بهترین پارک های آبی ایران

پارک های آبی با تکنولوژی و بخش های متنوعی که دارند، امروزه در ایران به یکی از جاهای دیدنی هر شهر تبدیل شده اند. برخی از این پارک ها، مثل پارک های آبی کیش و مشهد حتی شهرت جهانی دارند و بخشی از اوقات مسافران را در سفر به خود اختصاص می دهند. به همین منظور فروش بلیط سفر به این مقصدهای پروازی در فصول خاص بسیار گرانتر می باشد. اما در فصل تابستان که بهترین زمان برای استفاده پارک های آبی است، شما میتوانید بلیط هواپیما کیش را با نرخ ارزانتری خریداری نمایید. به همین جهت نیز در ادامه، معروف ترین پارک های آبی ایران با جزئیات، آدرس و ساعت کاری را بررسی نموده ایم که میتواند در سفر برای شما کاربردی باشد.

بهترین پارک های آبی ایران

پارک آبی اوشن کیش

با اینکه در سواحل کیش، انواع و اقسام تفریحات مهیج آبی برای تفریح وجود دارد اما پارک آبی اوشن از جمله مراکزی است که به دلیل سرسره های آبی هیجان انگیز بسیار مورد استقبال مسافران است. هم چنین این پارک رو باز است در نتیجه در فصل گرما علاقه مندان بیشتری دارد. همچنین سفر به این جزیره در فصل گرما نسبت به زمانی که آب و هوا خنک تر است از لحاظ هزینه، به صرفه تر می باشد. مثلا نرخ بلیط هواپیما تهران کیش در روزهای پایانی سال بسیار گران تر از فصل تابستان است. پارک آبی اوشن دارای 7 سرسره آرام، 7 سرسره تند، 2 سرسره هولناک و یک واحد 1 اسپا است. لازم به ذکر است این پارک به بانوان عزیز هم خدمت رسانی می کند و از هتل ویدا، هایپرمارکت و رویا مال سرویس رایگان دارد.
ساعت کاری برای بانوان: دوشنبه و چهارشنبه از 9 الی 17 - پنج شنبه 15 الی 20 - جمعه 9 الی 14
ساعت کاری برای آقایان: شنبه و سه شنبه 9 الی 15 – پنج شنبه 9 الی 14 - جمعه 15 الی 20

پارک آبی اوشن کیش

معروف ترین پارک های آبی مشهد

یکی از هیجان انگیزترین جاهای دیدنی مشهد که توصیه می کنیم حتما در سفر از آنها بازدید کنید، پارک های آبی آن می باشد که بر اساس جدیدترین تکنولوژی روز دنیا طراحی و ایجاد شده است. معروف ترین آن ها عبارتند از:

پارک آبی موج های آبی مشهد

سرزمین موج های آبی متشکل از 2 ساختمان مجزا از هم به فاصله کمتر از 100 متر است که بلیط های آن، هر روز هفته هم برای بانوان و هم برای آقایان قابل استفاده است. اگر در سفر فراموش کردید وسایل شنا با خود همراه ببرید، می توانید از فروشگاه های داخل پارک کلیه وسایل موردنیاز را تهیه کنید. رستوران، فست فود و نمازخانه از سایر امکاناتی است که برای بازدیدکنندگان درنظر گرفته شده است. همچنین برای افراد خردسال نیز محوطه های بازی و سرسرهای آبی مخصوص طرحی شده است که می توانید با خیال راحت کودک خود را همراه داشته باشید. اگر هم به صورت گروهی با سایر همسفران خود راهی پارک موج های آبی می شوید، هیجان سرسره های گروهی مثل ترنادو و راید های تند و آرام برای شما خاطره انگیز خواهد بود.

بخش های مختلف پارک موج های آبی مشهد

علاوه بر موارد نامبرده استخر، سونا، جکوزی، ماساژ، دکتر فیش، راید های تند و آرام، سقوط آزاد، رودخانه، موج سواری و غواصی از دیگر خدمات این مجموعه به شمار می رود.  

دسترسی به سرزمین موج های آبی مشهد

این پارک در منطقه قاسم آباد، خیابان اندیشه، اندیشه 81 واقع شده است. اگر قصد دارید راهی این پارک شوید، می بایست ابتدا راهی پارک ملت شده و از آن جا با خطوط قاسم آباد راهی پارک موج های آبی شوید. اگر هتل شما نزدیک حرم است نیز کافیست خودتان را به ایستگاه بسیج برسانید و در ایستگاه پارک ملت پیاده شوید.
ساعت کاری پارک: 11 صبح الی 20 شب (هم برای آقایان و هم بانوان)

سرزمین موج های آبی مشهد

پارک آبی موج های خروشان طرقبه مشهد

پارک آبی موج های خروشان بزرگ ترین پارک آبی سر پوشیده در مشهد است که هر روز هفته به صورت همزمان، هم اقایان و هم بانوان را پذیرش می کند. در این پارک، 11 هزار کمد در سالن آقایان و 7 هزار کمد در سالن بانوان به همراه خدمات متنوعی از قبیل زیپ لاین، لیزرتگ، فیش اسپا و سالن مجهز ایروبیک (ویژه بانوان) در نظر گرفته شده است. چنانچه وسایل مخصوص نیز همراه ندارید، از فروشگاه های مستقر در پارک می توانید تجهیزات موردنظر خود را تهیه کنید.

بخش های مختلف پارک موج های خروشان مشهد

استخر، سونا، جکوزی، ماساژ، دکتر فیش، راید های تند و آرام، سقوط آزاد، رودخانه، موج سواری و غواصی از دیگر خدمات این مجموعه به شمار می رود. پارکینگ، فست فود، رستوران، مرکز خرید و کارواش نیز از سایر امکانات این پارک به شمار می رود.

دسترسی به موج های خروشان مشهد

دسترسی به این پارک از طریق خط 1 مترو امکان پذیر است. کافیست در ایستگاه پایانی (وکیل آباد) پیاده شده و از آن جا به اتوبوس و یا ون های مستقر در پایانه اتوبوسرانی وکیل آباد راهی پارک موج های خروشان شوید. در داخل پایانه نیز تاکسی های خطی و دربست آماده جابه جایی شما تا مقصد دلخواه خواهند بود.
ساعت کاری پارک: از ساعت 11 صبح الی 20 شب هم برای آقایان و هم بانوان

پارک آبی موج های خروشان طرقبه مشهد

پارک آبی ساحلی آفتاب مشهد

پارک آبی ساحلی آفتاب از دیگر مجموعه های آبی مشهد به شمار می رود که از نظر متراژ کوچک تر از موج های آبی و موج های خروشان است اما این مزیت را دارد که در مرکز شهر قرار گرفته و مسیر دسترسی آن کوتاه تر است. تمامی سرسره های آبی به همراه امکاناتی از قبیل رستوران، کافی شاپ و فروشگاه های تهیه وسایل شنا در این پارک نیز موجود است. این پارک در نزدیکی مجتمع الماس شرق قرار گرفته و دسترسی آن از طریق خطوط اتوبوسرانی که یکی از پایانه های آن، پایانه گردشگری باشد براحتی امکان پذیر است. خطوط اتوبوسرانی زیر تا نزدیکی پارک، ایستگاه توقف دارند:

خط 22.2: حرکت از پایانه شریعتی

خط 28: حرکت از پایانه شهدا (نزدیک به حرم مطهر)

خط 39: حرکت از میدان شهدا (نزدیک به حرم مطهر)

خط 80 : حرکت از پایانه ذکریا

خط 210: حرکت از میدان بین المقدس

* اگر هتل شما نزدیک به حرم است، استفاده از خط 210 برای رفتن به این پارک بهترین گزینه خواهد بود.
ساعت کاری پارک: 11 صبح الی 20 شب (هم برای آقایان و هم بانوان)

پارک آبی ساحلی آفتاب مشهد

پارک آبی ایرانیان مشهد

پارک آبی ایرانیان مشهد از سایر پارک های آبی شناخته شده این شهر است که البته گستردگی خدمات آن نسبت به 3 مورد نامبرده قبلی کم تر است اما اوقات فراموش نشدنی را برای بازدیدکنندگان به ارمغان خواهد داشت. استخر، سونا، جکوزی، ماساژ، دکتر فیش، راید های تند و آرام، سقوط آزاد، رودخانه، موج سواری و غواصی از جمله خدمات این مجموعه به شمار می رود. این پارک نیز در منطقه قاسم اباد، بلوار حجاب واقع شده و دسترسی به آن از طریق خطوط اتوبوسرانی مستقر در پایانه پارک ملت امکان پذیر است.
ساعت کاری پارک: برای بانوان روز های زوج از ساعت 10 الی 21 و برای آقایان روز های فرد به علاوه جمعه ها از 10 الی 21

پارک آبی ایرانیان مشهد

پارک آبی اٌ پارک تهران  

این پارک اولین پارک آبی ایران است که دارای بخش ویژه مخصوص کودکان و بزرگسال و هم چنین امکان پذیرش همزمان آقایان و بانوان در تمامی روزهای هفته می باشد. این مجموعه متشکل از 4 طبقه است و دستور العمل های بهداشتی برای آب استخرهای آن مرتبا توسط جدیدترین تکنولوژی ها بررسی می شود. فروشگاه تجهیزات شنا، رستوران، کافی شاپ و نمازخانه از دیگر امکانات این پارک آبی به حساب می آید.

بخش های مختلف پارک آبی اٌ پارک تهران  

رالی شیب، ابرشیب، اُپیج، اُرنگ، آکوالوپ، استخر موج، بومرنگ، جزیره الوپیا، جکوزی، رودخانه خروشان، گردالوپ و گوگولیا از جمله سرسره ها و بخش های مهیج این پارک است که اوقات فراموش نشدنی را برای بازدیدکننده به ارمغان خواهد داشت.

دسترسی به پارک آبی اُ پارک

این پارک در نزدیکی اتوبان تهران کرج، بعد از بزرگراه آزادگان قرار گرفته است. لذا برای رفتن به آن نگرانی ماندن در ترافیک و شلوغی را نخواهید داشت. کافیست با استفاده از خط 5 مترو، در ایستگاه چیتگر پیاده شوید.
ساعت کاری: در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل می باشد.

پارک آبی اٌ پارک تهران

پارک آبی آبسار اصفهان

 اصفهان دارای دو مجموعه پارک آبی است که یکی از آن ها پارک آبی آبسار است و از مفرح ترین جاهای دیدنی اصفهان به شمار می رود. این پارک آبی به صورت مجزا خدمات استخر نیز ارائه می دهد.

بخش های مختلف پارک آبی آبسار

سرسره روباز و تونلی، محوطه بازی مخصوص کودکان، سونا، کافه و رستوران، حمام ترکی، سالن مخصوص به بازی کامپیوتری از جمله بخش های مختلف این پارک به شمار می رود. این پارک تنها دارای یک سالن ویژه تفریحات آبی است لذا امکان پذیرش آقایان و بانوان در تمامی روزهای هفته به صورت همزمان وجود ندارد.

دسترسی به پارک آبسار اصفهان

در نزدیکی این پارک، خطوط اتوبوس 76 و 176 تردد می کنند که دسترسی شما را راحت تر می کند. شما می توانید با استفاده از اپلیکیشن های مسیریابی، از نزدیک ترین ایستگاه های اتوبوس به محل اقامت خود مطلع گردید. تاکسی های اینترنتی نیز با هزینه به صرفه ای شما را تا مقصد موردنظر جا به جا خواهند کرد.
ساعت کاری پارک: برای آقایان دوشنبه و چهارشنبه از ساعت ۱۴ الی ۲۲ و برای بانوان یکشنبه، سه شنبه و پنجشنبه از ساعت ۱۰ الی ۱۸

پارک آبی آبسار اصفهان

نکات موردنیاز قبل از رفتن به پارک های آبی

تا اینجای مقاله، معروف ترین پارک های آبی ایران با اطلاعات دقیق هر یک ارائه شد. چنانچه شما نیز در سفرهای خود از پارک های آبی دیگری بازدید نموده اید که نام آن ها در لیست بالا ذکر نشده است، دعوت می کنیم از قسمت نظرات پایین صفحه با ما به اشتراک بگذارید. هم چنین قبل از رفتن به این مراکز، چند توصیه مهم را مدنظر داشته باشید:

- بهتر است تجهیزات مدنظر را قبل از رفتن به پارک تهیه کنید. فروشگاه های مستقر در پارک های آبی معمولا تجهیزات شنا را با نرخ های بالاتری نسبت به مراکز عمده فروش آن ها ارائه می کنند. اصلی ترین مواردی که نیاز دارید عینک، دماغگیر، مایو مخصوص و کلاه است.

- اگر وسایل قیمتی (مثل طلا و جواهر، ساعت، پول نقد به میزان زیاد و ...) به همراه دارید، بهتر است آن را در صندوق امانت هتل قرار داده و بعد راهی پارک های آبی شوید. البته بعضی از این مراکز دارای واحد مخصوص صندوق امانات می باشند ولی بهترین کار، همراه نیاوردن اشیاء قیمتی است.

- افراد سالمند، اشخاصی که سابقه بیماری های قلبی عروقی یا تنفسی دارند، افراد با اضافه وزن بالا یا اشخاصی که وسواس و استرس فکری بالایی دارند، بهتر است از سرسره های خطرناک و با هیجان بالا استفاده نکنند.
- در پارک های آبی به دلیل لیز بودن سطوح، از هر گونه شوخی های خطرناک خودداری کنید تا تهدیدی شما، همراهان و سایر افراد موجود در استخر را تهدید نکند. پیروی از توصیه های نجات غریق و سایر پرسنل، ضامن سلامتی شما خواهد بود.

اوقات خوش و مفرحی را برای شما آرزومندیم.