رسپینا
ایرانگردی

سیزده بدر کجا بریم؟ گردشی در طبیعت ایران

با اتمام ایام تعطیلی عید و نزدیک شدن به سیزده به در، سوالی که شهروندان از یکدیگر می پرسند این است که سیزده بدر کجا بریم؟ مکان های مختلفی را می توان برای سفر در سیزده به در شهرهای مختلف انتخاب کرد. در ادامه مکان های سیزده به در مهم در شهرهای مختلف بررسی می شود. با رسپینا همراه باشید.

تور استانبول

سیزده بدر در مشهد کجا بریم

علاوه بر جاهای دیدنی مشهد، مکان های مختلفی در شهر و اطراف آن برای سیزده به در وجود دارد. این مکان ها شامل پارک کوهسنگی در احمد آباد، پارک وکیل آباد در انتهای بلوار وکیل آباد، پارک وحدت، چالیدره، طرقبه، شاندیز، روستای جاغرق و زشک می باشد. در ادامه مطلب بعضی از مکان های مهم برای سیزده بدر در مشهد را معرفی می کنیم.

سیزده به در مشهد
سیزده بدر مشهد کجا بریم؟

سیزده بدر کجا بریم؟ پارک وکیل آباد مشهد

پارک وکیل آباد مشهد در انتهای بلوار وکیل آباد واقع شده است. در این پارک امکانات مختلفی مانند رستوران، تخت های ویژه اتراق خانواده ها، باربیکیو، رودخانه، بوفه های مواد غذایی، مسجد، دریاچه و سینمای 5 بعدی وجود دارد. همچنین در مجاورت پارک وکیل آباد باغ وحش، رستوران و فروشگاه های مختلف صنایع غذایی قرار گرفته است. شما می توانید با استفاده از خط 1 مترو مشهد نیز به این پارک بروید.

تور کیش از مشهد

در مشهد سیزده بدر کجا بریم؟ روستای زشک

روستای زشک از توابع شهر شاندیز بوده که در رشته کوه بینالود واقع شده است و از جاهای دیدنی اطراف مشهد محسوب می شود. پس از عبور از بلوار وکیل آباد وارد جاده شاندیز شده و پس از طی 14 کیلومتر از شهر شاندیز به روستای زشک خواهید رسید. روستای زشک دارای چشمه ای به نام چشمه قلقلی و باغ های گیلاس، گردو، گلابی و سیب می باشد. همچنین قله شیرباد، دره چشمه، قله چمن نیز جزء جاذبه های طبیعی در این روستا می باشد.

سیزده بدر وکیل آباد
سیزده بدر در تهران کجا بریم؟

سیزده بدری به یاد ماندنی در هفت حوض مشهد

در پاسخ به اینکه در مشهد سیزده بدر کجا بریم، پارک هفت حوض مشهد می تواند گزینه مناسبی باشد. پس از عبور از شهرک سیدی در مشهد و طی مسیری سه کیلومتری به پارک هفت حوض مشهد خواهیم رسید. این پارک دارای حوض های مختلف طبیعی می باشد که آب از حوض های متعدد عبور کرده که در نهایت به حوض آخر جاری می شود. در این پارک امکانات مختلفی مانند آلاچیق، رستوران سنتی، پارکینگ، فضای سبز، سوپرمارکت و غیره وجود دارد.

هفت حوض در مشهد

سیزده بدر کجا بریم: طرقبه و شاندیز مشهد

طرقبه و شاندیز دو شهر در اطراف مشهد می باشد که در دامنه رشته کوه بینالود واقع شده اند. پس از اینکه از بلوار وکیل آباد عبور کردید وار سه راهی می شوید که در مسیر سمت راست و با عبور از جاده شاندیز، وارد شهر شاندیز می شوید. مسیر طرقبه از مشهد از بلوار امام رضا عبور می کند. این دو شهر دارای رستوران ها و پارک های بزرگی می باشند که مکان مناسبی را جهت سیزده بدر ایجاد کرده است. در این دو شهر، روستاهای ییلاقی متعدد مانند زشک، جاغرق و کنگ وجود دارد که گزینه مناسبی جهت اطراق می باشند.

شاندیز در سیزده بدر

در تهران سیزده بدر کجا بریم؟

به دلیل آب و هوای نامناسب شهر تهران، بیشتر مردم تهران سیزده بدر را در روستاها و مناطق گردشگری اطراف شهر سپری می کنند. جاهای دیدنی تهران بسیار زیاد است و علاوه بر پارک ها تهران مانند پارک آب و آتش، پارک ملت و وحدت می توان از روستاها و دریاچه های مختلف اطراف تهران برای سیزده به در استفاده کرد. در ادامه این مطلب به بررسی مکان های مناسب سیزده بدر در تهران می پردازیم.

سیزده بدر در تهران
سیزده بدر کجا بریم

سیزده بدر تهران کجا بریم؟ دریاچه چیتگر

دریاچه چیتگر یا خلیج فارس در شمال غرب تهران واقع شده است و امکانات تفریحی و رفاهی متنوعی در آن قرار گرفته است. این دریاچه حدود 130 هکتار مساحت دارد که مجموعه ای تفریحی نیز در آن وجود دارد. این دریاچه در شمال پارک چیتگر قرار دارد و از سمت جنوب به بزرگراه همدانی، از شمال به بزرگراه همت، از غرب به بافت مسکونی منطقه 22 و از شرق به بزرگراه آزادگان ارتباط دارد. شما می توانید با مترو خط صادقیه به گلشهر در ایستگاه چیتگر پیاده شده و وارد این مجموعه شوید. در این پارک تفریحات مختلفی مانند قایق سواری، ماهی گیری، دوچرخه سواری، کارتینگ، شهربازی و سیرک می باشد.

چیتگر در سیزده بدر

روستای افجه تهران، مناسب برای سیزده بدر

روستای افجه، در دهستان لواسان قرار گرفته که با توجه به موقعیت جغرافیایی آن دارای آبشارهای مختلف و دشت معروف به دشت هویج می باشد. این روستا در 30 کیلومتری شمال شرق تهران قرار داشته که می توان از طریق اتوبان شهید بابایی تهران وارد شهر لواسان شده که پس از آن با تابلوی روستای افجه روبه رو خواهید شد. از آبشارهای این روستا می توان به پسچویک و موآب اشاره کرد. در این روستا ساختمان های تاریخی مختلف مانند قلعه سربند و قصر ناصری نیز وجود دارد.

سیزده بدر روستای افجه

سیزده بدر در شهر لواسان

لواسان در شمال شرق تهران واقع شده که دارای روستاهای متعدد مانند افجه، سینک، لالون، امامه و ناران می باشد. همچنین از چاذبه های طبیعی لواسان می توان به گردنه قوچک، تپه حصارک،پارک جنگلی تلو و کوه مهرچال اشاره کرد. پس از عبور از بزگراه بابایی وارد جاده لشکرک شده و در ادامه با عبور از بلوار امام خمینی می توان وارد لواسان شد.

لواسان در سیزده بدر
سیزده بدر کجا بریم

شهریار؛ جاذبه سرسبز غرب تهران

شهرستان شهریار یکی از مناطق اصلی گردشگری نزدیک تهران محسوب می شود و اهالی تهران معمولا آخر هفته های خود را به این منطقه رفته و به گردش و تفریح مشغول می شوند. دشت شقایق یه عنوان نگین جاذبه اصلی شهریار شناخته می شود و از زیبایی منحصر به فردی برخوردار است. اگر نمی خواهید از تهران زیاد دور شوید سیزده بدر خود برای خوش گذرانی در شهریار برنامه ریزی کنید.

 • آدرس: غرب استان تهران و در نزدیکی شهر کرج
 • فاصله تا تهران: 35 کیلومتر
 • فاصله زمانی تا تهران: 36 دقیقه

سیزده بدر در شیراز کجا بریم

مکان های متعددی برای سیزده بدر در شیراز وجود دارد که شامل پارک های مختلف مانند پارک آزادی در خیابان آزادی، پارک بعثت در بلوار بعثت، پارک کوهپایه در دروازه قرآن شیراز، پارک جنت در بلوار امیر کبیر، دشت ارژن و آبشار کوهمره سرخی اشاره کرد. در ادامه دو مورد از جاهای دیدنی شیراز برای سیزده بدر بررسی شده است.

سیزده بدر در شیراز

سیزده بدر در دشت ارژن شیراز

این دشت بین شیراز و کازرون و در 60 کیلومتری شیراز واقع شده است. این دشت در مجاورت کوه های زاگرس قرار داشته که دارای پوشش گیاهی متنوعی از درختان متنوع و گل های مختلف می باشد. این دشت دارای دریاچه و آبشار چرونیز می باشد. وجود گل های شقایق، درختان مختلف و بوته های زالزالک در اطراف دریاچه این دشت را به مکان مناسبی جهت اطراق تبدیل کرده است.

دشت ارژن سیزده بدر
سیزده بدر کجا بریم

ابشار کوهمره سرخی شیراز از گزینه های سیزده بدر

کوهمره سرخی در واقع منطقه ای کوهستانی در کنار رشته کوه زاگرس می باشد که دارای آب و هوای معتدلی می باشد. وجود درختان متعدد، چشمه و باغ های انار این منطقه را به منطقه ای مناسب سیزده بدر در شیراز تبدیل کرده است. فاصله این منطقه با شیراز حدود 35 کیلومتر می باشد در مسیر جاده شیراز به سمت کازرون واقع شده است. علاوه بر آبشار کوهمره سرخی، آبشار رمقان نیز در ارتفاعات کوهمره سرخی قرار دارد.

نوشته های مشابه
ابشار کوهمره سرخی سیزده بدر

سیزده بدر در اصفهان کجا بریم

اصفهان علاوه بر میدان های تاریخی و پارک های زیبا دارای جاذبه های طبیعی متعدد در اطراف و داخل شهر می باشد. از جاهای دیدنی اصفهان به میدان نقش جهان، سی و سه پل، زاینده رود،  آبشار آب ملخ و دشت لاله های واژگون اشاره کرد. در ادامه به بررسی دو مورد پرطرفدار در مکان های مناسب سیزده بدر می پردازیم.

سیزده بدر در اصفهان
سیزده بدر کجا بریم

آبشار آب ملخ اصفهان در سیزده بدر

این آبشار در مسیر رودخانه ماربر در روستای آب ملخ واقع شده است. برای رسیدن به این آبشار باید از شهر اصفهان و سمیرم عبور کرده و پس از روستای چهار راه به روستای آب ملخ خواهید رسید. در اطراف این آبشار مکان های سرسبز متنوعی برای اتراق وجود دارد. روستای آب ملخ در نزدیکی این آبشار قرار گرفته که می توانید لوازم مورد نیاز خود را از این روستا تهیه کنید.

ابشار آب ملخ در سیزده بدر

دشت لاله واژگون برای سفر در سیزده بدر

این دشت زیبا و بکر در 15 کیلومتری شهرستان خوانسار در استان اصفهان واقع شده است. لاله های این دشت در فصل بهار به رنگ قرمز در آمده و سرتاسر دشت رو می پوشاند. شما می توانید از طریق مسیر خمین به گلپایگان و یا اصفهان به داران به این دشت زیبا دسترسی داشته باشید. پس از رسیدن به خوانسار و طی مسیری 15 کیلومتری به روستای دره بید خواهید رسید و دشت لاله های واژگون را مشاهده خواهید کرد.

دشت لاله واژگون

سیزده بدر در دهکده زاینده رود

این دهکده، یکی از زیباترین تفرج گاه های اصفهان بوده و در ساحل دریاچه سد زاینده رود قرار گرفته است. این دهکده دارای امکانات مختلفی مانند استخر، اسکله قایق رانی، زمین های ورزشی، پیست دوچرخه سواری، تله کابین، باغ های مختلف وجود دارد. همچنین می توانید در سد زاینده رود ماهیگیری نیز بکنید.

دهکده زاینده رود
سیزده بدر کجا بریم

سیزده بدر کرج کجا بریم؟

در شهر کرج نیز مکان های طبیعی و پارک های متعددی جهت استفاده در سیزده بدر وجود دارد. باغ فاتح در تقاطع بلوار جمهوری و ماهان، روستای برغان در شهرستان ساوجبلاغ، آبشار هفت چشمه در 30 کیلومتری کرج و آبشار سپهسالار در 55 کیلومتری کرج به سما آسارا مکان های مناسب سیزده بدر در کرج می باشد.

سیزده بدر در کرج

سیزده بدر تبریز کجا بریم؟

برای سیزده بدر در شهر تبریز می توانید از جاهای دیدنی تبریز، سری به پارک های داخل شهر مانند ائل گلی و باغ ملی بزنید و دیدار خود را با طبیعت جشن بگیرید یا اگر وسیله شخصی دارید وسایل پیک نیک خود را آماده کنید، سلامت ماشین خود را چک کنید و راهی بکرترین مناطق تبریز شوید.

سیزده بدر در تبریز کجا بریم

سیزده بدر تبریز در روستای کندوان

روستای کندوان تبریز محبوبیت زیادی بین اهالی شهر دارد و در سیزده بدرها کمی شلوغ است. بافت طبیعی شگفت انگیز این روستا شما را حیرت زده خواهد کرد. روستای کندوان آب و هوایی خنکی دارد و تمام امکانات رفاهی مورد نیازتان را می توانید به راحتی پیدا کنید. با رفتن به این روستا در سیزده بدر میتوانید عکاسی کنید، در طبیعت فوق العاده آن خوش بگذرانید و سری هم به چشمه آب معدنی نزدیک روستا بزنید.

 • آدرس: کمربندی سردرود، جاده سهند، جاده روستای کندوان، روستای کندوان
 • فاصله تا تبریز: 55 کیلومتری جنوب تبریز
 • فاصله زمانی تا تبریز: حدودا یک ساعت و نیم

این روستا نمایشی زنده از تاریخ کشور ما است و باید در حفظ آن کوشا باشیم.

پارک بزرگ تبریز؛ تفرجگاهی برای سیزده بدر

پارک بزرگ تبریز به عنوان بزرگ ترین پارک خاورمیانه و ایران شناخته می شود. چه بهتر از اینکه روز سیزده خود را در یگ بزرگ بدر کنیم؟ ورود به پارک بزرگ تبریز رایگان است اما اگر میخواهید از امکانات تفریحی آن مانند قایق رانی، اسب سواری و شهربازی، استفاده کنید باید هزینه پرداخت کنید. در این پارک امکانات رفاهی مانند بوفه، پارکینگ، مکان مناسبی برای چادر زدن و..فراهم است. پس اگر نمی خواهید زیاد از مرکز شهر دور شوید پارک تبریز انتخاب خوبی است.

 • آدرس: شمال غرب شهر تبریز و بالاتر از میدان آذربایجان
 • فاصله تا مرکز شهر: حدودا 15 دقیقه با ماشین
پارک بزرگ تبریز برای سیزده بدر

دره لیقوان از مکان های حیرت انگیز برای سیزده بدر در تبریز

روستای پلکانی لیقوان در دامنه کوه های سهند، بدون شک تعطیلات نوروزی شما را به یاد ماندتی تر می کند. دره بهشت لقبی برازنده این روستا است. آب و هوای کوهستانی و خنک، رودخانه های زیبا، چشمه آب گرم، عمارت سنگی لیقوان و ..بخش کوچکی از شگفتی های دیدنی این دره می باشد. اقامتگاه ها و کلبه های سنتی برای میزبانی از مسافران همیشه آماده هستند و فراموش نکنید حتما آش مخصوص این روستا را امتحان کنید.

 • آدرس: جاده تبریز – زنجان، جاده لیقوان، روستای لیقوان، دره لیقوان
 • فاصله تا تبریز: ۴۵ کیلومتری جنوب شرقی تبریز، یک ساعت
 • فاصله زمانی تا تبریز: حدودا یک ساعت
دره لیقوان برای سیزده بدر در تبریز

سد امند؛ تفریحات آبی برای سیزده بدر

سد امند یک تفرجگاه خوش آب و هوا و بسیار زیبا است که فاصله زیادی با مرکز شهر نیز ندارد. از جمله امکانات این مجموعه گردشگری می‌توان به آلاچیق‌های جنگلی و امکانات ورزش‌های آبی نظیر اسکی روی آب، جت اسکی و قایقرانی اشاره کرد. اطراف این سد مناظری بسیار چشم نوازی دارد و برای گردش خانوادگی یا دوستانه پیشنهاد می شود. امکانات رفاهی این مجموعه مانند بوفه، رستوران، آلاچیق و..کیفیت تفریح شما را بهتر می کند.

 • آدرس: جاده تبریز – شبستر، جاده سد امند
 • فاصله تا تبریز: ۲۰ کیلومتری شمال غربی تبریز
 • فاصله زمانی تا تبریز: 35 دقیقه
سیزده بدر کجا بریم: سد آمند

سیزده بدر شمال کجا بریم؟

طبیعت شمال کشور ما به گونه ای است که هر روز می توان سیزده را در آغوش طبیعت بدر کرد. اما یک سری مکان های دیدنی و خاص که امکانات رفاهی بهتری داشته باشند برای تفریحات خانوادگی مناسب تر است. در ادامه با مکان های مناسب سیزده بدر در استان های مازندران و گیلان آشنا می شویم.

سیزده بدر کجا بریم؟
سیزده بدر کجا بریم؟

پارک جنگلی نور؛ سیزده بدری به یاد ماندنی

پارک جنگلی نور در بهار تبدیل به نگینی در مازندران می شود. طبیعت زیبا آن همراه با آب و هوایی دلپذیر و امکانات رفاهی دقیقا جایی است که برای سیزده بدر باید بروید. در این پارک امکانات رفاهی ابتدایی مانند آلاچیق، بوفه و سرویس بهداشتی می توانید پیدا کنید اما اگر تمایل داشتید به این مکان دیدنی بروید حتما وسایل ضروری و مورد نیاز خود را بردارید. جاده منتهی به این پارک آسفالت است و امکان برپایی بساط پیک نیک نیز وجود دارد.

 • آدرس: استان مازندران، کیلومتر 5 محمود آباد به نور

نکته بسیار مهم: لطفا در تمیز نگه داشتن جنگل و حفاظت از طبیعت دقت کنیم.

پارک جنگلی نور در مازندران

آبشار آب پری

منطقه آب پری یکی از جاهای دیدنی شهرستان نور در مازندران محسوب می شود. جاده ای که به این آبشار منتهی می شود هم عرض جاده چالوس است. جاده ای بسیار دیدنی که منتهی به بهشتی کوچکی در دل مازندران می شود. در مقابل آبشار آب پری تعدادی بوفه مواد غذایی وجود دارد که می‌توانید خوراکی‌هایی مانند آش، نان محلی، چای و… را از آن ها خریداری نمایید. چندین آلاچیق نیز در نزدیکی آبشار قرار دارند و برای پیک نیک مناسب هستند. و سرویس بهداشتی، آب آشامیدنی و وسایل بازی از دیگر امکانات آب پری هستند.

 • آدرس: استان مازندران، شهرستان نور، پنج کیلومتری نور، در نزدیکی رویان
سیزده بدر کجا بریم: آبشار آب پری

روستای جوربند؛ سیزده بدر در مازندارن

درختان شکوفه زده، صدای رودخانه و طبیعتی بکر چیزهایی هستند که در روستای جوربند، 15 کیلومتری شهرستان نور، انتظار شما را می کشد. با رفتن به این روستا می توانید سری به منطقه جنگلی بزنید و از چشمه های آب و آبشارهای طبیعی آن لذت ببرید. بارگاه امام زاده کیا میثم بن جعفر نیز در دل این پارک جنگلی قرار دارد. وسایل مورد نیاز و خوراکی خود را می توانید از داخل روستا تهیه کنید.

 • آدرس: استان مازندران، شهرستان نور، بخش چمستان، دهستان ناتل رستاق، روستای جوربند
روستای جوربند از مکان های مناسب سیزده بدر

پارک جنگلی کشپل؛ بهشت گمشده

پارک جنگلی کشپل در مازندران یکی دیگر از بهترین مکان های مناسب سیزده بدر است که با همراهان خود می توانید روز طبیعت را در این پارک جنگلی باصفا جشن بگیرید. علاوه بر پوشش گیاهی چشم گیر، رودخانه ها و چشمه های شفاف و زلال کشپل منظره بسیار زیبایی را خلق نموده است. از امکانات رفاهی حاضر در این منطقه می توان به  آلاچیق، حصار نرده ‌ای، پله سنگی، فروشگاه مواد غذایی، پارک بازی برای بچه ‌ها و سرویس بهداشتی اشاره نمود.

 • آدرس: استان مازندران، مسیر ییلاقی لاویج ، 5/2 کیلومتری چمستان، پارک جنگلی کشپل  
پارک جنگلی کشپل در مازندران

تالاب انزلی؛ جاذبه ای فراموش نشدنی

در استان گیلان جاذبه های طبیعی زیادی را می توان پیدا کرد اما تالاب انزلی فراتر از یک مکان دیدنی است و شما را به سفر متفاوتی در طبیعت می برد. در سیزده بدر می توانید به بندر انزلی بروید و قایق های را اجاره کنید تا شما را در مرداب بگردانند. می توانید در طبیعت فوق العاده اطراف تالاب از طبیعت استفاده کنید. در این تالاب حتی امکان ماهیگیری نیز فراهم شده است. برای امکانات رفاهی نگران نباشید هر چیزی که بخواهید، در دسترس شما است.

 • آدرس: استان گیلان، جنوب غربی شهر بندر انزلی، تالاب انزلی
سیزده بدر گیلان کجا بریم: بندر انزلی

ماسال گیلان؛ سیزده بدر در طبیعت بکر

سیزده بدر را در ییلاقات گیلان، به دور از شلوغی شهر و در میان اقیانوسی از ابر بگذرانید. در ییلاقات ماسال می توانید کلبه چوبی، اقامتگاه یا هتل برای اقامت خود پیدا کنید. چندین رستوران و غذاخوری هم فعالیت دارند. در ارتفاعات گیلان ممکن است هوا کمی سرد شود پس لباس گرم همراه خود ببرید. برای رفتن به ییلاقات ماسال  باید به سمت جاده فومن بروید و پس از عبور از صومعه‌سرا و روستای کلیدبَر مسیر را به‌سمت روستای طاهرگوراب ادامه دهید. در انتهای جاده به ییلاقات ماسال می رسید. بدون شک در مسیر مناظر زیبایی خواهید دید که شاید مقصد شما را تغییر دهند.

 • آدرس: استان گیلان، 55 کیلومتری رشت، شهرستان ماسال
 • فاصله زمانی تا رشت: حدودا یک ساعت
ماسال در استان گیلان

پارک جنگلی سراوان

پارک جنگلی سراوان فاصله زیادی با رشت ندارد و به راحتی میتوانید سیزده بدر خود را در این منطقه دیدنی برگزار کنید. یکی از از جذاب‌ترین دیدنی های پارک جنگلی سراوان دریاچه یا مرداب آن است که به دلیل پوشش گیاهی خاص خود در بسیاری از اوقات سبز دیده می شود. در این پارک جنگلی بازی های مفرحی مانند پینت بال برگزار می شود و امکاناتی مانند سرویس بهداشتی، بوفه، رستوران و غذاخوری نیز فراهم است.

 • آدرس: استان گیلان، کیلومتر ۱۷ اتوبان رشت قزوین، پارک جنگلی سراوان
 • فاصله تا رشت: 18 کیلومتر
 • فاصله زمانی تا رشت: 25 دقیقه
سیزده بدر کجا بریم: پارک جنگلی سراوان

سیزده بدر همدان کجا بریم؟

از بین جاهای دیدنی همدان سیزده بدر به کجاها می توان رفت؟ در ادامه بهترین مکان های دیدنی نزدیک همدان را بررسی می کنیم که برای یک روز تفریحی و گردش در طبیعت مناسب باشد. سیزده بدر روز همراهی با دوستان و آشنایان است پس به زیباترین مکان های همدان بروید و از تعطیلات خود استفاده کنید.

تپه عباس آباد؛ بهشتی نهفته در دل شهر

پارک تفریحی و گردشگری عباس آباد در جنوب غربی همدان قرار گرفته است و از دو جاده چهار باغ ارم و جاده گنج نامه به راحتی می توانید به آن دسترسی داشته باشید. این منطقه خوش آب و هوا به بام همدان نیز معروف شده است و تمام امکانات رفاهی لازم برای گردشگران در این مجموعه وجود دارد.

 • آدرس: همدان، محله دانشگاه، ،میدان قائم، تبپه عباس آباد
 • فاصله تا مرکز شهر: 6 کیلومتر
 • فاصله زمانی تا مرکز شهر: 20 دقیقه
سیزده بدر کجا بریم: تپه عباس آباد همدان

سرآب گیان نهاوند

برای رفتن به این سراب دیدنی در سیزده بدر باید چند ساعتی در مسیر باشید. البته این مکان به قدری زیبا و شگفت انگیز است که پشیمان نخواهید شد. در این منطقه می توانید از مسیر جنگلی بگذرید، چشمه ها و آبشار های را تماشا کنید و به سراغ تپه باستانی و تاریخی این منطقه بروید. پارکینگ، کافه ها و غذاخوری های واقع در این منطقه از خدمات ارائه شده به شمار می آیند.

 • آدرس: استان همدان، ۱۸ کیلومتری جنوب غربی نهاوند، ۲ کیلومتری تپه باستانی گیان
 • فاصله تا همدان: 133 کیلومتر
 • فاصله زمانی تا همدان: 2حدودا  ساعت و 30 دقیقه
سراب گیان نهاوند برای سیزده بدر کجا بریم

سخن پایانی

در این راهنما، سعی کردیم به این سوال که سیزده بدر کجا بریم به خوبی پاسخ دهیم. مکان های مناسب سیزده بدر در شهرهای مختلف مانند مشهد، تهران، اصفهان، قم، شیراز،کرج، تبریز و همدان و استان های گیلان و مازندران به همراه آدرس و امکانات این مکان های دیدنی در این مقاله توضیح داده شد. اگر شما گزینه مناسب دیگری برای سفر در سیزده بدر در این شهرها می شناسید با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

سیزده بدر در مشهد کجا بریم؟

مکان های زیادی مانند پارک وکیل آباد، طرقبه و شاندیز و چالیدره برای سیزده بدر مناسب هستند.

بهترین جاهای دیدنی در سیزده بدر در تهران کدام است؟

روستای افجه، لواسان و دریاچه چیتگر مکان های مناسبی برای سفر در سیزده بدر هستند.

برای سیزده بدر چی ببریم؟

برای سیزده بدر خود با توجه به آب و هوا مقصد و امکاناتی که در آن مکان وجود دارد برنامه ریزی کنید. پیشنهاد می شود لباس گرم، پتوی مسافرتی، وسایل کمک های اولیه و خوراکی همراهتان باشد.

سیزده بدر شهریار کجا بریم؟

شهریار یکی از شهرهای نزدیک تهران است و سیزده بدر در شهریار می توانید از تخت رستم، قلعه دهشاد، پل دختر بادامک، تپه جوقین و در نهایت از زیباترین مکان های آن، دشت شقایق، بازدید کنید.

حمید شفیعی

به قول بنجامین فرانکلین یا چیزی بنویس که ارزش خواندن داشته باشد یا کاری انجام بده که ارزش نوشتن داشته باشد. از زمانی که عضوی از تیم رسپینا شدم، این جمله رو سرلوحه خودم قرار دادم تا با ذهنیت جویای نوآوری و خلاقیت، همراه با عشق و علاقه به سفر و کشف مقاصد جدید، تجربیات گردشگریم رو با شما به اشتراک بزارم. از شما دعوت می‌کنم در این سفر به دنیای جذاب گردشگری با من همراه شید تا تجربه های جدیدتری رو با هم تجربه کنیم. امیدوارم مث من از خواندن مقاله ها لذت کافی ببرین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا