بلیط سیستمی به وسیله خطوط هواپیمایی برای دوره های طولانی مدت برنامه ریزی می شود و دارای اعتبار می باشد.پرواز های برنامه ای دارای تنوع بالای مسیرهای پروازی هستند.پروازهای سیستمی بسیار منظم هستند ، برنامه و ساعت مشخصی دارند و اغلب  پرواز خطوط مهم ایران را شامل می شوند. خرید بلیط هواپیما سیستمی مزیت ها و شرایط خاص خود را دارد که امروز قصد داریم به تمامی این موارد بپردازیم. با رسپینا همراه باشید.

بلیط سیستمی

چرا بلیط هواپیما سیستمی بخریم؟

درست است که پرواز چارتر بصرفه می باشد؛ اما این شرایط را شما در هر زمانی که بخواهید به سفر بروید، نمی توانید به دست بیاورید و ممکن است بلیط چارتر حتی از نوع سیستمی گران تر شوند؛ بنابراین در زمان هایی که اکثر مردم  مسافرت می روند، ممکن است بلیط های سیستمی برای سفر ارزان، مناسب تر باشند، بخصوص که برای یک سفر خانوادگی، ایام تعطیلات نوروز یا تابستان را بیشتر ترجیح می دهید. علاوه بر آن اگر بخواهیم شرایط زمانی خرید بلیط پرواز را در نظر نگیریم، برای شما که قصد دارید با خانواده و کودک خود به سفر بروید، بلیط سیستمی پرواز ارزان تر خواهد بود.

مزیت های خرید بلیط سیستمی برای سفرهای خانوادگی

یکی از مهم ترین تفاوت های بلیط پروازی که به صورت چارتر خریده اید با نوع سیستمی آن در قابلیت استرداد این بلیط ها است. بعد از اینکه شما بلیط سفر خود را چاتر بخرید ، نمی توانید بلیط خود را راحت استراد کنید و قوانین خاص خود را دارد؛ این در صورتی است که قابلیت استرداد بلیط سیستمی هواپیما، خریدی بدون دغدغه و راحت برای مسافران خطوط هوایی ایجاد می کند. شما می توانید بلیطی‌ که به صورت سیستمی خریداری می کنید را مطابق با قوانین کنسلی سازمان هواپیمایی کشوری، استرداد کنید.

اگر بخواهیم بیشتر با نوع سیستمی یک بلیط آشنا شویم، باید به نکات قابل توجهی از قبیل نرخ ثابت بلیط در ایام مختلف سال اشاره کنیم. این قابلیت باعث شده تا شما بتوانید حتی در نوروز و مناسبت های خاص با قیمت ثابتی بلیط خریداری کنید؛ همچنین امکان تغییر تاریخ و زمان پرواز در بلیط سیستمی، باعث شده تا مسافران بتوانند حداکثر استفاده را از بلیط پرواز خود ببرند. با این مزیت اگر شما بخواهید بنا به دلایلی سفرتان را به تأخیر بی اندازید، می توانید بدون نگرانی از سوخت شدن هزینه ی بلیط تمام افراد خانواده، تاریخ پرواز را جابه جا کنید.

اینکه خرید بلیط های پرواز به صورت سیستمی را برای داشتن یک سفر خانوادگی ارزان پیشنهاد دادیم، بخاطر قیمت بلیط سیستمی متفاوت برای سنین مختلف است. شما می توانید برای کودکان 12-2 سال خود، بلیط نیم بها بخرید؛ در حالی که با پروازهای چارتری، خرید بلیط برای کودکان با پرداخت هزینه ی کامل بلیط امکان پذیر است البته باید برای کودکان زیر دو سال مبلغ اندکی ( در مسیرهای مختلف متغییر است) را به عنوان حق بیمه پرداخت کنید. شما می توانید انواع بلیط ها از جمله سیستمی را همه روزه از سایت های فروش بلیط آنلاین چون رسپینا یا آژانس های هواپیمایی خریداری کنید.

خرید بلیط سیستمی پرواز

بلیط سیستمی شامل چه پروازهای می شود؟

بلیط های سیستمی به پروازهای منظم و برنامه ریزی شده ای تعلق می گیرد که با نوعی هماهنگی دقیق از لحاظ تاریخ پرواز و هزینه ی مشخص بلیط، به فروش می رسند. هم اکنون بلیط پرواز مهم ترین ایرلاین های ایران، ازجمله ایران ایر و ماهان و... هم به صورت سیستمی به فروش می روند؛ بنابراین شما می توانید با مراجعه به سایت رسپینا به بلیط سفرهای هوایی انواع ایرلاین ها دسترسی داشته باشید.

تغییرات در برنامه پرواز های سیستمی

پرواز های سیستمی در طول زمان احتمال دارد با در نظر گرفتن شرایط بازار و فصول مختلف کاری و سایر عوامل تاثیر گذار پیش بینی نشده دستخوش تغییراتی در برنامه گردند .

در پرواز های سیستمی امکان خرید بلیط پرواز برای فواصل زمانی دراز مدت برای مسافران فراهم است .

 امکان کنسل کردن بلیط پرواز سیستمی

بلیط سیستمی پرواز های برنامه ای به وسیله خود شرکت هواپیمایی یا  آژانس های مسافرتی که دارای مجوز بند الف هستند به فروش می رسد .

در پرواز های برنامه ای امکان کنسل کردن بلیط پرواز با در نظر گرفتن زمان در خواست کنسلی و کلاس پروازی وجود دارد .

جریمه کنسلی بلیط های پرواز سیستمی پنج درصد تا صد درصد مبلغ بلیط پرواز در نظر گرفته شده است .

در پرواز های سیستمی ، شرکت های هواپیمایی ریسک ناشی از پر یا خالی بودن صندلی های هواپیما را به عهده می گیرند .

در پرواز های برنامه ای نرخ ها براساس کلاس پروازی ثبات قیمت  دارد و فروش بلیط سیستمی بر عکس چارتری که براساس قانون عرضه و تقاضا مدام در حال تغییر نرخ است نمی باشد .

پشتبانی آژانس هواپیمایی رسپینا امکان کنسل کردن بلیط هواپیما را به صورت آنلاین برای مسافران بدون مراجعه به آژانس در تمام ساعات شبانه روز فراهم کرده است .

با استفاده از سایت رسپینا در روزهای تعطیل یا خارج از ساعات اداری نیز می توان بلیط پرواز سیستمی را به راحتی و فقط با کسر جریمه کنسلی استرداد کرد .

قیمت بلیط سیستمی

جا ماندن مسافر از پرواز سیستمی

اگر مسافر از پرواز جا بماند ، در این صورت محاسبه بر اساس کلاس پروازی صورت می گیرد و ما بین ۴۰% تا ۵۰% مبلغ بلیت مسترد می شود .

در پروازهای برنامه ای در صورت کنسلی پرواز به خاطر شرایط بد آب و هوایی نیز امکان استرداد وجه وجود دارد .

روند کار به این ترتیب است که پس از یک روز کاری و در صورت ارسال درخواست استرداد انجام خواهد شد .

البته طبق قوانین هواپیمایی کشوری ، کانترهای پرواز همیشه ۳۰ دقیقه قبل از پرواز بسته خواهند شد و اگر مسافری پس از آن زمان مراجعه کند ، کانتر مورد نظر هیچگونه مسئولیتی را برای پذیرش مسافر قبول نخواهد کرد و مسافر جا مانده از پرواز محسوب خواهد شد .

شرایط و قوانین استرداد بلیط های سیستمی در پروازهای داخلی

رسپینا ، در متن و جدول ذیل، اقدام به جمع آوری اطلاعات مفید در زمینه ی قوانین استرداد بلیط در چند ایرلاین مهم نموده است. امیدواریم بتوانیم راهگشای مشتریانمان در این زمینه باشیم و بتوانیم کمکی بزرگ در جهت حل مشکلات کنسلی و استرداد بلیط باشیم.برای آگاهی از تمامی قوانین استرداد می توانید به این بخش در سایت رسپینا مراجعه نمایید.

توجه: ساعت ثبت درخواست کنسلی پرواز، بر اساس ساعتی که سایت ایرلاین مذکور اعلام می‌کند محاسبه می‌شود.  بنابراین برای اطمینان از ثبت به موقع درخواست خود، 5 دقیقه زودتر از زمان اعلام‌شده در جدول زیر را در نظر بگیرید. در غیر این صورت، رسم سفر مسوولیت تاخیر در ثبت درخواست و افزایش جریمه کنسلی را بر عهده نمی‌گیرد.

استرداد بلیط

قوانین استرداد بلیط سیستمی

استرداد بلیط پرواز

خرید بلیط سیستمی انواع ایرلاین ها در رسپینا

اکنون که با بلیط های سیستمی آشنا شدید و تصمیم گرفتین سفر خانوادگی خود را با هواپیما از بهترین ایرلاین ها، اغاز کنید، وارد سایت خرید بلیط قطار و پرواز رسپینا شوید تا بتوانید از میان بیش از 950 ایرلاینی که تحت پوشش دارد، بلیط سیستمی پرواز دلخواهتان را خریداری کنید. شما می توانید در راحت ترین شرایط از طریق بخش بالای همین صفحه، بلیط هواپیمای داخلی یا خارجی خود را خریداری کنید. فقط کافی است مبدأ، مقصد و تاریخ حرکت را انتخاب کنید تا به انواع بلیط های لحظه آخری و سیستمی در این سامانه دست پیدا کنید. در نهایت با مقایسه و بررسی بلیط های انواع ایرلاین ها می توانید مناسب ترین بلیط را برای سفرتان خریداری کنید.