رسپینا
کیش

کارت کیشوندی چیست و چگونه آن را دریافت کنیم؟

کارت کیشوندی جزیره کیش همانند کارت شناسایی بوده و ویژه افرادی می باشد که در این جزیره اشتغال و یا اقامت دارند. این کارت ها دارای انواع مختلفی بوده که با توجه به نوع اقامت و فعالیت متقاضی متفاوت است. اگر شما قصد اقامت و یا سرمایه گذاری در کیش را دارید، لازم است نسبت به دریافت کارت کیشوندی اقدام کنید. در این مقاله جزئیات کامل تری در این رابطه فراهم شده است. با رسپینا همراه باشید.

کارت کیشوندی

شهروندان کیش شامل چه افرادی می باشد؟

به منظور دریافت کارت کیشوندی ابتدا باید ساکن کیش باشید که شرایط خاصی دارد و در صورت دارا بودن آن به عنوان کیشوند شناخته شده و مجاز به دریافت کارت خواهید بود. این شرایط در ادامه مشخص شده است:

هتل های کیش

– بومیان جزیره کیش به عنوان شهروند شناخته شده که می توانند کارت را دریافت کنند.

– همچنین کارفرمایانی که دارای مجوز فعالیت اقتصادی از اداره بازرگانی سازمان منطقه آزاد کیش هستند نیز به عنوان شهروند شناخته می شوند.

کارت کیشوندی چیست

– کارمندانی که به صورت دائم و با معرفی کارفرما، حداقل به مدت 6 ماه در جزیره مشغول به کار بوده و محل زندگیشان جزیره کیش است، مشمول دریافت کارت می باشند.

– دانشجویانی که در یکی از دانشگاه های جزیره مشغول به تحصیل بوده و دارای مدرک نشان دهنده اقامت آن ها در جزیره می باشند نیز مجاز به دریافت کارت هستند.

– سرمایه گذارانی که ملکی را به مدت 6 ماه خریده اند و دارای سند می باشند نیز به عنوان کیشوند شناخته می شود.

– در نهایت اتباع خارجی که دارای مجوز فعالیت اقتصادی بوده و یا شرکتی را در جزیره ثبت کرده اند می توانند از خدمات کارت کیش وندی بهره مند شوند.

صدور کارت کیشوندی

کارت کیشوندی چیست؟

همانطور که گفته شد، کارت کیشوندی همانند کارت شناسایی عمل کرده که صدور آن برای افراد مختلف، متفاوت است. اما اینکه چرا برای اقامت در این جزیره باید این کار را دریافت کرد، سوال بسیاری از مسافران و سرمایه گذاران می باشد. این شرایط به دلیل قوانین کیش می باشد که شرایط متفاوتی با سایر شهرها دارد.جزیره کیش عنوان منطقه آزاد تجاری، دارای قوانین گمرک، واردات و صادرات و بازرگانی متفاوتی بوده و قوانین سختگیرانه ای در این رابطه وجود ندارد. لذا سرمایه گذاران زیادی به این جزیره سفر می کنند که برای ارائه خدمات بهتر به آنها، کارت کیش وندی صادر می شود.

جزیره کیش به دلیل موقعیت ویژه تجاری و سطح رفاه بیشتر نسبت به سایر شهرهای ایران افراد زیادی را برای اقامت به این جزیره جذب می کند. این افراد نیز جهت اقامت باید این کارت را دریافت کنند که پس از دریافت، می توانند از خدمات کارت کیشوندی بهره مند شوند.

ورود به سامانه کارت کیشوندی
سامانه درخواست کارت کیشوندی

پیشنهاد ویژه رسپینا: تور کیش از تهران با یک میلیون و ششصد هزار تومان هدیه خدمات گردشگری

مزایای کارت کیشوندی

افرادی که این کارت را دریافت می کنند از مزایای زیادی بهره مند می شوند که یکی از آنها تخفیف بیشتر هنگام بازدید جاهای دیدنی کیش می باشد. افرادی که این کارت را دارند نسبت به سایر گردشگران به این جزیره سفر می کنند، تخفیفات زیادی را از این مراکز دریافت می کنند. مزایای دیگر این کارت شامل موارد زیر است:

مزایای کارت کیشوندی

– امکان ورود خودرو به جزیره و همچنین خروج آسان

– با این کارت ها می توانید به راحتی از کشورهای دیگر، خودرو وارد کنید.

– افرادی که این کارت را دارند می توانند به مدت یک ماه از خودروی با پلاک کیش در تمام شهرهای کشور استفاده کنند.

– استفاده از مراکز تفریحی و ورزشی با تخفیف

– خروج بی دردسر لوازم منزل از کیش به سایر شهرها

– دانشجویان بومی که در یکی از دانشگاه های صنعتی شریف یا دانشگاه تهران تحصیل می کنند، با داشتن این تخفیفات ویژه ای را دریافت می کنند.

– از این کارت ها به عنوان کارت شناسایی بومیان جهت استخدام در اداره ها و شرکت ها استفاده می شود.

– از این کارت برای شرکت در قرعه کشی و جشنواره های کیش نیز استفاده می شود.

انواع کارت کیشوندی

انواع کارت کیشوندی شامل کارت های مختلف در رنگ های گوناگون می باشند. در حقیقت رنگ کارت کیشوندی، نوع اقامت و یا کیشنودی را مشخص می کند.

انواع کارت کیشوندی

کارت کیشوندی آبی: این کارت برای افرادی که به هر دلیل به جزیره کیش مهاجرت کرده اند، صادر می شود.

کارت کیشوندی آبی
کارت کیشوندی آبی

کارت زرد: این کارت ویژه افراد مجردی می باشد که به عنوان کیشوند شناخته شده اند.

کارت کرمی: برای افراد متاهل که به تنهایی در جزیره زندگی می کنند، کارتی به رنگ زرد صادر می شود.

کارت سفید: این کارت نیز برای تجار، سرمایه گذاران جزیره و بازرگانان صادر می شود.

کارت صورتی: همچنین اتباع خارجی که در این جزیره سرمایه گذاری می کنند، کارت صورتی کیشوندی برای آن ها صادر می گردد.

کارت کیشوندی سبز: این کارت نیز برای افراد بومی و یا افرادی که در این جزیره متولد شده اند، صادر می گردد.

کارت کیشوندی سبز
کارت کیشوندی سبز

شرایط دریافت کارت کیشوندی

همانطور که گفته شد، علاوه بر بومیان جزیره، افراد دیگر نیز می توانند نسبت به دریافت این کارت اقدام کنند. شرایط کارت کیشوندی برای دریافت آن شامل ساکن بودن و یا شاغل بودن افراد است. افرادی که می خواهند با سکونت در کیش، این کارت را دریافت کنند باید حداقل 6 ماه از سکونت آنها گذشته باشد. برای این کار تنها کافی است در زمان درخواست ساکن جزیره باشید و پس از 6 ماه با ارائه سند ملک یا اجاره نامه برای دریافت کارت اقدام نمایید.

یکی دیگر از شرایط صدور کارت کیشوندی، شاغل بودن در جزیره می باشد و باید مدرکی که نشان دهد شما در جزیره شاغل هستید را ارائه دهید. پس از ارائه مدارک باید در کلاس های مختلفی شرکت کنید تا با قوانین جزیره کیش، فرصت های تجاری و فرهنگ کیش آشنا شوید. سپس در صورتی که شرایط لازم را کسب کردید، کارت شما صادر می شود.

شرایط صدور کارت کیشوندی

چگونه کارت کیشوندی بگیریم؟

مدارک کارت کیشوندی برای دریافت آن شامل مدارک هویتی، مدارک سکونت و اشتغال است. برای دریافت کارت ابتدا باید این مدارک را تهیه کرده و سپس به سایت صدور کارت کیشوندی مراجعه کنید. مدارک شناسایی لازم جهت صدور کارت شامل تصویر شناسنامه، کارت ملی و عکس رنگی بدون کلاه و کراوات است.

مدارک کارت کیشوندی

مدارک اشتغال برای دریافت کارت کیش وندی

 برای کلیه آقایان بالای 18 سال سن و بانوان سرپرست خانواده الزامی می باشد که برای افراد مختلف متفاوت است.

– کارمندان خصوصی و دولتی باید تصویر گواهی اشتغال به کار با حداقل 6 ماه سابقه به همراه مهر و امضاء کارفرما را تهیه کنند.

– همچنین دانشجویان باید تصویر گواهی اشتغال به تحصیل در دانشگاه های کیش با 6 ماه سابقه را در سایت بارگذاری کنند.

– سرمایه گذاران از ارائه مدارک اشتغال معاف بوده اما باید تصویر سند مالکیت منزل مسکونی در کیش را ارائه دهند.

ثبت نام کارت کیشوندی اینترنتی

مدارک سکونت برای دریافت کارت کیشوندی

ثبت نام کارت کیشوندی اینترنتی می باشد که باید علاوه بر مدارک هویتی، مدارک سکونت را نیز در سایت بارگذاری کنید. مدارک سکونت شامل تصاویر مربوط به سند مالکیت، تصویر اجاره نامه می باشد. افرادی که از سوئیت های پرسنلی استفاده کرده و یا در منازل سازمانی سکونت دارند، تنها کافی است تصویر گواهی سکونت را ارائه دهند. شما می توانید با ورود به سامانه کارت کیشوندی نسبت به پیگیری صدور کارت کیشوندی اقدام کنید.

پیگیری صدور کارت کیشوندی

هزینه کارت کیشوندی چقدر است؟

همانطور که گفته شد، کارت کیشوندی ثبت نام آن به صورت اینترنتی می باشد و اگر خودتان اقدام به ثبت نام کنید، هزینه صدور آن تنها 6 هزار تومان است. مدت اعتبار کارت کیشوندی برای افرادی که برای اولین بار آن را دریافت می کنند، دوسال است که پس از تمدید به مدت سه سال اعتبار دارد.

تخفیف کارت کیشوندی

تمدید کارت کیشوندی چگونه است؟

به منظور تمدید اعتبار این کارت ها باید به سامانه تمدید کارت کیشوندی در سایت سازمان منطقه آزاد کیش مراجعه کنید. مدارک لازم جهت تمدید کارت، همان مدارک مورد نیاز برای دریافت آن می باشد و علاوه بر آن باید کارت قبلی را نیز ارائه دهید. همچنین در صورت مفقود شدن کارت، باید کارت المثنی را دریافت نمایید. بدین منظور ابتدا باید اعلام مفقودی را گزارش کرده و سه ماه بعد از آن نسبت به انجام مراحل تمدید اقدام کنید. لازم به ذکر است که برای مفقود شدن کارت باید جریمه ای معادل 100 هزار تومان را در سامانه کیشوندی پرداخت کنید.

تمدید کارت کیشوندی

مطلب پایانی

کارت کیشوندی یکی از مدارک لازم جهت اقامت، سرمایه گذاری و یا تحصیل در جزیره کیش است. این کارت انواع مختلفی داشته که برای افراد مختلف در رنگ های متفاوت صادر می شود. با داشتن این کارت از مزایای زیادی در تجارت، جابجایی خودرو بین جزیره و شهرهای دیگر و تخفیفات متنوع در هنگام خرید و یا تفریح در مراکز تفریحی برخوردار می شوید. پس از کسب شرایط لازم و آماده سازی مدارک موردنیاز، می توانید نسبت به دریافت اینترنتی آن اقدام فرمایید. اگر شما نیز این کارت را دریافت کرده اید و از روند اداری و هزینه های آن اطلاعات مفیدی دارید، با ما به اشتراک بگذارید.

کارت کیشوندی برای چه افرادی صادر می شود؟

  این کارت برای افراد مختلف مانند بومیان جزیره، کارفرمایان، کارمندان شاغل در جزیره، دانشجویان و سرمایه گذاران داخلی و خارجی صادر می شود.

مزایای داشتن کارت کیشوندی چیست؟

استفاده از تخفیف های مراکز خرید، حمل و نقل خودرو بین کیش و سایر شهرها، شرکت در قرعه کشی ها و ورود خودرو از کشورهای دیگر به جزیره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا