیس شد. کاربرد اولیه این شرکت وظیفه جابه جایی پرسنل ارتش و گاها رساندن سوخت به ناوگان ارتش بود. کلمه ساها نیز به معنای سرویس ارتباط هوایی ارتش است. پس از مدتی این شرکت کاربری خود را به هواپیمایی مسافربری تغییر داد و عهده دار جایه جایی افراد غیر نظامی شد.

پروازهای ایرلاین ساها مدتی به دلیل فرسودگی ناوگان متوقف شده بود که با وارد کردن چند فروند هواپیما جدید توانست در سال 1395 پروازهای خود را از سر بگیرد. این شرکت هواپیمایی بیشترین سابقه پروازی را در حمل و نقل داخلی دارد و هم اکنون نیز در مسیرهای داخلی و خارجی فعالیت می کند.

خدمه پروازی ساها ایر در پلکان هواپیما

کترینگ و خدمات ایرلاین ساها

ساها ایرلاین توجه ویژه ای به تهیه بهترین مواد اولیه و تجهیزات برای آماده کردن وعده های غذایی مسافران و کلیه خدمات پذیرایی داشته و در کترینگ ساها، کلیه خدمات با هماهنگی و نظارت مستقیم متخصصین تغذیه به مسافران ارائه می شود.

پذیرایی ساها ایرلاین

تیم مهمانداری هواپیمایی ساها نیز بر اساس استانداردهای از پیش تعیین شده ای گزینش و پس از طی دوره های تخصصی، در هواپیمایی ساها مشغول به کار شده اند تا به عنوان نمونه بارز یک ایرانی مهمان نواز، پذیرای مسافران هواپیمایی ساها باشند.

خدمه پروازی هواپیمایی ساها

سایر اطلاعات هواپیمایی ساها

 • سال تاسیس: 1369
 • قطب: فرودگاه مهرآباد تهران
 • وب سایت هواپیمایی ساها : sahaair.com
لوگو ساها ایرلاین

سوالات متداول هواپیمایی ساها

در صورت ورود اطلاعات اشتباه در خرید اینترنتی بلیط پرواز با ایرلاین ساها امکان اصلاح وجود دارد؟

خیر. بر اساس قوانین این ایرلاین در این شرایط لازم است بلیط را با پرداخت جریمه کنسل کنید و سپس مجددا آن را خریداری کنید.

آیا ایرلاین ساها در مسیر های خارجی فعالیت دارد؟ مسیرهای پروازی داخلی ساها کدام است؟

این ایرلاین ایرانی از مبدا تهران و مشهد تعداد محدودی پرواز به نجف برگزار می کند و پروازهای داخلی ساها ایر نیز از مبدا این دو شهر به اصفهان، قشم، کیش، عسلویه و مسیرهای برعکس آن انجام می شود.

میزان بار مجاز هواپیمایی ساها برای مقاصد داخلی و خارجی چقدر است؟

در سفرهای داخلی هواپیمایی ساها، مسافران می توانند برای هر بلیط حدود 20 کیلوگرم بار و در پروازهای خارجی نیز هر مسافر می تواند حدود 30 کیلوگرم بار همراه خود داشته باشد.

ساها ایرلاین خدمات خود را در چه کلاس های پروازی ارائه می دهد؟

این شرکت هواپیمایی تمامی خدمات خود را در تمام مسیرهای پروازی تنها در اکونومی کلاس ارائه می کند.

آیا امکان استرداد بلیط در هواپیمایی ساها برای مسافران وجود دارد؟

در هواپیمایی ساها در برخی از بلیط ها، این امکان فراهم شده است تا مسافران با رعایت قوانین استرداد بلیط هواپیما ساها، بتوانند بلیط رزرو شده را کنسل نمایند. در این صورت وجه پرداخت شده پس از کسر هزینه های مورد نظر، به مسافر برگردانده می شود.

در صورت مواجه شدن با خطا در خرید اینترنتی بلیط هواپیما ساها چه اقدامی باید انجام دهیم؟

کلیه سرویس های ارائه شده از طریق سایت و اپلیکیشن رسپینا، از پشتیبانی 24 ساعته برخوردار می باشند. شما می توانید درصورت مواجه شدن با خطا در حین خرید اینترنتی بلیط، با کارشناسان رسپینا تماس بگیرید.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا