خرید بلیط هواپیما برای بازدید از عجیب ترین سازه های جهان

اگه شما هم ازون دسته آدمایی هستین که، با خودتون فکر می کنین، همه چیز رو راجع به سازه های مشهوری، مثل برج ایفل می دونین، باید بهتون بگیم که سخت در اشتباهین. درسته که این سازه ها حسابی معروفن و گردشگرهای زیادی هر سال ازشون دیدن می کنن، ولی جالبه بدونین که یه رازهایی این وسط وجود داره که در ادامه می خوایم بهتون راجع بهشون بگیم.

برج ایفل

سالهای سال گردشگرها، با خرید بلیط هواپیما و یا تور های گردشگری، از کلی بنا و ساختمون مشهور بازدید می کنن،  و چه ساختمون های معروفی که هر روز آدمها از کنارشون رد میشن و نمی دونن چه راز هایی پشت این سازه ها مخفی مونده، بیاین تا ازپرده برداشتن از این رازها با چشم بازتری جهان رو بگردیم.

اتاق مخفی گستاو ایفل، در داخل برج ایفل

دیگه برج ایفل رو، همه میشناسن، و به عنوان نماد پاریس تو کل جهان مشهوره، ولی تعداد کمی از گردشگرها می دونن، که یه اتاق مخفی هم در این برج وجود داره. معمار این برج، "گستاو ایفل" موقع ساخت این برج یه اتاق مخفی، برای خودش داخل برج ساخته، جالبه که بدونین این اتاق جایی بوده که گستاو ایفل، با توماس ادیسون دیدار داشته، و داخل همین اتاق ازش پذیرایی کرده. امروزه،این اتاق رو برای بازدید عموم قرار دادن و داخل اتاق دو مانکن از ادیسون و گستاو ایفل برای تداعی ملاقاتشون گذاشتن.

اتاق مخفی

برج ایفل

ساختمون های  مشهور One Times Square میدان تایمز در نیویورک

باورتون میشه که، ساختمون های مشهور One Times Square با اینکه خالی هستن، سالیانه 23 میلیون دلار برای صاحبانشون درآمد دارن! باید بهتون بگیم که، در سال 1992، شرکتی که صاحب این ساختمون بوده ورشکست میشهو یه شرکت تبلیغاتی میاد این ساختمون رو که جای خیلی خوبی تو میدان تایمز داره، از این شرکت می خره. از اون زمان تا حالا این ساختمون ها خالی هستن و ازشون به عنوان بلیبورد تبلیغاتی استفاده میشه، و ظاهرا خیلی هم ایده ی خوبی بوده و صاحباش کلی پول به جیب می زنن.

میدان تایمز

قطاری که از سال 1945 در ایستگاه مترو سیتی هال نیویورک منتظره

از سال 1904 که ایستگاه مترو سیتی هال (City Hall) افتتاح شده بود تا سال 1945 داشت خیلی راحت به فعالیتش ادامه می داد و مردم رو به مقصد هاشون می رسوند،تا سال 1945 که سری جدید از قطارها وارد نیویورک شد، این قطار ها خیلی دراز بودن و نمی تونستن، پیچ تند این ایستگاه رو دور بزنن،یک روز قطاری که توی ایستگاه 6 مترو نتونست حرکت کنه، برای همیشه سیتی هال معروف رو از کار انداخت. هنوز هم می تونین داخل این ایستگاه، قطار متروکه ای که سالها منتظر مسافرهاش مونده رو ببینین.

ایستگاه مترو سیتی هال نیویورک

اتاق مخفی کوهستان "راشمور"، ایالات متحده آمریکا

کوهستان راشمور (Mount Rushmore)، که مجسمه های سنگی چهار رئیس جمهور آمریکا رو به نمایش گذاشته، با اتاق مخفی و سری که پشت یک درِ سنگی 600 کیلویی، مخفیش کرده، یکی از مهمترین مناطق ایالت متحده به حساب میاد. داخل این اتاق،  مهمترین اسناد و مدارک ایالت متحده امریکا پنهون شدن، و هیچ کس حق بازدید از این سالن راز آلود پشت کوهستان رو نداره.

راشمور

اتاق های سری، قصر دیزنی ورلد، ایالات متحده آمریکا

قصر معروف دیزنی ورلد رو می شناسین؟ می دونین اگه ثروتمند ترین آدم روی زمین هم باشین، نمی تونین یکی از اتاق های این قصر رو حتی واسه یک شب هم اجاره کنین!؟ هر کدوم از اتاق های این قصر، سوئیت های فوق العاده لوکسی هستن، که فقط می تونین با برنده شدن در مسابقه ی بخت آزمایی "دیزنی ورلد" (Disney World) یک شب تو این قصر بخوابین. مسابقه ی بخت آزمایی دیزنی ورلد، هر روز ماه ژانویه برگزار میشه.

 قصر دیزنی ورلد

 قصر دیزنی ورلد

زندان ممنوعه قصر داگ، ونیز ایتالیا

 در تاریخ 400 ساله ی قصر داگ (Doge Palace) در شهر ونیز ایتالیا، زندان "پیومبی" در زیر این قصر وجود داشته، که زندانی های خطرناک رو داخلش زندانی می کردن. این زندان، زندان انسانهای بدنام و خطرناکی مثل، جیاکومو کازانووا بوده، و جالبه تنها کسی هم که تونسته ازین زندان فرار کنه، جیاکومو کازانووا بوده، شاید به همین دلیله که همه با اسم این خلافکار، این زندان رو می شناسن. این زندان مرز ممنوعه ی این قصره و هیچ کس حق نداره ازش بازدید کنه.

قصر داگونیز ایتالیا

اگه یه روز خواستین به هر کدوم از این شهر ها سفر کنین، و از این سازه ها دیدن کنین، فراموش نکنین که می تونین برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل تون، روی ما حساب کنین. ما در سایت رسمی خرید بلیط هواپیما رسپینا24 با ارائه ی بهترین خدمات گردشگری، سفری پر از هیجان و بدون دغدغه واستون مهیا می کنیم.

در ضمن می تونین برای مشاوره سفر از طریق شماره های زیر، با همکاران ما در بخش فروش در تماس باشین.

 با رسپینا۲۴، روی زمین نمی مانید.بلیط هواپیما ، بلیط قطار ، بلیط چارتر ، رزرو هتل