چطوری می تونیم برای خرید بلیط هواپیما استرالیا ویزا بگیریم؟

اگه تا حالا سعی کرده باشین که ویزای استرالیا بگیرین، یا از کسایی که تو این زمینه تجربه داشتن بپرسین؛ تقریبا دستتون میاد که چقدر قوانین ویزای استرالیا برای ما ایرانی ها سخته!! با اینکه چندین سال پیش مسافرهایی که می خواستن به استرالیا سفر کنن با خیال راحت خرید بلیط بلیط هواپیما انجام میدادن، هتل دلخواهشون رو رزو می کردن و برای ویزا گرفتن هم دغدغه ی چندانی نداشتن. ولی متاسفانه این روزا دیگه شرایط اینطوری نیست واین موضوع برمیگرده به مشکلاتی که هموطنامون در سفرهای گذشته ای که به استرالیا داشتن درست کردن؛ ایرانی هایی که با گرفتن ویزای توریستی به استرالیا سفر کردن و برای همیشه اونجا موندگار شدن! با رسپینا24 همراه باشین تا در ادامه این مطلب بهتون بگیم چطوری می تونین راحت تر برای سفر به استرالیا ویزا بگیرین.

استرالیا

با اینکه استرالیا کشوریه که به سخت ویزا دادن بین ما ایرانی ها معروفه ولی یه جنبه ی خوب داره! اونم اینه که مسیر درخواست ویزای کشورش با بقیه ی کشورها فرق داره و کاملا واضح و مشخصه. معمولا خیلی سریع جواب درخواستتتون رو میدن و مثل خیلی از کشورهای اروپایی چندین ماه وقت مسافر رو برای جواب دادن به درخواست ویزا تلف نمی کنن.

ویزا استرالیا

چطوری می تونیم برای دریافت ویزای استرالیا اقدام کنیم؟

یکی از روش های راحت و بی دردسر اینه که کارای گرفتن ویزاتون رو به آژانس های مسافرتی بسپارین. ولی اگه مسافری هستین که ترجیح میدین خودتون کارای ویزا تون رو انجام بدیم، بهتره که این کار رو به صورت آنلاین انجام بدین. خوشبختانه استرالیا ازون کشورایی هست که تمام مراحل ویزاش رو می تونین به صورت آنلاین انجام بدین، حتی مدارک مورد نیاز رو هم باید اسکن کنین و روی وبسایت آپلود کنین. یکی از بهترین آپشن هایی که این روش داره اینه که دیگه دغدغه ی وقت گرفتن از سفارت رو ندارین؛ مخصوصا برای کسایی که در تهران زندگی نمی کنن، دیگه نیازی نیست که  برای درخواست ویزا و مراجعه به سفارت به تهران سفر کنین.

آموزش درخواست ویزای آنلاین استرالیا:

برای درخواست آنلاین باید وارد وبسایت سفارت استرالیا در تهران بشین؛ اولین کاری که می کنین باید وارد این صفحه: http://www.border.gov.au/immiaccount  بشین و واسه خودتون یه اکانت به اسم ایمی اکانت (Immi Account) بسازین. بعد از لاگین شدن به اکانت تون باید گزینه new application رو انتخاب کنین و از لیستی که سایت پیش روتون میزاره، ویزای کلاس ۶۰۰ رو انتخاب کنین. (کلاس 600 برای ویزای ایرانی هاست)

تو مرحله بعدی، باید به یک سری سوال راجع به خودتون و بستگان درجه یک تون در بیست صفحه جواب بدین. با داشتن دانش متوسط زبان انگلیسی میتونین مراحل ویزا و پر کردن فرم ها رو خیلی راحت انجام بدین. بعد از پر کردن فرم ها نوبت به آپلود کردن لیست مدارک ویزای استرالیا میرسه!

درخواست آنلاین ویزا

مدارک لازم برای درخواست ویزای استرالیا:

صفحه اول پاسپورت

همه ی  صفحات پاسپورت فعلی و قبلی که نشون دهنده سفرهای قبلی شماست

برنامه سفرتون

مدرکی که نشون میده شما در کشور خودتون شاغل

مدارک مالی که میتونه شامل گواهی تمکن مالی و ریز گردش حساب باشه

دارایی های شخصی که میتونه شامل ترجمه سند ملکی باشه

شناسنامه و ترجمه شناسنامه.

مدارک لازم برای درخواست ویزا

نکته مهم راجع به مدارک لازم برای درخواست ویزا:

همه ی مدارک غیر انگلیسی باید به انگلیسی ترجمه بشن و به همراه ترجمش آپلود بشه. جایی اشاره نشده به اینکه مهرهای دادگستری و وزارت خارجه نیاز هست ولی حتما باید توسط دارالترجمه رسمی ترجمه بشن.

داشتن همه این ۷ مورد اجباری هست. در کل میتونین ۶۰ فایل رو در قالب این ۷ مورد آپلود کنینالبته این ۷ مورد با توجه به مشخصات شما میتونه کمتر یا بیشتر باشه. مثلا اگر شما دانش آموز هستین به جای مدرک شغلی باید مدرکی که نشون میده شما در حال تحصیل هستین رو آپلود کنین. مرحله بعد اگر یکی از این ۷ مورد خالی باشه از شما میخواد توضیح بدین  که چرا اون مدرک رو ندارین.

در ادامه به صفحه پرداخت آنلاین می رسین؛ که باید هزینه ویزای کلاس ۶۰۰ رو با کارت بانکی بین المللی یا از طریق پی پال پرداخت کنین.

بعد از پرداخت هزینه، درخواست تون رو خیلی زود بررسی می کنن  و در صورت پذیرفته شدن درخواست تون، مصاحبه ویزای استرالیا به صورت تلفنی انجام میشه ( سوال هایی که تو مصاحبه ازتون می پرسن، همون مواردی هست که قبلا تو فرم ها بهشون پاسخ دادین ) چند ساعت بعد از مصاحبه، ویزای الکترونیکی رو واستون صادر می کنن.

دریافت ویزا استرالیا