رسپینا
راهنمای سفردبیویزا و پاسپورت

بایدها و نبایدهای دریافت ویزای دبی

شرایط دریافت ویزای دبی با توجه به نوع ویزا متفاوت است. انواع مختلفی از ویزا دبی وجود دارد که شامل ویزای کاری، تحصیلی، ترانزیت، تجاری، سرمایه گذاری و ویزای توریستی می شوند. همچنین شرایط ویزای کشورهای مختلف نیز با یکدیگر متفاوت است که در مقاله ای دیگر به جزئیات آن پرداخته ایم. در ادامه با انواع مختلف ویزا و شرایط دریافت آنها آشنا می شویم. با رسپینا همراه باشید.

ویزای دبی
چگونگی دریافت ویزای دبی

شرایط عمومی دریافت ویزای دبی

به منظور دریافت ویزای دبی باید شرایط عمومی زیر را داشته باشید:

1- بانوان زیر 18 سال نمی توانند برای اخذ ویزا به صورت انفرادی اقدام کنند.

2- آقایان زیر 18 سال برای دریافت ویزای انفرادی باید شناسنامه پدر و مادر خود را نیز ارائه کنند.

3- حداقل زمان اقامت در دبی، شش روز می باشد و برای زمان های کمتر از آن ویزا صادر نمی شود.

انواع ویزای دبی
نحوه دریافت ویزای دبی

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دبی

مدارک کلی برای دریافت ویزای دبی شامل موارد زیر است:

 • گواهی بیمه درمانی
 • عکس در اندازه گذرنامه
 • انگیزه نامه از هدف سفر و مدت سفر
 • فتوکپی صفحات گذرنامه با حداقل 7 ماه اعتبار
 • گواهی عدم اعتراض (NOC) از پدر یا همسر برای خانم ها
 • مدارک سفرهای قبلی مانند سفر به دبی و کپی ویزاهای سایر کشورها (آمریکا، انگلستان، کانادا، روسیه، استرالیا، ویزای شینگن) که در 5 سال گذشته دریافت کرده اید.
مدارک ویزای دبی
زمان دریافت ویزای دبی

نحوه درخواست ویزای دبی

برای دریافت ویزای دبی، کشور امارات از طریق سفارتخانه های خود در سایر کشورها ویزایی صادر نمی کند. همچنین برای درخواست ویزای دبی باید یک حامی مالی در امارات داشته باشید یا از طریق آژانس معتبر درخواست دهید. این حامی ها شامل موارد زیر است:

 • میزبان یا حامی مالی که در دبی زندگی می کند.
 • هتلی که می خواهید در دبی در آن اقامت داشته باشید.
 • آژانس مسافرتی معتبر که از طریق آن بلیط و خدمات خود را خریداری کرده اید.
 • یکی از خطوط هوایی که بلیط خود را از آن خریداری کرده اید: مانند هواپیمایی امارات، خطوط هوایی اتحاد، فلای دبی و ایرعربیا.
ویزای دبی

مراحل درخواست ویزای دبی

اخذ ویزای دبی آنلاین و حضوری انجام می شود که مراحل آن در ادامه مشخص شده است:

 • با استفاده از وب سایت GDRFA
 • همچنین با اپلیکیشن های موبایل مانند پورتال eChannels ICA و GDRFA دبی
 • با استفاده از وب سایت اداره کل اقامت و امور اتباع خارجی (GDRFA) که به صورت آنلاین و حضوری صورت می گیرد.
 • از طریق پورتال اداره فدرال هویت و شهروندی (eChannels ICA) که در این روش سایر میزبان ها و آژانس های مسافرتی از طرف شما به صورت آنلاین درخواست ویزا صادر می کنند.
ویزای دبی

ویزاهای اقامت دبی

با دریافت ویزای دبی می توانید به صورت موقت و دائم در دبی اقامت داشته باشد. در اقامت موقت می توان به ویزای تحصیلی، کاری، ویزای همراه و ویزای بازنشستگی اشاره کرد.

ویزای کاری دبی

یکی از شرایط دریافت ویزای دبی به منظور کار در دبی، ارائه رزومه کاری مناسب می باشد. همچنین برای دریافت ویزای دبی باید ویزای اقامت دبی را داشته باشید. برای دریافت ویزای کاری دبی باید مراحل زیر را طی کنید:

1- دریافت شناسه یا ID امارات

2- دریافت موافقت نامه از وزارت کار دبی

3- دریافت ویزای ورود به مدت دو ماه اعتبار دارد.

4- انجام تست های پزشکی از بیمارستان های دولتی دبی

نوشته های مشابه

5- صدور کارت کار (labor card) از طرف کارفرما که دو سال اعتبار دارد.

6- مراجعه به اداره اقامت و مهاجرین در دبی (DNDR) و دریافت ویزای کاری

مدت زمان مشخص شده برای دریافت ویزای کاری، دو ماه می باشد، پس لازم است مدارک مورد نیاز را به موقع فراهم کنید تا مشکلی ایجاد نشود. مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری دبی شامل سه قطعه عکس گذرنامه، گواهی سلامت، اصل و کپی گذرنامه با حداقل 7 ماه اعتبار، فرم درخواست و گواهی نامه تجاری شرکت معتبر می باشد. قیمت ویزای دبی 500 الی 2 هزار درهم می باشد که با توجه به مدت زمان آن متغیر است.

ویزای کاری دبی
مدت زمان دریافت ویزای دبی

ویزای تحصیلی دبی

یکی از ویزاهای جذاب دبی، ویزای تحصیلی دبی می باشد. برای ویزای تحصیلی می توانید برای مقاطع کارشناس، کارشناسی ارشد و دکتری درخواست دهید. با تحصیل در دانشگاه های دبی می توانید درخواست انتقالی به سایر دانشگاه های کشورهای دیگر را نیز بدهید. برای دریافت ویزای تحصیلی باید شرایط زیر را داشته باشید:

1- شناسنامه

2- تمکن مالی

3- گذرنامه معتبر

4- پذیرش از دانشگاه

5- آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات

ویزای تحصیلی دبی

ویزای همراه دبی

در این نوع ویزا، افرادی که ویزای اقامت در دبی را دریافت کرده اند می توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال ویزای همراه دبی اخذ کنند. این ویزا می تواند برای یک الی سه سال صادر شده که به مدت یک ماه قبل از انقضا قابل تمدید است.

ویزای همراه دبی

ویزای بازنشستگی دبی

دریافت ویزای دبی می تواند به صورت ویزای بازنشستگی نیز باشد. این ویزا برای افراد بالای 55 سال متاهل به مدت 5 سال صادر می شود. از شرایط دریافت ویزا دبی برای ویزای بازنشستگی، داشتن تمکن مالی است که باید حداقل حقوق ماهانه 20 هزار درهم امارات و پس انداز یک میلیون درهم داشته باشد. مدارک لازم جهت دریافت ویزای بازنشستگی دبی شامل کپی گذرنامه، کپی از گواهی ازدواج، کپی شناسنامه امارات، آدرس منزل مسکونی موجود و اطلاعات تماس مانند شماره تلفن همراه و آدرس ایمیل می باشد.

ویزای بازنشستگی

دریافت ویزای دبی؛ ویزای سرمایه گذاری

این ویزا برای افرادی که قصد سرمایه گذاری در دبی را دارند صادر می شود. مدت زمان این ویزا به مدت پنج الی ده سال بوده که برای دریافت ویزای آن باید مقدار قابل توجهی پول در دبی سرمایه گذاری کنید. مدارک لازم برای دریافت ویزای سرمایه گذاری شامل رزومه مناسب، فرم درخواست، مدارک هویتی، پاسپورت معتبر با حداقل شش ماه اعتبار و سایر مجوزهای لازم می باشد.

ویزای سرمایه گذاری دبی

ویزای ترانزیت

ویزای ترانزیت برای مقاصدی که پرواز مستقیم ندارد استفاده می شود، که باید ویزای مقصد دوم را دریافت کنید و از آنجا برای مقصد نهایی بلیط خود را رزرو کنید. این قوانین در کشورهای مختلف متفاوت می باشد و اگر مدت انتظار شما برای فرودگاه دبی کمتر از 8 ساعت باشد، نیازی به دریافت این ویزا ندارید. ویزای ترانزیت دبی در دو نوع 48 ساعته و 96 ساعته صادر می شود. ویزای 48 ساعته هنگام ورود به فرودگاه به صورت رایگان صادر شده و در صورتی که بیش از 48 ساعت باید در دبی باشید باید ویزای چهار روزه دریافت کنید که هزینه آن 50 درهم می باشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای ترانزیت شامل عکس رنگی، گذرنامه با حداقل 3 ماه اعتبار که برای ویزای 96 ساعته باید شش ماه اعتبار داشته باشد، کارت شناسایی، فرم درخواست، بلیط پرواز به دبی و مقصد بعدی و کپی از صفحه اول گذرنامه می باشد. قیمت ویزا دبی 96 ساعته برابر 185 درهم است.

ویزای ترانزیت

شرایط دریافت ویزای توریستی دبی

شرایط دریافت ویزای دبی برای ویزای توریستی با توجه به نوع و مدت زمان آن متفاوت می باشد. این ویزاها انواع مختلفی دارد که در ادامه بررسی شده است:

انواع ویزای توریستی دبی

ویزای توریستی عادی: این ویزا به مدت 14 روز صادر می شود.

ویزای توریستی سه ماهه: این ویزا برای مدت 1 الی 90 روز و برای یک مرتبه ورود به دبی صادر می شود.

ویزای توریستی یک ماهه: این ویزا به مدت 1 الی 30 روز صادر شده که با این ویزا می توانید تنها یک مرتبه وارد دبی شوید.

ویزای توریستی سه ماهه با چند بار ورود: با این ویزا می توانید در مدت 90 روزه مشخص شده چندین بار در دبی تردد کنید.

ویزای توریستی یک ماه چند بار ورود: با دریافت این ویزا می توانید در طول یک ماه چندین مرتبه به دبی رفت و آمد داشته باشید.

ویزای توریستی
نحوه دریافت ویزای توریستی دبی

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی

شما می توانید این ویزا را به صورت غیرحضوری دریافت کنید و مدارک خاصی نیاز ندارد. برای این منظور شما به مدارکی شامل تصویر صفحه اول پاسپورت با 7 ماه اعتبار، تصویر شناسنامه از صفحه اول و دوم، تصویر کارت ملی، عکس، بیمه نامه مسافرتی و پاسخ منفی تست کرونا در 48 ساعت قبل از پرواز به روش PCR نیاز دارید. مدت زمان صدور ویزای توریستی به مدت 3 الی ده روز می باشد که برای درخواست های فوری این زمان به یک الی سه روز می رسد.

قیمت ویزای توریستی دبی

قیمت این ویزاها با توجه به نوع آن ها متفاوت می باشد.

ویزای 14 روزه توریستی: قیمت این ویزا همراه با بیمه برابر 295 درهم است.

ویزای سه ماهه: ویزای سه ماهه یک بار ورود برابر 799 درهم و چند بار ورود 1850 درهم می باشد که همراه با بیمه است.

ویزای 30 روزه: قیمت این ویزا برای یک بار ورود 310 درهم بوده که همراه با بیمه می باشد. ویزای 30 روزه چند بار ورود برابر 790 درهم است.

قیمت ویزای توریستی
دریافت ویزای کار دبی

مطلب پایانی

در این مقاله با انواع ویزای دبی و شرایط دریافت آن آشنا شدیم. برای دریافت ویزای دبی باید از طریق یک حامی و یا آژانس مسافرتی اقدام کنید. شرکت رسپینا برای مسافرانی که می خواهند از تور دبی استفاده کنند خدمات مربوط به درخواست ویزای توریستی را نیز ارائه می دهد. شما می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و از شرایط اخذ ویزا دبی برای خود و سایر اعضای خانواده (فرزند، همسر و والدین و غیره) آگاه شوید.

قیمت ویزای توریستی چقدر است؟

قیمت این ویزا با توجه به مدت زمان آن از 295 تا 1850 درهم متفاوت می باشد.

انواع ویزای توریستی کدام اند؟

این ویزاها شامل ویزای 14 روزه عادی، یک ماه و سه ماه می باشد.

حمید شفیعی

به قول بنجامین فرانکلین یا چیزی بنویس که ارزش خواندن داشته باشد یا کاری انجام بده که ارزش نوشتن داشته باشد. از زمانی که عضوی از تیم رسپینا شدم، این جمله رو سرلوحه خودم قرار دادم تا با ذهنیت جویای نوآوری و خلاقیت، همراه با عشق و علاقه به سفر و کشف مقاصد جدید، تجربیات گردشگریم رو با شما به اشتراک بزارم. از شما دعوت می‌کنم در این سفر به دنیای جذاب گردشگری با من همراه شید تا تجربه های جدیدتری رو با هم تجربه کنیم. امیدوارم مث من از خواندن مقاله ها لذت کافی ببرین.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا