بلیط ارزان هواپیما مانند گنجینه ای ارزشمند است که همه برای دست یابی به آن تلاش می کنند. همیشه تلاش برای خرید بلیط پرواز ارزان ممکن است موفقیت آمیز نباشد زیرا عدم آگاهی از راه های رسیدن به این مهم، شما را از داشتن سفری ارزان محروم می کند. بدلیل راحت بودن پرواز، خرید بلیط هواپیما همیشه طرفدارانی زیادی داشته ولی قیمت بالای بلیط ها باعث می شود اکثر مردم بدنبال روش های دیگر سفر بروند. در این مقاله سعی داریم هر آنچه در مورد بلیط ارزان و روش های خرید ان باید بدانید را برای شما عنوان کنیم. با رسپینا همراه باشید.

بلیط ارزان هواپیما

دلایل خرید بلیط ارزان هواپیما

فر با هواپیما می تواند دلایل زیادی داشته باشد. گاهی بوجود آمدن کاری فوری باعث می شود مجبور به انتخاب سریع ترین روش برای رفتن به مقصد مورد نظرتان شوید. کارمندی که باید حتما راس ساعتی خاص در جلسه ای حاضر شود، دانشجویی که یک روز مشخص می بایست سرکلاس باشد، نمونه ای از این موارد است که تنها با سفر هوایی می تواند به انجام برسد زیرا هواپیما در کمترین زمان، شما را به هدفتان خواهد رساند.

گاهی نیز برای طی کردن مسیر های طولانی بهترین روش برای پیمودن سخت ترین راه ها، پرواز می باشد. البته در تمامی این موارد به دلیل بالاتر بودن قیمت بلیط پرواز شما را مجاب به یافتن راهی برای خرید ارزنترین بلیط هواپیما خواهد کرد تا در اسرع وقت و با مناسب ترین هزینه ی ممکن به مقصد برسید.

عوامل موثر بر قیمت بلیط هواپیما ارزان

برای اینکه بتوانید با بهترین قیمت بلیط ارزان هواپیما را تهیه کنید، باید قبل از خرید با تمامی عواملی که بر نرخ بلیط تاثیر می گذارند آشنا باشید. در ادامه فاکتور های موثر بر نرخ بلیط را بیان خواهیم نمود:

زمان سفر

از اصلی ترین عواملی که بر قیمت بلیط ها تاثیر دارند، زمانی است که برای سفر انتخاب می کنید. معمولا فصول مختلف سال با توجه به مناسب هایی که در ان وجود دارد باعث ایجاد نوسان قی  مت می شود. مثلا در عید با توجه به افزیش تقاضای سفر، نرخ بلیط ها نیز دچار روندی صعودی می شود. حال اگر شما همین مسافرت را در فصل زمستان انجام دهید که مردم رغبت کمتری برای خرید بلیط دارند، مطمعنا قیمت بسیار کمتری برای بلیط، پرداخت خواهید نمود.

کلاس پروازی

در هنگام خرید بلیط شما با گزینه ی کلاس پروازی مواجه خواهید شد. کلاس های پرواز در هنگام خرید بلیط به 3 دسته : فرست، اکونومی و بیزنس تقسیم می شوند. اگر بدنیال امکانات عالی هستید و می خواهید و سفری دلنشین را تجربه کنید، فرست کلاس بهترین گزینه خواهد بود. ولی برای خرید بلیط ارزان هواپیما، کلاس اکونومی پرواز مناسب ترین گزینه بشمار می آید.

بلیط هواپیما ارزان

نوع بلیط

بلیط های پرواز به دو نوع مختلف تقسیم می شوند و هر کدام نیز با توجه به شرایطی که دارند، قیمتی متفاوت را برای پرداخت هزینه طلب می کند. با اگاهی از نوع بلیطی که می خرید، امکان برنامه ریزی بهتر برای شما میسر خواهد شد.

سیستمی

بلیط سیستمی همان بلیط معمولی است که نرخ آن توسط سازمان هواپیمایی کشوری تعیین می شود و خرید اینترنتی یا حضوری بلیط بر وجهی که پرداخت می کنید تاثیر ندارد. شما هر زمانی که اراده کنید می توانید بلیط نوع سیستمی را خریداری کنید. در این نوع بلیط امکان خرید بلیط ارزان هواپیما وجود ندارد.

چارتر

زمانی که یک آژانس هواپیمایی، بلیط های پرواز خود را در بعضی مسیر ها اجاره می دهد، به ان چارتر می گویند. این نوع بلیط معمولا توسط فردی که صندلی ها را اجاره کرده با قیمت ارزانتر به فروش می رسد. البته این اتفاق همواره صادق نیست زیرا ممکن است بلیط چارتر ارزان همواره وجود نداشته باشد و در فصول پر تردد سال، همان بلیط با نرخی بیشتر از بلیط معمولی به فروش برسد.

روش های خرید بلیط ارزان قیمت هواپیما

تا اینجا با تمامی عوامل موثر بر قیمت بلیط آشنا شدید. حال نوبت آن رسیده بلیط مورد نظرتان را ارزانتر از همیشه تهیه کنید. با توجه فاکتور های مختلف شما می توانید 3 راه را برای خرید بلیط هواپیما خیلی ارزان امتحان کنید.

خرید اینترنتی بلیط ارزان هواپیما

اولین روشی برای تهیه بلیط ارزان، بررسی سایت های ارائه دهنده ی بلیط پرواز می باشد. معمولا سامانه های آنلاین فروش بلیط برای جذب مشتری از تخفیفاتی در فروش بلیط استفاده می کنند تا مشتریان بتوانند با قیمت کمتر بلیط خود را تهیه کنند. همچنین بعضی سایت ها مانند رسپینا در صفحه ی مربوط به تمامی مسیر های پروازی خود، ارزانترین نرخ بلیط در هر روز را نمایش می دهند تا بتوانید مناسب ترین گزینه برای خرید بلیط هواپیما ارزان سفر خود را انتخاب کنید.

توجه به نوسانات قیمت

در روش دوم خرید بلیط ارزان هواپیما، باید قبل از هر چیزی به تمامی عوامل موثر بر قیمت یک بلیط توجه کنید تا بتوانید به خوبی نوسانات قیمتی را شناسایی کنید. مثلا در مواقعی که افزایش سفر ها در روز های تعطیل سال و بدنبال آن افزایش نرخ بلیط ها ایجاد می شود ، شما اقدام به مسافرت نکنید. در نقطه ی مقابل، در فصولی چون زمستان که مردم تقاضای زیادی برای خرید بلیط ندارند، نوسانات قیمت رو به پایین بوده و می توانید با کمترین نرخ ممکن، بلیط مورد نظرتان را تهیه کنید.

سرویس خبرم کن

این امکان تنها در سایت رسپینا وجود دارد. شما در زمان هایی که عجله ای برای سفر ندارید، می توانید میزانی که برای کاهش بلیط در نظر دارید انتخاب کنید. بعنوان مثال در خبرم کن، 20 درصد کاهش قیمت بلیط نسبت به نرخ لحظه ای را انتخاب می کنید تا در صورت ارزانتر شدن بلیط پرواز مسیر مورد نظرتان، از طریق پیامک به اطلاع رسانی شود. با این امکان شما در لحظه از قیمت بلیط ارزان هواپیما مطلع می شوید.

خرید در آخرین لحظات

گاهی اوقات در مسیر هایی که پرواز های زیادی دارند، صندلی ها به تعداد بالا خالی می مانند. در چنین شرایطی، آژانس هواپیمایی برای اینکه از ضرر بیشتر جلوگیری کند، اقدام به فروش بلیط های خود به صورت بلیط لحظه آخری می کند. با بررسی مداوم بلیط مسیر مورد نظرتان از سایت رسپینا، می توانید، خرید بلیط ارزان لحظه آخری هواپیما را درست سر وقت به انجام برسانید و با صرفه جویی بسیار مناسب در هزینه ها، به شهر مقصدتان بروید.

ارزانترین بلیط پرواز

خرید بلیط ارزان هواپیما از رسپینا

با تمامی روش هایی که در این مقاله بیان کردیم می توانید خرید بلیط هواپیما ارزان قیمت را از سایت رسپینا به انجام برسانید. ویژگی رسپینا، ارائه ی ایرلاین های مختلف با کلاس های پروازی متفاوت در سایت خود می باشد تا بتوانید با بررسی دقیق و گسترده، بهترین پرواز را از نظر قیمت و امکانات تهیه کنید. همچنین سرویس های مختلفی چون خبرم کن و چند بخرم در سامانه ی رسپینا بدین منظور تعبیه شده تا شما بتوانید به آسان ترین شکل ممکن از نرخ بلیط ها مطلع شوید و خریدی راحت را تجربه کنید.

با رسپینا روی زمین نمی مانید...