راهنمای حمل و نقل عمومی در دبی

راهنمای حمل و نقل در دبی با مترو

یکی از پر طرفدارترین و ارزان ترین وسایل حمل و نقل عمومی در تور دبی، متروی این شهر است. مترو دبی یکی از پیشرفته ترین متروهای دنیا است که بدون داشتن راننده به صورت کاملا اتوماتیک به حرکت در بین خطوط می پردازد. این مترو  دارای واگن های گلد کلاس (اولین و آخرین واگن)، واگن مخصوص بانوان و کودکان و واگن عمومی است. مترو دبی تقریبا تمام مناطق شهر را تحت پوشش قرار داده و برای حمل و نقل در هر مسیری مناسب است.

انواع واگن های مترو دبی

قیمت مترو دبی

مترو دبی یکی از ارزان ترین وسایل حمل و نقل عمومی در این شهر است. بلیط های مترو دبی به وسیله کارت های مختلف در دسترس مسافرین قرار می گیرد. نرخ مترو دبی با توجه به نوع این کارت ها، تعداد ایستگاه های پیموده شده و کابین مد نظر شما تعیین می شود. اگر طول مسافت پیمایش، کمتر از 3 کیلومتر باشد، نرخ کمتری پرداخت نموده و چنانچه بیشتر از این مقدار باشد، قیمت حدودا 2 برابر از اعتبار کارت شما کسر خواهد شد. کارت های مترو دبی به بخش های مختلفی دسته بندی می شود که در این قسمت به بررسی نرخ آن ها می پردازیم.

پرداخت هزینه حمل و نقل عمومی در دبی با ارائه نول کارت

قیمت کارت های قرمز مترو دبی

کارت های قرمز مانند کارت های تک سفره عمل می کند و تا 10 بار قابلیت شارژ دارند. نرخ این کارت ها 2 درهم امارات (حدود 15 هزار تومان در اسفند 1400) است. کارت های قرمز تا 90 روز اعتبار داشته و ارزان ترین قیمت را در بین کارت های مترو دبی دارند.

قیمت کارت های نقره ای مترو دبی

کارت های نقره ای مترو دبی شبیه به کارت های اعتباری مترو بوده و قیمت آن حدودا 25 درهم (حدودا 20 هزار تومان) است. از این میزان 6 درهم مربوط به هزینه کارت و 19 درهم برای شارژ کارت در نظر گرفته شده است. برای شارژ کارت نقره ای مترو دبی کافیست به باجه های فروش بلیط مراجعه نموده یا از دستگاه های شارژ کارت اعتباری استفاده کنید.

میزان شارژ کارت های طلایی و نقره ای دبی

قیمت کارت طلایی مترو دبی

این کارت ها حالت VIP داشته و در صورت داشتن این کارت، امکانات مختلفی برای شما ارائه می شود. در صورت استفاده از این کارت می توانید در واگن ابتدایی مترو سوار شده و از وای فای رایگان استفاده نمائید. قیمت صدور این کارت همانند کارت های نقره ای، 25 درهم است اما هزینه های سفر با کارت طلایی، 2 برابر کارت نقره ای بوده و به تعداد کمتری می توانید از مترو استفاده کنید. این کارت تا سقف 5 هزار درهم قابل شارژ است.

قیمت کارت های آبی مترو دبی

کارت هایی که به رنگ آبی در داخل مترو دبی فروخته می شود مخصوص دانش آموزان، دانشجویان و سالمندان مقیم دبی بوده و افراد دیگر نمی توانند از این کارت استفاده کنند. قیمت این کارت برای جابجایی در یک ایستگاه و مسافت کمتر از 3 کیلومتر، 1.5 درهم و برای مسافت بیشتر از این مقدار، 3.75 درهم است.

قیمت مترو دبی

قوانین مترو دبی

با وجود قیمت ارزان تر مترو دبی نسبت به مترو سایر کشورها، قوانین سفت و سختی برای سفر با مترو دبی در نظر گرفته شده است. تخطی از این قوانین جریمه های سنگینی در پی دارد. در این قسمت به قوانین مترو دبی و میزان جریمه آن می پردازیم.

کشیدن سیگار در ایستگاه یا واگن ها: 200 درهم

ورود حیوانات (به جز سگ راهنما برای نابینایان): 100 درهم

انداختن آب دهان یا چیزی که موجب آلوده کردن ایستگاه های مترو شود: 200 درهم

استفاده از کارت تاریخ مصرف گذشته یا عدم ارائه کارت: 200 درهم

خوردن و آشامیدن در اماکن ممنوعه، ورود به واگن مخصوص بانوان یا واگن VIP: 100 درهم

حمل وسایل ممنوعه از جمله سلاح سرد و گرم، چاقو، نوشیدنی های الکلی: بین 100 تا 200 درهم

آسیب زدن به وسایل مترو: 200 درهم

خوابیدن در مکان ممنوعه: 300 درهم

استفاده از کارت جعلی: 500 درهم

جریمه تخلف از قوانین در مترو دبی

امکانات مترو دبی

در این مترو تقریبا مجموعه کاملی از تمام تجهیزات مورد نیاز برای جابجایی های داخل شهر را می توانید تهیه کنید. مترو دبی امکاناتی نظیر فروشگاه های کوچک، دستگاه های ATM، امکانات مخصوص معلولین، وای فای رایگان در بخش کابین طلایی، ته,یه هوا و کابین ویژه بانوان و کودکان را به مسافرین ارائه می دهد. همچنین تمام ایستگاه های این وسیله نقلیه دارای پله برقی و آسانسور است و در داخل هر کابین، دکمه توقف اضطراری وجود دارد. البته استفاده غیر موجه از این دکمه، 100 درهم جریمه به همراه خواهد داشت. سیستم اتفاء حریق، پارکینگ های بزرگ، محل قرار دادن کالسکه و پوشش کامل تلفن همراه در کل شبکه مترو از دیگر امکانات این شبکه حمل و نقل است.

امکانات مترو دبی

خطوط مترو دبی

این خطوط در 7 روز هفته به مسافرین خدمات رسانی می کنند. خطوط مترو دبی دارای 4 خط قرمز، سبز، آبی و بنفش بوده که مهم ترین خطوط این وسیله نقلیه، خط سبز با 18 ایستگاه  و خط قرمز با 32 ایستگاه هستند. این 2 خط در ایستگاه Union به هم متصل می شوند. در ادامه به بررسی این خطوط می پردازیم.

خط قرمز مترو دبی

خط قرمز مترو دبی در سال 2011 به عنوان طولانی ترین خط مترو بدون راننده دنیا با طول 52.1 کیلومتر از ترمینال 1 و 2 فرودگاه دبی تا منطقه شهر سلامت شناخته شد. خط قرمز این وسیله نقلیه در روز های شنبه تا 4 شنبه از 5 صبح الی نیمه شب، در روزهای 5 شنبه از ساعت 5 صبح الی 1 بامداد و در روزهای جمعه از ساعت 10 صبح تا 1 بامداد به مسافرین خدمات ارائه می دهد.

خط سبز مترو دبی

خط سبز مترو دبی از فرودگاه تا منطقه جبل علی دبی ادامه دارد. این خط مترو در روزهای شنبه تا 4 شنبه از ساعت 5:30 الی نیمه شب، در روز 5 شنبه از ساعت 5 صبح الی 1 بامداد و در روزهای جمعه از ساعت 10 صبح الی 1 بامداد باز است.

نقشه مترو دبی

راهنمای حمل و نقل در دبی با تاکسی

پس از مترو دبی، تاکسی یکی از گزینه های مناسب برای حمل و نقل داخل این شهر است. یکی از نکات جالب توجه در مورد این تاکسی های دبی، این است که تمام رانندگان تاکسی های دبی، مسلط به زبان انگلیسی هستند و چنانچه به زبان عربی مسلط نبودید، می توانید به این زبان با رانندگان، ارتباط برقرار کنید.

انواع تاکسی های دبی

تمام تاکسی های این شهر بدنه کرم رنگ داشته و سقف آن ها با توجه به شرکت تاکسیرانی ارائه دهنده، متفاوت است. در حالت کلی شرکت دبی تاکسی، تمام تاکسی های این شهر را به شرکت های تاکسیرانی این شهر ارائه می دهد. همچنین برخی تاکسی های دبی نیز مخصوص بانوان و حمل ویلچر هستند که  در ادامه به معرفی تاکسی های دبی از لحاظ رنگ آن ها همراه با شماره تلفن های این تاکسی ها اشاره می کنیم.

تاکسی عرب (Arabia Taxi): رنگ سبز

تاکسی خودرو (Taxi cars): سقف آبی

تاکسی های ملی: زرد رنگ

تاکسی های مترو: نارنجی رنگ

تاکسی دبی: سقف قرمز رنگ

انواه تاکسی های شهری دبی

درخواست تاکسی در دبی

برای گرفتن هر تاکسی می بایست شماره تلفن مربوط به آن تاکسی را وارد نموده و تاکسی مربوطه را دریافت کنید. همچنین برای این منظور کافیست به شماره 4774 پیامک ارسال نموده و کد تاکسی را در پیامک وارد کنید. کد تاکسی های دبی شامل حروف لاتین G و R (نشان دهنده خط تاکسی)، شماره ایستگاه و حروف A و B (نشان دهنده ورودی تاکسی) می باشد.

قیمت تاکسی های دبی

نرخ تاکسی های این شهر به طول مسیر و زمان سفر شما بستگی دارد. محاسبه هزینه کرایه تاکسی در دبی به وسیله تاکسی متر خواهد بود. نرخ تاکسی های دبی در شب (از ساعت 22 الی 6 صبح)، کمی گران تر از روز (از ساعت 6 صبح الی 22) است. حداقل هزینه تاکسی های دبی از 12 درهم و حداکثر این مبلغ، بین 80 تا 100 درهم است. شما می توانید با نصب اپلیکیشن های تخمین قیمت تاکسی های دبی، میزان پیمایش خود را (بر حسب کیلومتر) وارد نموده و از نرخ این تاکسی در زمان روز و شب مطلع شوید. برای پرداخت هزینه های تاکسی این شهر نیز می توانید از کارت های اعتباری مترو (قرمز، آبی، طلایی و نقره ای) استفاده کنید.

قیمت تاکسی های دبی

قوانین تاکسی های دبی

بهتر است بدانید، تاکسی های این شهر، حق سوار کردن مسافران با مقصد یکسان را در صورت عدم آشنایی افراد ندارند. همچنین بعضی تاکسی ها در دبی مخصوص بانوان بوده و آقایان حق سوار شدن به این تاکسی ها را ندارند. البته چنانچه این مرد همراه با دختر یا همسر خود باشد، خانم می تواند ماشین را متوقف نموده و مرد نیز سوار تاکسی شود. از قوانین دیگر تاکسی ها ممنوعیت خوردن، آشامیدن و سیگار کشیدن است.

تاکسی اینترنتی دبی

دبی علاوه بر تاکسی های تلفنی، بهترین تاکسی های اینترنتی را برای گردشگران ارائه می دهد. بهترین و معروف ترین این تاکسی های اینترنتی کریم (careem) و اوبر (Uber) هستند. در ادامه به مقایسه کامل این 2 شرکت بزرگ تاکسیرانی دبی می پردازیم.

شرکت های تاکسیرانی دبی

تاکسی اینترنتی کریم دبی (غول خاور میانه)

این اپلیکیشن تاکسی اینترنتی، تمام خدمات مربوط به حمل و نقل انبوه، تحویل کالا و پرداخت اینترنتی را به صورت روزانه در این شهر انجام می دهد. کریم از سال 2012 به فعالیت در زمینه حمل و نقل درون شهری پرداخت و امروزه از مهم ترین اپلیکیشن های رزرو تاکسی و سفارش غذا به صورت اینترنتی در خاورمیانه است. اخیرا برای پرداخت هزینه کریم می توانید از careem pay برای پرداخت هزینه تاکسی با کیف پول دیجیتالی استفاده کنید.

قیمت استفاده از اپلیکیشن کریم

اپلیکیشن کریم تاکسی های مختلفی برای مسافرین ارائه می دهد. رزرو تاکسی حلا (Hala Taxi) و رزرو خودروهای کریم از امکانات این اپلیکیشن هستند.

قیمت تاکسی حلا اپلیکیشن کریم

نرخ این تاکسی ها معمولا ارزان تر از خودروهای کریم بوده و کیفیت آن نیز در مقایسه با خودروهای کریم کمتر است. این تاکسی ها در انواع مختلف، قیمت متفاوتی برای مسافرین به همراه دارد.

تاکسی های حلا استاندارد: این تاکسی ها برای حداکثر 2 نفر مسافر طراحی شده و قیمت آن ارزان تر از سایر تاکسی ها است. ارزان ترین تاکسی های حلا، تاکسی ون ها هستند که قابلیت حمل 4 نفر مسافر را دارند. این سرویس تنها در دبی قابل دسترسی بوده و در سایر شهرها نمی توانید از آن استفاده کنید.

تاکسی ناتوانان حلا: این تاکسی مناسب افراد با صندلی چرخ دار است. برای رزرو این نوع تاکسی می بایست قبل از رزرو به کریم اطلاع دهید.

قیمت خودرو های قابل رزرو در اپلیکیشن کریم

نرخ این خودروها با توجه به نوع خودرو متفاوت است. در ادامه به بررسینرخ خودروهای مختلف شرکت کریم می پردازیم.

خودروهای اقتصادی: این خودرو ها شامل خودروهای اقتصادی (معمولا لکسوس یا اینفینیتی) با ظرفیت حداکثر 2 مسافر هستند. حداقل کرایه این خودرو ها 19 درهم است.

خودروهای تجاری: این خودروها شامل خودروهای لوکس با ظرفیت حداکثر 2 مسافر شده و نرخ آن بیشتر از خودروهای اقتصادی (حداقل 20 درهم) است.

خودروهای مکس: این ماشین ها شامل لندکروز، یوکان یا پرویا و خودرو های بزرگ تر با حداکثر ظرفیت 4 نفر مسافر می شوند. نرخ این نوع خودروها حداقل 26 درهم است.

انواع خودروهای اپلیکیشن کریم در دبی

دریافت تاکسی اینترنتی کریم

برای این منظور کافیست از طریق گوگل پلی یا اپ استور، برنامه careem  را دانلود و نصب کنید.

شماره تلفن خود را ثبت نموده و کد تایید ارسالی را وارد نمائید.

پروفابل خود را با اطلاعات خود کامل نمائید.

مبدا و مقصد سفر خود را مشخص نموده و نوع خودروی درخواستی را انتخاب کنید.

پس از پرداخت هزینه به صورت اینترنتی و تعیین زمان رسیدن به مقصد گزینه "Yalla" را انتخاب نمائید تا ماشین مد نظر شما رزرو شود.

تاکسی اینترنتی اوبر (برند معتبر تاکسی اینترنتی دنیا)

اوبر شناخته شده ترین شرکت تاکسی اینترنتی دنیا است که امروزه در خاورمیانه نیز مورد استقبال قرار گرفته است. این شرکت خدماتی نظیر تحویل غذا از رستوران، خدمات باربری، خودروهای بیزینسی اوبر و تاکسی هوایی اوبر به مسافرین ارائه می دهد. این شرکت برای مسافرین خدمات بیمه در نظر گرفته است. اوبر برای عاشقان خودروهای لوکس، خودروهایی نظیر لامبورگینی، پورشه و ... ارائه داده است. نرخ خودرو های اوبر از سایر تاکسی های اینترنتی بیشتر است.

راهنمای حمل و نقل با تراموا در دبی

تراموا دبی (صفوح ترام) از جذاب ترین وسایل حمل و نقل عمومی در بعضی از مناطق این شهر است. این وسیله نقلیه مانند مترو بوده با این تفاوت که در روی زمین با انرژی برق حرکت می کند. تراموا دبی اولین خط این وسیله نقلیه در خارج از اروپا و سومین پروژه تراموا در دنیا است. دبی تنها شهر خاورمیانه است که این وسیله را برای مسافرین ارائه می دهد.

تراموا دبی اولین خط تراموا خارج از اروپا

امکانات تراموا دبی

این وسیله نقلیه بر خلاف مترو دارای راننده بوده و مسیر کوتاه تر و آسان تری دارد. تراموا دبی امکانات مختلفی برای مسافرین از جمله وای فای رایگان، درب های اتوماتیک، راهنمای لمسی و فضای اختصاصی برای ناتوانان در نظر گرفته است.

قیمت تراموا برقی دبی

تراموا پس از اتوبوس، ارزان ترین وسیله نقلیه عمومی در دبی است. قیمت این وسیله نقلیه تنها 3 درهم (حدود 22500 تومان) است. پرداخت هزینه تراموا نیز با نول کارت های اعتباری انجام می شود. البته جریمه خودرو هایی که در مسیر تراموا حرکت کنند، 100 درهم است.

مسیرهای تردد تراموا دبی

تراموا دبی در حال حاضر با اختصاص 3 خط ریلی به مسافرین خدمات ارائه می دهد. حداکثر زمان انتظار برای گرفتن تراموا، 6 دقیقه است. مسیر این وسیله نقلیه، در دبی مارینا و برج های دریاچه جمیرا دارای ایستگاه است. تراموا دبی در ایستگاه های دبی مارینا و برج های دریاچه جمیرا به مترو این شهر مرتبط می شود.

راهنمای حمل و نقل در دبی با اتوبوس

چنانچه با تعداد افراد زیادی سفر خود را به دبی انجام داده اید، پیشنهاد می کنیم از اتوبوس های این شهر برای جابجایی در این شهر استفاده کنید. اتوبوس های دبی با هزینه تنها 2 درهم، ارزان ترین وسیله نقلیه در این شهر هستند. بر خلاف ایران، ردیف جلوی اتوبوس های دبی مخصوص بانوان و کودکان و ردیف عقب مخصوص آقایان است.

امکانات اتوبوس های دبی

اتوبوس های دبی مجهر به امکان سیستم تهویه هوا است که گشت و گذار این شهر را در هر زمانی لذت بخش می کند. برای استفاده از این اتوبوس ها نقشه ای در اختیار شما قرار می گیرد که می توانید تمام مسیر ها و ایستگاه های این وسیله نقلیه را در آن مشاهده کنید.

مسیرهای تردد اتوبوس در دبی

مسیرهای تردد اتوبوس در دبی

اتوبوس های دبی در 3 مسیر قرمز، سبز یا زرد و آبی به مسافرین و گردشگران این شهر خدمات رسانی می کند. هر کدام از این رنگ ها دارای مسیرهای مختلفی هستند.

اتوبوس های مسیر قرمز یا شهری دبی

اتوبوس ها در مسیر قرمز از ساعت 8:30 الی 18 به فعالیت پرداخته و در هر 20 دقیقه یک اتوبوس در این مسیر حرکت می کند. کل مسیر قرمز در مدت زمان حدود 2 ساعت توسط این اتوبوس های پیموده می شود. اتوبوس های دبی در مسیر قرمز شامل 14 ایستگاه است. این ایستگاه ها شامل دبی مال، آل سیف، موزه دبی (برای تور اتوبوسی دبی به صورت رایگان)، بازار قدیم، بازار طلا، بازار ادویه، هتل ریویرا، نهر دبی، مرکز خرید الفریر، هتل شرایتون، مرکز خرید دیره، مرکز خرید دبی فستیوال و ایستگاه خیابان شیخ زاید می شوند.

اتوبوس های مسیر سبز یا ساحلی دبی

اتوبوس های این مسیر از ساعت 9 صبح الی 18 به فعالیت در این مسیر می پردازند. حداکثر مدت زمان معطلی برای این اتوبوس ها، 15 دقیه بوده و کل این مسیر در مدت زمان 2 ساعت و 20 دقیقه پیموده می شود. اتوبوس های مسیر ساحلی دارای 12 ایستگاه می باشند. ایستگاه ابتدایی این مسیر، مرکز خرید امارات است که می توانید هنگام رزرو بلیط تور اتوبوسی، بلیط پیست اسکی این مجموعه را نیز تهیه کنید. همچنین آخرین ایستگاه اتوبوس در مسیر سبز، دبی مدیا سیتی با جاذبه های ساحلی است.

رزرو بلیط پیست اسکی با خرید تور اتوبوسی مسیر ساحلی دبی

اتوبوس های مسیر آبی یا دریایی دبی

اتوبوس های مسیر دریایی دبی نیز مانند مسیر سبز از ساعت 9 الی 18 به حمل و نقل مسافرین می پردازد. مدت زمان انتظار برای اتوبوس ها در این مسیر، حداکثر 15 دقیقه می باشد. کل مسیر اتوبوسی آبی در مدت زمان 1 ساعت و 30 دقیقه پیموده می شود. اولین ایستگاه این مسیر مرکز خرید دبی و ایستگاه انتهایی ان موزه دبی پلیس آکادمی می باشد. این مسیر شامل 9 ایستگاه میانی شامل مرکز خرید امارات، موزه اتحاد، مسجد جمیرا، مرکز خرید مرکاتو، برج العرب و بازار مدینه جمیرا است.

راهنمای حمل و نقل آبی در دبی

چنانچه برای سفر به دبی، به دنبال استفاده از تجربه های جالب و هیجان انگیر هستید، حتما از اتوبوس ها و تاکسی های آبی این شهر استفاده کنید. بر خلاف تصور افراد از اتوبوس و تاکسی، این وسایل نقلیه در بعضی منطقه های دبی، روی آب و مانند قایق حرکت می کنند.

معرفی وسایل حمل و نقل آبی در دبی

حمل و نقل با اتوبوس های آبی در دبی

اتوبوس های دریایی دبی، در خشکی به صورت اتوبوس و در آب به صورت قایق عمل می کند. استفاده از این اتوبوس ها با لیدر مسلط به زبان عربی و انگلیسی صورت می گیرد. این اتوبوس مسافرین را از رودخانه خور به مقصد خود برده و خاطره به یاد ماندنی در ذهن افراد تداعی می کند. نمای بیرونی این اتوبوس، ظاهری زیبا داشته و شبیه به نقاشی های کودکان است.

مسیر تردد اتوبوس های آبی دبی

این اتوبوس ها از بازار مرکاتو و دهکده ها و مزارع پروش شتر، حرکت خود را آغاز نموده و دقایقی در شهر به گشت زنی مشغول شده و سپس وارد رودخانه خور می شود. این اتوبوس ها پس از گشت زنی در این منطقه مجدد وارد خشکی شده و مسافرین پس از حدود 1 ساعت الی 1 ساعت و 30 دقیقه از آن پیاده می شوند. در طول این مسیر می توانید از پل ال واس و نمای دادگاه دبی بازدید کنید.امکانات اتوبوس های آبی دبی

امکانات اتوبوس های آبی دبی

زمان سوار شدن در اتوبوس های آبی، برای اطمینان بیشتر به شما جلیقه نجات داده می شود. همچنین این اتوبوس ها از بسته کمک های دریایی شامل تمام تجهیزات مواقع ضروری برای استفاده از این وسیله برخوردار هستند. تهویه هوای مطبوع این اتوبوس در سرما و گرما، باعث آسودگی شما در طول سفر می شود. صندلی های نرم و راحت و کپسول آتش نشانی از دیگر امکانات این اتوبوس ها هستند.

قیمت بلیط اتوبوس آبی دبی

گردشگران تور اتوبوسی دبی، می توانند بلیط این وسیله نقلیه را برای بزرگسالان با قیمت 170 درهم (حدودا 1 میلیون و 270 هزار تومان) و برای کودکان و نوزادان با نرخ 120 درهم (حدودا 890 هزار تومان) تهیه کنند.

قیمت بلیط اتوبوس آبی دبی

حمل و نقل در دبی با تاکسی های آبی

استفاده از این وسیله نقلیه یکی از روش های منحصر بفرد و لاکچری برای فرار از ترافیک شهر است. این تاکسی ها یکی از لوکس ترین وسایل حمل و نقل در دنیا است. این تاکسی ها ظرفیت حداکثر 10 نفر مسافر را می توانند در خود جای دهند. تاکسی های آبی نیز همانند اتوبوس های دریایی، دارای بالاترین استانداردها و ایمنی برای مسافرین بوده و با رزرو آن، از نزدیک ترین مکان شما را به رودخانه خور دبی می رسانند.

ایستگاه های تاکسی آبی دبی

 تاکسی های آبی در 2 ایستگاه به فعالیت می پردازند. مسیر منطقه 1 دبی، شما را از مارینا تا نخل جمیرا همراهی کرده و مسیر منطقه 2 نیز، بین منطقه نهر و کانال آبی دبی به فعالیت می پردازد.

ایستگاه های منطقه 1 تاکسی آبی دبی

تاکسی های آبی منطقه 1 دبی شامل 9 ایستگاه هستند. این ایستگاه ها شامل ایستگاه مارینا پارک، نخل آتلانتیبس، ایستگاه رویال میراژ، پالم جمیرا، هتل ریکسوس، دبی مارینا مال، ایستگاه تفرجگاه مارینا، والدورف آستوریا دبی و ایستگاه آتانتارا می شود.

ایستگاه های منطقه 2 تاکسی آبی دبی

منطقه 2 تاکسی های آبی دبی دارای ایستگاه های بیشتری نسبت به منطقه 1 است. تاکسی های آبی این منطقه دارای 23 ایستگاه هستند. این ایستگاه ها از السبخا، بن یاس و شهر فستیوال دبی شروع شده و تا ایستگاه منطقه طراحی دبی ادامه دارد.

قیمت تاکسی های آبی دبی

برای تاکسی های آبی دبی 2 کلاس قیمتی ارائه می شود. قیمت کلاس نقره ای این تاکسی ها بین 15 تا 50 درهم و هزینه کلاس طلایی تاکسی های آبی بین 25 تا 75 درهم است. البته این تاکسی ها با توجه به مسافت پیموده شده می توانند بین 55 تا 205 درهم نیز هزینه داشته باشند. همچنین برای اجاره این تاکسی ها به صورت دربست، به ازای هر ساعت می بایست 400 درهم (معادل 3 میلیون تومان) پرداخت کنید.

قیمت تاکسی های آبی دبی

استفاده از حمل و نقل عمومی در دبی

از این که تا این جای مقاله همراه ما بودید سپاس گزاریم. در این مقاله سعی شد تمام مطالب لازم برای جابجایی های داخل شهر دبی  با جزئیات کامل به شما ارائه شود. در صورتی که از سفر با وسایل نقلیه عمومی در دبی تجربه ای دارید، با ما به اشتراگ بگذارید.