رسپینا
ایرلاین

با هواپیمایی آنادولوجت آشنا شوید!

هواپیمایی آنادولوجت (به انگلیسی AnadoluJet) شرکت هواپیمایی ترکی و زیرمجموعه ترکیش ایرلاین می باشد که از سال 2008 فعالیت خود را آغاز کرده است. آنادولوجت هم چنین روزانه پروازهای زیادی را از مبدا ایران برگزار می کند و شما می توانید با کلیک بر روی عکس زیر و انتخاب مبدا، مقصد و تاریخ سفر، به بلیط های آنادولوجت دسترسی داشته باشید. اگر هم در خصوص خدمات و امکانات هواپیمایی آنادولوجت و یا قوانین و مقررات آن تمایل دارید بیشتر بدانید، حتما تا انتهای مقاله را مطالعه بفرمائید.

بلیط هواپیما خارجی

خرید بلیط هواپیما آنادولوجت

پس از ورود به صفحه مربوط به خرید بلیط (لینک بالا)، مراحل زیر را یک به یک طی نمائید تا در کمتر از چند دقیقه، رزرو پرواز موردنظر شما قطعی شود:

 1. از کادرهای مربوط به انتخاب مبدا، مقصد و تاریخ سفر، اطلاعات مربوط به سفرتان را وارد و بر روی گزینه جستجو کلیک کنید.
 2. در صفحه بعد، به لیست کاملی از پروازهای موجود در مسیر دلخواه خود هدایت می شوید. با استفاده از فیلتر نوع ایرلاین (سمت راست صفحه)، شرکت هواپیمایی آنادولوجت را انتخاب کنید تا فقط بلیط های این هواپیمایی نمایش یابد.
 3. با انتخاب یکی از پروازها وارد صفحه ای می شوید که می بایست اطلاعات مسافرین را وارد کنید. پس از تایید نهایی وارد صفحه پرداخت می شوید.
 4. پس از پرداخت وجه با کارت شتاب خود، لینک بلیط بلافاصله فعال شده و مشخصات آن به شماره تلفن همراه شما ارسال خواهد شد.

خرید تلفنی بلیط آنادولوجت از رسپینا

اگر به اینترنت یا رمز دوم دسترسی ندارید، می توانید بلیط هواپیما آنادولوجت را بصورت تلفنی از طریق تماس با کارشناسان پرواز خارجی رسپینا تهیه کنید. کافیست با شماره تلفن 02191012900 تماس بگیرید و مبدا و مقصد پروازی خود را اعلام نمائید. در صورت موجود بودن پرواز آنادولوجت در بازه زمانی موردنظر شما پروازی ارائه داده باشد، کارشناسان رسپینا آن را برای شما رزرو کرده و شماره حساب جهت واریز را برایتان پیامک می کنند. در نهایت، با قطعی شدن فرآیند خرید بلیط، مشخصات آن به شماره تلفن همراه شما پیامک می گردد.

بلیط آنادولوجت

مهم ترین پروازهای آنادولوجت از مبدا ایران

هواپیمایی آنادولوجت دارای شبکه گسترده پروازی به بیش از 40 مقصد بین المللی است که در ایران نیز از مبدا شهرهای تهران و ارومیه پرواز برگزار می کند.  بلیط هواپیما استانبول یکی از مهم ترین بلیط هایی است که هواپیمایی آنادولوجت ارائه می دهد اما به مقصد سایر شهرهای ترکیه از جمله آنکارا و ازمیر نیز فعالیت دارد. لیست مهم ترین پروازهای این هواپیمایی از مبدا ایران بصورت زیر است:

پرواز آنادولوجت

معرفی هواپیمایی آنادولوجت

تاسیس هواپیمایی آنادولوجت به 23 آوریل 2008 باز می گردد که توسط ترکیش ایرلاینز انجام و از مارس 2020 که پروازهای بین الملل خود را آغاز کرد به عنوان یک برند جهانی شناخته شد. قطب اصلی این ایرلاین، فرودگاه صبیها گوکچن در شهر استانبول و فرودگاه اسن بوغا آنکارا است و به عنوان یک ایرلاین ارزان قیمت ترکی که بلیط های خود را با قیمت مناسب ارائه می دهد فعالیت می کند. خدمات این هواپیمایی تنها به برگزاری پرواز ختم نمی شود و در کنار آن سایر خدماتی هم چون کرایه اتومبیل در ترکیه و یا تورهای گردشگری به شهرهای مختلف را نیز ارائه می دهد.

ایرلاین آنادولوجت

نظرات در مورد هواپیمایی آنادولوجت

معمولا با کاهش قیمت بلیط ها، مساله کیفیت خدمات پرواز به یکی از اصلی ترین دغدغه های مسافران تبدیل می شود. بلیط هواپیما آنادولوجت هم از آنجائیکه نسبت به بلیط سایر ایرلاین های ترکی قیمت مناسب تری دارد، لذا خدمات آن هم برای مسافران حائز اهمیت است. وب سایت تریپ ادوایزر که به عنوان وب سایت گردشگری بین الملل شناخته شده و نظرات مسافران سرتاسر جهان را صادقانه منتشر می کند، در خصوص ایرلاین آنادولوجت نیز نظرسنجی منتشر کرده است که در آن مسافران نظرات خود را به اشتراک بگذارند. کافیست وارد این لینک شده تا با نظرات و انتقادات افراد مختلف از این هواپیمایی بیشتر آشنا شوید.

نظرات در مورد هواپیمایی آنادولوجت

چک این آنلاین بلیط هواپیما آنادولوجت

یکی از خدماتی که ایرلاین آنادولوجت برای راحتی مسافران خود در نظر گرفته، امکان چک این آنلاین بلیط هواپیما است. برای این منظور می بایست وارد وب سایت رسمی این هواپیمایی به نشانی https://www.anadolujet.com/en شده و از بالای صفحه بر روی تب online check-in کلیک کنید. مطابق عکس زیر بر روی فیلدهای مشخص شده، شماره بلیط و نام خانوادگی خود را وارد کنید تا به صفحه تایید و ثبت اطلاعات هدایت شوید. البته درنظر بگیرید که حتی در صورت چک این آنلاین بلیط نیز برای بازرسی چمدان ها می بایست چند ساعت زودتر به فرودگاه مراجعه کنید.

هزینه اضافه بار آنادولوجت

هزینه اضافه بار هواپیمایی آنادولوجت براساس فاکتورهایی از جمله داخلی یا خارجی بودن پرواز، مستقیم یا ترانزیت بودن و هم چنین مقصد پرواز متفاوت است که در جداول زیر می توانید این میزان جریمه را مشاهده نمائید.

هزینه اضافه بار آنادولوجت در پروازهای داخلی ترکیه
30 لیر به اضافه هر کیلوگرمپروازهای مستقیم
35 لیر به اضافه هر کیلوگرمپروازهای ترانزیت
هزینه اضافه بار ایرلاین آنادولوجت بر اساس مقصد پروازی
کشورجریمه اضافه بار به ازای هر کیلوگرم
ایران و عراق€ 6
امارات
بحرین
لبنان
عربستان
کویت
اسرائیل
اردن
€ 12

اطلاعات جدول بالا براساس مهم ترین مسیرهای پروازی آنادولوجت بررسی شده است و اگر مسیر پروازی موردنظر شما متفاوت می باشد می بایست برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت رسمی این هواپیمایی مراجعه کنید.

قوانین کنسلی بلیط آنادولوجت

قوانین کنسلی بلیط های هواپیما آنادولوجت با توجه به کلاس نرخی و مسیر پروازی متفاوت است و نمی توان قانون کلی برای آن بیان کرد. اما در جدول بلیط های سایت رسپینا، در کنار هر بلیط قوانین کنسلی آن ذکر شده است که می توانید برای پرواز موردنظر خود آن را مطالعه نمائید. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر نیز تیم کارشناسان پرواز خارجی رسپینا آماده پاسخگویی به شما خواهند بود.

کلاس های پروازی ایرلاین آنادولوجت

هواپیمایی آنادولوجت تنها دارای یک کابین اکونومی می باشد و خدمات پروازی بیزینس یا فرست کلاس ارائه نمی دهد. اما ۳ نوع صندلی در ۳ سطح کیفیتی استاندارد، extrajet و comfortjet ارائه داده که انتخاب هر یک با مزایا و خدمات خاص خود همراه است. هم چنین برای راحتی بیشتر مسافران این امکان را فراهم نموده که مسافر بتواند علاوه بر صندلی خود، صندلی مجاور (سمت راست یا چپ) را نیز خریداری کند.

صندلی استاندارد (معمولی)صندلی extrajetصندلی comfortjet
قابلیت تغییر تاریخ پرواز بدون جریمهصندلی های بزرگ تر با فضای بیشتر نسبت به یکدیگرصندلی های بزرگ تر با فضای بیشتر نسبت به یکدیگر
کنسلی همراه با جریمهقابلیت تغییر تاریخ پرواز بدون جریمهقابلیت تغییر تاریخ پرواز بدون جریمه
میزان بارمجاز 15 کیلوگرمکنسلی همراه با جریمهکنسلی همراه بدون جریمه
میزان بار دستی ۸ کیلوگرم (داخل کابین)میزان بارمجاز 20 کیلوگرممیزان بارمجاز 20 کیلوگرم
میزان بار دستی ۸ کیلوگرم (داخل کابین)میزان بار دستی ۸ کیلوگرم (داخل کابین)

ناوگان آنادولوجت

طبق آخرین گزارشات (از اکتبر 2022)، هواپیمایی آنادولوجت ناوگانی متشکل از 63 هواپیمای باریک پیکر را در اختیار دارد که بصورت زیر می باشد:

نوع هواپیماتعدادظرفیت مسافر
JY
ایرباس A320neo3186
ایرباس A321neo28203
بوئینگ 737-80052186
189
بوئینگ 737 MAX 878168
189
Total63
ناوگان آنادولوجت

قوانین و مقررات بلیط پرواز آنادولوجت

 • قبل از خرید بلیط هواپیما آنادولوجت، توصیه می کنیم چند نکته را مدنظر داشته باشید:
 • در صورتیکه تمایل دارید علاوه بر مقادیر نامبرده شده، میزان بار اضافه تری همراه ببرید می بایست به وب سایت رسمی آنادولوجت یا ترکیش مراجعه کرده و از آنجا براساس مقادیر پیشنهادی، میزان موردنظر خود را انتخاب کنید.
 • در صورت کنسلی پرواز از طرف ایرلاین، بار اضافی خریداری شده به پرواز جدید منتقل نمی شود. برای انتقال بار اضافی به پرواز جدید و یا استرداد وجه آن می بایست به دفتر هواپیمایی آنادولوجت در شهر خود مراجعه نمایید.
 • اگر وزن چمدان ارائه شده کمتر از مقدار مجاز بار اضافی خریداری شده باشد، ما به التفاوت خریداری شده، مسترد نمی شود.
 • در پروازهای کانکت یا ترانزیت، میزان اضافه بار خریداری شده، اگر در بخشی از پرواز استفاده شده باشد و در بخشی از پرواز استفاده نشود، باز پرداخت نخواهد شد.
 • برای مسافر نوزاد نمی توان اضافه بار خریداری کرد.
 • هواپیمایی آنادولوجت امکان انتخاب آنلاین صندلی را نیز ارائه داده است که مستلزم پرداخت بهای اضافه علاوه بر بهای بلیط می باشد. این مورد صرفا از طریق مراجعه به وب سایت رسمی این هواپیمایی و با استفاده از کردیت کارت های بین المللی قابل انجام است.
 • برای کودکان 2 تا 12 سال می بایست بلیط بصورت جداگانه خریداری شود.
 • در پروزهای ایرلاین آنادولوجت مسافران امکان حمل حیوان خانگی از قبیل گربه، سگ و پرندگان را دارند. حیوانات زنده ای که از نظر سلامتی و ظاهر در وضعیت نامناسبی (بی قرار، پرخاشگر و …) هستند، ممکن است برای حمل و نقل پذیرش نشوند.
 • حمل و نقل ویلچر به درون کابین هواپیما آنادولوجت رایگان است.
هواپیمایی آنادولوجت ترکیه

سایر خدمات ایرلاین آنادولوجت

هواپیمایی آنادولوجت خدمات کرایه ماشین در ترکیه و تورهای گردشگری و مسافرتی به مقاصد مختلف در خاورمیانه و اروپا را نیز ارائه می دهد که بصورت زیر هستند:

خدمات کرایه ماشین ایرلاین آنادولوجت

اگر تمایل دارید پس از ورود به کشور ترکیه، یک خودرو در اختیار داشته باشید می توانید بر روی خدمات هواپیمایی آنادولوجت حساب کنید. برای این کار می بایست حتما یک کردیت کارت بین المللی برای پرداخت خود در اختیار داشته و به وب سایت رسمی این هواپیمایی مراجعه کنید.

تورهای گردشگری هواپیمایی آنادولوجت

این خدمات هواپیمایی آنادولوجت که Turkish holiday نامیده می شود، به مسافر خدمات بلیط رفت و برگشت، هتل و حتی بعضی از خدمات گردشگری شهر مقصد را بصورت یک جا ارائه می دهد. البته این سرویس تنها برای مقاصدی قابل رزرو است که آنادولوجت در آن مسیر پروازی ارائه داده باشد.

از اینکه تا اینجای مقاله همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم و امیدواریم پاسخ سوالات شما در خصوص هواپیمایی آنادولوجت را بصورت کامل ارائه داده باشیم. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر می توانید از کارشناسان پرواز خارجی رسپینا مشاوره بگیرید. کافیست با شماره تلفن 02191012900 تماس بگیرید. با رسپینا، روی زمین نمی مانید …

سوالات متداول

هواپیمایی آنادولوجت خدمات بهتری دارد یا ترکیش ایرلاین؟

آنادولوجت زیرمجموعه ای از ترکیش بشمار می رود که پروازهای ارزان قیمت ارائه می دهد و مسیرهای تحت پوشش آن نیز محدود تر است. اما هواپیمایی ترکیش به عنوان ایرلاین رسمی ترکیه یکی از باکیفیت ترین ایرلاین ها در سطح جهان می باشد که دارای بهترین خدمات پروازی و ناوگان هوایی می باشد و قیمت بلیط های آن نیز نسبت به آنادولوجت بیشتر است.

هواپیمایی آنادولوجت بهتر است یا هواپیمایی پگاسوس؟

شرکت هواپیمایی پگاسوس یکی از شناخته شده ترین ایرلاین های ترکی است که به ارائه پروازهای ارزان شهرت دارد. اما در مقایسه با هواپیمایی آنادولوجت از نظر سطح امکانات بکاربرده کیفیت بهتری دارد و برخلاف آنادولوجت که فقط کابین اکونومی دارد، کلاس های پروازی اسنشال و ادونتیج نیز دارد.

آیا هواپیمایی آنادولوجت، کابین بیزینس کلاس هم دارد؟

خیر.  اما ۳ نوع صندلی در ۳ سطح کیفیتی استاندارد، extrajet و comfortjet ارائه داده که انتخاب هر یک با مزایا و خدمات خاص خود همراه است. هم چنین برای راحتی بیشتر مسافران این امکان را فراهم نموده که مسافر بتواند علاوه بر صندلی خود، صندلی مجاور (سمت راست یا چپ) را نیز خریداری کند.

هزینه اضافه بار آنادولوجت چقدر است؟

براساس فاکتورهایی از جمله داخلی یا خارجی بودن پرواز، مستقیم یا ترانزیت بودن و هم چنین مقصد پرواز متفاوت است اما برای پروازهای ایران معمولا هزینه اضافه بار ۶ یورو به ازای هر کیلوگرم است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا