هواپیمایی آتا با توجه به قیمت مناسب و خدمات پروازی مناسب ، میتواند انتخابی به صرفه و مناسب برای انجام پروازهای داخلی باشد. این هواپیمایی نسبتاً جوان در سال 1387 در تبریز تأسیس شد و پیشرفت خوبی هم در سال های اخیر داشته است.  اگر می خواهید بیشتر راجع به این هواپیمایی ایرانی و مقصدهای آن و نحوه ی خرید بلیط هواپیما این ایرلاین بدانید، در این مطلب ما را همراهی کنید.

هواپیمایی آتا - رسپینا

هواپیمایی آتا در یک نگاه

همانطور که اشاره شد در سال 1387 هجری شمسی، تبریز با  تأسیس شرکت هواپیمایی آتا جایگاه خود را به عنوان شانزدهمین شرکت هواپیمایی کشور در میان سایر شرکت های هواپیمایی ایران تثبیت کرده است.این ایرلاین به سرپرستی کاپیتان همایون قدیمی و مالکیت محمدرضا زنوزی مطلق شروع به کار کرد و اولین پرواز خود را همزمان با افتتاحیه ی این شرکت توسط وزیر راه و ترابری وقت، در تاریخ ۱۰ دی ۱۳۸۸ هجری شمسی از فرودگاه بین‌المللی تبریز به مقصد مشهد انجام داد؛ البته لازم به ذکر است که ایرلاین آتا پروازهای رسمی خود را در تاریخ ۱۷ بهمن ۱۳۸۸ هجری شمسی از تبریز به مقصد تهران شروع کرد و اکنون خرید اینترنتی بلیط آتا در بسیاری از مسیرهای داخلی، انجام می گیرد.

ناوگان هواپیما اتا

جالب است بدانید که ایرلاین آتا در ابتدا فقط با 3 فروند هواپيما راه اندازی شد؛ اما امروزه هواپیما اتا با 15 فروند هواپیمایی که در ناوگان خود دارد مسئولیت حمل مسافران زیادی را در برخی مسیرهای داخلی و خارجی بر عهده دارد و انواع بلیط آتا را ارائه می دهد . ناوگان هواپیمایی آتا هم اکنون شامل 8 فروند هواپیمای مک دانل داگلاس ام دی 83، 3 فروند ایرباس و 4 فروند هواپیمای 737 است و به زودی شاهد اضافه شدن 10 فروند هواپیمای دیگر هم  به لیست شرکت هوایی آتا خواهیم بود.

بلیط هواپیما اتا

مقصد های پروازی هواپیمایی آتا

شرکت هواپیمایی آتا با برعهده گرفتن مسئولیت جابجایی حدود سه میلیون و دویست و هفتاد هزار نفر در مسیرهای پروازی داخلی و حدود یكصد و هشتاد هزار نفر در مسیرهای پرواز خارجی، نقش مؤثری در صنعت هواپیمایی کشورمان داشته است و امیدواریم که این شرکت هواپیمایی با خرید هواپیماهای جدید و افزایش این ناوگان به یکی از برترین های این صنعت در منطقه تبدیل شود.

مقصد های پروازی بین المللی و بلیط آتا:

بحرین (فرودگاه بین المللی بحرین)، گرجستان (تفلیس - فرودگاه بین المللی تفلیس و باتومی - فرودگاه بین المللی باتومی)، عراق (بغداد - فرودگاه بین المللی بغداد و نجف - فرودگاه بین المللی نجف)، ترکیه (استانبول - فرودگاه بین المللی آتاترک)، کویت (کویت - فرودگاه بین المللی کویت) و عربستان سعودی (دمام - فرودگاه بین المللی ملک فهد).

مقصد های پروازی داخلی و بلیط هواپیما اتا:

اهواز (فرودگاه بین المللی اهواز)، اردبیل (فرودگاه اردبیل)، بندرعباس (فرودگاه بین المللی بندرعباس)، اصفهان (فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان)، مشهد (فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد)، شیراز (فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز)، تبریز (فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز)، تهران (فرودگاه بین المللی امام خمینی، فرودگاه بین المللی مهرآباد)، جزیره کیش (فرودگاه بین المللی کیش)، ارومیه (فرودگاه بین المللی شهید باکری ارومیه)، بندر ماهشهر (فرودگاه ماهشهر) و یزد (فرودگاه شهید صدوقی یزد).

بلیط آتا از مبدا تهران به مقاصد: تبریز، مشهد، کیش، اهواز، ارومیه، اردبیل، شیراز، بندرعباس

بلیط آتا از مبدا تبریز به مقاصد: تهران، مشهد، کیش، اهواز، شیراز، استانبول (ترکیه) و آذربایجان (باکو).

بلیط آتا از مبدا مشهد به مقاصد: تهران، تبریز، کیش، ارومیه، اردبیل، شیراز و اهواز.

بلیط آتا از مبدا اردبیل به مقاصد: تهران و مشهد.

بلیط آتا از مبدا کیش به مقاصد: تهران، تبریز و مشهد.

بلیط آتا از مبدا شیراز به مقاصد: تهران، تبریز و مشهد.

بلیط آتا از مبدا ارومیه به مقاصد: تهران و مشهد.

بلیط آتا از مبدا باکو به مقاصد: تهران و تبریز.

بلیط آتا از مبدا استانبول به مقصد تبریز پرواز دارد.

استرداد بلیط هواپیما آتا

 

راهنمای خرید بلیط هواپیمایی آتا

برای خرید بلیط این هواپیمایی در سایت رسپینا شما میتوانید در باکس جستجوی موجود در بالای سایت ابتدا مبدا و مقصد پرواز خود را انتخاب کنید . در صفحه باز شده شما میتوانید از روی تقویم به نمایش در آمده زمان مورد نظر برای انجام پرواز را مشخص کرده در حالی که پایین ترین قیمت مربوط به بلیط هواپیما در آن روز نیز در تقویم به نمایش در می آید . بعد از انتخاب زمان پرواز لیستی از پروازهای موجود در همان روز به نمایش در خواهد آمد که در قسمت کناری ( ساید بار ) شما میتوانید نتایج مربوط به ایرلاین آتا را فیلتر کنید. با زدن تیک ، پرواز های مربوط به ایرلاین آتا در همان روز برای شما به نمایش در خواهد آمد که میتوانید ادامه پروسه خرید را با زدن دکمه خرید به آسانی انجام دهید.

هواپیما اتا

بلیط هواپیمایی آتا رسپینا

شما با مراجعه به وب سایت رسپینا میتوانید به راحتی و تنها با زدن چند کلیک ، بلیط کلیه مسیر های پروازی داخلی و خارجی را  به صورت ریالی خریداری کنید. رسپینا با سابقه بیش از ده سال در زمینه فروش اینترنتی خدمات گردشگری افتخار آن را دارد تا بلیط هواپیمایی آتا را با تضمین بهترین قیمت در اختیار شما عزیزان قرار دهد. پشتیبانی 24 ساعته و امکان استرداد و عودت وجه از جمله خدماتی است که در رسپینا به مشتریان ارائه میشود.علاوه بر امکان تهیه بلیط به صورت آنلاین ، سایر خدمات از جمله تور، هتل نیز به صورت تخصصی در رسپینا ارائه میگردد.