رسپینا
قشم

راهنمای سفر به جزیره هنگام و همسفر شدن با دلفین ها

سفر به این جزیره، تجربه سفری سنتی و به دور از مشغله های زندگی شهری و مدرن در دل دریای خلیج فارس است. این جزیره کوچک در نزدیکی جزیره قرار دارد و با داشتن مکان های دیدنی و ساحل های بکر فراوان، یکی از جاهای دیدنی قشم محسوب می شود. در ادامه راهنمای سفر به جزیره، هزینه ها و مکان های دیدنی این جزیره بررسی می شود. با رسپینا همراه باشید.

جستجو و خرید آنلاین بلیط هواپیما از رسپینا

هتل های قشم
راهنمای سفر به جزیره هنگام

جزیره هنگام کجاست؟

هنگام که وسعتی حدود 37 کیلومتر مربع دارد در 2 کیلومتری جنوب شرقی قشم واقع شده است. برای سفر به این جزیره باید از جزیره قشم عبور کنید که این مسیرها در ادامه بررسی شده است.


View Larger Map

دسترسی از مسیر قشم تا هنگام

برای رفتن به جزیره هنگام ابتدا باید از شناورهای موجود در بندر پل یا اسکله شهید حقانی در بندرعباس به بندر لافت یا اسکله شهید ذاکری در جزیره قشم بروید. پس از رسیدن به جزیره قشم باید به سمت جنوب شرقی و بندر شیب دراز و اسکله کندالو رفته و با استفاده از قایق به این جزیره سفر کنید. فاصله بندر لافت و بندر شیب دراز حدود 35 کیلومتر است. قایق های متعددی در این بندر وجود دارد که ساعت حرکت به جزیره هنگام از حدود ساعت 8 صبح آغاز می شود. روستای شیب دراز در نزدیکی این بندر واقع شده است، به همین دلیل بندر شیب دراز نام گرفته است.

قشم به جزیره هنگام

دسترسی از کیش به هنگام

رفتن به جزیره هنگام از بندرعباس بهترین مسیر برای بازدید از این جزیره است. در این صورت اگر در جزیره کیش حضور دارید، برای سفر به این مکان می توانید با استفاده از لنج های مسیر کیش به قشم سفر کرده و از آنجا به این جزیره بروید. راهنمایی های بیشتر در مقاله ای تحت عنوان راهنمای سفر از کیش به قشم ذکر شده است.

نوشته های مشابه
کیش به هنگام

چگونه به جزیره هنگام سفر کنیم؟

برای مسافرت به این جزیره از شهرهای مختلف ایران می توان از هواپیما، قطار، اتوبوس و یا خودروی شخصی استفاده کرد. راهنمای این مسیرها در ادامه بررسی شده است.

چگونه به جزیره هنگام سفر کنیم

راهنمای سفر به جزیره هنگام با هواپیما

این جزیره فرودگاه ندارد و برای سفر به این جزیره با هواپیما ابتدا باید وارد فرودگاه قشم شوید. از آنجا با استفاده از تاکسی های فرودگاه به بندر شیب دراز در 13 کیلومتری فرودگاه رفته و با استفاده از قایق وارد جزیره شوید. مسیر قشم تا بندر هنگام حدود 45 دقیقه است. ایرلاین های مختلف مانند آتا، ساها، وارش، ایران ایر، ماهان، قشم ایر و غیره از شهرهای تهران، شیراز، مشهد، گرگان، اصفهان و شهرهای مهم دیگر به این جزیره تردد می کنند.

سفر به هواپیما به جزیره هنگام

سفر به جزیره هنگام با قطار چگونه است؟

علاوه بر هواپیما می توانید از قطار نیز برای سفر به جزیره فوق استفاده کنید. برای این منظور باید با تهیه بلیط از شهر موردنظر خود به بندرعباس، به این شهر سفر کنید. پس از رسیدن به بندرعباس باید خود را به اسکله شهید حقانی و یا بندر پل رسانده و از آنجا با استفاده از شناورها، قایق ها و اتوبوس های دریایی به جزیره قشم و سپس این منطقه سفر کنید.

سفر با قطار به هنگام

راهنمای سفر به جزیره هنگام با اتوبوس

سفر به جزیره هنگام با اتوبوس نیز همانند قطار است. با تهیه بلیط اتوبوس از شهر مبدا وارد بندرعباس شده و سپس با طی مسیری 84 کیلومتری وارد بندر پل شوید. همچنین اسکله شهید حقانی که یکی دیگر از بندرهای نزدیک به جزیره قشم است در فاصله 3 کیلومتری و در شهر بندرعباس قرار دارد.

سفر با اتوبوس به هنگام

راهنمای سفر با ماشین شخصی به جزیره هنگام

سفر با ماشین به جزیره زیبای هنگام می تواند سفری هیجان انگیز باشد، زیرا از مسیرهای دریایی و زمینی متنوعی عبور می کنید. برای این منظور ابتدا باید وارد شهر بندرعباس شده و از آنجا با استفاده از لندینگ کرافت های موجود در بندر پل و یا اسکله شهید حقانی، خودروی خود را به جزیره قشم انتقال دهید. با توجه به بندر مبدا، ممکن است به بندر لافت و یا اسکله ذاکری قشم وارد شوید. فاصله اسکله ذاکری و بندر لافت با بندر شیب دراز به ترتیب 54 و 36 کیلومتر است. سفر به جزیره هنگام از قشم تنها با قایق های مسافرتی صورت می گیرد و نمی توانید خودروی خود را به جزیره ببرید.

سفر با ماشین به جزیره هنگام

هزینه سفر به جزیره هنگام

هزینه سفر به جزیره زیبای هنگام با هواپیما چقدر است؟

بیشترین هزینه مربوط به سفر با هواپیما مربوط به تهیه بلیط می باشد. از شهرهای تهران، مشهد و شیراز به جزیره قشم پروازهای هفتگی برگزار می شود. پس از رسیدن به جزیره قشم با پرداخت حدود 30 هزار تومان به قایق های موجود در بندر شیب دراز می توانید به این جزیره سفر کنید. این قیمت مربوط به سال 1400 می باشد.

هزینه سفر با هواپیما

هزینه سفر به جزیره هنگام با قطار

در این نوع سفر علاوه بر هزینه قطار، برای سفر از بندرعباس به قشم و هنگام باید هزینه مربوط به قایق ها را نیز پرداخت کرد. هزینه بلیط برای سفر با قطار به شهر مبدا، نوع قطار و تعداد نفرات شما بستگی دارد. هزینه سفر شما با شناور به جزیره قشم برای هر مسافر حدود 67 هزار تومان است. علاوه بر هزینه سفر از بندر لافت در قشم به بندر شیب دراز باید به ازای هر نفر حدود 30 هزار تومان هزینه قایق به جزیره هنگام را پرداخت کنید. این قیمت ها مربوط به سال 1400 است.

هزینه سفر با قطار

هزینه سفر به جزیره هنگام با ماشین شخصی

در سفر با ماشین شخصی به جزیره هنگام، هزینه های شما شامل بنزین، لندیگراف، محل اقامت، رستوران و بازدید از مکان های دیدنی می باشد. پس از اینکه با خودرو به بندرعباس رسیدید باید به بندر پل یا اسکله شهید حقانی وارد شوید و از آنجا خودروی خود را با پرداخت حدود 100 هزار تومان به بندر لافت و یا اسکله شهید ذاکری انتقال دهید. هزینه انتقال مسافران از بندر شیب دراز قشم به جزیره هنگام در سال 1400 نیز حدود 30 هزار تومان است.

هزینه سفر با خودرو به هنگام

هزینه محل اقامت در جزیره هنگام چقدر است؟

بیشتر مسافرانی که به جزیره هنگام سفر می کنند معمولا تا قبل از تاریکی هوا به قشم باز می گردند. اما اگر تمایل دارید که شب را در این جزیره سپری کنید می توانید از اقامتگاه های این جزیره استفاده کنید. همچنین می توانید برای اقامت در این جزیره از خانه های روستایی و یا کمپینگ نیز استفاده کنید.

اقامت در جزیره هنگام

آیا می توان با تور به جزیره هنگام سفر کرد؟

تور مستقیم به جزیره هنگام وجود ندارد اما پس از اینکه به قشم رسیدید می توانید یک روز از زمان سفر خود را به بازدید از جزیره هنگام اختصاص دهید. پیشنهاد می کنیم در ساعات اولیه صبح به جزیره هنگام رفته و تا قبل از تاریکی به جزیره قشم بازگردید.

تور جزیره هنگام

جاهای دیدنی جزیره هنگام

جزیره هنگام، جزیره ای با طبیعت بکر و مکان های دیدنی منحصر به فرد می باشد که زندگی سنتی در آن هیجان بازدید از این جزیره را دوچندان می کند. همچنین جزیره هنگام قدمت بالایی داشته و دارای آثار تاریخی به جا مانده از حمله پرتغال و انگلیس به این جزیره مانند کشتی پرتغالی ها و تاسیسات بندری انگلیسی ها می باشد. همچنین سواحل مختلفی در این جزیره وجود دارد که غواصی در جزیره هنگام قشم را لذت بخش می کند. برخی از این سواحل در ادامه بررسی شده است.

جاهای دیدنی جزیره هنگام

ساحل هنگام: این ساحل مقصد قایق هایی است که از جزیره قشم به جزیره هنگام حرکت می کنند. در این ساحل، طبیعت بکر، دهکده ماهیگیری، رستوران ها و کافه های مختلف مانند رستوران ناخدا خورشید وجود دارد.

ساحل هنگام

ساحل نقره ای: پس از اینکه با قایق به اسکله هنگام رسیدید حدود دو و نیم کیلومتر با این ساحل نقره ای فاصله دارید. شن های این ساحل به رنگ نقره ای و مشکی بوده که قدم زدن در آن با سایر سواحل متفاوت است. این ساحل مکان مناسبی برا کمپینگ در شب می باشد.

ساحل نقره ای جزیره هنگام

سوغات جزیره هنگام

سوغاتی، جزء جدایی ناپذیر در سفر به جزیره هنگام است. سوغاتی های این جزیره با جزیره و شهرهای دیگر متفاوت بوده که شامل زیورآلات مختلف با ستاره های دریایی و صدف، موجودات تاکسیدرمی شده، روغن های محلی و ادویه جات مختلف است.

سوغات جزیره هنگام

بهترین زمان برای سفر به جزیره هنگام (عکس دلفین)

آب و هوای جزیره هنگام در تابستان، گرم و شرجی بوده و به سختی می توان آن را تحمل کرد. اما در فصل زمستان و اواخر پاییز هوای این جزیره معتدل تر شده و زمان مناسبی برای بازدید از آن است. یکی از جاذبه های گردشگری ویژه در جزیره هنگام دلفین های آن می باشد. این دلفین ها در فصل های خاصی از سال به سواحل جزیره نزدیک می شوند و رابطه نزدیکی با انسان ها دارند. بهترین زمان برای دیدن دلفین ها در جزیره هنگام، در فصل پاییز و ساعات اولیه صبح است. در صورتی که شما نیز به این جزیره سفر کرده اید، تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

جزیره هنگام کجاست؟

این جزیره در جنوب شرقی جزیره قشم بوده و حدود 2 کیلومتر با آن فاصله دارد.

بهترین زمان برای سفر به جزیره هنگام چه زمانی است؟

فصل زمستان و اواخر پاییز زمان مناسبی جهت بازدید از این جزیره می باشد.

حمید شفیعی

به قول بنجامین فرانکلین یا چیزی بنویس که ارزش خواندن داشته باشد یا کاری انجام بده که ارزش نوشتن داشته باشد. از زمانی که عضوی از تیم رسپینا شدم، این جمله رو سرلوحه خودم قرار دادم تا با ذهنیت جویای نوآوری و خلاقیت، همراه با عشق و علاقه به سفر و کشف مقاصد جدید، تجربیات گردشگریم رو با شما به اشتراک بزارم. از شما دعوت می‌کنم در این سفر به دنیای جذاب گردشگری با من همراه شید تا تجربه های جدیدتری رو با هم تجربه کنیم. امیدوارم مث من از خواندن مقاله ها لذت کافی ببرین.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا