جاذبه های گردشگری که باید با خرید بلیط هواپیما منچستر ببینیم

منچستر، دومین شهر بریتانیا با جاذبه های گردشگری و نقاط تاریخی، هرساله افرادی زیادی رو به سمت خودش جذب می کنه. وقتی هدف دیدن یکی از اولین شهرهای صنعتی انگلیس با تاریخ شگفت انگیز باشه، کافیه اول زیبایی های شهر رو خوب بشناسین ، یه برنامه سفر حداقل یک هفته ای رو برای خودتون بنویسین، بلیط هواپیما بخرین، رزرو هتل مناسب رو انجام بدین و با خیال راحت کوله بار سفر بردارین. البته راه های دیگه ای هم برای سفر هست، تور خارجی  یه گزینه ی خیلی خوبه. پس قبل از سفر با رسپینا24 همراه باشین تا منچستر رو بهتر بشناسین.

 

منچستر

سفر به منچستر، با جاذبه های گردشگری فوق العاده زیبا، با قدمت بسیار بالا، یکی از برنامه های هر گردشگریه. قدم زدن در خیابونای مدرن با فروشگاه های جذاب در کنار بناهای تاریخی با معماری ویکتوریایی می تونه سفر خوبی باشه. در این مطلب قصد داریم شمارو با منچستر بیشتر آشنا کنیم، تا با یه دید درست با خیال راحت بلیط هواپیما بخرین و رزرو آنلاین هتل در یه منطقه ی خوب رو انجام بدین. 

چه جاهایی رو باید در سفر به منچستر ببینیم؟

تالار شهر

تالار شهر، بنایی با معماری نئوگوتیک، که میدان آلبرت رو فوق العاده دیدنی و جذاب کرده. یه مزیت دیگه از تالار شهر اینه که می تونین با بالا رفتن از پله های این بنا، تمام شهر رو ببینین. دیدن منچستر از بالای یه ساختمون مرتفع قدیمی در شب فوق العاده س. اما یادتون باشه شما اجازه ی بازدید از تمام قسمتهای تالار رو ندارین. اما نگران نباشین! تورهای بازدید اینکار رو واستون آسون می کنن. راستی! بعد از اینکه تالار رو دیدین و لذت بردین، پشت تالار هم جاهای دیدنی مثله کتابخونه و سالن تئاتر داره. اگه اهل تئاتر هستین بنای مدورتالار رو دور بزنین و با رفتن به سالن تئاتر لذت سفرتون رو چند برابر کنین

تالار شهر منچستر.

موزه ی ملی فوتبال

اولین چیزی که با شنیدن اسم منچستر به ذهنتون میرسه دو باشگاه معروف فوتباله. منچستر سیتی ومنچستر یونایتد، باعث شدن این شهر مورد توجه خیلی از فوتبال دوستان قرار بگیره. زمانی که به منچستر سفر می کنین با رفتن به موزه ی فوتبال، از تاریخچه ی فوتبال این شهر مطلع میشین.اگه به منچستر سفر کردین در کنار بازدید از موزه ی ملی فوتبال، دیدن یه بازی فوتبال لذت سفرتون رو برنامه چند برابر می کنه.

موزه ملی فوتبال منچستر

کتابخانه جان رایلند

رفتن به کتابخونه های معروف و قدیمی هر شهر یکی از جاذبه های گردشگریه. دوستداران کتاب وقتی به منچستر سفر می کنند بازدید از کتابخانه جان رایلند رو در برنامه ی خودشون قرار میدن. کتابخونه ی شخصی جان رایلند، با قدیمت بالا، از اواخر دوران ویکتوریایی و نئوگوتیک، که به دستور همسر جان رایلند در سال 1900 ساخته شد. در حال حاضر این کتابخونه با کتابخونه ی دانشگاه منچستر ادغام شدن و مجموعه ی بی نظیری از نسخ خطی و کتاب های نفیس در اون نگهداری میشن.

کتابخانه جان رایلند

کلیسای جامع منچستر

بخاطر اینکه دین مردم منچستر اغلب مسیحیته، کلیساهای قدیمی با معماری فوق العاده زیبا رو می تونین در این شهر ببینین. معروف ترین کلیسای منچستر، کلیسای جامع هست. بنای کلیسای جامع منچستر در زمان جنگ جهانی بازسازی شد، اما زیبایی و معماری اصلیه خودشو حفظ کرده.

Curry mile

اهل قدم زدن هستین؟  شبهای منچستر فوق العده ن. مخصوصا curry mile. خیلی از گردشگران رو می تونین توی این خیابون ببینین که در حال خریدن یا غذاهای معروف هندی میخورن. غذاهایی تند که در کنار جاذبه های منچستر لذتش بیشتر میشه.

curry mile

کستل فیلد Castelfield

اگه از خیلی از جهانگردانی که به منچستر سفر کردن بپرسین، همه با این جمله که رفتن به منچستر بدون دیدن کستل فیلد ناقصه موافقن. یه منطقه ی دیدنی، با قدمت بالا که از زمان امپراطوری رم برای منچستر به یادگار مونده. قدم زدن در دل امپراطوری رم برای خیلی از تاریخ دوستان یه رویاست.

کستفیلد

دانشگاه منچستر

شاید تصور کنین دانشگاه که دیدن نداره! اما دانشگاه منچستر بیشتر یه موزه ست. دانشگاهی  با بنای فوق العاده زیبا که افتخار اینو داشته اولین کامپیوتر جهان رو در خودش قرار بده. زمانی که وارد ساختمون دانشگاه شدین با تورهای بازدید هماهنگ کنین. چون بهتون کمک می کنن بهتر این بنارو بشناسین و از همه یجاای دیدنی ش دیدن کنین.

دانشگاه منچستر

منچستر بخاطر جاذبه های گردشگری و آب و هوای فوق العاده ش، فرصت خوبی برای سفر کردنه. حالا که با بناهای مهم و خیابونای زیبای منچستر آشنا شدین، دوست دارین یه سفر به یادموندنی داشته باشین؟ با سایت رسمی خرید بلیط هواپیما رسپینا24، خیلی راحت و فقط با چند کیلک ساده خرید بلیط اینترنتی هواپیما داشته باشین و رزرو آنلاین هتل داشته باشین. اگه درسفرهای خارجی تجربه ی زیادی ندارین، خرید آنلاین تور خارجی یه گزینه ی عالیه. 

اگه برای سفر و نحوه خرید اینترنتی بلیط هواپیما و رزرو هتل سوال دارین همکاران ما می تونن از طریق راه های ارتباطی زیر مشاور خوبی براتون باشن.