{{ctrl.notification}}

بلیط قطار مشهد

اطلاع از پیش فروش بلیط قطار

شماره تلفن همراه خود را وارد کنید تا رسپینا شما را از برنامه زمان بندی پیش فروش بلیط قطارهای رجا از طریق پیامک با خبر کند.

بلیط قطار مشهد، یکی از بهترین و ارزانترین روش ها برای شروع سفر به این شهر است. خط راه آهن مشهد تقریبا با تمامی مراکز استان های کشور ارتباط دارد و می توان بلیط های قطار مشهد را بصورت اینترنتی و بدون نیاز به مراجعه حضوری به ایستگاه های راه آهن خریداری کرد. وب سایت رسپینا امکان مقایسه قیمت بلیط قطار از شرکت های ریلی و روزهای مختلف را فراهم آورده است که بتوانید براحتی و با تلفن همراه یا رایانه شخصی تان، رزرو بلیط را انجام دهید. در ادامه این مقاله، راهنمای کاملی از نحوه خرید بلیط قطار برای مشهد از سایت رسپینا و تمام جزئیاتی که از قبل از سفر زمینی با قطار به مشهد نیاز دارید را بررسی کرده ایم.

بلیط قطار مشهد

خرید بلیط قطار مشهد

امکان خرید اینترنتی بلیط قطار مشهد از سایت رسپینا فراهم است و با طی کردن مراحل زیر، رزرو بلیط در کمتر از چند دقیقه انجام می شود. پس از واریز اینترنتی وجه، لینک دانلود فایل بلیط برای شما فعال می گردد که می توانید یک نسخه از فایل آن را در تلفن همراه خود ذخیره کنید. در ایستگاه راه آهن مبدا نیز تنها با نشان دادن نما گرفت (اسکرین شات) بلیط می توانید سوار قطار شوید و نیازی به تهیه نسخه چاپی نیست.

  • ابتدا از بالای همین صفحه، شهر مبدا، مقصد و تاریخ رفت برای حرکت قطار را مشخص کنید. اگر قصد دارید صندلی شما در کوپه مخصوص خواهران یا برادران باشد، بر روی گزینه (مسافر عادی) کلیک و گزینه موردنظر خود را اعمال کنید.
  • در صفحه بعد، رسپینا به شما لیست کاملی از کلیه قطارهای مشهد موجود از مبدا موردنظرتان را نمایش می دهد. گزینه ای که از نظر قیمت، ساعت حرکت و نوع قطار موردنظرتان هست را انتخاب کنید.
  • در مرحله بعد، اطلاعات مسافران را به صورت دقیق وارد کرده و گزینه ثبت اطلاعات در قسمت پایین صفحه را انتخاب کنید.
  • در صفحه پیش فاکتور بلیط با تمامی مشخصات قطار، ساعت حرکت و ... را مشاهده خواهید کرد. با توجه به عدم امکان ویرایش اطلاعات بلیط پس از قطعی کردن رزرو، توصیه می کنیم در این مرحله تمامی اطلاعات را دبل چک کنید.
  • با انتخاب گزینه (ادامه) وارد صفحه پرداخت الکترونیکی بانک خواهید شد. اگر امکان پرداخت وجه توسط کارت بانکی خودتان وجود ندارد، می توانید از گزینه (پرداخت وجه توسط دیگران) استفاده کنید تا لینک پرداخت یا پیامک کارت به کارت، به شماره تلفن موردنظر شما پیامک شود.

بلیط قطار مشهد رفت و برگشت

اگر ساکن مشهد نیستید و به قصد سفر راهی این شهر می شوید، بهتر است بلیط قطار مشهد را بصورت رفت و برگشت انتخاب کنید، چراکه ظرفیت قطارهای مشهد به سرعت تکمیل می شود و ممکن است در مشهد نتوانید بلیط قطار برگشت به شهر مبدا خود را پیدا کنید. مراحل رزرو بلیط رفت و برگشت نیز آسان است. قبل از طی کردن مراحل گفته شده، از بالای صفحه گزینه (رفت و برگشت) را فعال و تاریخ بازگشت را انتخاب کنید. اگر در تاریخ بازگشت، قطاری موجود نباشد، با استفاده از تقویم رسپینا می توانید تاریخ را تغییر دهید و قطارهای موجود را جستجو و پیدا کنید.

بلیط قطار برای مشهد با کوپه دربست

اگر خانوادگی یا گروهی سفر می کنید، با انتخاب یک کوپه دربست، در تمام طول سفر نزدیک همسفرانتان خواهید بود. براساس ظرفیت کوپه، قوانین و حداقل و حداکثر مسافران مجاز نیز متفاوت است که برای اطلاع دقیق تر می توانید قبل از رزرو، با کارشناسان پشتیبانی 24 ساعته رسپینا در ارتباط باشید و از قوانین مطلع شوید. مراحل رزرو نیز به این صورت است که از بالای همین صفحه، تیک گزینه (کوپه دربست) را فعال کرده و سایر مراحل را مانند خرید بلیط عادی طی می کنید. در هنگام ورود اطلاعات، مشخصات تمامی مسافران را یک جا وارد نمائید.
اگر برای رزرو کوپه دربست، ظرفیت خالی پیدا نکردید، می توانید بلیط قطار مشهد را بصورت گروهی (برای حداکثر ۶ نفر) خریداری کنید اما ممکن است در یک کوپه یکسان نباشید. در اینصورت پس از سوار شدن به قطار(**درصورت امکان و با هماهنگی رئیس قطار**) می توانید کوپه خود را تغییر دهید و نزدیک همسفران باشید. برای این منظور، از بالای صفحه بر روی گزینه (تعداد مسافر) کلیک و تعداد موردنظر را انتخاب کنید.

خرید بلیت قطار مشهد با امکان حمل خودرو شرکت رجا

با خرید بلیط قطار رجا در مسیر مشهد، این امکان برای شما فراهم است تا خودروی خود را در سفر همراه ببرید، بدون اینکه نیاز باشد مدت طولانی رانندگی کنید. این بلیط را می بایست به صورت جداگانه با بلیط قطار مشهد رزرو کنید و برای تهیه آن لازم است از حداقل 10 روز قبل به فکر رزرو باشید. چراکه معمولا در زمان های نزدیک به حرکت قطار، نمی توانید بلیط حمل خودرو با قطار خصوصا در مسیرهای شلوغ منتهی به مشهد را پیدا کنید. امکان خرید بلیط نیز بصورت اینترنتی از سایت رسپینا امکان پذیر است و تنها می بایست از بالای صفحه و قسمت (نوع مسافر) گزینه (حمل خودرو) را انتخاب کنید. پس از انتخاب بلیط، مشخصات ماشین را بصورت صحیح و براساس مندرجات کارت شناسایی وسیله نقلیه وارد کنید.

خرید بلیط قطار مشهد

بلیط قطار برای مقصد مشهد

قیمت بلیط قطار مشهد

قیمت بلیط قطار مشهد براساس نوع قطار و فاصله از مبدا متفاوت است و در طی زمان های مختلف سال، تغییر چشمگیری ندارد. اما در بعضی بازه های زمانی مثل محرم و صفر که مشهد شلوغ تر است ممکن است اندکی گران تر شود. اما بطور معمول، از حدودا ۱۰۰ هزار تومان شروع می شود و برای قطارهای لوکس و درجه یک مثل فدک به نزدیک ۱ میلیون تومان نیز می رسد. قطارهای ۶ تخته معمولا نسبت به قطارهای دیگر ارزان تر هستند که علت آن به کیفیت کوپه و تخت مرتبط است. در قطارهای ۴ ستاره که ۴ تخته نیز هستند، همزمان با کاهش تعداد مسافران هر کوپه، کیفیت صندلی ها، تخت ها و ... بهتر و قیمت بلیط ها نیز گران تر می شود. سایت رسپینا، همانند موتور جستجویی قدرتمند، تمام بلیط های قطار مشهد را با خلاصه ای از امکانات به شما نمایش می دهد تا بتوانید قیمت ها را با یکدیگر مقایسه کرده و بهترین گزینه براساس شرایط دلخواه تان را انتخاب نمائید.

پیش فروش بلیط قطار مشهد

اگر پس از مراجعه به جدول قطارهای مشهد از مبدا موردنظرتان با گزینه (تکمیل ظرفیت) مواجه شدید، علت آن پیش فروش بلیط های شرکت ریلی است. بدین صورت که امکان رزرو قطارهای این شرکت دربازه های زمانی که اعلام می کند، شروع می شود و باتوجه به استقبال زیاد مسافران از بلیط قطار مشهد، ظرفیت آن ها نیز بصورت تکمیل می شود. وب سایت رسپینا، امکان اطلاع از پیش فروش بلیط قطار بصورت پیامکی را فراهم کرده است تا به محض اعلام برنامه زمانبندی از طرف شرکت رجا، برای شما پیامک ارسال شود. از کادر بالای صفحه بر روی گزینه (ثبت شماره همراه) کلیک کنید و در صفحه باز شده، شماره خود را وارد کنید. فعال سازی این سرویس کاملا رایگان است و نیازی به پرداخت هزینه ندارد.

خرید اینترنتی بلیط قطار مشهد

چطور بلیط قطار مشهد را ارزان تر بخریم؟

خرید بلیط قطار مشهد یکی از ارزانترین روش های شروع سفر به این شهر است که با توجه به نرخ های بلیط های هواپیما بسیار به صرفه تر است. اما گاهی، قیمت برخی قطارهای مشهد با بلیط های پرواز برابری می کند و مسافرانی که به دنبال سفر ارزان هستند، مجبور می شوند سفر زمینی با اتوبوس را جایگزین کنند.
در قطارهای پنج ستاره و درجه ۱، مثل قطار مشهد فدک یا زندگی، تجربه لوکسی از سفر را پیدا خواهید کرد که شامل سفر بهترین کوپه و امکاناتی از قبیل: امکان تنظیم دما، نور و صدای محیط داخل کوپه، میز مجزای غذا خوری، سیستم صوتی و تصویری پیشرفته IPTV با قابلیت انتخاب فیلم و موسیقی، امکان احضار مهماندار، اینترنت Wifi، پذیرایی میان وعده همراه با یک وعده غذای گرم رایگان و ... می شود. به همین دلیل نیز نرخ بلیط قطارهای لوکس مشهد تا حدود ۱ میلیون تومان هم ارائه می شود.
در مقابل، قطارهای ۶ تخته و یا سالنی درجه ۲ جزء ارزانترین قطارهای مشهد هستند که قیمت بلیط آن ها معمولا زیر ۵۰۰ هزار تومان است. قطار ۳ ستاره و ۶ تخته پارسی، ۳ ستاره و ۶ تخته میلاد و ۴ ستاره اتوبوسی صبا از جمله این قطارها هستند.

استرداد بلیط قطار مشهد

پس از رزرو بلیط قطار مشهد، چنانچه برنامه سفر شما تغییر کرد، می توانید بلیط خریداری شده را کنسل کنید تا وجه پرداختی پس از اعمال جریمه شرکت ریلی به حساب شما عودت شود. هم چنین اگر مشخصات بلیط را اشتباه وارد کنید، نیاز به کنسلی بلیط و رزرو مجدد با مشخصات صحیح است. اگر بلیط را از وب سایت رسپینا خریداری کرده باشید به ۲ صورت اینترنتی و تلفنی می توانید درخواست کنسلی خود را ثبت کنید و وجه بلیط نیز، ظرف مدت 48 تا 72 ساعت استرداد می شود. میزان جریمه کنسلی نیز بصورت زیر است:

  • جریمه کنسلی قبل از ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حرکت: 10٪
  • جریمه کنسلی پس از ساعت 2 ظهر روز قبل تا 3 ساعت مانده تا حرکت قطار: 30٪
  • جریمه کنسلی از سه ساعت باقی مانده تا زمان حرکت قطار: 50٪
  • جریمه کنسلی پس از حرکت قطار: 100٪ (کل جریمه سوخت خواهد شد)

* در صورتی که یک کوپه را رزرو کرده باشید و بخواهید آن را کنسل کنید، کوپه به طور کامل استرداد می شود و هیچ یک از مسافران امکان ورود به آن را نخواهند داشت.

بلیط ارزان قیمت قطار مشهد

انواع قطارهای مشهد

با توجه به اینکه شهر مشهد درتمامی فصول و ایام، یکی از پرطرفدارترین مقصدها برای سفر داخلی می باشد، بهترین و مدرن ترین ناوگان ریلی از تمامی شهرها در این مسیر، فعالیت دارند. این قطارها به دو صورت کوپه ای و سالنی می باشند. قطارهای سالنی فاقد کوپه می باشند و چیدمان صندلی ها در کنار هم و شبیه اتوبوس و یا هواپیما می باشد. این قطارها بر اساس امکاناتی که ارائه می دهند ممکن است 3 ستاره و یا 4 ستاره باشند. قطار سریع السیر سالنی پردیس یکی از این مدل قطارها می باشد که با انتخاب آن، زمان سفر شما با قطار به حداقل می رسد. قطار های کوپه ای ممکن است 4 تخته و یا 6 تخته باشند. این قطارها نیز بر اساس امکانات و خدماتی که ارائه می دهند 3 ستاره، 4 ستاره و یا لوکس و 5 ستاره می باشند. بلیط های قطار مشهد از نوع لوکس، دارای بالاترین قیمت می باشند و از نظر هزینه با پرواز تفاوت چندانی ندارند و در صورتی که برای سفر خود دارای محدودیت قیمتی می باشید، پیشنهاد می شود قطار خود را از نوع سالنی و یا کوپه ای غیر لوکس خریداری نمایید.

فدک
⭐⭐⭐️⭐️⭐️​
قطار 4 تخته
غزال
⭐⭐⭐️⭐️
قطار 4 تخته
البرز
⭐⭐⭐️
قطار 4 تخته
مهتاب
⭐⭐⭐️
قطار 6 تخته
ارم
⭐⭐⭐️
قطار اتوبوسی
پردیس رجا
⭐⭐⭐️⭐️
قطار اتوبوسی
زندگی
⭐⭐⭐️⭐️⭐️
قطار 4 تخته
ستاره نور الرضا
⭐⭐⭐️⭐️⭐️
قطار 4 تخته
سیمرغ
⭐⭐⭐️⭐️
قطار 4 تخته
سبز
⭐⭐⭐️⭐️
قطار 4 تخته
پلور سبز
⭐⭐⭐️⭐️
قطار 4 تخته
سریر
⭐⭐⭐️⭐️
قطار 4 تخته
خلیج فارس
⭐⭐⭐️
قطار 4 تخته
طوس
⭐⭐⭐️
قطار 4 تخته
سهند
⭐⭐⭐️
قطار 4 تخته
پارسی رجا
⭐⭐⭐️
قطار 6 تخته
میلاد
⭐⭐⭐️
قطار 6 تخته
صبا
⭐⭐⭐️⭐️
قطار اتوبوسی

معرفی راه آهن مشهد و امکانات آن

ایستگاه راه آهن مشهد بعد از ایستگاه راه آهن تهران، بزرگ ترین و پررفت آمد ترین ایستگاه ریلی کشور است که به دلیل قدمت تاریخی خود در دسته آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این ایستگاه با خطوط راه آهن استان های تهران، سمنان، اصفهان، آذربایجان غربی و شرقی، اهواز، قم، زنجان، قزوین، البرز، یزد، هرمزگان، کرمان، فارس، شیراز، مازندران و گیلان در ارتباط است و می توانید از مراکز استان های نامبرده شده و شهرهای بین راهی آن با قطار، راهی مشهد شوید.
موقعیت مکانی این ایستگاه به گونه ای است که دسترسی راحتی به مراکز مهم شهر مشهد از جمله حرم مطهر دارد. برای راحتی مسافران، خطوط اتوبوس، مترو و تاکسی مخصوص این ایستگاه آماده سازی شده است تا مسافران پس از رسیدن بتوانند به مراکز موردنظر خود در سرتاسر شهر دسترسی داشته باشند. خط 2BRT که یک ایستگاه آن، مقابل درب ورودی راه آهن مشهد است مستقیما تا حرم مطهر (ورودی شیخ طبرسی) حرکت دارد. برای استفاده از اتوبوس باید (من کارت) داشته باشید اما با پرداخت وجه نقد به راننده نیز می توانید سوار اتوبوس شوید. خط ۲ مترو نیز در نزدیکی درب ورودی راه آهن توقف دارد و در ایستگاه شهدا، در نزدیکی حرم مطهر متوقف می شود که از آنجا تا درب شیخ طوسی کمتر از 10 دقیقه پیاده روی لازم است.

آدرس راه آهن مشهد مشهد بلوار شهید کامیاب
تلفن راه آهن خراسان05132224681
اطلاعات داخل سالن05132004230
مدیریت سالن ایستگاه مشهد05132004999
سامانه پیامکی روابط عمومی30001335
فاصله راه آهن مشهد تا حرم۴ کیلومتر
بلیط قطار

خدمات آنلاین سفر

.جستجوی بهترین قطار ، لطفا شکیبا باشید
لطفا منتظر بمانید ...

سوالات متداول بلیط قطار مشهد

برنامه زمانی پیش فروش بلیط قطارهای مشهد چگونه است؟ برای تمامی مسیرها پیش فروش انجام می شود یا بعضی مسیرهای خاص و پرتردد؟ expand_more

پیش فروش بلیط، صرفا برای قطارهای رجا انجام می شود که برنامه زمانبندی آن توسط خود این شرکت اعلام می شود. در طول برنامه زمانی آن، امکان رزرو بلیط قطار مشهد از مبدا تمامی مسیرها وجود دارد و مختص مسیر خاصی نیست.

آیا حرکت قطارهای مشهد برنامه زمانی خاصی دارد یا اینکه همیشه و در تمام روزهای سال در دسترس است؟ expand_more

بستگی به مبدا مسیر دارد. قطارها از مبدا شهرهایی مثل تهران، اهواز، اصفهان و رشت که متقاضی زیادی دارند، در تمامی روزهای سال تقریبا موجودند و شرکت های ریلی زیادی نیز در این مسیرها فعالیت دارند. اما از مبدا برخی شهرها که مسافر کمتری دارند، در برخی روزهای هفته موجود نیست و حتی ممکن برنامه حرکت آن ها منظم نباشد.

آیا قیمت بلیط قطارهای مشهد در طول سال تغییر می کند؟ چه قطارهایی در این مسیر، بلیط گرانتری دارند؟ expand_more

قیمت بلیط قطار مشهد براساس نوع قطار و فاصله از مبدا تغییر می کند ولی در طول سال، تغییر چشمگیری ندارد. اما در بعضی بازه های زمانی مثل محرم و صفر که مشهد شلوغ تر است ممکن است اندکی گران تر شود. قیمت بلیط ها بطور معمول، از حدودا ۱۰۰ هزار تومان شروع می شود و برای قطارهای لوکس و درجه یک مثل فدک به نزدیک ۱ میلیون تومان نیز می رسد.

از مبدا چه شهرهایی می توان بلیط قطار مشهد خریداری کرد؟ expand_more

راه آهن مشهد با خطوط راه آهن استان های تهران، سمنان، اصفهان، آذربایجان غربی و شرقی، اهواز، قم، زنجان، قزوین، البرز، یزد، هرمزگان، کرمان، فارس، شیراز، مازندران و گیلان در ارتباط است و می توانید از مراکز استان های نامبرده شده و شهرهای بین راهی آن با قطار، راهی مشهد شوید.

آیا بصورت اینترنتی هم می توان بلیط قطار مشهد برای کوپه خواهران رزرو کرد؟ expand_more

بله. در سایت رسپینا این امکان وجود دارد که بلیط قطار مشهد را ویژه کوپه مخصوص خواهران یا برادران خریداری کنید. هم چنین بصورت تلفنی می توانید با کارشناسان شرکت (05131402) تماس بگیرید و بلیط کوپه خواهران را رزرو نمائید.