بهترین سایت خرید بلیط هواپیما

بهترین سایت خرید بلیط هواپیما کدام هست؟ سایت های مختلفی را می توان به عنوان سایت مورد نظر برای رزرو بلیط در نظر گرفت. سایت های متعددی در کشور وجود دارد که از فیلترهای اعتبار و امنیت گذشته و به مشتریان، خدمات رزرو  بلیط هواپیما را به مشتریان خود ارائه می دهند. در این مقاله قصد داریم به معرفی و مقایسه ویژگی های بهترین سایت خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی و 12 سایت معتبر در این زمینه اشاره کنیم. در نتیجه قرار است در این به صورت کامل سایت های مختلف ارائه دهنده را با هم بررسی کنیم، به معرفی مزایا و معایب سایت ها اشاره نماییم.

بهترین سایت خرید بلیط هواپیما

بهترین سایت خرید بلیط هواپیما چه ویژگی هایی دارد؟

برای بررسی و انتخاب بهترین سایت خرید بلیط هواپیما در ابتدا باید  شاخص کلیدی عملکرد سایت را بسنجید. kpi (key performance indecator) یکی از مهم ترین مواردی است که در بهترین سایت های خرید بلیط هواپیما وجود دارد.. این شاخص باعث می‌شود تا متوجه شویم افراد یا سازمان تا چه اندازه در جهت اهداف تعیین شده درست حرکت می‌کنند. KPI یک ارزش قابل اندازه‌ گیری است که نشان می دهد آیا سایت شما، نشانه های لازم برای تبدیل شدن به بهترین سایت خرید بلیط هواپیما را دارد یا خیر. کاربرن برای انتخاب بهترین سایت خرید بلیط هواپیما ابتدا باید هدف، مدیریت، استراتژی شرکت، مقصد، عملکرد سایت، آنالیز، تخفیف و موفقیت سایت مورد نظر را بررسی کنند.  در این قسمت به بررسی 8 ویژگی مهم که بهترین سایت فروش بلیط هواپیما می بایست به مشتریان و کاربران خود ارائه دهد می پردازیم.

1-امکان تغییر جستجو و تلاش مجدد

اگرچه این ویژگی، امری واضح به نظر می رسد، اما بسیاری از سایت هایی که خود را بهترین سایت رزرو بلیط هواپیما اعلام می کنند، از این ویژگی بهره مند نیستند. مثلا هنگام رزرو، مشتریان اغلب نیاز دارند تاریخ و مقصدهای مختلف را امتحان کنند. اما در برخی از این سایت ها زمانی که هر مورد را اشتباه وارد کنند، می بایست از ابتدا برای خرید بلیط اقدام کنند. برای تسهیل این امر، هواپیمایی باید معیارهای جستجوی قبلی را اصلاح کند، به طوری که مسافران بتوانند یک یا دو ویژگی مثل تاریخ یا نام و نام خانوادگی خود را تغییر دهند و جستجوی جدیدی را آغاز کنند. بنابراین هنگام انتخاب بهترین سایت خرید بلیط هواپیما داخلی، این ویژگی را مدنظر قرار دهید.

2- امکان مشاهده رزروهای قبلی در سایت

پس از ورود به قسمتی از وب سایت های ارائه دهنده بلیط، باید بتوانم تمام رزروهای فعلی و گذشته خود را مشاهده کنیم. در حالی که این کار در بسیاری از بهترین سایت های خرید بلیط هواپیما انجام می شود اما در برخی از وب ‌سایت ‌های فروش، مشاهده رزروهای قبلی خود فرآیندی پیچیده است. برای مشاهده رزروهای قبلی در برخی از سایت ها، می بایست کد PNR، نام و مشخصات مسافر، فرودگاه و جزئیات دیگر را با دقت وارد کنیم و سپس بلیط خود را بازیابی کنیم. در صورتی که یکی از ویژگی های بهترین سایت های خرید بلیط هواپیما، دسترسی راحت و امن به  ذخیره کردن آنها در جای دیگری (مانند ایمیل) و کپی کردن آنها در وب سایت هواپیمایی راحت نیست.

3- امکان خرید بلیط بدون افتتاح حساب کاربری

برخی سایت ها برای ورود سریع مسافران و انجام مراحل رزرو، این کار را بدون نیاز به لاگین و ایجاد پنل کاربری در سایت مقدور می سازند. این ویژگی یکی از مهم ترین مزایای بهترین سایت برای خرید بلیط هواپیما است. چراکه ممکن است مسافر زمان کافی در آن لحظه برای ایجاد پنل کاربری و لاگین نداشته باشد. پس این ویژگی که سرعت انجام رزرو را افزایش می دهد، از مهم ترین ابزار بهترین سایت های خرید بلیط هواپیما است.

4- ارائه تقویم پروازی

با توجه به این که ایرلاین های مختلف در هر زمان نرخ های متفاوتی را برای پروازهای خود به مسافران ارائه می دهند، داشتن تقویم پروازی و ارائه جدول قیمتی برای مشخص کردن قیمت بلیط در روزهای مختلف الزامی است. با استفاده از این تقویم، مسافر می تواند از ارزانترین قیمت بلیط سفرهای هوایی در روزهای آینده مطلع شوید و آن زمان را برای خود در نظر بگیرید. اگر سایت مدنظر شما این ویژگی را به مسافر ارائه ندهد، برای خرید بلیط می بایست تمام روزهای مدنظر برای پرواز را بررسی و از بین آن ها ارزانترین زمان را انتخاب کند.

برای مسافرانی که در مورد تاریخ سفرهای هوایی خود، انعطاف پذیر هستند و زمان دقیقی برای پرواز در نظر ندارند، بسیار مهم است که هزینه پرواز در روزهای نزدیک به زمان دلخواه ارزان‌ تر باشد. همچنین بسیاری از مسافران نیز می‌توانند تاریخ سفر خود را یک یا دو روز تغییر دهند و برای آن ها نیز رزرو بلیط با قیمت ارزانتر، یک پارامتر مهم محسوب می شود. برای این منظور بهترین سایت رزرو بلیط هواپیما باید تصویری از نرخ پروازها برای بقیه روزهای هفته یا ماه را به مشتریان خود ارائه دهد.

5- کنسلی بدون دردسر

یک وبسایت مدعی بهترین سایت برای خرید بلیط هواپیما، می بایست کنسلی بلیط خود را در سریع ترین زمان برای مسافران انجام دهد. به این معنی که علاوه بر راحت و ساده بودن فرایند استرداد آنلاین در سایت، هزینه مسافر با کسر میزان جریمه ایرلاین در سریعترین زمان به حساب فرد مسترد گردد. مثلا در زمان کرونا برخی از بهترین سایت های خرید بلیط هواپیما، مبلغ کنسلی را در مدت زمان 1 ماه یا حتی بیشتر برای فرد عودت می دادند که نمی توان آن ها را به عنوان بهترین سایت تهیه بلیط هواپیما شناخت.

6- نشان دادن تاریخ انجام پرواز

برخی سایت ها خصوصا سایت هایی که تقویم پروازی را به مشتریان خود ارائه نمی دهند، در قسمت انتخاب زمان پرواز معمولا تمام روزها را در اختیار مسافران قرار می دهند. در این صورت مسافر ممکن است روی زمان هایی که این پروازها انجام نمی شود، کلیک کرده و به صفحه خالی هدایت شود. به همین منظور پیشنهاد می شود در تقویم پروازی سایت ها، زمان هایی که پروازی به سمت مقصد ارائه نمی شود نیز نمایش داده شود.

7- ارائه وسایل نقلیه دیگر به جز هواپیما

یکی از مهمترین ویژگی های بهترین سایت تهیه بلیط هواپیما، امکان انتخاب وسایل نقلیه مختلف برای سفر است. چراکه ممکن است مسیر دلخواه شما دارای پرواز نباشد. در نتیجه می بایست مسافر این سفر را با وسایل دیگر مانند اتوبوس و قطار رزرو کند. البته امروزه بهترین سایت های خرید بلیط هواپیما، به جز بلیط این وسیله نقلیه، ارائه دهنده سایر وسایل حمل و نقل مانند اتوبوس و قطار نیز هستند.

8- امکان ارائه پیشنهادهای قیمتی

برخی سایت ها سرویس های مختلفی برای قیمت گذاری پروازها به مشتریان ارائه می دهند. برای استفاده از این سرویس ها کافیست مبلغ پیشنهادی خود را برای خرید بلیط وارد کنید تا هنگام کاهش نرخ بلیط و رسیدن به مبلغ دلخواه، از طریق پیامک به مسافر اطلاع رسانی شود. علاوه بر این یکی دیگر از خدماتی که بهترین سایت فروش بلیط هواپیما می بایست به مشتریان خود ارائه دهد، امکان خرید بلیط به صورت خودکار و با هزینه دلخواه است. این سرویس در سایت های بسیار کمی وجود داشته و باعث می شود مسافر با شارژ حساب کاربری، بلیط را با نرخ دلخواه رزرو کند.

ویژگی بهترین سایت های خرید بلیط هواپیما

چرا انتخاب بهترین سایت خرید بلیط هواپیما؟

با توجه به گسترش تکنولوزی و آسان شدن امور، مردم بیشتر تمایل به انجام تمام کارها به صورت اینترنتی دارند. رزرو اینترنتی بلیط نیز یکی از این کارها است. علاوه بر سختی های زیادی که برای رسیدن به آژانس های حضوری سطح شهر شما وجود دارد، اغلب آژانس ها به علت رزرو بلیط از سایت های معتبر، برای داشتن درامد، علاوه بر مبلغ بلیط، هزینه ای به عنوان کارمزد از مشتریان دریافت می کنند. همچنین شما در این صورت از تعداد ایرلاین های محدودی می توانید بلیط خریداری کنید. مثلا ممکن است شما قصد رزرو پروازهای هواپیمایی ماهان را داشته باشید اما در روش حضوری مجبور به رزرو پرواز ایران ایر شوید. در نتیجه چه بهتر است بلیط خود را به صورت اینترنتی و با صرف کمترین زمان و هزینه رزرو کنید. چنانچه بلیط خود را به صورت اینترنتی و از بهترین سایت های خرید بلیط هواپیما کنید، هزینه کمتری بابت کارمزد به شرکت ارائه دهنده بلیط پرداخت می کنید. با این وجود بهترین سایت خرید بلیط هواپیما کدام است؟سایت خرید بلیط هواپیما

سایت خرید بلیط هواپیما رسپینا، اولین سایت رزرو اینترنتی بلیط در کشور

شرکت رسپینا به عنوان اولین ارائه دهنده بلیط آنلاین سیستمی در کشور، فعالیت خود را از سال 1389 آغاز و از سال 1392 اولین بلیط آنلاین خود را در کشور به فروش رساند. شاید تبلیغات این مجموعه را برای اولین بار با سوری لند به خاطر بیاورید. رسپینا که در ابتدا با نام رسپینا 24 شناخته می شد، علاوه بر رزرو بلیط سفرهای هوایی، خرید بلیط وسایل نقلیه دیگر از جمله قطار، اتوبوس و رزرو هتل و تور را در دستور کار قرار داد. علاوه بر این رسپینا از معدود شرکت های خدمات مسافرتی در کشور است که امکان رزرو بیمه مسافرتی را در اختیار مسافران قرار می دهد. اگر از افرادی باشید که رسپینا را به عنوان سایت خرید بلیط هواپیما خود در نظر گرفته اند، حتما اطلاع دارید که از مهم ترین خدمات آن، خرید بلیط هواپیما ارزان و با کمترین میزان روکشی است. به طوری که اخیرا قابلیتی به عنوان تضمین ارزانترین بلیط هواپیما اضافه نموده تا مسافران با خیال راحت از این سایت اقدام به خرید بلیط 5 درصد ارزان تر از سایت های دیگر کنند. رسپینا مدعی است اگر پس از خرید بلیط پرواز از این سایت، آن را در سایت های دیگر رزرو بلیط با نرخ کمتری مشاهده کردید، کافیست این موضوع را به اطلاع کارشناسان پرواز رسانده و در صورت بررسی و صحت موضوع، 2 برابر اختلاف قیمت پرداختی را عودت نمایید. علاوه بر این ها، چیزی که رسپینا را به بهترین سایت خرید بلیط هواپیما تبدیل کرده است، تیم پشتیبانی قدرتمند آن است که به صورت 24 ساعته به مسافران ارائه می دهند. ارتباط با کارشناسان رسپینا حداکثر پس از 2 دقیقه امکان پذیر است. علاوه بر این جهت ارتباط با واحد پشتیبانی می توانید از طریق تماس رایگان اینترنتی، با مشاوران برجسته این مجموعه ارتباط برقرار کنید. در ادامه به سایر خدمات منحصر بفرد رسپینا اشاره می کنیم.خرید بلیط هواپیما از رسپینا

خدمات  سایت خرید بلیط هواپیما رسپینا

امکان رزرو بلیط با کم ترین معطلی بدون نیاز به لاگین در سایت: اگر دقت کنید در اکثر سایت های رزرو بلیط ابتدا نیاز به ورود داخل سایت دارید، رسپینا برای خرید بلیط در سریعترین زمان، این امکان را بدون نیاز به لاگین به مشتریان ارائه می دهد.

دسترسی به جدول پروازی 30 روز آینده: شما می توانید ارزانترین بلیط هواپیما در هر روز را از طریق این جدول ها مطلع شوید.

اطلاع رسانی کلیه ی تاخیرهای پرواز به مسافر (حتی برای 1 دقیقه): همانطور که گفته شد رسپینا برای ثانیه به ثانیه زمان مشتریان خود نیز ارزش قائل است. به همین منظور این مجموعه تنها شرکت خدمات مسافرتی کشور است که کمترین میزان تاخیر پرواز را از طریق انجام تماس های مکرر به اطلاع مشتریان می رساند. در این صورت مدت زمانی زیادی را در سالن پرواز منتظر نمانده وئ دچار کلافگی نمی شوید. سایت های دیگر مثل علی بابا، اطلاع رسانی تاخیر کمتر از 2 ساعت را در اختیار مشتریان خود قرار نمی دهند.

اطلاع از تاخیر پروازها در رسپینا

ارسال پیامک کاهش قیمت بلیط به مسافر در صورت فعال سازی سرویس رایگان خبرم کن: سایت های محدودی این امکان را در اختیار مسافران خود قرار داده اند. برای استفاده از این سرویس، شما درصد کاهش نرخ پیشنهاد خود را وارد می کنید و در صورت کاهش هزینه بلیط تا نرخ مدنظر شما، این موضوع از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی می شود.

امکان رزرو خودکار ارزان ترین بلیط با سرویس چند بخرم: یکی از ویژگی های جذاب سایت خرید بلیط هواپیما رسپینا، امکان سفارش بلیط پرواز با نرخ دلخواه است. برای استفاده از این سرویس، کافیست حساب کاربری خود را به اندازه مبلغ بلیط شارژ نموده و با کاهش نرخ پرواز تا قیمت بلیط هواپیما پیشنهادی، نیاز به حضور شما نبوده و رزرو بلیط شما به صورت خودکار انجام می شود.

داشتن وبلاگ قدرتمند: رسپینا برای آموزش رزرو بلیط با ارزان ترین قیمت، تمام مسائل مورد نیاز برای رزرو بلیط این وسیله نقلیه را در اختیار مسافران قرار داده تا مشتریان مشکلی در قبال رزرو و استرداد نداشته باشند و پاسخ تمام سوالات خود را از این مقالات پیدا کنند.. همچنین این مجموعه مهم ترین جاذبه های گردشگری کیش، مشهد و تهران را در مقاله خود به مسافرین ارائه داده و مشتریان را از هر گونه سایت های دیگر بی نیاز کرده است.

مجله گردشگری رسپینا

استرداد وجه در کمترین زمان: رسپینا تنها سایت خرید بلیط هواپیما در کشور است که استرداد وجه مسافران را حداکثر پس از 48 ساعت ممکن ساخته است. اگر در زمان شیوع کرونا اقدام به استرداد بلیط از سایت های مختلف کرده باشید، احتمالا پول خود را بعد از کلی ماجراها دریافت کرده اید. اما رسپینا در آن زمان نیز، هزینه پرداخت شده مشتریان را با کسر میزان جریمه کنسلی در کمتر از 72 ساعت به مشتریان خود عودت نمود.

نمودارهای قیمتی برای خرید بلیط ارزان هواپیما: علاوه بر ارائه ارزانترین بلیط، این شرکت مشابه بسیاری از سایت های معتبر رزرو بلیط هواپیما خارجی مثل اکسپدیا و چیپ ایر، نمودارهای تغییرات قیمت بلیط را به مسافران ارائه داده است. نمودارهای قیمت ماهانه و روزانه از خدمات رسپینا برای مشتریان خود در زمینه خرید بلیط ارزان هواپیما مسیرهای مختلف است.

شرکت ارائه دهنده

سامان سیر رسپینا

شروع فعالیت

1389

سرویس های فعال

بلیط هواپیما، قطار، اتوبوس، رزرو هتل، تور مسافرتی داخلی و خارجی، بیمه مسافرتی

خدمات پشتیبانی

دارد (24 ساعته، 7 روز هفته)

 

علی بابا؛ شناخته شده ترین سایت خرید بلیط هواپیما

یکی دیگر از معتبرترین و بهترین سایت خرید بلیط هواپیما در کشور، از زیر مجموعه های هلدینگ توشا، یعنی علی بابا است. این سایت از سال 1393 فعالیت خود را به عنوان آژانس سفرهای علی بابا زیر نظر سازمان هواپیمایی کشوری آغاز کرد. اواسط آذر ماه 96، علی بابا با سرمایه گذاری 22 میلیاردی هلدینگ سرآوا توانست سهم خود را در رزرو بلیط کشور بیشتر کند. امروزه اکثر مردم به علت تبلیغات این برند در سراسر کشور، بلیط های خود را از این سایت رزرو می کنند. این سایت تا چندین سال پیش مختص فروش بلیط وسایل نقلیه بود اما با راه اندازی استارتاپ جاباما، خدمات رزرو هتل و تور را نیز در دستور کار خود قرار داد. این شرکت با بهره گیری از تیمی 247 نفره، پشتیبانی 24 ساعته دارد که البته در بسیاری از موارد به علت شلوغ بودن خطوط، امکان تماس سریع با مسافران وجود ندارد و مشتریان مدت زمان تقریبا زیادی را پشت خط می مانند.

علی بابا سایت خرید بلیط هواپیما

مزایای سایت خرید بلیط هواپیما علی بابا

امکان رزرو بلیط هواپیما، قطار، اتوبوس، رزرو هتل و تور به صورت شبانه روزی
امکان استرداد آنلاین بلیط
رابط کاربری تقریبا ساده
ارائه تقویم قیمتی برای پروازهای داخلی و خارجی
امکان انتخاب ایرلاین دلخواه

معایب سایت خرید بلیط هواپیما علی بابا

کندی سایت که برای چنین سایتی دور از انتظار است.
باگ های نرم افزاری سایت و اپلیکیشن
عدم امکان رزرو بلیط چارتر به صورت رفت و برگشت
انتظار طولانی برای دسترسی به پشتیبانی بخش تلفنی
جالب است بدانید در زمان کرونا، علی بابا بخش عظیمی از مشتریان خود را در زمان استرداد بلیط از دست داد. چراکه بازگشت وجه مشتریان در برخی زمان ها تا 3 ماه طول کشید.
عدم داشتن محتوای مورد نیاز مسافر در صفحات مسیرها

بلیط هواپیما علی بابا

شرکت ارائه دهنده

شرکت سفرهای علی بابا

شروع فعالیت

1392

سرویس های فعال

بلیط هواپیما، قطار، اتوبوس، رزرو هتل، تور مسافرتی داخلی و خارجی، بیمه مسافرتی

خدمات پشتیبانی

دارد (24 ساعته، 7 روز هفته)

 

مستر بلیط از بهترین سایت های خرید بلیط هواپیما

این شرکت که به صورت تخصصی در زمینه خرید و فروش بلیط فعالیت دارد، زیر مجموعه آژانس جهانگردی زیارتی عتیق گشت اصفهان است. مستر بلیط فعالیت خود را در سال 1394 با حوزه تخصصی پرواز آغاز کرد و در ادامه امکان رزرو هتل، قطار، اتوبوس و حتی سواری را نیز به مسافران خود ارائه داد. این سایت نیز مانند رسپینا سرویس خبرم کن را برای اطلاع از ارزانترین بلیط در اختیار مشتریان قرار داد. از معایب سایت مستر بلیط می توان به کندی سایت در برخی موارد اشاره کرد. همچنین این سایت، وبلاگ مستقل برای کاربران نداشته و در برخی موارد برای اتصال به سایت دچار مشکل می شوید.

بلیط هواپیما مستر بلیط

شرکت ارائه دهنده

عتیق گشت اصفهان

شروع فعالیت

1394

سرویس های فعال

بلیط هواپیما، قطار، اتوبوس، سواری، رزرو هتل، تور مسافرتی داخلی و خارجی، بیمه مسافرتی

خدمات پشتیبانی

دارد (24 ساعته، 7 روز هفته)

 

سایت خرید بلیط هواپیما قاصدک 24؛ برای پروازهای لحظه آخری

یکی از سایت های خرید بلیط هواپیما که تمرکز فروش بلیط خود را روی بلیط لحظه آخری قرار داده، قاصدک 24 می باشد. این شرکت در زمینه پروازهای داخلی و خارجی، قطار، اتوبوس، هتل، تور و بیمه مسافرتی در کشور فعالیت می کند. این سایت سیستم خدمات رسانی 24 ساعته را برای مشتریان فراهم ساخته و مسافران می توانند به صورت اینترنتی و تلفنی از قاصدک 24 اقدام به رزرو بلیط کنند. از مزایای جالب قاصدک 24 می توان به نمایش مسیرهای پرتردد در صفحه صلی سایت برای دسترسی آسان، امکان رزرو بلیط با شارژ حساب کاربری، راهنمای خرید و استرداد بلیط و ارائه قیمت های مناسب بلیط پروازهای چارتر و سیستمی اشاره کرد. اما برخی معایب از جمله عدم دسترسی به سیستم فروش بلیط وسیله نقلیه جاده ای، مشکل خرید بلیط پرواز رفت و برگشت، باگ های نرم افزاری در اپلیکیشن و کاربری نه چندان آسان می تواند موجب شود تا در خرید بلیط از این سایت دست نگه دارید.

بلیط هواپیما قاصدک 24

شرکت ارائه دهنده

فرش تا عرش کارمانیا

شروع فعالیت

1394

سرویس های فعال

بلیط هواپیما، قطار، اتوبوس، رزرو هتل، تور مسافرتی داخلی و خارجی، بیمه مسافرتی

خدمات پشتیبانی

دارد (24 ساعته، 7 روز هفته)

 

فلایتیو؛ از قدیمی ترین سایت های تخصصی خرید بلیط هواپیما

این مجموعه همانطور که از معنی آن پیدا است، به صورت اختصاصی در زمینه مسیرهای هوایی فعالی می کند. این سایت با تمرکز بسیار در زمینه رزرو بلیط سفرهای هوایی، قصد دارد یکی از قدرتمندترین شرکت ها در زمینه فروش بلیط این وسیله نقلیه شود. از مزایای این سایت می توان به سیستم ایمیل مارکتینگ قوی، نمایش وضعیت آب و هوایی مقصد، رتبه بندی هتل ها بر اساس سایت تریپ ادوایزر و امکان رزرو تور اشاره کرد. اما معایب این سایت شامل نداشتن سیستم فروش بلیط های اتوبوس، عدم امکان رزرو بیمه مسافرتی و عدم امکان مشاهده هتل ها و جزئیات آنها می شود.

سایت خرید بلیط هواپیما فلایتیو

شرکت ارائه دهنده

خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی و زیارتی دور پرواز

شروع فعالیت

1395

سرویس های فعال

بلیط هواپیما، قطار، اتوبوس، رزرو هتل، تور مسافرتی داخلی و خارجی، بیمه مسافرتی

خدمات پشتیبانی

دارد (24 ساعته، 7 روز هفته)

 

سایت خرید بلیط هواپیما الی گشت؛ گردشگر قدیمی

الی گشت که از قدیمی ترین شرکت ها و آژانس های مسافرتی کشور است که از سال 1379 فعالیت خود را در حوزه گردشگری آغاز کرد. علی رغم این که الی گشت همچنان به صورت آژانس باقی مانده اما با پیوند تکنولوژی به کار خود، توانسته در زمینه فروش بلیط های پرواز نیز پیشرفت چشمگیری داشته باشد. این آژانس مسافرتی با بیش از 600 شعبه در تهران و 1000 شعبه در شهرستان ها، فعالیت دارد. علاوه بر امکان رزرو پروازهای مختلف، امکانات مختلفی از جمله رزرو بلیط های قطار، رزرو تور و هتل را نیز به مسافرین ارائه می دهد. استرداد آنلاین، انتخاب ایرلاین دلخواه، ارائه خدمات بیمه مسافرتی، سیستم فیلترینگ مناسب برای پیدا کردن بلیط مدنظر و فعالیت در شبکه های اجتمالی مختلف از مزایای این سایت خرید بلیط هواپیما است. اما همانطور که حتما تا به حال سری به این سایت زده اید، به واسطه فونت ضخیمی که در سایت خود به کار می برد، رابط کاربری پیچیده ای داشته که کمی کار را برای مسافران سخت می کند. از دیگر معایب این سایت انتظار برای دریافت مشاوره و پشتیبانی، باگ های نرم افزاری، کندی اپلیکیشن در برخی موارد و عدم امکان خرید بلیط های اتوبوس است.

بلیط هواپیما الی گشت

شرکت ارائه دهنده

الی گشت

شروع فعالیت

1379

سرویس های فعال

بلیط هواپیما، قطار، اتوبوس، رزرو هتل، تور مسافرتی داخلی و خارجی، بیمه مسافرتی

خدمات پشتیبانی

دارد (24 ساعته، 7 روز هفته)

 

سایت خرید بلیط هواپیما تریپ؛ تنها به پرواز آن می توانید اعتماد کنید.

این شرکت که از سال 1385 در ایران آغاز به کار کرد، یکی از مشهورترین سایت های رزرو پرواز در کشور است. این شرکت نیز کلیه پروازهای چارتر و سیستمی را به مسافران خود ارائه داده و علاوه بر این می توانید اقدام به رزرو اتاق در هتل و تور کنید. علاوه بر این به علت همکاری نزدیک این سایت با آژانس های گردشگری، امکان اخذ ویزا نیز از سایت وجود دارد. از دیگر مزایای این سایت خرید بلیط هواپیما، می توان به داشتن وبلاگ با محتواهای ارزشمند، نمایش بلیط های ارزان، پشتیبانی 24 ساعته و قسمت پرسش های متداول اشاره کرد. متاسفانه رزرو بلیط از تریپ در برخی مواقع با مشکلات عجیب و غریب همراه می شود. علاوه بر این نمی توانید از این سایت، بلیط های قطار یا اتوبوس رزرو کنید. باگ نرم افزاری با کندی سایت، عدم امکان رزرو تور به صورت آنلاین (با وجود درج در سامانه)، سیستم اطلاع رسانی مسافر ضعیف، سرعت نسبتا پایین سایت، مشکلات در بخش هتل از دیگر معایب انتخاب سایت تریپ برای رزرو بلیط است.

سایت خرید بلیط هواپیما تریپ

شرکت ارائه دهنده

خدمات مسافرت هوائی و جهانگردی نقطه پرواز

شروع فعالیت

1385

سرویس های فعال

بلیط هواپیما، قطار، اتوبوس، رزرو هتل، تور مسافرتی داخلی و خارجی، بیمه مسافرتی

خدمات پشتیبانی

دارد (24 ساعته، 7 روز هفته)

 

سایت خرید بلیط هواپیما سفر مارکت

این شرکت که یکی از زیرمجموعه های شرکت ایرسای آسمان تابناک ایرانیان است از سال 1391 در حوزه فروش بلیط وسایل  یکی از سایت هایی که در سال های اخیر رشد قابل توجهی در میان سایت های رزرو بلیط داشته است. این سایت که مهم ترین وظیفه آن بررسی و مقایسه قیمت بلیط در سایت های مختلف است. سفر مارکت در حالت کلی، هزینه ای از سایت های مختلف دریافت می کند تا قیمت بلیط آن سایت ها را در سایت خود نمایش دهد. به همین علت پشتیبان بزرگی برای سایت های کوچک به شمار می رود. این سایت به جز ارائه بلیط سفرهای هوایی، ارائه دهنده تور، هتل، ویلا و اقامتگاه و همچنین قطارهای مختلف است. شاید بتوان یکی از معایب این سایت را عدم ارائه تخفیف برای مسافران در نظر گرفت. همچنین سفرمارکت قادر به ارائه بلیط های اتوبوس نیز نمی باشد.

سایت خرید بلیط هواپیما سفر مارکت

شرکت ارائه دهنده

ایرسای آسمان تابناک ایرانیان

شروع فعالیت

1391

سرویس های فعال

بلیط هواپیما، قطار، رزرو هتل، تور مسافرتی داخلی و خارجی، بیمه مسافرتی

خدمات پشتیبانی

دارد (24 ساعته، 7 روز هفته)

 

 

سایت خرید بلیط هواپیما سه کلیک

سه کلیک یکی از جدیدترین سایت های ارائه دهنده پروازهای مختلف است که فعالیت خود را در سال 1398 آغاز کرد. البته این سایت زیر مجموعه شرکت دلتابان است که با سابقه 25 ساله از مشهورترین شرکت های خدمات مسافرتی شناخته می شود. عمده فعالیت این مجموعه به جز ارائه پرواز، در زمینه تورهای داخلی و خارجی و هتل است. بنابراین با توجه به ویژگی 7 بهترین سایت های خرید بلیط هواپیما، این سایت را نمی توان به عنوان بهترین سایت خرید بلیط هواپیما مدنظر قرار داد.

سایت خرید بلیط 3 کلیک

شرکت ارائه دهنده

سرزمین تابان کیش

شروع فعالیت

1389

سرویس های فعال

بلیط هواپیما، رزرو هتل، تور مسافرتی داخلی و خارجی

خدمات پشتیبانی

دارد (24 ساعته، 7 روز هفته)

 

 

سایت خرید بلیط هواپیما فلای تودی

فلای تودی یکی از معروفترین سایت های خرید اینترنتی بلیط در کشور شناخته می شود که از سال 1396 احداث شد و در سالیان اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است. این شرکت یکی از شرکت های زیرمجموعه هلدینگ خدمات مسافرت هوایی آبنوس گشت تهران است. از مزایای این سایت، سرعت بالای دسترسی به صفحات آن است و همچنین داشتن پرواز به تمام نقاط دنیا از ویژگی های بارز این سایت است. اما یکی از معایب اصلی این سایت عدم ارائه بلیط های وسایل نقلیه زمینی مثل قطار و اتوبوس است.

سایت خرید بلیط هواپیما فلای تودی

شرکت ارائه دهنده

خدمات مسافرت هوایی آبنوس گشت تهران

شروع فعالیت

1396

سرویس های فعال

بلیط هواپیما، رزرو هتل، تور مسافرتی داخلی و خارجی، بیمه مسافرتی

خدمات پشتیبانی

دارد (24 ساعته، 7 روز هفته)

 

کلام پایانی

در این مقاله سعی شد به صورت جامع و کامل به معرفی و بررسی بهترین سایت های خرید بلیط هواپیما اشاره شود. من برای رسپینا می نویسم اما این دلیل نمی شود، فقط رسپینا را تبلیغ کنم و از مزایای سایت های دیگر چشک پوشی کنم. همانطور که مطالعه کردید، در این مقاله مزایای سایت های دیگر داخلی را هم مورد بررسی قرار داده شد و هر چه بیان شد را می توانید چک کنید. از طرفی شما مجبور نیستید سایت مشخصی را برای رزرو بلیط های پرواز مدنظر قرار دهید. در واقع چاقو روی گلوی شما قرار داده نشده و هر کسی حق انتخاب دارد. تنها برای عدم پرداخت هزینه اضافی رزرو بلیط در روزگاری که مردم با مشکلات اقتصادی عمده مواجه هستند، قصد گسترش فرهنگ رزرو بلیط به صورت اینترنتی و ارزان داریم. شما می توانید برای کاهش قیمت پرداختی خود بابت رزرو بلیط به جستجوی قیمت بلیط در سایت های مختلف و مقایسه نرخ آن ها بپردازید و با اطمینان بیشتر سایت خود را انتخاب کنید. اگر شما سایت مناسب دیگری را می شناسید که بلیط های خود را ارزانتر از رسپینا به فروش می رساند، در پایان همین مقاله به ما معرفی کنید.