سفر به پایتخت فرهنگ و هنر ایران با خرید بلیط هواپیما شیراز

شیراز پایتخت فرهنگ و هنر ایران زمین، شهری که با زیبایی تموم وعیارش حرفی واسه گفتن نمیزاره، با نگاه کردن به گوشه کنار این شهر، بیشتر می فهمین که معماری قدیم ایران چقدر افتخار آمیز بوده. اگه قصد سفر به شیراز رو دارین با ما همراه باشین تا شمارو با گوشه ای از زیبایی های شیراز آشنا کنیم.

شیرازوقتی به شهر بهارنارنج ها، شهر فرهنگ و شعر سفر می کنین، سعی کنین یه برنامه فوق العاده واسه سر زدن به گوشه و کنار این شهر بچینین. این شهر پر از جاذبه های تاریخی و هنریه که اگه زمان بندی درستی داشته باشین می تونین از همه ی اون ها لذت ببرین.

دروازه ی قرآن شیراز

میشه گفت دروازه قرآن شیراز، یکی از معروف ترین دروازه قرآن باقی مونده از ایرانِ قدیمه. البته ناگفته نمونه که بنای اصلی این دروازه بعد از تخریب در عصر پهلوی بازسازی شد.

دروازه ی قرآن شیرازمسجد نصیر الملک

اگه می خواین به بازدید مسجد نصیر الملک برین، مهمترین توصیه ای که بهتون می کنیم اینه که سعی کنین برای دیدن این مسجد، سحرخیز باشین، وقتی صبح زود به دیدن مسجد نصیرالملک برین بهتون قول میدیم که با یه اتصویر فوق العاده از تابیدن نور قبل از ظهر به داخل مسجد، و بازی نور و تابیدنش به فرشهای ایرانی روبرو میشین. و البته وقت کافی هم دارین که چند ساعتی به معماری سنتی این مسجد خیره بشین و لذت ببرین.

مسجد نصیر الملکباغ عفیف آباد

این باغ یه نمونه ی بی نظیر از هنر گل کاری ایرنیه و به باغ گلشن هم معروفه. عمارت قدیمی زیبایی که در این باغ وجود داره، متعلق به سال 1284شمسیه. که میرزا محمد خان قوام الملک دوم اون رو ساخته.

باغ عفیف آبادارگ کریم خان

شیراز، در دوران سلطنت سلسله ی زندیه، به عنوان پایتخت ایران و محل حکمرانی کریم خان زند بوده. کریم خان دستور میده که قلعه ای در مرکز شهر براش بسازن و اونجارو محل زندگی خودش میکنه. در زمان پهلوی این قلعه به زندان تبدیل میشه و امروز هم به عنوان یک بنای تاریخی ارزشمند، گردشگرهای زیادی رو به خودش جذب می کنه.

ارگ کریم خانمسجد وکیل

مسجد وکیل در مجموعه بناهای زندیه که به مجموعه ی وکیل معروف هستن، در کنار بازار وکیل و حمام وکیل در مرکز شهر شیراز قرار گرفته. مجموعه بناهای زندیه به دستور کریم خان زند در دوران سلطنت زندیان در شهر زیبای شیراز ساخته  شدن.حتما در سفرتون به شیراز بازدید از این مجموعه رو در برنامه هاتون قرار بدین. اگه اهل گشت و گذار در بازار هستین و از خرید کردن لذت می برین، بازار وکیل جای مناسبی برای خرید صنایع دستی شیراز و خرید سوغاتی از این شهر به حساب میاد.

مسجد وکیلعمارت شاپوری

یکی دیگه از دیدنی های شیراز عمارت زیبای شاپوریه . معماری بی نظیر و خاص این عمارت باعث شده که، به عنوان میراث فرهنگی ایران به ثبت برسه . قدمت عمارت شاپوری به اوایل دوره ی پهلوی بر میگرده.

عمارت شاپوریباغ ارم

باغ گیاه شناسی شیراز که به باغ ارم معروفه، این باغ با تنوع گلهای زیبا و درخت های سروِ سر به فلک کشیده و آب و هوای دلچسبش یکی از بی نظیر ترین باغ های کل کشور محسوب میشه.

اگه گردش داخل شهر رو از صبح زود شروع کنین، می تونین یه صبح زیبا در مسجد نصیرالملک داشته باشین و بعد ادامه ی گشت و گذارتون روبا قدم زدن در بازار وکیل و سرای مشیر ادامه بدین، و به سمت ارگ کریم خان برین، می تونین خودتون رو به یه فالوده شیرازی محشر در پشت ارگ کریم خان مهمون کنین و برای نهار به یک خونه سنتی برین و کلم پلو ی شیرازی بخورین. و بهتون پیشنهاد می کنیم که بازدید از حافظیه و آرامگاه سعدی رو در شب های زیبای شیراز تجربه کنین.

حالا که تصمیم سفر به شهر زیبای شیراز، رو دارین. می تونین برای خرید بلیط هواپیما تهران شیراز، وارد سایت خرید بلیط هواپیما رسپینا24 بشین، و با وارد کردن مبدا و مقصد سفرتون، خیلی راحت بلیط هواپیما مناسب با بودجتون رو بخرین. علاوه بر خرید بلیط چارتر، می تونین رزرو هتل رو هم از طریق سایت ما، با وارد کردن شهر مقصد و مدت اقامت تون، با فاصله ی چند کیک انجام بدین.

می تونین برای خرید تور و مشاوره ی سفر ویا رزرو هتل از طریق شماره های زیر، با همکاران ما در بخش فروش تماس بگیرین.