فاصله تهران تا یزد

فاصله تهران تا یزد چند کیلومتر است؟

فاصله تهران تا یزد به نوع وسیله نقلیه شما بستگی دارد. فاصله هوایی تهران تا یزد در مسیرهای هوایی و زمینی و همچنین مدت زمان رسیدن به یزد در این مسیرها متفاوت بوده مسیرها که در ادامه به تفکیک بررسی شده است.

فاصله تهران تا یزد با هواپیما

فاصله تهران تا یزد در مسیر هوایی حدود 504 کیلومتر بوده و یک ساعت زمان نیاز دارد تا به یزد برسید. مدت زمان این مسیر به نوع ایرلاینی که بلیط هواپیما خود را از آن تهیه می کنید نیز بستگی دارد، بطور مثال ایرلاین ماهان این مسیر را در یک ساعت و 15 دقیقه و ایرلاین آسمان در یک ساعت و ده دقیقه طی می کند.

فاصله هوایی تهران تا یزد

فاصله تهران تا یزد با قطار

شما می توانید با قطار نیز از تهران به یزد سفر کنید. این مسیر حدود 625 کیلومتر می باشد و با خرید بلیط قطار تهران یزد می توانید پس از حدود 8 ساعت به شهر یزد برسید. زمان رسیدن به یزد به نوع قطاری که با آن سفر می کنید بستگی دارد، بطور مثال قطار سه ستاره البرز و 4 ستاره غزال در 8 ساعت، سه ستاره کویر در 8 ساعت و 45 دقیقه و اتوبوسی نگین در 8 ساعت و 30 دقیقه این مسیر را طی می کند. در این مسیر از ایستگاه های محمدیه، کاشان، بادرود و اردکان عبور می کنید.

فاصله تهران تا یزد با قطارهای سریع السیر

قطارهای 4 ستاره موجود در این مسیر، نسبت به قطارهای دیگر امکانات بیشتری داشته و در مدت زمان کمتری شما را به مقصد می رساند. این قطارها شامل 4 ستاره غزال و 4 ستاره غدیر بوده که کوپه های 4 نفره دارند.

قطار 4 ستاره غزال

فاصله تهران تا یزد با قطارهای معمولی

اگر قیمت بلیط قطار برای شما مهم می باشد، استفاده از قطارهای 3 ستاره و اتوبوسی به شما توصیه می شود. قطارهای 3 ستاره کویر که کوپه های 6 نفره دارند و همچنین قطار اتوبوسی نگین، قیمت پایین تری دارند. در دسته قطارهای 3 ستاره می توان به 3 ستاره البرز اشاره کرد که کوپه 4 نفره داشته و قیمت پایین تری نسبت به 4 ستاره ها دارد.

قطار اتوبوسی نگین

فاصله تهران تا یزد با اتوبوس

این مسیر حدود 620 کیلومتر بوده و با اتوبوس می توان در 6 ساعت به یزد رسید. از پایانه های مختلف در تهران مانند پایانه غرب، پایانه شرق و جنوب می توان بلیط اتوبوس تهران یزد را تهیه کنید. این اتوبوس ها از استان قم و اصفهان و از شهرهای قم، کاشان، اردستان، نایین، عقدا و میبد عبور می کنند.

فاصله تهران تا یزد با خودروی شخصی

برای سفر از تهران به یزد دو مسیر پیش رو دارید که یکی از این مسیرها کوتاه تر است. این مسیرها در زیر بررسی شده است.

فاصله تهران تا یزد از مسیر قم

این مسیر کوتاه تر بوده و حدود 620 کیلومتر می باشد و پس از 6 ساعت و 30 دقیقه به یزد خواهید رسید. پس از خروج از تهران وارد آزاد راه خلیج فارس شده و از شهرهای قم، کاشان، اردستان، نایین و میبد عبور کنید تا به شهر یزد برسید.

تهران تا یزد از قم

 فاصله تهران تا قم از مسیر جندق

این مسیر که حدود 800 کیلومتر است از شهرهای گرمسار و سمنان عبور کرده و وارد جاده جندق می شوید که مسیری خلوت برای رسیدن به یزد می باشد. پس از حدود 10 ساعت رانندگی به شهر یزد خواهید رسید. به دلیل طولانی بودن، این مسیر پیشنهاد نمی شود.

مسیر جندق از تهران به یزد

کدام مسیر برای رفتن از تهران تا یزد مناسب تر است؟

اینکه کدام مسیر مناسب تر است به شرایط شما بستگی دارد. بطور کلی خرید بلیط هواپیما تهران یزد گزینه مناسبی است ولی هزینه بیشتری دارد. به دلیل اینکه این مسیر از منطقه ای بیابانی عبور می کند استفاده از قطار به اتوبوس ترجیح داده می شود. همچنین با توجه به کوتاه تر بودن مسیر قم به سمت یزد در استفاده از خودروی شخصی، این مسیر پیشنهاد می شود. اگر شما تجربه سفر به یزد از هر کدام از این مسیرها را دارید، تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.