رسپینا
تهران

پارک آب و آتش؛ تماشا رقص آتش و آب در شب

پارک آب و آتش تهران که در خیابان نلسون ماندلا قرار دارد، به دلیل طراحی منحصر به فرد و برنامه های مختلفی که در آن برگزار می شود، یکی از پربازدیدترین پارک های این شهر می باشد. در این پارک، در مناسبت های مختلف، برنامه های متعددی مانند جشنواره های آش و انار برگزار می شود. در ادامه مقاله، جزئیات بیشتری در مورد این پارک ارائه شده است. با رسپینا همراه باشید.

پارک آب و آتش
پارک آب و آتش

پارک آب و آتش کجای تهران است؟

آدرس پارک آب و آتش در خیابان نلسون ماندلا و انتهای کوچه ژوبین می باشد. برای رفتن به این پارک باید از طریق بزرگراه های حقانی، مادر و یا همت به سمت خیابان نلسون ماندلا و یا گاندی بروید. پس از اینکه به این خیابان رسیدید باید از طریق یکی از کوچه های ژوبین و ناوک وارد پارک شوید. چندین پارکینگ مانند پارکینگ پل طبیعت و پارک آب و آتش در تهران در کنار خیابان شهیدی قرار دارد.

چگونه با مترو به پارک آب و آتش برویم؟

بازدید از پارک آب و آتش با مترو نیز امکان پذیر بوده و می توانید از خط یک مترو استفاده کرده و در ایستگاه شهید حقانی پیاده شوید. این ایستگاه در نزدیکی بوستان جنگلی طالقانی قرار دارد و با عبور از این پارک و پل طبیعت می توانید به بوستان آب و آتش برسید. همچنین تاکسی های متعددی در این ایستگاه قرار دارد که به سمت میدان ونک می روند که شما را به این پارک می برند.

پارک آب و آتش
متروی تهران

بخش های مختلف پارک آب و آتش

این پارک یکی از جاهای دیدنی تهران بوده که نام دیگر آن بوستان حضرت ابراهیم می باشد. این بوستان در سال 1388 و در زمینی به مساحت 2.5 هکتار در زمین های عباس آباد تهران احداث شده است. بوستان آب و آتش دارای طراحی و اِلمان های منحصر به فردی است که آن را از پارک های دیگر متمایز ساخته است.

برج های آتشین: این برج ها که در ورودی پارک و چهار طرف میدان اصلی آن قرار گرفته، ارتفاعی حدود 10 متر دارند. در محوطه این میدان 240 فواره آب در داخل زمین قرار دارد که در آن، آب با فشار زیاد بالا می آید. وجود همزمان برج های آتشین و فواره آب، صحنه های زیبایی را به ویژه در شب ایجاد می کند.

برج های آتشین پارک آب و آتش تهران
برج های آتشین

فانوس دریایی پارک آب و آتش: فانوس دریایی این بوستان با ارتفاع 12 متر و پله های مارپیچی در مرز بین بوستان بنادر و آب و اتش قرار گرفته است. امکان بالا رفتن از این فانوس وجود دارد که از بالای آن می توانید مکان های دیدنی اطراف از جمله پل طبیعت را مشاهده کنید.

نوشته های مشابه
فانوس دریایی پارک آب و آتش
فانوس دریایی

زمین اسکیت پارک آب و آتش: پیست اسکیت آب و آتش یکی از محبوب ترین پیست های اسکیت در تهران بوده که دارای فضای سرباز و سرپوشیده می باشد. در این پیست هم می توانید آموزش ببینید و اگر اسکیت ندارید می توانید از غرفه های مجموعه تهیه نمایید.

 پارک آب و آتش پیست اسکیت
پارک آب و آتش

گنبد مینا: این گنبد که به نام آسمان نمای مینا شناخته می شود از جاذبه های دیگر این پارک می باشد که در آن می توانید آسمان شب را رصد کنید. علاوه بر این برنامه های علمی و فرهنگی مانند تور گردشگری رصد و زمین شناسی، بازدیدهای مختلف علمی و برنامه های متعدد در مناسبت های ویژه مانند روز جهانی نجوم برگزار می شود.

گنبد مینا
گنبد مینا

امکانات پارک آب و آتش

در بوستان آب و آتش امکانات متعددی مانند رستوران، شهربازی، غرفه های متنوع برای برگزاری جشنواره و فروشگاه وجود دارد. مجموعه های مختلفی از رستوران در پارک آب و آتش قرار دارد که شامل رستوران های ونیز، فانوس و رستوران های متعدد در پل طبیعت می باشد. علاوه بر این در پارک آب و آتش کافه های متعددی قرار گرفته است که شامل کافه کلبه، کافه اسکه و چندین کافه در پل طبیعت است. فودکورت پارک آب و آتش نیز در این پارک قرار گرفته است.

پارک آب و آتش رستوران چوبی
رستوران پارک آب و آتش

شهربازی پارک آب و آتش

یکی از مکان های تفریحی پارک آب و آتش، شهربازی آن است که دارای وسایل بازی متعدد برای کودکان می باشد. وسایل بازی پارک آب و آتش شامل کش بانجی، ترن، ترامپولین، ماشین سواری و بازی های مجازی می باشد. یکی دیگر از تفریحات پارک آب و آتش دوچرخه سواری می باشد که در آن پیست مخصوص قرار گرفته است.

شهربازی پارک آب و آتش
شهربازی پارک آب و آتش

جشنواره های پارک آب و آتش تهران

در این پارک جشنواره های متعددی مانند جشنواره گل و گیاه پارک آب و آتش که دائمی می باشد، برگزار می شود. همچنین جشنواره های آش، انار و گلاب گیری نیز جزئی از این جشنواره ها بوده که در ادامه بررسی شده است.

پارک آب و آتش جشنواره آش: جشنواره آش اقوام ایرانی یکی از محبوب ترین جشنواره ها بوده که در سال 1400، در تاریخ 13 الی 30 بهمن در این پارک برگزار شد. در جشنواره آش، مردم محلی با پوشیدن لباس های محلی مخصوص در این محل حضور پیدا کرده و در دیگ های مسی، انواع آش محلی ویژه روستای خود را طبخ می کنند. همچنین در تنورهای گِلی، نان های محلی نیز پخته می شود که صرف آن ها همراه با آش تجربه لذت بخشی خواهد بود.  

جشنواره آش پارک آب و آتش
جشنواره آش

پارک آب و آتش جشنواره انار: این جشنواره یکی از ملس ترین جشنواره های این پارک بوده که در آن علاوه بر عرضه بهترین انارها، رب نیز پخته می شود که می توانید به صورت تازه آن را تهیه فرمایید. این جشنواره در سال گذشته از 3 الی 30 آبان 1400 برگزار شد. در این جشنواره تنپوش های عروسکی متعددی وجود دارد که می توانید در لوکیشن های جذاب آن عکس های زیبایی بگیرید که از ساعت 15 الی 21 قابل استفاده است.

جشنواره انار پارک آب و آتش
جشنواره انار

گلاب گیری در پارک آب و آتش: گلاب گیری معمولا در شهر کاشان انجام می شود که بازدیدکننده ها از شهرهای مختلف به این شهر می روند تا این مراسم را از نزدیک نظاره گر باشند. جشنواره گلاب گیری در تاریخ 31 اردیبهشت الی 21 خرداد سال 1400 در این پارک برگزار شد. می توانید با حضور در این مراسم، گلاب و عرقیجات را به صورت تازه تهیه فرمایید.

جشنواره گل و گلاب
جشنواره گل و گلاب

غرفه های پارک آب و آتش

غرفه های این پارک با طراحی های زیبا در کنار شهربازی قرار گرفته است که شامل غرفه های دائمی رستوران و کافی شاپ و غرفه های موقت برای نمایشگاه های مختلف می باشد. اجاره غرفه در پارک آب و آتش امکان پذیر بوده که مردم مختلف می توانند قبل از شروع جشنواره نسبت به اجاره آن اقدام کنند. شما می توانید با تماس با روابط عمومی پارک آب و آتش از جزئیات اجاره ین غرفه ها آگاه شوید.

پارک آب و آتش
پارک آب و آتش

آیا پارک آب و آتش باز است؟

در ایام کرونا بیشتر مکان های دیدنی در تهران و سایر شهرها تعطیل شدند. پارک آب و آتش در کرونا نیز تحت تاثیر این قانون قرار گرفت و غرفه های فروشگاه و شهربازی آن را تعطیل کرد، اما بازدید از پارک ممنوع نبود. با این وجود پس از اتمام دوره قرنطینه، پارک آب و آتش امروز باز است و می توانید از این پارک در ایام مختلف بازدید نمایید.

پارک آب و آتش در کرونا باز است؟
پارک آب و آتش

پارک آب و آتش تا چه ساعتی باز است؟

پارک آب و آتش ساعت کاری آن در روزهای مختلف هفته متفاوت می باشد. این پارک در روزهای شنبه الی چهارشنبه از ساعت 14 الی 23، و در روزهای پنج شنبه و جمعه از ساعت 12 الی 24 فعال می باشد. با این وجود برنامه های فرهنگی آن از ساعت 16 الی 22 برگزار می شود. در این پارک در ایام ماه رمضان مراسم ویژه ای با حضور خواننده های معروف مانند سالار عقیلی در آمفی تئاتر روباز مجموعه برگزار می شود. ساعت کاری این پارک در ماه رمضان از ساعت 19 الی 2 بامداد است.

ساعت کاری پارک آب و آتش
پارک آب و آتش

مکان های مهم اطراف پارک آب و آتش

این پارک در موقعیت مناسبی از شهر قرار گرفته که علاوه بر دسترسی راحت، مکان های مهمی نیز در اطراف آن قرار دارد. در نزدیکی این پارک، باغ هنر تهران، پارک جنگلی طالقانی و پل طبیعت وجود دارد که مجموعه کاملی از تفریحات مختلف را فراهم کرده است.

هتل های اطراف بوستان آب و آتش

هتل های متعددی در اطراف این پارک قرار گرفته است که شامل هتل آپارتمان ونک و هتل نیلو می باشد. هتل هما تهران که هتلی 5 ستاره می باشد که در میدان ونک و خیابان ولی عصر قرار گرفته است. این هتل دارای امکانات مختلفی مانند استخر، سونا، سالن بدنسازی، زمین های ورزشی، تاکسی سرویس، فروشگاه تجاری و پارکینگ رایگان می باشد.

هتل هما تهران
هتل هما تهران

مراکز خرید اطراف بوستان آب و آتش

وجود مراکز خرید متعدد مانند آسمان و گاندی در نزدیکی این بوستان، لذت بازدید از این پارک را دو چندان می سازد. مرکز خرید گاندی که بین گاندی 6 و 4 قرار گرفته است، حدود 1 کیلومتر با این بوستان فاصله دارد. در این مرکز خرید با 4 طبقه و 40 غرفه متعدد محصولات مختلفی مانند پوشاک زنانه و مردانه، ساعت و طلا به فروش می رسد. این مجموعه دارای رستوران، کافی شاپ و پارکینگ رایگان می باشد.

مرکز خرید گاندی
مرکز خرید گاندی

مطلب پایانی

در این مقاله، توضیح کاملی از پارک آب و آتش و امکانات مختلف آن ارائه شد. این پارک با داشتن طراحی منحصر به فرد و امکانات مختلف آن یکی از بهترین پارک های تهران می باشد که برپایی جشنواره های مختلف در آن بر شهرت و اهمیت آن افزوده است. اگر به شهر تهران سفر کردید، توصیه می کنیم از این پارک بازدید کرده و تجربیات و خاطرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پارک آب و آتش تهران کجاست؟

این پارک در خیابان نلسون ماندلا و انتهای کوچه ژوبین قرار دارد.

ساعت کاری پارک آب و آتش چه زمانی است؟

ساعت کاری غرفه ها و شهربازی پارک در روزهای شنبه الی چهارشنبه از ساعت 14 الی 23، و در روزهای پنج شنبه و جمعه از ساعت 12 الی 24 می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا