پارک کوهستان یزد

پارک کوهستان یزد کجاست؟

پارک کوهستان در اطراف شهر یزد، در تقاطع جاده یزد به تفت و کمربندی یزد واقع شده است. فاصله این پارک با مرکز شهر حدود 11 کیلومتر می باشد. بهترین مسیر برای دسترسی به پارک کوهستان از طریق جاده یزد به تفت است.

موقعیت پارک کوهستان یزد

طبیعت پارک کوهستان یزد

پارک کوهستان دارای وسعت 50 کیلومتر بوده که درختان متعددی شامل نارون، کاج، اقاقیا و زیتون دارد. از میان این پارک رودخانه ای مصنوعی عبور می کند که مسیر آن از بالای کوه شروع می شود. همچنین وجود دریاچه مصنوعی، آب نمای موزیکال و المان های مختلف فضای مناسبی را برای تفریح ایجاد کرده است.

پارک کوهستان یزد

امکانات پارک کوهستان یزد

علاوه بر جاذبه های طبیعی، امکانات مختلف دیگر مانند شهربازی، پیست موتورسواری، پارکینگ، مسجد، آلاچیق، و امکانات اقامتی نیز در این پارک وجود دارد که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم.

شهربازی پارک کوهستان یزد

شهربازی پارک کوهستان در ضلع جنوبی پارک قرار گرفته و دارای وسایل بازی گوناگون برای سنین مختلف می باشد. از وسایل موجود در شهربازی می توان به چرخ و فلک، ترن، تاب و سرسره و غیره اشاره کرد.

شهربازی پارک کوهستان یزد

پیست اسکی کوهستان پارک یزد

این پیست در داخل پارک واقع شده است. استفاده از پیست اسکی هزینه ای ندارد ولی برای استفاده از آن باید کفش اسکی همراه خود داشته باشید.

پارکینگ پارک کوهستان یزد

از ویژگی های این پارک وجود دو پارکینگ شمالی و کوهک در دو ضلع شمالی و غربی آن می باشد که استفاده از آن ها هزینه ورودی ندارد.

قایق سواری در پارک کوهستان یزد

وجود دریاچه مصنوعی در بخش شمالی پارک محل مناسبی برای قایق سواری ایجاد کرده است. قایق های پدالی در این دریاچه وجود داشته که می توانید با پرداخت هزینه آن ها را برای مدت مشخصی کرایه کنید.

دریاچه پارک کوهستان یزد

عکاسی در پارک کوهستان یزد

پارک کوهستان یزد به علت وجود رودخانه و دریاچه مصنوعی و همچنین فضاهای طبیعی، درکنار آب نمای موزیکال، گزینه مناسبی برای علاقه مندان به عکاسی می باشد.

امکانات رفاهی پارک کوهستان یزد

این پارک دارای آلاچیق های متعدد و مکان های مختلف جهت برپایی چادر بوده و همچنین دارای سه سرویس بهداشتی مختلف در ضلع شرقی و غربی پارک می  باشد. فروشگاه های مواد غذایی و غرفه های صنایع دستی یزد نیز در این پارک وجود دارد.

پارک کوهستان یزد

مکان های دیدنی اطراف پارک کوهستان یزد

علاوه بر جاذبه های موجود در پارک کوهستان، در اطراف آن نیز مکان های تفریحی مانند باشگاه پینت بال، استخر، پیست ماشین سواری نیز وجود دارد. مشخصات این مکان ها در ادامه بررسی شده است.

پینت بال پارک کوهستان یزد

باشگاه پینت بال مقاومت در ضلع غربی پارک کوهستان یزد واقع شده است که می توانید با دوستان و خانواده از این باشگاه نیز بازدید کنید. برای استفاده از این باشگاه باید از قبل نسبت به رزرو آن اقدام کنید.

استخر طلاییه پارک کوهستان یزد

این استخر در کمربندی یزد، بعد از پل تفت واقع شده است. استخر طلاییه دارای سانس های مختلف بانوان و آقایان بوده و همچنین دارای سونا و جکوزی و پارکینگ اختصاصی نیز می باشد.

پیست پارک کوهستان یزد

در قسمت جنوبی پارک، یکی از بزرگترین پیست های موتورسواری و ماشین سواری در کشور ساخته شده است. موقعیت مناسب این پیست باعث شده است تا علاوه بر بازدید از پارک کوهستان از امکانات این پارک نیز استفاده کنید.

پیست پارک کوهستان یزد

مجموعه فرهنگی تفریحی ناصریه در پارک کوهستان یزد

این مجموعه فرهنگی و تفریح با محوریت آموزش کودک و خانواده ایجاد شده است. تفریحات مختلفی مانند اسب سواری، پیست دوچرخه سواری و موتورسواری و بازی های محلی در این مجموعه وجود دارد. همچنین دارای رستوران، کافی شاپ و غرفه های صنایع دستی نیز می باشد.

مجموعه فرهنگی تفریحی ناصریه یزد

بهترین زمان بازدید از پارک کوهستان یزد

به دلیل آب و هوای گرم در شهر یزد به ویژه در تابستان و اختلاف دمای بالا بین شب و روز در زمستان، بهترین زمان بازدید در شب های تابستان و اوایل پاییز می باشد.

ساعت کاری پارک کوهستان یزد

این پارک در تمامی روزهای هفته و در ساعت های مختلف شبانه روزی پذیرای گردشگران می باشد.

آیا پارک کوهستان یزد در کرونا باز است؟

این پارک در حال حاضر (زمستان 1400) فعال بوده و پذیرای مسافران است. اما ممکن است با شروع پیک مجدد کرونا به دلیل جلوگیری از تجمع مردم، این پارک برای مدتی بسته شود. به همین منظور قبل از بازدید با روابط عمومی پارک کوهستان تماس بگیرید.

مطلب پایانی

در این راهنما، توضیح کاملی از پارک کوهستان یزد و همچنین آدرس و امکانات آن ارائه شد. این پارک دارای امکانات گردشگری مانند شهربازی، دریاچه، پیست اسکی و امکانات رفاهی دیگر می باشد. اگر از این پارک بازدید کرده اید تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.