رسپینا
کیش

سواحل کیش؛ جذاب ترین سواحل در مروارید خلیج فارس

جزیره کیش از جمله جزایری می باشد تعدد و تنوع سواحل آن باعث شده است که انتخاب بهترین ساحل برای افراد سخت شود. در این مطلب یکی دیگر از جاهای دیدنی کیش یعنی سواحل آن را به همراه ویژگی ها، امکانات و راه های دسترسی به آنها را شرح می دهیم تا بتوانید در سفر به این جزیره، با برنامه ریزی درست از تمام سواحل این جزیره بازدید نمایید. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

سواحل کیش
سواحل بکر کیش

بهترین سواحل کیش در روز

ساحل مرجان، بزرگترین سواحل کیش

ساحل مرجان کیش یکی از بزرگترین سواحل کیش به شمار می رود که انواع تفریحات آبی و ساحلی را ارائه کرده است. از جمله این تفریحات می توان به بورد، جت اسکی، کایت، قایق سواری، پاراسل سواری و. . . اشاره کرد. اگر چه بازدید از این اسکله، هم در شب و هم در روز از جذابیت بسیار زیادی برخوردار است. اما اگر در روز برای بازدید از آن بروید، می توانید عکس های خاطره انگیزی را ثبت کنید.

هتل های کیش

هتل های یاقوت، مارینا پارک، داریوش و هتل ارم از هتل های نزدیک ساحل به شمار می روند که اگر آن ها را برای اقامت انتخاب کنید می توانید به راحتی و با پیاده روی مسیر کوتاهی به ساحل مرجان دسترسی پیدا کنید. جزیره کیش از آن دسته مقاصدی است که سفر به آن در هر فصل، جذابیت خاص خودش را دارد. همچنین ساحل مرجان کیش بهترین ساحل برای جمع کردن انواع صدف، گوش ماهی، حلزون و سنگ های بسیار زیبا می باشد.

اگر به غذا های جنوبی و به خصوص غذا های دریایی علاقه دارید، رستوران های حافظیه و فودکورت فودلند از رستوران های موجود در ساحل مرجان می باشند که می توانید با مراجعه له آن ها، از انواع غذا ها چون قلیه و میگو نوش جان کنید. چنانچه اگر تصمیم دارید خودتان برای آماده کردن غذا دست به کار شوید، می توانید از باربیکو های موجود در ساحل استفاده کنید. برای دسترسی به ساحل مرجان از هر نقطه ای که قرار دارید، می توانید با استفاده از تاکسی های عمومی و خودرو های اجاره خود را به ساحل مرجان کیش برسانید.
آدرس: استان هرمزگان، کیش، جنوب شرقی جزیره

ساحل مرجان کیش
ساحل مرجان کیش

ساحل جزیره هندورابی، از دور ترین سواحل کیش

ساحل هندورابی در بین دو جزیره بزرگ کیش و لاوان قرار گرفته است و تفریحاتی چون جت اسکی، سافاری، غواصی، بنانا سواری و همچنین موتور سواری با موتور های چهار چرخ را دارا می باشد. جزیره هندورابی در فاصله 23 کیلومتری از کیش قرار گرفته است. راه های زیادی برای دسترسی به این جزیره وجود دارد که رایج ترین آن ها عبارتند از:

با کشتی از جزیره کیش: اگر در جزیره کیش قرار دارید، می توانید با کشتی در طی 1 ساعت 30 دقیقه به آن دسترسی پیدا کنید. با قایق موتوری از جزیره چیرویه: در صورتی که در جزیره چیرویه قرار دارید، می توانید با قایق موتوری در حدود 20 دقیقه به ساحل هندورابی برسید.

پیشنهاد ویژه رسپینا: تور کیش از تهران با یک میلیون و ششصد هزار تومان خدمات گردشگری

ساحل جزیره هندورابی کیش
ساحل کیش در شب

بهترین سواحل کیش در شب

سواحل کیش: ساحل میرمهنا

ساحل میر مهنا، یکی از بهترین سواحل برای تفریحات خانوادگی به شمار می رود. این ساحل دارای دو فاز می باشد که فاز اول آن از مسجد خاتم الانبیا گرفته تا اسکله ماهیگیری و همچنین فاز دوم آن از اسکله ماهیگیری تا میدان جاسک ادامه دارد. از امکانات تفریحی ساحل میر مهنا می توان به بانانا سواری، دوچرخه سواری، رستوران ها، زمین بازی مخصوص کودکان، بازارچه های سنتی، بازار ماهی فروش ها و. . . اشاره کرد.

علاوه بر بازارچه هایی که در خود این اسکله وجود دارد، مراکز خریدی چون زیتون، ونوس و صفین نیز در نزدیکی این ساحل و در پارک میر مهنا، قرار گرفته اند که می توانید پس از بازدید از ساحل میرمهنا، برای خرید به آن ها مراجعه کنید. دسترسی به این اسکله بسیار راحت بوده و می توانید با استفاده از تاکسی، خودرو های اجاره ای، مینی بوس و… به آن برسید. که پیشنهاد ما استفاده از تاکسی می باشد.
آدرس: بلوار دریا، حد فاصل مسجد خاتم الانبیا و میدان جاسک

هتل های نزدیک به ساحل میرمهنا

این ساحل در بلوار دریا و در شمال غرب جزیره کیش واقع شده و به هتل هایی که در ادامه آمده اند، دسترسی بسیار خوبی دارد. این اسکله، در بین بهترین اسکله هایی قرار دارد که می توانید در شب از آن ها بازدید کنید. چرا که نورپردازی به طور کامل و بسیار زیبا در همه قسمت های ساحل انجام شده و می توانید عکس های جذاب و دیدنی را بگیرید.

🟢 9 کیلومترهتل آرامیس پلاس کیش
🟢 1/5 کیلومترهتل داریوش کیش
🟢 1/4 کیلومترهتل شایان کیش
ساحل میر مهنا کیش

بهترین سواحل کیش برای شنا

ساحل سیمرغ، یکی از سواحل کیش در شرق

ساحل سیمرغ در جنوب شرق کیش و در خیابان جهان، واقع شده است. در این اسکله امکانات متنوعی چون تنیس روی میز، دوچرخه سواری، پیست اسکیت، محوطه مخصوص برای بازی کودکان و… وجود دارد. همچنین اگر می خواهید انواع تفریحات دریایی همچون غواصی، جت اسکی، شاتل، قایق سواری را تجربه کنید، می توانید به کلوپ های دریایی موجود در ساحل بروید. ساحل سیمرغ از جمله سواحلی است که امکان شنا در ساحل را برای افراد فراهم کرده است. در نزدیکی این ساحل هتل ها و مراکز خرید بسیاری قرار دارد.

اگر می خواهید در نزدیکی ساحل سیمرغ اقامت داشته باشید، می توانید هتل مارینا پارک و یا هتل سیمرغ را برای اقامت انتخاب کنید. لازم است بدانید در نزدیکی این ساحل فروشگاه مواد غذایی وجود ندارد، اما می توانید برای خرید سوغات، به مرکز خرید مرجان که در 4 کیلومتری از آن قرار گرفته است، مراجعه کنید. رستوران های سیمرغ، کافه رستوران فلای بورد و… از رستوران هایی می باشند که در فاصله کمی از ساحل سیمرغ قرار گرفته اند. برای دسترسی به این ساحل می توانید از تاکسی های عمومی و ماشین های اجاره ای استفاده کنید.
آدرس: کیش، جاده جهان

سواحل کیش: ساحل درختان نارگیل کیش

اگر می خواهید در آب های خلیج  فارس شنا کنید، پیشنهاد ما ساحل درختان نارگیل کیش است. این ساحل در شرق جزیره کیش، تقاطع بلوار ساحل در میان انبوهی از درختان نارگیل قرار گرفته است. در این ساحل امکانات آبی بسیاری چون انواع قایق(ماهیگیری، کف شیشه ای و. . . ) ، امکانات غواصی، سکوی ماساژ، سه چرخ های آبی و… وجود دارد. همچنین رستوران و کافی شاپ، دوچرخه سواری، سرویس بهداشتی و زمین های بازی چون زمین تنیس، والیبال، هندبال از جمله امکانات رفاهی می باشند که در این ساحل ارائه شده اند.

اگر از آن دسته افرادی می باشید که به شنا در ساحل علاقمندید، اما نمی توانید به خوبی شنا کنید، در این ساحل شنا هم به صورت تکی و هم گروهی آموزش داده می شود. اگر اقامت در هتل دایوش را انتخاب کنید، می توانید در کمترین زمان ممکن به این ساحل دسترسی پیدا کنید. بازار مریم 2، بازار تجاری کیش، رویا مال و… از جمله مراکز خرید نزدیک ساحل درختان نارگیل کیش به شمار می روند.
آدرس: کیش، بلوار فردوسی، پروین اعتصامی

ساحل درختان نارگیل کیش

بهترین سواحل کیش برای غواصی

ساحل صخره ای کلبه هور از سواحل کیش

ساحلی صخره ای که در میدان هور قرار گرفته و امکاناتی همچون آلاچی چوبی، باربیکو، نیمکت، نورافکن و اجاق های خورشیدی و… را ارائه کرده است که می توانید در ساحل از آن استفاده کنید. در ساحل کلبه هور کیش، تفریحات آبی زیادی وجود ندارد، اما آب های آن بهترین مکان برای غواصی می باشند. اجاره دوچرخه، اسب سواری، ماهیگیری از جمله تفریحات مجاز در این ساحل به شمار می روند. در قسمت جنوبی ساحل کلبه هور، غاری 5 متری وجود دارد که می توانید با بازدید از آن یک سفر هیجان انگیز را تجربه کنید.

برای دسترسی به ساحل کلبه هور، می توانید از تاکسی های عمومی و همچنین ماشین های اجاره استفاده کنید. اگر قصد دارید با ماشین های اجاره ای به این ساحل بروید، ابتدا باید خود را به بزرگراه خلیج فارس رسانده و سپس وارد خیابان جهان شوید. با ادامه دادن مسیر به ساحل هور خواهید رسید. برای بازدید از این ساحل بهترین زمان فصل های پاییز و زمستان می باشند.
آدرس:کیش، جاده جهان، میدان هور

هتل های نزدیک به ساحل صخره ای کلبه هور

این ساحل در فاصله کمی از هتل آفتاب شرق کیش، هتل اوتانا، هتل ترنج کیش و. . . قرار گرفته است که با اقامت در آن ها، می توانید در هر زمان که بخواهید راهی ساحل شوید. اگر در این ساحل قرار دارید و به دنبال رستورانی برای سرو غذا هستید، رستوران های شاندیز صفدری، کلبه درویش، رستوران سالود کیش از بهترین رستوران هایی می باشند که این ساحل وجود دارند.

ساحل صخره ای کلبه هور کیش

ساحل اسکله تفریحی، معروف ترین سواحل کیش

از معروف ترین سواحل جزیره کیش می توان از اسکله تفریحی کیش نام برد. این اسکله در بلوار دریا و در قسمت شرقی جزیره واقع شده است. امکانات زیادی در اسکله تفریحی کیش ارائه شده است که شامل آلاچیق، باربیکو، مسیر دوچرخه سواری، رستوران وکافی شاپ، زمین بازی و… می باشند. غواصی، پاراسل سواری، ماهیگیری، جت اسکی و قایق سواری با انواع قایق های شیشه ای، پدالی، عادی از جمله تفریحاتی است که می توانید در این اسکله تجربه کنید.

با رفتن به ساحل اسکله تفریحی، می توانید در کنار آن از بازار های نزدیک همچون بازار ونوس، بازار زیتون و همچنین بولینگ مریم نیز بازدید کنید. اسکله تفریحی کیش به صورت 24 ساعت باز می باشد. اگر شما در هتل های شایان، داریوش و هتل بین المللی کیش که از نزدیک ترین هتل ها به این اسکله می باشند، اقامت داشته باشید، می توانید در هر لحظه که بخواهید برای قدم زدن و استفاده از تفریحات به آن مراجعه کنید.
آدرس: جزیره کیش، خیابان سنایی، بلوار دریا، اسکله تفریحی کیش

ساحل اسکله تفریحی کیش

مرد ماهیگیر، از خلوت ترین سواحل کیش

این ساحل با وسعتی بیش از 4 هزار متر مربع، یکی از خلوت ترین سواحل کیش به شمار می رود. در ساحل مرد ماهیگیر، مجسمه ای 12 متری وجود دارد که یکی از نماد های جزیره کیش است. آلاچیق، رستوران و کافی شاپ، پیست دوچرخه سواری و امکانات پیاده روی از مهمترین امکاناتی می باشند که در این ساحل ارائه شده اند. هتل های شایان و هتل آپارتمان پارسیان از جمله هایی می باشند که انتخابی خوبی برای اقامت در نزدیکی ساحل مرد ماهیگیر می باشند. همچنین از مراکز خرید نزدیک به ساحل می توان به اشاره کرد.
آدرس: جزیره کیش، خیابان سنایی، بلوار ساحل، پارک ساحلی ماهیگیر کیش

ساحل مرد ماهیگیر کیش

تا اینجا با بهترین سواحل جزیره کیش آشنا شدیم. هر یک از این سواحل می توانند از نظر افراد مختلف به عنوان بهترین سواحل کیش شناخته شوند. به نظر شما بهترین سواحل کیش کدام اند؟ اگر تاکنون با تور کیش و یا به صورت شخصی به این جزیره رفته اید، خوشحال می شویم تجربه سفر خود را از زمان بازدید از سواحل کیش را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

کدام ساحل کیش در شب مناسب مسافران است؟

ساحل میرمهنا به علت وجود رستوران آن که نور پردازی آن باعث جذابیت این ساحل شده است از بهترین انتخاب های خانواده ها در شب محسوب می شود. این ساحل در آدرس بلوار دریا، حد فاصل مسجد خاتم الانبیا و میدان جاسک قرار دارد.

کدام سواحل کیش بهترین انتخاب برای شنا هستند؟

سواحل سیمرغ و درختان نارگیل از بهترین انتخاب های مسافران برای شنا در این جزیره هستند. ساحل سیمرغ در آدرس کیش، جاده جهان و ساحل درختان نارگیل در آدرس بلوار فردوسی خیابان پروین اعتصامی واقع شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا