بهترین صنایع دستی که با خرید بلیط هواپیما تبریز میشه خرید

خلق صنایع دستی بسیار زیبا و با ارزش با داشته های هر شهر یکی از ویژگی های مهم اغلب شهرهای ایرانه. یکی از شهرهایی که صنایع دستی فوق العاده با کیفیت و در عین حال زیبا داره، تبریزه. تابلو فرش و قالی های دستباف با نقش و رنگ بی نظیر، کفش های دست دوز چرم که از گذشته تا امروز شهرت زیادی دارن و ده ها صنایع دستی دیگه که هر کدوم یه گوشه از زیبایی های تبریز رو به خودشون اختصاص دادن، باید بدرستی شناخته بشن. پس اگه تصمیم دارین سفرتون به تبریز منحصر به فرد بشه بعد از خرید اینترنتی بلیط هواپیما یا خرید بلیط قطار، با رسپینا24 همراه باشین، چون قصد داریم به تبریز سفر کنیم.

بازار تبریز

بنظرتون صنایع دستی تبریز رو به اندازه ی ارزش واقعی این آثار می شناسین؟ اگه یه توریست ازتون بخواد در مورد صنایع دستی این شهر توضیح بدین، چی میگین؟ دوست دارین صنایع دستی تبریز رو مرور کنیم تا بتونیم زیبایی های کشورمون رو بدرستی نشون بدیم؟ پس سفرمون رو به تبریز شروع می کنیم.

معرفی صنایع دستی تبریز

کفش چرم تبریز

کفش های دست دوز تبریز، از گذشته طرفدارای زیادی داشته و هنوز هم داره. کیفیت و راحتی در کنار زیبایی، باعث شده هر روز به تعداد کارگاه های تولیدی این نوع کفش اضافه بشه، به طوریکه امروز نزدیک به 2000 کارگاه کفش چرم دست دوز در تبریز مشغول به فعالیتن. بروز بودن و طرح های جدید یکی از بهترین ویژگی های این صنعته. کفش چرم تبریز رو در اکثر شهرهای ایران می تونین بخرین و راحتی رو در کنار زیبایی تجربه کنین.

کفش چرم تبریز

فرش و تابلو تبریز

شهرت فرش تبریز چیزی نیس که بشه انکارش کرد. نقوش زیبا در کنار رنگ های فوق العاده جذاب که نتیجه ی هنر مردان و زنان تبریزه، به عنوان بخش مهمی از صادرات ایران محسوس میشه. یکی از صنایع دستی مهم که گردشگران خارجی با ورود به ایران و تبریز به دنبال اون هستن، تابلو فرش و فرش های دست بافه این شهره. اگه قصد خرید سوغات برای با ارزش ترین فرد زندگیتون دارین، ما فرش و تابلو فرش و تابلو فرش تبریز رو پیشنهاد می کنیم.

فرش تبریز

حجاری سنتی

یکی از خوبی های مردم تبریز اینه که همیشه پا به پای صنعت پیش میرن. حجاری تبریز که نوعی حکاکی روی سنگه، بخاطر تلفیق با هنر و طرح های مدرن، امروزه یکی از پر رونق ترین صنایع دستی تبریز محسوب میشه.

حجاری تبریز

نقره کوبی

نقره کوبی در گذشته یکی از صنایع دستی پرطرفدار تبریز و آذربایجان شرقی بوده و در زمان سلجوقیان و مغول به اوج شهرت خودش رسید. اما در چند سال گذشته، مثله بسیاری از صنایع دستی های اقصی نقاط کشورمون از رونق افتاد. اما هنرمندان خوش ذوق تبریز تلاش زیادی کردن و دوباره این هنر با ارزش رو زنده کردن. هنر به کار گرفتن نقره روی چوب صندلوس، آبنوس،  عناب و .. رو نقره کوبی می گن و امروز روی تسبیح، تابلوهای تزئینی، عصا، استکان و ..به کار میره. اصالت و زیبایی هنر ایرانی رو میشه در نقره کوبی تبریز براحتی لمس کرد.

نقره کوبی

سفال گری

یکی از صنایع دستی تبریز که بازار این شهر رو با ارزش تر میکنه، ظروف سفالی بسیار زیباست. سفر به تبریز و دیدن موزه ی سفال، یکی از قسمتای خوب این سفره و قدمت بالای هنر سفال گری در این شهر رو نشون میده.

سفال گری تبریز

تابلو سنگ

در چند سال اخیر نوعی تابلوی سنگی در شهر تبریز تولید میشه که طرفدارای بسیار زیادی داره. چیدن سنگ ریزه ها در کنار هم و خلق آثار هنری با شکوه، باعث شده این هنر از رونق خوبی برخوردار بشه. بودن یکی از این آثار زیبا در خونه ی هر ایرانی، میتونه اصالت هنر این کشور رو به نمایش بزاره.

تابلو سنگی تبریز

وِرنی بافی

زنان هنرمند عشایر و اهالی ارسباران و اهر نوعی زیرانداز رو با پشم و ابریشم می بافند که معروف به ورنی بافیه. طرح های زیبای این زیراندازهای با کیفیت، بازار تبریز رو زیبا کردن. برای زیباتر شدن سفر به تبریز در کنار بازدید از جاذبه های گردشگری ، دیدن ورنی بافی رو در برنامه ی سفرتون قرار بدین.

ورنی بافی تبریز

سایت رسمی خرید اینترنتی بلیط هواپیما و خرید بلیط قطار رسپینا24، امکان سفری راحت به شهر تبریز رو براتون فراهم میکنه و براحتی می تونین رزرو آنلاین هتل رو انجام بدین.

همکاران ما از طریق راه های ارتباطی زیر می تونن مشاور خوبی برای شما باشن.