هتل های سنتی یزد

لوکس ترین هتل های سنتی یزد

از جمله لوکس ترین هتل های یزد با بافت سنتی هتل 5 ستاره پارسیان صفائیه، ملک التجار و داد یزد می باشند. که در ادامه آنها را توضیح خواهیم داد.   

پارسیان صفائیه تنها هتل 5 ستاره یزد

هتل پارسیان صفائیه از ترکیب معماری سنتی و مدرن در ساختار خود بهره برده و در منطقه ای خوش آب و هوا به همین نام قرار دارد. این مجموعه از دوبخش هتل جدید و باغ تشکیل شده که در فاصله ی 5 دقیقه ای از یکدیگر می باشند.

اتاق های باغ از یکدیگر فاصله داشته و برای رفتن به اتاق خود باید مقداری پیاده روی کنید. همچنین میهمانانی که در باغ هستند جهت صرف غذا، باید به رستوران مجموعه واقع در هتل جدید مراجعه کنند. پارسیان امکانات یک هتل 5 ستاره را به شما ارائه و حتی برای کم توانان و جانبازان نیز اتاق ویژه ای تدارک دیده است.

صفائیه در فاصله ی 12 دقیقه ای از راه آهن، 16 دقیقه ای فرودگاه و 20 دقیقه ای ترمینال مسافربری با ماشین قراردارد. برای مراجعه به آتشکده در مسافت 61 دقیقه ای، 85 دقیقه ای از امیرچخماغ و 98 دقیقه ای تا مسجد جامع یزد پیاده روی خواهید داشت. صفائیه لوکس ترین هتل یزد بوده، اما فاقد استخر می باشد.

هتل داد یزد کاهگلی اما لوکس

هتل داد یزد در سال 1307 از کاهگل و آجر ساخته شده و در سال 1380 نیز بازسازی گردیده است. این هتل با حفظ ساختار سنتی خود، علاوه بر امکانات یک هتل 4 ستاره، از معدود هتل هایی در یزد بوده که استخر رایگان برای میمهمانان پیش بینی کرده است. رستوران و کافی شاپ در فضای روباز، بر روی پشت بام قرارداشته تا به شما منظره ای زیبا از شهر تاریخی یزد ارائه دهد. رستوران سنتی مجموعه منوی غذاهای ایرانی و فرنگی در خود دارد.

این هتل در فاصله 15 دقیقه ای از فرودگاه، 8 دقیقه ای از راه آهن، 18 دقیقه ای از ترمینال مسافربری با خودرو بوده و مسافتی 15 دقیقه ای از مجموعه امیر چخماق، 27 دقیقه ای از مسجد جامع یزد و 12 دقیقه تا آتشکده یزد به صورت پیاده در پیش خواهید داشت.

ملک التجار اولین هتل خشتی دنیا

این اقامتگاه حدود 120 سال قدمت داشته و امکانات یک هتل 4 ستاره را به شما ارائه می دهد همچنین برای برای کم توانان و جانبازان گرامی نیز امکانات مخصوصی را فراهم کرده است. اتاق ها و دیوار های هتل منقش به نقاشی زیبا به سبک نارنجستان شیراز می باشد. این هتل دارای 22 اتاق و فاقد پارکینگ و استخر است. ملک التجار در محدوده ی طرح ترافیک قرار داشته بنابراین برای رفت و آمد به هتل باید از ماشین ها و تاکسی های هتل با اخذ هزینه استفاده نمائید.

ملک التجار در فاصله ی 13 دقیقه ای راه آهن، 20 دقیقه ای پایانه مسافربری و 18 دقیقه ای تا فرودگاه می باشد. همچنین مسافتی 5 دقیقه ای تا موزه آب، 9 دقیقه ای تا مسجد امیرچخماغ، 11 دقیقه ای از مسجد جامع و 30 دقیقه ای تا آتشکده یزد پیاده روی خواهید داشت.

هتل های سنتی ارزان یزد

ارزان ترین هتل های سنتی یزد به ترتیب، علی بابا و باغ مرشد یزد می باشند.

هتل علی بابا یزد خانه ای خشتی با 8 اتاق 

این هتل دارای سابقه ای 100 ساله و ساخت آن به زمان قاجار باز می گردد. این مجموعه شامل خانه ای خشتی با یک حیاط، دوباغچه کوچک زیبا که در کنارحوض خود صفایی خاص به آن می دهد. جهت راحتی میهمانان، تخت ها بصورت سنتی با پشتی، قالیچه و صندلی های چوبی در حیاط قرار گرفته اند. اتاق های این هتل دارای طاقچه هایی کوچک مزیّن به ترمه رنگی بوده و همچنین امکاناتی یک هتل معمولی را داشته اما فاقد پارکینگ است.

فاصله ی این هتل تا فرودگاه 13 دقیقه، راه آهن 10 و پایانه مسافربری یزد 18 دقیقه با خودرو خواهد بود. و همچنین مسافتی 2 دقیقه ای از بافت قدیم، 8  دقیقه ای از آب انباریوزداران و 10 دقیقه ای از آب انبار کوشکنو پیاده روی دارید.

باغ مرشد هتلی 300 ساله

این اقامتگاه دارای 2 طبقه و 14 اتاق بوده که قدمت آن به 300 سال پیش باز می گردد. امکانات یک هتلی معمولی را به شما ارائه می دهد. سرویس بهداشتی ایرانی آن در محوطه رستوران و فاقد پارکینگ است.

 فاصله ی هتل تا ترمینال مسافربری 16 دقیقه، تا فرودگاه 15 و  راه آهن 6 دقیقه با خودرو می باشد. همچنین این هتل در فاصله ی 9 دقیقه ای از آتشکده، 7 دقیقه ای  از موزه تاریخ فرهنگ زرتشتیان مارکار و 29 دقیقه تا بافت قدیم یزد پیاده روی در پیش دارید.

بهترین هتل های نزدیک بافت قدیم یزد  

بهترین هتل های سنتی نزدیک بافت قدیم، فاضلی، سنتی کهن و موزه هتل فهادان می باشد.

فاضلی یزد هتلی با تلفیقی از طراحی ادوار گذشته

این اقامتگاه 3 ستاره دارای 3 طبقه و 16 اتاق و طراحی آن تلفیقی از سه دوره صفویه، قاجر و پهلوی می باشد. فاضلی فاقد پارکینگ، سرویس بهداشتی ایرانی در اتاق ها  و استخر بوده و در محدوده ی طرح ترافیک قرار دارد. فاصله ی این هتل تا فرودگاه13 دقیقه، پایانه مسافربری 17 دقیقه،  راه آهن 9 دقیقه با خودرو و مسافتی 16 دقیقه ای تا میدان امیر چخماق  و38 دقیقه ای تا آتشکده زرتشتیان پیاده روی خواهید داشت.

هتل سنتی کهن کاشانه يزد هتلی ویلایی

کهن کاشانه هتلی دارای 21 اتاق بوده و به جز امکانات معمول هتلی، چایخانه سنتی، پارکینگ، پذیرش ۲۴ ساعته دارد. فاصله ی این هتل تا فرودگاه 14دقیقه، پایانه مسافربری 18 دقیقه، راه آهن 10 دقیقه با خودرو و مسافت 16 دقیقه تا میدان امیر چخماق و40 دقیقه ای تا  آتشکده زرتشتیان پیاده روی خواهید داشت.

فهادان يزد، اولین موزه هتل ایران

فهادان اولین موزه هتل ایران  بوده که در دوطبقه و 30 اتاق به ثبت رسیده است. تجهیزات فهدان همانند سایر امکانات استاندارد هتلی می باشد. فاصله ی این هتل تا فرودگاه13 دقیقه، پایانه مسافربری16 دقیقه، راه آهن 10 دقیقه با خودرو و مسافت 23 دقیقه ای تا میدان امیر چخماق و45  دقیقه ای از آتشکده زرتشتیان خواهید داشت.

بهترین هتل سنتی یزد برای خانواده ها  و ماه عسل  

برای خانواده ها  و ماه عسل،  بهترین هتل های سنتی یزد، لاله، مشیرالممالک و ارگ جدید هستند.

 لاله یزد هتلی متوسط اما آرام

لاله یزد یک هتل سه ستاره متوسط است که دارای 40 اتاق و امکانات آن به جز امکانات استاندارد هتلی، شامل:  چایخانه سنتی، پارکینگ، پذیرش ۲۴ ساعته به میهمانان می باشد.

فاصله لاله از فرودگاه 16 دقیقه، راه آهن 8 دقیقه، پایانه مسافربری 18 دقیقه با خودرو و مسافت  12 دقیقه ای تا مجموعه امیرچخماق، 17 دقیقه تا مسجد جامع کبیر یزد و 13 دقیقه تا آتشکده یزد پیاده روی در پیش خواهید داشت.

هتل مشیرالممالک اولین باغ هتل ایرانی

هتل 4 ستاره مشیر الممالک در 3 طبقه و 106 اتاق و به عنوان اولین هتل باغ ایرانی سنتی با امکانات مدرن رفاهی ایجاد شد. از جاذبه های این هتل می توان به محوطه زيبای باغ، فواره‌ها و نهر آب جاری و معماری اصيل ايرانی، اين هتل باغ اشاره کرد. و امکانات هتل را پارکینگ رایگان، پذیرش ۲۴ ساعته، چایخانه سنتی، سالن ورزشی، ماساژ، ترنسفر رفت و برگشت و کافی‌شاپ شامل می شوند. این هتل فاقد استخر می باشد.

فاصله مشیرالممالک از فرودگاه 14 دقیقه، راه آهن 12 دقیقه، پایانه مسافربری 18 دقیقه با خودرو بوده ومسافت 55 دقیقه  از مجموعه امیرچخماق ، 48 دقیقه از مسجد جامع کبیر یزد و74 دقیقه تا آتشکده یزد بصورت پیاده روی خواهید داشت.

ارگ جدید هتلی کاهگلی و با صفا

این هتل در دو طبقه و دارای 150 اتاق بوده و نمای بیرونی هتل از آجر و کاهگل است. امکانات هتل شامل: کافی شاپ، سالن کنفرانس، سالن اجتماعات، سالن بدنسازی، پارکینگ، اینترنت، رستوران و پذیرش ۲۴ ساعته و اتاق ها دارای اتاق‌های هتل مجهز به تهویه مطبوع، تلویزیون، یخچال، مینی‌بار، چای‌ساز و حمام می باشند.

فاصله ارگ جدید از فرودگاه 15 دقیقه، راه آهن 12 دقیقه، پایانه مسافربری 15 دقیقه با خودرو و مسافتی 142 دقیقه ای از  مجموعه امیرچخماق ، 155 دقیقه مسجد جامع کبیر یزد و 118 دقیقه از آتشکده یزد بصورت پیاده در پیش دارید.

بهترین هتل های تاریخی یزد از نظر مردم

با همه موارد گفته شده تا اینجای مقاله، اصلی ترین موردی که به شما در انتخاب بهترین گزینه کمک خواهد کرد، نظر مسافران قبلی می باشد. سامانه رسپینا به عنوان یکی از بزرگ ترین مراجع ارائه دهنده خدمات مسافرتی و اقامتی در کشور، پس از پایان یافتن مدت اقامت، از مسافر نظرسنجی نموده و نظرات وی را بدون کم و کاست در صفحه همان هتل قرار می دهد. لذا قبل از قطعی کردن رزرو هتل توصیه می کنیم با مراجعه به صفحات هر کدام (از طریق لینک های بالای صفحه) نظر مسافران پیشین را حتما مطالعه نمائید. چنانچه شما نیز تجربه ای در این خصوص دارید و از لیست بالا جا افتاده است، دعوت می کنیم در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید. امیدواریم اطلاعات این مقاله برای شما مفید و کاربردی بوده باشد.