رسپینا
مشهد

نمایشگاه بین المللی مشهد؛ دروازه ورود به بازارهای جهانی

نمایشگاه بین المللی مشهد که در سال 1372 تاسیس شده است با داشتن سالن های متعدد، نمایشگاه های مختلفی را در طول سال برگزار می کند. امروزه این نمایشگاه یکی از جاهای دیدنی مشهد محسوب می شود. یکی از دلایل سفر گردشگران به مشهد وجود نمایشگاه های مختلف داخلی و خارجی در نمایشگاه مشهد می باشد، به همین دلیل در این مقاله به بررسی امکانات و تقویم رویدادهای این نمایشگاه می پردازیم. با رسپینا همراه باشید.

نمایشگاه بین المللی مشهد

آدرس نمایشگاه بین المللی مشهد

نمایشگاه بین المللی مشهد در بلوار نمایشگاه و در نزدیکی میدان نمایشگاه واقع شده است. شما می توانید با استفاده از خودروی شخصی، مترو و اتوبوس از این نمایشگاه بازدید نمایید. در این قسمت نقشه نمایشگاه بین المللی مشهد برای شما نمایش داده شده است.


View Larger Map
تور مشهد از تهران

مسیر دسترسی با خودروی شخصی به نمایشگاه مشهد

برای دسترسی به این نمایشگاه با استفاده از خودرو می توان از بلوار وکیل آباد و هاشمی رفسنجانی و همچنین بزرگراه امام علی استفاده کرد. بلوار نمایشگاه در انتهای مسیر بلوار وکیل آباد قرار داشته که پس از رسیدن به این بلوار به سمت راست رفته و وارد نمایشگاه بین المللی می شوید. همچنین از مسیرهای مختلف می توان وارد بزرگراه امام علی (ع) شد که در انتهای این بزرگراه به میدان نمایشگاه می رسید. نمایشگاه مشهد در نزدیکی این میدان قرار دارد.

مسیر دسترسی با اتوبوس به نمایشگاه مشهد

شما می توانید با استفاده از اتوبوس از نقاط مختلف به نمایشگاه بین المللی مشهد برسید. خط 13 و 13.1 از منطقه الهیه مشهد به پایانه وکیل آباد و پایانه آزادی رفته که نمایشگاه بین المللی در مسیر آن ها قرار دارد. خط 14.1 نیز از بلوار نمایشگاه عبور کرده و وارد پایانه آزادی می شود. علاوه بر این خط 10 و 12 نیز از بلوار وکیل آباد عبور می کنند که بلوار نمایشگاه، یکی از ایستگاه های آن می باشد.

اتوبوس های نمایشگاه مشهد

مسیر دسترسی با مترو به نمایشگاه مشهد

علاوه بر اتوبوس، می توان از خطوط یک و دو مترو جهت بازدید از نمایشگاه استفاده کرد. می توانید در ایستگاه های مختلف در سطح شهر، خود را به ایستگاه نمایشگاه در خط یک مترو برسانید. فاصله ایستگاه نمایشگاه تا نمایشگاه بین المللی مشهد حدود یک کیلومتر است.

متروی نمایشگاه

نمایشگاه بین المللی مشهد چه چیزی دارد

نمایشگاه بین المللی مشهد در سال 1372 تاسیس شد که نمایشگاه های مختلف داخلی و خارجی در آن برگزار می شود. این نمایشگاه دارای چهار سالن به نام های فردوسی، عطار، سالن خلیج فارس و مفاخر می باشد. در حال حاضر حدود 60 عنوان مختلف نمایشگاه بین المللی و تخصصی در سال در این نمایشگاه برگزار شده که حدود یک میلیون نفر بازدید کننده دارد. این نمایشگاه دارای فضای مسقف حدود 30 هزار متر مربع، فضای باز نمایشگاه حدود 22 هزار متر مربع و فضای سبز و امکانات مختلف است. رستوران نیز یکی دیگر از امکانات نمایشگاه مشهد می باشد.

رستوران  نمایشگاه بین المللی مشهد

پیشنهاد ویژه رسپینا: رزرو تور مشهد با قطار از تمام شهرها با گارانتی قیمت

فعالیت های نمایشگاه بین المللی مشهد

این نمایشگاه علاوه بر برگزاری نمایشگاه های بین المللی و ملی فعالیت های دیگر مانند برگزاری نمایشگاه های خارج از کشور و خارج از استان، برگزاری جشنواره ها را نیز انجام می دهد. علاوه بر این اعزام هیات های تجاری به کشورهای هدف، برگزاری همایش ها و سمینارها و خدمات مورد نیاز غرفه داران نیز توسط این نمایشگاه انجام می شود.

فعالیت های نمایشگاه مشهد

آیا نمایشگاه بین المللی مشهد پارکینگ دارد؟

نمایشگاه مشهد دارای سه پارکینگ با ظرفیت بالا می باشد. این پارکینگ ها شامل پارکینگ غربی در ضلع غربی نمایشگاه، پارکینگ ویژه کارکنان و پارکینگی دیگر در ابتدای ورودی نمایشگاه می باشد که ظرفیت بالاتری دارد.

پارکینگ نمایشگاه بین المللی مشهد

کدام رویدادهای نمایشگاه مشهد برای مسافران جذاب است؟

جشنواره های مختلفی در نمایشگاه مشهد برگزار می شود که برخی از این نمایشگاه ها می تواند برای گردشگران نیز جذاب باشد. این نمایشگاه ها شامل نمایشگاه گل و گیاه، نمایشگاه تجهیزات ورزشی و کمپینگ، صنایع دستی، نمایشگاه سنگ های تزئینی و غیره می باشد.

رویدادهای نمایشگاه بین المللی مشهد

قیمت بلیط نمایشگاه بین المللی مشهد

برای بازدید از برخی از رویدادهای نمایشگاه باید بلیط تهیه کنید. شما می توانید با دانلود و نصب اپلیکیشن شهر من که مربوط به شهرداری مشهد است، بلیط بازدید نمایشگاه را با 20 درصد تخفیف تهیه کنید. علاوه بر آن امکان خرید حضوری بلیط از باجه های نمایشگاه نیز وجود دارد.

قیمت بازدید نمایشگاه بین المللی مشهد

مراکز اطراف نمایشگاه مشهد

مکان های مختلفی در نزدیکی نمایشگاه بین المللی مشهد قرار دارد که شامل جاذبه های گردشگری و هتل های اطراف آن می باشد. این مکان ها در ادامه بررسی شده است.  

مراکز اطراف نمایشگاه بین المللی مشهد

مکان های دیدنی اطراف نمایشگاه بین المللی مشهد

موقعیت این نمایشگاه در مسیر ییلاقات مشهد و بلوار وکیل آباد بوده که می توانید با یک برنامه ریزی مناسب علاوه بر بازدید از نمایشگاه از این جاذبه ها نیز بازدید نمایید. جاذبه های گردشگری مهم مانند پارک جنگلی وکیل آباد، کوهستان پارک و باغ وحش وکیل آباد نیز در نزدیکی این نمایشگاه واقع شده است. همچنین پارک نمایشگاه مشهد که پارک چهل بازه نام دارد، روبه روی نمایشگاه قرار داشته که دارای رودخانه طبیعی، دریاچه و  آلاچیق های متعدد می باشد.

وکیل آباد مشهد

هتل های نزدیک به نمایشگاه بین المللی مشهد

هتل های متعددی در نزدیکی نمایشگاه مشهد قرار دارد که شامل هتل پارس مشهد در بلوار وکیل آباد می باشد.

نوشته های مشابه
هتل پارس مشهد

اجاره غرفه در نمایشگاه بین المللی مشهد

اگر شما صاحب کسب و کار هستید می توانید از نمایشگاه بین المللی مشهد برای معرفی کسب و کار خود استفاده کنید. ثبت نام نمایشگاه بین المللی مشهد برای افراد مختلف و به صورت اینترنتی و حضوری امکان پذیر می باشد. در ادامه مقررات نمایشگاه و خدماتی که برای غرفه داران ارائه می شود را بررسی می کنیم.

اجاره غرفه های نمایشگاه بین المللی مشهد

مقررات نمایشگاه برای غرفه داران

-مسئول غرفه به ازای هر 12 متر مربع غرفه تنها می تواند از 250 لوکس روشنایی و 200 وات پریز استفاده کند. استفاده بیش از اندازه نیازمند مجوز می باشد.

-غرفه داران نمی توانند غرفه خود را به شخص دیگری اجاره دهند.

-تزئین غرفه و نظافت آن در طول برگزای غرفه به عهده غرفه دار می باشد.

-قبل از برگزاری نمایشگاه باید وسایل خود را بیمه کنید و در صورت خسارت، برگزار کننده مسئولیتی ندارد.

-غرفه دار نمی تواند در خارج از غرفه، پرده، پوستر و بنرهای تبلیغاتی نصب کند. برای نصب بنر در خارج از غرفه باید هزینه آن پرداخت شود.

-انجام تبلیغات تنها طبق شرایط و ضوابط و از طریق شرکت های تبلیغاتی مجاز انجام می شود.

– جمع آوری و تعطیلی غرفه ها تنها پس از اختتامیه نمایشگاه امکان پذیر بوده و پس از اتمام زمان نمایشگاه با تسویه حساب و کسب مجوز کتبی می توانید غرفه خود را خالی کنید. در صورت تاخیر در تخلیه غرفه به ازای هر روز 10 درصد هزینه آن غرفه دریافت می شود.

مقررات نمایشگاه بین المللی مشهد

خدمات غرفه داری در نمایشگاه بین المللی مشهد

نمایشگاه مشهد علاوه بر غرفه بندی مرسوم نمایشگاه، تجهیزات دیگری مانند مبلمان، ویترین، یخچال و وسایل صوت و تصویر را در اختیار غرفه داران قرار می دهد. علاوه بر این پیمانکاران غرفه ساز نیز توسط نمایشگاه معرفی می شود.

خدمات نمایشگاه بین المللی مشهد

تبلیغات و اطلاع رسانی در نمایشگاه مشهد

شما می توانید جهت معرفی محصولات و غرفه خود در نمایشگاه از امکانات تبلیغاتی نمایشگاه استفاده کنید که شامل پخش آگهی تلویزیونی و رادیویی می باشد. علاوه بر این آگهی شما در کتاب نمایشگاه و نشریات طرف قرارداد با نمایشگاه مشهد نیز درج می شود. همچنین از وسایل تبلیغات بادی مانند بالن ها، آرک ها و سازه های بادی و تبلیغات نوری نیز می توانید در فضای بیرونی نمایشگاه استفاده کنید.

تبلیغات و اطلاع رسانی در نمایشگاه مشهد

خدمات فنی در نمایشگاه بین المللی مشهد

خدمات فنی که در نمایشگاه ارائه می شود شامل موارد زیر است:

برق اضافی: امکان استفاده از برق اضافی علاوه بر برق مجاز در نمایشگاه وجود دارد که هزینه بیشتری را باید پرداخت کنید.

غرفه آرایی: شما می توانید از پیمانکاران مجاز نمایشگاه جهت غرفه آرایی و طراحی گرافیکی غرفه ها کمک بگیرید.

کفپوش: با اجاره غرفه در نمایشگاه، پوشش کف غرفه ها بر عهده برگزار کننده است که از کفپوش های استاندارد استفاده می کند.

مترجم و کارمند: نمایشگاه مشهد بنا به درخواست غرفه داران، کارمند و مترجم لازم را در اختیار آن ها قرار می دهد.

کارت های ورودی: غرفه داران می توانند به ازای هر 12 متر مربع غرفه، دو کارت ورودی و یک کارت پارکینگ دریافت کنند.

خدمات نمایشگاه بین المللی مشهد

ساعت بازدید از نمایشگاه بین المللی مشهد

ساعت بازدید از نمایشگاه مشهد به نوع رویداد و فصل برگزاری آن بستگی دارد. بطور مثال زمان بازدید از نمایشگاه گل و گیاه از ساعت 16 الی 23 بوده و برخی از جشنواره ها نیز از ساعت 16 الی 21 پذیرای بازدیدکنندگان می باشد. برای اطلاع دقیق از ساعت بازدید می توانید به سایت نمایشگاه بین المللی مشهد مراجعه کنید.

ساعت بازدید نمایشگاه بین المللی مشهد

در این مقاله، راهنمای جامعی از نمایشگاه بین المللی مشهد شامل برنامه ها و امکانات آن معرفی شد. علاوه بر این تقویم نمایشگاه های مختلف نیز بررسی شد. نمایشگاه های جذاب مختلف مانند نمایشگاه گل و گیاه، صنایع دستی و کتاب که برای گردشگران مناسب می باشد در این نمایشگاه برگزار می شود. اگر از رویدادهای موجود در نمایشگاه مشهد بازدید کرده اید، تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

ساعت بازدید از رویدادهای نمایشگاه بین المللی مشهد چه زمانی است؟

ساعت بازدید برای نمایشگاه های مختلف، متفاوت بوده و معمولا از 16 الی 21 است.

آدرس نمایشگاه بین المللی مشهد کجاست؟

این نمایشگاه در انتهای بلوار وکیل آباد و بلوار نمایشگاه قرار دارد.

حمید شفیعی

به قول بنجامین فرانکلین یا چیزی بنویس که ارزش خواندن داشته باشد یا کاری انجام بده که ارزش نوشتن داشته باشد. از زمانی که عضوی از تیم رسپینا شدم، این جمله رو سرلوحه خودم قرار دادم تا با ذهنیت جویای نوآوری و خلاقیت، همراه با عشق و علاقه به سفر و کشف مقاصد جدید، تجربیات گردشگریم رو با شما به اشتراک بزارم. از شما دعوت می‌کنم در این سفر به دنیای جذاب گردشگری با من همراه شید تا تجربه های جدیدتری رو با هم تجربه کنیم. امیدوارم مث من از خواندن مقاله ها لذت کافی ببرین.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام، چطور از برنامه نمایشگاه در سال مطلع بشم ، مثلا خودرو ،گل و گیاه ،طلا، وسایل خانه ،…. در چه تاریخی و ماهی برگزار میشه

    1. سلام دوست عزیز
      معمولا وبسایت رسمی نمایشگاه بین المللی مشهد در یک تقویم مشخص میکنند که در چه روزهایی چه نمایشگاهی برگزار خواهد شد 🌸😊

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا