بهترین زمان سفر به شیراز

بهترین زمان برای مسافرت به شیراز چه موقع است؟

شیراز تنها شهر در ایران است که در تقویم، توانسته است روز 15 اردیبهشت ماه را به نام "روز شیراز" در تقویم ثبت کند. همین امر باعث شده است بسیاری از افراد برای سفر به شیراز، فصل بهار و ماه اردیبهشت را انتخاب کنند. مردم شیراز در این ماه با برگزاری انواع نمایشگاه ها و جشن ها، باعث خواهند شد که سفری به یادماندنی و لذت بخش را تجربه کنید. همچنین در این فصل می توانید از تمامی جاهای دیدنی چه در فضای باز و چه بسته چون شاهچراغ، سعدیه، باغ دلگشا، حمام وکیل و... بازدید کنید. بنابراین اگر قصد سفر به این شهر را دارید، تا جایی که امکان دارد فصل بهار و ماه اردیبهشت را در اولویت انتخاب هایتان قرار دهید.

بهترین زمان برای سفر به شیراز از نظر آب و هوا

 

موقعیت مکانی خوب شهر شیراز باعث شده است که این شهر در هر فصل، از آب و هوای متفاوت و معتدلی برخوردار باشد. این شهر تابستان های گرم و زمستان هایی سرد دارد. اما اگر می خواهید که در بهترین زمان با توجه به آب و هوا به این شهر سفر کنید، فصل بهار و ماه اردیبهشت از نظر آب و هوا، بهترین زمان برای سفر می باشد.

ارزان ‌ترین زمان سفر به شیراز

از آن جایی که شهر شیراز تابستان های بسیار گرم و خشکی دارد، افراد کمتری این فصل را برای سفر به شیراز انتخاب می کنند. در این صورت برخی از مشاغل همچون هتل ها، مراکز خرید و... ممکن است در این فصل  نسبت به دیگر فصل ها، با کاهش در آمد رو به رو شوند. پس برای جلوگیری از ضرر و زیان، هزینه ها را تا حد قابل توجهی کاهش می دهند. بنابراین تابستان یکی از ارزانترین فصل ها برای سفر به شیراز به شمار می رود و بهترین زمان سفر برای افرادی است که به دنبال سفری ارزان و به صرفه می باشند. یکی دیگر از مزایای سفر در این فصل، خلوت بودن است. چرا که می توانند به راحتی از تمام جاذبه های دیدنی و تاریخی این شهر بازدید کنند.

بهترین زمان بازدید از مکان های دیدنی شیراز

همانطور که می دانید شهر شیراز از جاهای گردشگری و تاریخی فروانی چون تخت جمشید، حافظیه و باغ هایی چون باغ ارم شیراز و... برخوردار می باشد که اکثر آن ها در فضای باز قرار دارند. بنابراین بهتر است که فصلی را برای سفر به این شهر انتخاب کنید که احتمال بارندگی در آن کم باشد تا بتوانید با برنامه ریزی درست، از همه این جاذبه ها دیدن کنید. پیشنهاد ما فصل بهار است. در این زمان که همزمان با عید نوروز است، این شهر تاریخی دارای آب و هوای خاصی است و بازدید از مکان های دیدنی قطعا لذت بخش و فراموش نشدنی خواهد بود.

بهترین زمان سفر به شیراز برای خرید

اگر به قصد خرید به شهر شیراز سفر می کنید، خوب است بدانید که بهترین زمان سفر برای خرید، اواخر تابستان است. چرا که در این زمان با عبور از عید نوروز، بسیاری از فروشگاه ها و مراکز خرید بزرگ چون خلیج فارس، آفتاب و... بر روی کالا های خود تخفیفات بسیار خوبی اعمال می کنند و می توانید اجناسی با قیمت مناسب را خریداری کنید.

بهترین فصل برای سفر به شیراز کدام فصل است؟

از بهترین فصل هایی که می توانید برای سفر به شیراز انتخاب کنید، فصل بهار است. در این فصل، می توانید در کنار آب و هوای معتدل و خنک، بوی بهارنارنج را درهر نقطه از شهر شیراز استشمام کنید.

آب و هوای شیراز در بهار

بهار، یکی از شلوغ ترین و همچنین بهترین فصل ها، برای سفر به شیراز به شمار می رود. شهر شیراز در فصل بهار، دارای آب و هوایی معتدل و خنک است و در برخی مواقع ممکن است بارانی باشد. اگر قصد دارید با تور شیراز همراه شوید، پیشنهاد می کنیم فصل بهار را برای سفر انتخاب کنید.

آب و هوای شیراز در تابستان

بعد از بهار، فصل تابستان است که آب و هوای شیراز رفته رفته گرم تر می شود. به طوری که شیراز در گرم ترین زمان قرار می گیرد. اگر از آن دسته افرادی هستید که با گرمای زیاد اذیت می شوید، سفر به شیراز در این فصل را پیشنهاد نمی کنیم.

آب و هوای شیراز در پاییز

اگر بخواهید به غیر از فصل بهار به شیراز سفر کنید، فصل پاییز بهترین گزینه خواهد بود. در این فصل، شیراز دارای آب و هوایی خنک و گاهی هم سرد می باشد و دیگر از گرمای طاقت فرسای تابستان خبری نیست. انتخاب این فصل برای سفر، می توانید فرصت خوبی برای گشت و گذار در طبیعت رنگارنگ این شهر باشد.

آب و هوای شیراز در زمستان

اگر چه طبیعت شیراز در فصل زمستان، باز هم زیبایی خود را دارد، اما آب و هوای این شهر در زمستان معمولا بسیار سرد است و ممکن است که باعث شود نتوانید از مناطق کوهستانی اطراف شیراز دیدن کنید.

در این مطلب سعی کردیم تا بهترین زمان سفر به شیراز را از جنبه های مختلف بررسی کنیم. حالا که با جزئیات بهترین زمان سفر به شیراز آشنا شدید، می توانید با انتخاب بهترین زمان سفر، به راحتی برای سفرتان برنامه ریزی کنید. همچنین اگر تجربه سفر به این شهر را دارید، می توانید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.