{{ctrl.notification}}

بلیط هواپیما شیراز استانبول

بلیط هواپیما شیراز استانبول

پنجشنبه

05 / 03

بررسی

جمعه

06 / 03

بررسی

شنبه

07 / 03

بررسی

یکشنبه

08 / 03

بررسی

دوشنبه

09 / 03

بررسی

سه شنبه

10 / 03

بررسی

چهارشنبه

11 / 03

بررسی

پنجشنبه

12 / 03

بررسی

جمعه

13 / 03

بررسی

شنبه

14 / 03

بررسی

یکشنبه

15 / 03

بررسی

دوشنبه

16 / 03

بررسی

سه شنبه

17 / 03

بررسی

چهارشنبه

18 / 03

بررسی

پنجشنبه

19 / 03

بررسی

جمعه

20 / 03

بررسی

شنبه

21 / 03

بررسی

یکشنبه

22 / 03

بررسی

دوشنبه

23 / 03

بررسی

سه شنبه

24 / 03

بررسی

چهارشنبه

25 / 03

بررسی

پنجشنبه

26 / 03

بررسی

جمعه

27 / 03

بررسی

شنبه

28 / 03

بررسی

یکشنبه

29 / 03

بررسی

دوشنبه

30 / 03

بررسی

سه شنبه

31 / 03

بررسی

چهارشنبه

01 / 04

بررسی

پنجشنبه

02 / 04

بررسی

اولین پرواز شیراز استانبول

شماره پرواز
نام ایرلاین
زمان پرواز
نرخ پرواز

/2065/2072/

Flydubai

پنجشنبه 1401/03/05

22,451,000 تومان

اطلاعات حرکت پرواز شیراز استانبول

تعداد سفر های روزانه:
32
انواع پرواز های مسیر:
اکونومی - بیزنس - فرست
مدت زمان سفر:
ساعت
مسافت:
8844 Km
زمان اولین حرکت از شیراز استانبول:
ساعت 03:30
آخرین حرکت از مبدا شیراز :
ساعت 03:30
خلوت ترین روزها:
سه شنبه ها
شلوغ ترین روزها:
پنجشنبه ها

قوانین پرواز خارجی

دریافت QR CODE برای مسیر ترکیه در بازه 72ساعت قبل از پرواز توسط کلیه افراد بالای 6 سال الزامیست ( https://register.health.gov.tr )

مسافر ایرانی بدون ویزا تا 90 روز میتواند در ترکیه اقامت داشته باشد . خرید بلیت یک طرفه نیز بلامانع است .

درصورت عدم تزریق 2 دوز واکسن و نداشتن کارت واکسیناسیون یا درصورت داشتن کارت واکسن برکت انجام تست برای ورود به کشور ترکیه با اعتبار 72 ساعت توسط کلیه افراد بالای 12 سال الزامی می باشد .

ترکیه سه فرودگاه دارد حتما هنگام خرید توجه فرمایید . -فرودگاه اتاترک که بسته شده است . -کد IST فرودگاه جدید استانبول (İstanbul Yeni Havalimanı) در غرب استانبول هست . -کد SAW فرودگاه صبیحا که در شرق استانبول قرار دارد و با شهر حدود 1ساعت 15 دقیقه فاصله دارد .

مهمترین مقاصد ترکیه که دارای پرواز مستقیم هستند : استانبول ist و saw انکارا esb-ank آنتالیا ayt آلانیا (قاضی پاشا) gzp ازمیر adb-izm دنیزلی dnz

تا اطلاع ثانوی در سراسر ترکیه برای ورود به ‌سینما، کنسرت، تئاتر و انجام سفرهای بین شهری با وسایل حمل و نقل عمومی (قطار، کشتی، اتوبوس و هواپیما) همراه داشتن کارت واکسن یا تست PCR منفی الزامی است.

ورود مسافران با تابعیت افغانستانی دارای اقامت ترکیه بااجازه اقامت کاری با هواپیمایی ایران ایر امکانپذیر می باشد

عدم صدور بلیت برای مسافران افغانستانی و پاکستانی در مسیر منتهی به استانبول با هواپیمایی معراج

صدور بلیت برای مسافرین افغانستانی با هواپیمایی ماهان در مسیرهای منتهی به کشور ترکیه دارای شرایط خاص میباشد

عدم نیاز به تست PCR در صورت داشتن گواهی دو دوز واکسن های مورد تایید سازمان بهداشت جهانی به زبان انگلیسی همراه QR کد که حداقل 14 روز از زمان دوز دوم گذشته باشد.

واکسن های مورد تایید ترکیه : فایزر - مدرنا - آسترزنکا - جانسون - سینوفارم - سینوواک - اسپوتنیک

صدور بلیت به مقصد کشور ترکیه و بالعکس، برای آن دسته از مسافران خارجی که اتباع کشورهای افغانستان، عراق، سوریه و پاکستان هستند، بلیت دو طرفه و به صورت رفت و برگشت صادر گردد. لذا در صورت مشاهده ی بلیت یک طرفه برای مسافران فوق الذکر به مقصد ترکیه، در فرودگاه مبدأ از سفر آنان ممانعت به عمل خواهد آمد

بلیط هواپیما شیراز استانبول، با توجه به اینکه سایر شهرهای استان فارس برای تجربه سفر به استانبول پرواز خود را از فرودگاه  شیراز انجام می دهند، دارای تقاضای زیادی می باشد. علاوه براین، تعداد پروازها در این مسیر محدود می باشند و به همین خاطر لازم است نکات مهمی را در حین خرید مد نظر داشته باشید. در ادامه راه های خرید پرواز خارجی به مقصد استانبول و هر آنچه که باید درباره این سفر بدانید را معرفی خواهیم کرد. با رسپینا همراه باشید.

بلیط هواپیما شیراز استانبول رسپینا

چرا خرید بلیط هواپیما شیراز استانبول ؟

استانبول یکی از تاریخی ترین و البته توریستی ترین شهرهای ترکیه می باشد که قدمت آن به 660 سال قبل از میلاد مسیح برمیگردد. با پشت سرگذاشتن گذشته پر از فراز و نشیب، استانبول همچنان یکی از اصلی ترین شهرها از نظر اقتصادی و گردشگری در همسایگی ایران باقی مانده است. وجود مراکز خرید بسیار عالی، جاذبه های طبیعی و تاریخی، برگزاری جشنواره ها و فستیوال ها و همچنین کنسرت های مختلف از جمله دلایل رشد گردشگری در این منطقه به شمار می رود. علاوه بر سفرهای تفریحی، برگزاری جشنواره ها و نمایشگاه های بین المللی تجاری و اقتصادی از اصلی ترین دلایل برای خرید بلیط پرواز شیراز استانبول می باشد.

ایرلاین های فعال بلیط هواپیما شیراز استانبول

از آنجائی که استانبول یکی از پرمخاطب ترین مقاصد خارجی برای سفرهای ایرانیان به شمار می رود، لذا خطوط هوایی زیادی از ایران تا مقصد استانبول، به جابه جایی مسافر و ارائه خدمات در این مسیر می پردازند. ترکیش ایرلاینز، قطر ایرویز و هواپیمایی زاگرس از جمله مهم ترین شرکت های ایرلاینی هستند که در این مسیر پرواز، فعالیت دارند.

مسیر هوایی شیراز استانبول

پرواز شیراز استانبول به صورت مستقیم و غیر مستقیم توسط ایرلاین های مختلف ارائه می شود. که در ادامه انواع مسیرهای آن بررسی شده است.

پرواز مستقیم  شیراز استانبول:

فرودگاه مبدا

فرودگاه شهید دستغیب شیراز

فرودگاه مقصد

فرودگاه بین المللی استانبول

کل مدت زمان پرواز

60 دقیقه

ایرلاین ارائه دهنده پرواز

ترکیش ایرلاینز

 

پرواز غیرمستقیم شیراز استانبول - مسیر 1

فرودگاه مبدا

فرودگاه شهید دستغیب شیراز

فرودگاه مقصد

فرودگاه بین المللی دوحه

فرودگاه مقصد2

فرودگاه بین المللی استانبول

کل مدت زمان پرواز

5 ساعت

کل مدت زمان توقف

1 ساعت

ایرلاین ارائه دهنده پرواز

قطرایرویز

پرواز غیرمستقیم شیراز استانبول - مسیر 2

فرودگاه مبدا

فرودگاه شهید دستغیب شیراز

فرودگاه مقصد

فرودگاه بین المللی دبی 

فرودگاه مقصد2

فرودگاه بین المللی استانبول

کل مدت زمان پرواز

6 ساعت و 15 دقیقه

کل مدت زمان توقف

7ساعت و 45 دقیقه

ایرلاین ارائه دهنده پرواز

فلای دبی – هواپیمایی امارات

 

پرواز غیرمستقیم شیراز استانبول - مسیر 3

هم چنین  فرودگاه صبیحا گوکچن نیز این پرواز را میزبانی می کند که اطلاعات آن به شرح زیر است.

فرودگاه مبدا

فرودگاه شهید دستغیب شیراز

فرودگاه مقصد

فرودگاه بین المللی دوحه

فرودگاه مقصد2

فرودگاه صبیحا گوکچن استانبول

کل مدت زمان پرواز

5 ساعت

کل مدت زمان توقف

یک ساعت و 45 دقیقه

ایرلاین ارائه دهنده پرواز

قطرایرویز

 

انواع بلیط پرواز شیراز استانبول

با توجه به اینکه بلیط را سیستمی خرید می کنید یا چارتر، هزینه های متفاوتی را نیز پرداخت خواهید کرد. در بلیط های سیستمی، قیمت بر اساس قیمت مصوب هواپیمایی تعیین می گردد و ثابت است اما در نوع چارتر با توجه به بازه زمانی خرید بلیط، قیمت نیز از طرف چارترکننده متفاوت عرضه می شود. بلیط های سیستمی و چارتر هر کدام دارای محدودیت ها و مزایای خاصی هستند و بر همین اساس قیمت های آنها با هم تفاوت دارد. به طوریکه در برخی از مواقع قیمت چارتر  ارزان تر از سیستمی بوده و در بعضی از مواقع عکس آن ممکن می باشد.

راهنمای خرید ارزان بلیط پرواز شیراز استانبول رسپینا

برای این کار کافی است از سایت رسپینا مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله اول: جستجو پرواز از شیراز به استانبول

ابتدا از قسمت بلیط های خارجی هواپیما در سایت، مبدا و مقصد و هم چنین تاریخ رفت و برگشت را انتخاب کنید. سپس با انتخاب کلاس پرواز در حالت اکونومی، لیستی از جدول پروازها برای شما به نمایش در می آید که بر اساس ارزان ترین قیمت بلیط هواپیما شیراز استانبول، فیلتر شده است و با مشاهده قیمت بلیط ها سرفرصت، می توانید براساس بودجه سفر، اقدام به خرید بلیط نمائید.

مرحله دوم: ثبت و بررسی صحت اطلاعات مسافر

پس از انتخاب بلیط موردنظرتان، در صفحه بعدی اطلاعات فردی مسافر را با دقت وارد می نمائید و با کلیک کردن بر روی دکمه ی ثبت اطلاعات و بررسی صحت اطلاعات وارد شده، در نهایت به درگاه پرداخت منتقل می شوید و خرید بلیط شما قطعی می شود.

ارزان ترین پرواز شیراز استانبول

یکی از مهم ترین خدمات سایت رسپینا، ارائه بلیط ارزان هواپیما و مطابق با نرخ های مصوب می باشد. فراهم کردن امکان مشاهده ارزان ترین نرخ ها در چند روز آینده، پوشش پروازهای تمام ایرلاین های داخلی، مقایسه آسان و جستجوی سریع از جمله مواردی می باشند که باعث شده اند تا خرید ارزان بلیط در این سامانه ها براحتی امکان پذیر باشد. اما دقیقا چگونه باید بلیط را خریداری کنیم که سفری ارزان تر را تجربه نماییم؟

مسیر پروازهای شیراز استانبول

قیمت بلیط هواپیما شیراز استانبول

با توجه به هزینه های بالای سفرهای خارجی، بسیاری از مسافران به دنبال کاهش هزینه های سفر هستند که انتخاب بلیط ارزان قیمت هم یکی از اصلی ترین اولویت های آن هاست. قیمت بلیط هم همانند سایر خدمات و کالاهای دیگر، متاثر از عوامل گوناگونی می باشد که اطلاع از این فاکتورها سبب می شود تا بتوانید بلیط های ارزان قیمت را آسان تر جست و جو و پیدا کنید. برخی از مهم ترین آن ها عبارتند از:

زمان سفر، اصلی ترین عامل تعیین قیمت بلیط شیراز استانبول

همیشه مسافرت در ایامی که شهرهای مقصد با افزایش ترافیک سفر مواجه می شود، هزینه بیشتری در پی دارد و قاعده ای کلی است که در همه سفرهای مسافرتی صدق می کند زیرا میزان تقاضا در نرخ بلیط اثرگذار است. مثلا در ایامی که مناسبت های فرهنگی یا ورزشی درحال برگزاری است یا زمان های خوش آب و هوا، بلیط پرواز شیراز از استانبول با تقاضای بسیار زیادی مواجه و باعث افزایش قیمت می گردد.

ایرلاین و کلاس های پرواز شیراز استانبول

باتوجه به اینکه ایرلاین ها نوع هواپیما و کیفیت ارائه خدمات متفاوتی را ارائه می دهند، بنابراین قیمت بلیط هرکدام هم ممکن است متفاوت باشد. علاوه براین، صندلی های هواپیما که نیز بر اساس نوع امکانات، خدمات دهی می کنند هم با قیمت های متفاوتی در بلیط ها به فروش می رسند. این کلاس ها عبارتند از :

فرست کلاس یا درجه یک

این کلاس که در بلیط هواپیما شیراز استانبول با نماد F مشخص می گردد و بالاترین سطح خدمات و قیمت را دارا می باشد و خدمات ممتازی هم چون اینترنت ماهواره ای، صندلی های اتوماتیک، تلویزیون خصوصی با ریموت و ... را به مسافران ارائه می دهند.

بیزینس کلاس یا تجاری

ضمن اینکه سعی شده در این کلاس خدمات با کیفیتی ارائه شود اما از نظر درجه بندی کیفی، در تراز پایین تری نسبت به فرست کلاس واقع شده. کلاس تجاری با نماد c در بلیط ها مشخص می گردد.

اکونومی کلاس یا اقتصادی

پایین ترین کیفیت خدمات مربوط به صندلی های این کلاس می باشد که مناسب ترین گزینه برای سفرهای ارزان قیمت می باشد. نماد صندلی های اکونومی در بلیط هواپیما شیراز استانبول  Yمی باشد.

فرودگاه استانبول

فرودگاه بین المللی استانبول با کد یاتا IST در منطقه آرناوت کوی قرار گرفته است، نقش بسیار مهمی در جا به جایی مسافران داخلی و خارجی به این منطقه دارد. بعد از راه اندازی این فرودگاه، فرودگاه آتاتورک به طور کامل به آن منتقل شد و سبب شد تا این فرودگاه به بزرگترین فرودگاه استانبول تبدیل شود. امکانات خوب هتل از جمله هتل داخلی با 450 اتاق، آن را به یکی از گزینه های بسیار خوب برای سفرهای ترانزیت تبدیل نموده است. در حال حاضر تنها از تاکسی و اتوبوس می توان برای دسترسی به این فرودگاه استفاده نمود و مترو آن هنوز راه اندازی نشده است.

خدمات خرید اینترنتی بلیط هواپیما شیراز استانبول رسپینا

امروزه بدون نیاز به مراجعه حضوری در هر مکان و زمان قادر خواهید بود بصورت آنلاین، نسبت به رزرو و خرید انواع بلیط، تور و یا اقامت هتل اقدام فرمائید. وب سایت رسپینا یکی از معتبرترین سامانه های آنلاین خدمات گردشگری در کشور می باشد که روزانه به بیش از صدها مسافر و گردشگر، خدمات 24 ساعته ارائه می دهد. مهم ترین این خدمات عبارتند از:

چارتر شیراز استانبول

پروازهای ارائه شده در سامانه خرید اینترنتی بلیط رسپینا در دو نوع سیستمی و چارتر می باشد. در نتیجه می توان از سرفرصت، ارزان ترین قیمت بلیط هواپیما از شیراز به استانبول را جست و جو کرد.

استرداد آنلاین بلیط

یکی از بهترین خدمات ارائه شده در خرید آنلاین بلیط شیراز استانبول رسپینا می توان به فراهم شدن امکان استرداد آنلاین بلیط اشاره نمود. تمام بلیط های خریداری شده از طریق این سامانه کاملا آنلاین قابل استرداد بوده و بدون از دست دادن زمان می توان بلیط را کنسل نمود.

پشتیبانی 24 ساعته

با توجه به اینکه در رزرو اینترنتی پرواز شیراز استانبول ممکن است با مشکلاتی از قبیل قطعی اینترنت یا جریان برق و غیره مواجه شوید، تیم هایی از کارشناسان حرفه ای به صورت 24 ساعته و بدون تعطیلی در تمام طول سال آماده رفع مشکلات و پاسخگوی سوالاتتان هستند.

شرکت های ارائه دهنده بلیط شیراز استانبول

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما شیراز استانبول

برای انتخاب بهترین زمان، دو فاکتور هزینه سفر و آب و هوا را می بایست در نظر داشته باشید. استانبول دارای بهار بسیار عالی با آب و هوای فوق العاده می باشد و به همین خاطر است که در تعطیلات نوروز به شدت مورد توجه قرار میگیرد. تابستان دمای هوا در این شهر افزایش پیدا می کند اما براحتی می توان آن را تحمل کرد. پاییز نسبتا خنک و زمستان های بسیار سرد با بارش برف و باران را به همراه دارد.

از طرف دیگر، تعطیلات نوروز و تابستان دو بازه زمانی بسیار شلوغ در استانبول می باشد که دلیل اصلی آن شرایط آب و هوایی مطلوب آن است. بنابراین بلیط شیراز استانبول در این ایام پرهزینه تر خواهد بود. در مقابل پاییز و زمستان در این شهر از شلوغی خبری نیست و می توان سفر ارزانی را در آن تجربه نمود.

حمل و نقل عمومی در استانبول

حمل و نقل عمومی از دیگر موارد بسیار مهمی می باشد که در طول سفر باید به آن توجه داشت. تاکسی، اتوبوس، قطار، تراموا، کشتی و مترو از جمله گزینه های بسیار پرطرفدار در سیستم حمل و نقل عمومی در استانبول به شمار می روند. البته اگر گواهینامه بین المللی داشته باشید می توانید برای چند روز سفر از شرکت های مخصوص، خودرو بدون راننده اجاره کنید.

رزرو انواع هتل در استانبول

اصلی ترین کار بعد از تهیه بلیط هواپیما شیراز استانبول رسپینا، انتخاب و رزرو اقامتگاه می باشد که خوشبختانه تنوع در هتل های این شهر بسیار زیاد بوده و با هر سطح بودجه می توان گزینه های خوبی را انتخاب و رزرو نمود. از پرطرفدارترین هتل های استانبول می توان به موارد زیر اشاره نمود: گلدن پارک هتل، گلدن ایج، هتل دیوان، Biz cevahir، dedem، life room، aleph hotel ، bunk taksim، رادیسون بلو. با رسپینا روی زمین نمی مانید...

 
 

نیاز به راهنمایی دارید؟

سوالات متداول

آیا می توان بلیط کودک به تنهایی خرید کرد؟ expand_more

بلیط کودک و نوزاد باید با بلیط بزرگسالان خریداری شود. امکان خرید بلیط کودک به تنهایی وجود ندارد.

بعد از خرید بلیط خارجی هواپیما امکان تغییر ایرلاین وجود دارد؟ expand_more

بعد از تکمیل فرآیند خرید بلیط پرواز خارجی امکان تغییر مسیر و ایرلاین وجود ندارد. تنها راهکار در این شرایط استرداد بلیط اولیه و خرید مجدد بلیط از ایرلاین مورد نظر می باشد. البته لازم است ابتدا قوانین ایرلاین را بررسی کرد تا بهترین راه حل در این شرایط را انتخاب نمود.

بهترین راه برای خرید بلیط ارزان هواپیما خارجی چیست؟ expand_more

بهترین راه برای خرید بلیط ارزان هواپیما مقایسه نرخ ها در روز و ساعات مختلف می باشد. از آنجا که رسپینا پروازهای بیش از 950 ایرلاین داخلی و خارجی را پوشش می دهد، می توان در کمترین زمان نرخ ها و شرایط پرواز را در روزهای مختلف با هم مقایسه و خریدی ارزان را تجربه نمود.