رسپینا
مشهد

هلیوم پارک مشهد؛ تفریحی با طعم پرش

شهربازی هلیوم پارک مشهد به عنوان نخستین پارک پرشی ایران شناخته می شود که در بلوار جانباز یکی از شهربازی های مشهد قرار گرفته است. در این مجموعه تفریحی ورزش ها و بازی های مهیج و مجازی قرار دارد و برای افراد با رده های سنی مختلف مناسب می باشد. در این مقاله جزئیات بیشتری از هلیوم پارک و امکانات آن بررسی شده است. با رسپینا همراه باشید.

تور یک روزه از مشهد
هلیوم پارک مشهد

هلیوم پارک مشهد کجاست؟

هلیوم پارک در بلوار جانباز و بین جانباز 5 و 7 قرار دارد. این شهربازی در طبقات پنجم و چهارم برج مروارید گوهرشاد واقع شده است. شما می توانید با استفاده از خودرو، اتوبوس و یا مترو از این شهربازی بازدید نمایید.


View Larger Map
هتل های مشهد

دسترسی با ماشین شخصی به هلیوم پارک مشهد

به صرفه ترین راه برای سفر به مشهد و تجربه تفریح در این مجموعه، تهیه بلیط قطار است، زیرا مانند بلیط های پرواز هزینه بالایی ندارد. در صورتی که می خواهید با خودروی شخصی به این شهربازی بروید می توانید مسیرهای متفاوتی را انتخاب کنید. بهترین مسیر برای بازدید از این شهربازی، بزرگراه آزادی و شهید چراغچی است. در مسیر بزرگراه آزادی می توانید پس از رسیدن به میدان استقلال وارد بلوار فردوسی شده و از میدان جانباز وارد بلوار جانباز شوید.

چگونه می توان با اتوبوس و مترو به هلیوم پارک مشهد رفت؟

علاوه بر خودروی شخصی می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی مشهد مانند اتوبوس و مترو استفاده کنید. فاصله نزدیکترین ایستگاه مترو به هلیوم پارک یعنی ایستگاه خیام در خط یک مترو حدود 3 کیلومتر می باشد. فاصله این ایستگاه تا شهربازی را می توانید با تاکسی یا اتوبوس خط 88 طی کنید.

مسیر مترو به هلیوم پارک مشهد

بازی های هلیوم پارک مشهد

یکی از بهترین مکان های دیدنی مشهد هلیوم پارک بوده که دارای بازی ها و امکانات متنوعی می باشد. این شهربازی به عنوان اولین پارک پرشی یا پارک ترامبولین در ایران بوده که در سال 1397 افتتاح شد. این پارک شامل دو سالن مجزا در طبقه 4 و 5 برج گوهرشاد می باشد که بازی ها و طراحی در این دو سالن با یکدیگر متفاوت هستند. در ادامه، بازی های دو سالن A و B را بررسی کرده ایم.

بازی های هلیوم پارک مشهد

چه بازی هایی در سالن A هلیوم پارک وجود دارد؟

این سالن در طبقه چهارم قرار دارد که با تم اقیانوس و رنگ آبی طراحی شده که فضای آرامش بخشی را ایجاد کرده است. در این سالن بازی های متفاوتی وجود دارد که شامل والیبال و بسکتبال ترامپولین، صخره نوردی، نینجا کورس، ژیمناستیک، فری جامپینگ و بازی های VR می باشد.  ترامپولین هلیوم پارک مشهد در هر دو سالن وجود دارد.

هلیوم پارک مشهد قسمت جنگلی

صخره نوردی در هلیوم پارک مشهد

این ورزش در محوطه ای که ویژه صخره نوردی می باشد صورت می گیرد. افراد مختلف در سنین متفاوت از کودک تا بزرگسال می توانند در این بازی شرکت کنند. صخره های متنوعی با ارتفاع و شکل متفاوت در این محوطه وجود دارد که در گودالی حاوی اسفنج های نرم قرار گرفته اند.

صخره نوردی هلیوم پارک مشهد

نینجا کورس هلیوم پارک

در نینجا کورس مسیری با موانع مختلف وجود دارد که باید با حرکات مختلف از آن ها عبور کنید. این مسیر در دومین محوطه از هلیوم پارک قرار دارد. مراحل این بازی از ساده تا مراحل چالش برانگیز متفاوت است که برای سنین مختلف مناسب می باشد.

نینجا کورس هلیوم پارک مشهد

بازی های سالن B هلیوم پارک مشهد

هلیوم پارک مشهد قسمت جنگلی در سالن B قرار داشته که با تم سبز رنگ طراحی شده و بازی های متفاوتی نسبت به سالن دیگر دارد. علاوه بر بازی های ویژه کودکان، بازی های ویژه بزرگسالان مانند دوج بال، فوتبال حبابی، بیلیارد با پا، کیک بال، فایتینگ، فری جامپینگ، ایربگ و بسکتبال ترامپولین نیز در این سالن قرار دارد.  

هلیوم پارک مشهد قسمت ساحلی

دوج بال هلیوم پارک

دوج بال یکی از بخش های 9 گانه ترامپولین می باشد که می توانید به همراه توپ روی ترامپولین در جهت های مختلف حرکت کنید. این بازی برای نوجوانان و بزرگسالان مناسب بوده و به صورت تک نفره و چند نفره انجام می شود.

دوج بال شهربازی هلیوم پارک مشهد

کیک بال هلیوم پارک  

بازی کیک بال مانند بسکتبال بوده منتهی با این تفاوت که دو نفره انجام می شود. در این بازی باید بدون وارد شدن به زمین حریف و با پریدن روی ترامپولین، توپ را به سمت سبد نفر مقابل پرتاب کنید. هر بازیکنی که توپ بیشتری به سبد نفر مقابل بیندازد، برنده بازی است.

کیک بال در هلیوم پارک مشهد جانباز

بازی های VR هلیوم پارک

علاوه بر بازی های مهیج با ترامپولین و بازی های ویژه کودکان، بازی های VR نیز در هر دو سالن وجود دارد که تجربه متفاوتی در این پارک است. این بازی ها با تکنولوژی واقعیت مجازی طراحی شده که در آن مرز بین دنیای مجازی و واقعی برداشته شده است. در این بازی ها با تجهیزاتی مانند هدست های VR افکت های محیطی مانند صدا و تصویر را دریافت می کنید.

بازی های مجازی در هلیوم پارک مشهد

امکاناتی که در هلیوم پارک مشهد وجود دارد.

از امکانات این پارک می توان به کافی شاپ در سالن های A و B اشاره کرد. سالن تولد هلیوم پارک مشهد نیز یکی دیگر از امکانات آن است که با توجه به سفارش شما، طراحی های مختلفی در آن انجام می شود. همچنین بازی های ویژه کودک با ترامپولین و توپ نیز از امکانات این مجموعه می باشد. در پارکینگ هلیوم پارک مشهد که 4 طبقه می باشد می توانید به مدت 3 ساعت از خدمات آن بطور رایگان استفاده کنید.

امکانات هلیوم پارک مشهد

آیا هلیوم پارک مشهد باز است؟

هلیوم پارک مشهد در ایام همه گیری کرونا به دلیل جلوگیری از شیوع آن برای مدتی فعالیت نداشت. اما در حال حاضر فعالیت خود را با رعایت پروتوکل های بهداشتی شروع کرده است. هلیوم پارک مشهد ساعت کاری آن در روزهای شنبه الی چهارشنبه از ساعت 10 الی 23 و در پنج شنبه و جمعه از ساعت 10 الی 24 می باشد. علاوه بر این یکی از سالن ها از ساعت 10 الی 18 هر روز به بانوان اختصاص داده می شود.  

نوشته های مشابه
هلیوم پارک مشهد ساعت کاری

رزرو بلیط هلیوم پارک مشهد

شما می توانید به صورت اینترنتی و با مراجعه به سایت رسمی آن نسبت به رزرو هلیوم پارک مشهد اقدام کنید. قیمت بلیط هلیوم پارک مشهد برای بازی های مختلف، متفاوت می باشد. این مجموعه به ازای هر نفر 10 هزار تومان ورودی برای دو ساعت دریافت می کند. قیمت بلیط ها برای محوطه بازی کودکان و محوطه ورزشی بزرگسالان برای نیم ساعت به ترتیب 40 هزار تومان و 75 هزار تومان است.

هزینه ورود به محوطه بازی های مجازی برای 15 دقیقه برابر 90 هزار تومان است که برای 15 دقیقه بعدی 50 هزار تومان دریافت می شود. علاوه بر این به مناسبت های مختل، هلیوم پارک مشهد تخفیف های مختلفی ارائه می کند که اطلاعات بیشتر در سایت آن ذکر شده است.

رزرو بلیط هلیوم پارک مشهد

قوانینی که باید برای ورود به هلیوم پارک رعایت کنید

قوانین و محدودیت هایی هنگام ورود به هلیوم پارک وجود دارد که باید از قبل نسبت به آن آگاه باشید:

– برای ورود به این پارک محدودیت قد وجود دارد که کودکان با قد کم تر از 76 سانتی متر نمی توانند وارد شوند.

– در این پارک دو سالن مختلف در سه بخش متفاوت ایجاد شده است که این بخش ها ویژه کودکان 1 تا 3 سال، نونهالان 3 تا 6 سال و بخش دیگر ویژه افراد 7 الی 70 سال می باشد.

-بازی های این مجموعه برای افرادی که ناراحتی های قلبی، بیماری های استخوانی مانند تراکم استخوان و بیماری های پوستی دارند، ممنوع می باشد.

– قبل از استفاده از هلیوم پارک، باید فرم های بین المللی و فرم تعهد را مطالعه کرده و آن را تکمیل نمایید.

– به منظور حفظ سلامتی و اجتناب از لیز خوردن در محوطه، تمام افراد باید هنگام پریدن باید جوراب مخصوص به پا داشته باشند.

– استفاده از لباس آستین بلند برای استفاده از ترامپولین و بازی های دیگر به منظور جلوگیری از خراشیدگی الزامی می باشد.

-از همراه داشتن عینک، تلفن همراه و دوربین های عکاسی در ترامپولین ها خودداری کنید.

قوانین هلیوم پارک مشهد

مکان های مهم نزدیک به هلیوم پارک مشهد

بازدید از شهربازی هلیوم پارک یکی از تفریحاتی است که می توان در بلوار جانباز مشهد آن را تجربه کرد. اگر به این شهربازی رفتید توصیه میکنیم از سایر جاهای دیدنی مشهد یا رستوران های آن بازدید کنید.

کیان سنتر در اطراف هلیوم پارک مشهد

مراکز خرید نزدیک به هلیوم پارک

مرکز خرید پروما: این مرکز خرید در میدان جانباز قرار داشته و حدود 600 متر با هلیوم پارک فاصله دارد. در این مرکز خرید فروشگاه های مختلف پوشاک زنانه و مردانه، لوازم خانگی و کیف و کفش وجود دارد. در طبقه انتهایی مرکز خرید پروما، شهربازی نیز قرار دارد که شامل بولینگ، بیلیارد و سینمای 7 بعدی است.

مرکز خرید پروما در نزدیکی شهربازی هلیوم پارک مشهد

مرکز خرید کیان سنتر: این مرکز خرید شامل دو مجتمع در روبه روی یکدیگر می باشد که در فاصله یک کیلومتری شهربازی هلیوم پارک قرار دارد. این مراکز خرید از ساعت 10 الی 24 فعال بوده و شامل فروشگاه های متنوع پوشاک، کیف و کفش، شهربازی، فودکورت و هایپرمارکت می باشد.

کیان سنتر در نزدیکی هلیوم پارک مشهد

رستوران های نزدیک به هلیوم پارک مشهد

رستوران و فست فودهای متنوعی در مسیر بلوار جانباز قرار دارد که شامل فست فود کندز در نزدیکی پروما و فاصله 450 متری آن قرار دارد. علاوه بر این رستوران جوادی و پیتزا پونک نیز در اطراف شهربازی قرار دارد.

رستوران کندز در نزدیکی هلیوم پارک مشهد

مطلب پایانی

در این مقاله، راهنمای کاملی از شهربازی هلیوم پارک مشهد و بازی های متنوع آن ارائه دادیم. در این شهربازی انواع بازی های پرشی با ترامپولین مانند بسکتبال، والیبال و بازی های مجازی وجود دارد. این بازی ها در دو سالن مجزا قرار دارد که در ساعات مشخصی، آقایان و بانوان می توانند همزمان از آن استفاده کنند. اگر در سفر به مشهد از این شهر بازدید کردید، تجربیات و اطلاعات تکمیلی خود را با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

آدرس شهربازی هلیوم پارک مشهد کجاست؟

این شهربازی بین جانباز 5 و 7 و در برج مروارید گوهرشاد قرار گرفته است.

ساعت کاری هلیوم پارک مشهد چه زمانی است؟

روزهای شنبه الی چهارشنبه از ساعت 10 الی 23 و پنج شنبه و جمعه از ساعت 10 الی 24

حمید شفیعی

به قول بنجامین فرانکلین یا چیزی بنویس که ارزش خواندن داشته باشد یا کاری انجام بده که ارزش نوشتن داشته باشد. از زمانی که عضوی از تیم رسپینا شدم، این جمله رو سرلوحه خودم قرار دادم تا با ذهنیت جویای نوآوری و خلاقیت، همراه با عشق و علاقه به سفر و کشف مقاصد جدید، تجربیات گردشگریم رو با شما به اشتراک بزارم. از شما دعوت می‌کنم در این سفر به دنیای جذاب گردشگری با من همراه شید تا تجربه های جدیدتری رو با هم تجربه کنیم. امیدوارم مث من از خواندن مقاله ها لذت کافی ببرین.

نوشته های مشابه

‫13 دیدگاه ها

  1. سلام سمیه جان
   مجموعه در روزهای ماه رمضان هم مثل باقی روزها فعالیت میکنه و در حال حاضر تغییری در نظر نگرفتن. اما شما میتونین قبل از رفتن تماس بگیرید و برای همون روز اطلاعات دقیق رو بپرسید.
   😊🌸
   ساعت کاری در حال حاضر: شنبه تا چهارشنبه (9 صبح الی 10 شب) | پنج شنبه و جمعه (10 صبح الی 11 شب)

   شماره تماس مجموعه هلیوم پارک: ۰۵۱۳۱۴۳۹

  1. باسلام . کودکان برای نیم ساعت 40 هزار تومان و بزرگسالان برای نیم ساعت 75 هزار تومان و ورودی هر نفر 10 هزار تومان است . از ساعت 10 صبح تا 22 شب .

  1. باسلام . این مجموعه به ازای هر نفر 10 هزار تومان ورودی برای دو ساعت دریافت می کند. قیمت بلیط ها برای محوطه بازی کودکان و محوطه ورزشی بزرگسالان برای نیم ساعت به ترتیب 40 هزار تومان و 75 هزار تومان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا