پارک های آبی آنتالیا

بهترین پارک های آبی آنتالیا

تعداد پارک های آبی در آنتالیا زیاد بوده که چند مورد از این پارک ها شناخته شده تر هستند. از بهترین این پارک ها می توان به آکوا پارک، لند آف لجندز، ریکسوس پریمیوم و ددمان اشاره کرد.

پارک آبی آکوا آنتالیا

پارک آبی آکوا (Aqua park) در ساحل دریای مدیترانه واقع شده و بخش های مختلفی شامل سرسره ها، استخرها، رفتینگف، جامپینگ، رستوران و سرزمین دلفین ها را دارد. از تفریحات مختلف پارک آکوا می توان به سرسره های مختلف مانند سرسره های U شکل و سرسره با تیوب اشاره کرد. همچنین استخرهای مختلفی وجود دارند که استخر موج مصنوعی، استخر مخصوص کودکان و انواع ماساژهای ترکی را در بر می گیرد. از پرطرفدارترین سرگرمی های این پارک، سرزمین دلفین ها و جامپینگ می باشد.

آدرس پارک آبی آکوا آنتالیا

این پارک در منطقه مورات پاشا قرار داشته که لوکیشن آن در شکل زیر مشخص است.

قیمت پارک آبی آکوا آنتالیا

قیمت پارک آبی آکوا در فصول و رده های سنی مختلف، متفاوت است. این هزینه شامل ورودی و بلیط بازی های مختلف است. قیمت این پارک از 50 لیر شروع می شود. شما می توانید بلیط این مجموعه را با قیمتی کمتر از وب سایت آکوا پارک خریداری کنید.

پارک آبی ریکسوس پریمیوم تروی آنتالیا

پارک آبی ریکسوس پریمیوم تروی (Rixos premium Troy) در هتل ریکسوس پریمیوم واقع شده است. از قسمت های مختلف آن نیز می توان به سرسره، آبشار، برج چوبی تروجان که به شکل اسب است و نمایش دلفین ها اشاره کرد. همچنین سرگرمی های مختلفی مانند جت اسکی، اسکی روی آب و قایق سواری نیز در این مجموعه وجود دارد.

امکانات پارک آبی ریکسوس پریمیوم تروی آنتالیا

به این دلیل که این پارک جزئی از هتل ریکسوس است می توانید از امکانات اقامتی هتل نیز استفاده کنید. همچنین می توان به پارکینگ رایگان، رستوران، فروشگاه، تجهیزات شنا، اینترنت رایگان اشاره کرد.

آدرس پارک آبی ریکسوس پریمیوم تروی آنتالیا

این پارک در 50 کیلومتری مرکز آنتالیا و در منطقه بلک (Belek) واقع شده است. لوکیشن این پارک در تصویر زیر مشخص است.

پارک آبی ددمان آنتالیا

از معروف ترین پارک های آبی در آنتالیا بوده که با مرکز شهر فاصله کمی دارد. پارک آبی ددمان (Dedeman) دارای تفریحات مختلفی مانند سرسره های مختلف روباز و سرپوشیده، سرسره تونلی، سرسره با تیوب، رودخانه به طول 350 کیلومتر و قایق سواری است. به دلیل نزدیکی این پارک به هتل باروت لارا، به آن پارک باروت لارا نیز گفته می شود.

امکانات پارک آبی ددمان آنتالیا

 این مجموعه دارای پارکینگ رایگان، انواع رستوران و کافی شاپ و اینترنت رایگان می باشد.

آدرس پارک آبی ددمان آنتالیا

این پارک در منطقه مرات پاشا واقع شده است. لوکیشن پارک آبی ددمان در زیر مشخص شده است.

پارک آبی لند آف لجندز

پارک آبی لند آف لجندز (Land of legends) به دلیل وجود امکانات متعدد در آن، جزء بهترین پارک های آبی آنتالیا شناخته می شود. از تفریحات آن می توان به استخرهای خروشان و آرام، جکوزی، استخر توپ و موج، رودخانه، انواع سرسره، سینمای 5 بعدی با ظرفیت بالا و تماشای حیوانات دریایی مانند دلفین و نهنگ اشاره کرد.

امکانات پارک آبی لند آف لجندز

امکانات مختلفی در این پارک وجود دارد که می توان به فروشگاه، اتاق مراقبت کودکان، پارکینگ و رستوران وکافی شاپ اشاره کرد.

آدرس پارک آبی لند آف لجندز

این پارک در بلوار آتاتورک واقع شده است. لوکیشن این پارک در تصویر زیر مشخص است.

هتل های دارای پارک آبی در آنتالیا

آنتالیا علاوه بر مجموعه های آبی مختلف، دارای هتل هایی است که پارک آبی نیز دارند. اگر این هتل ها را رزرو کردید می توانید از مجموعه های آبی آن نیز بطور رایگان استفاده کنید.

هتل لند آو لجندز کینگدام در آنتالیا

هتل لند آو لجندز کینگدام (The land of legends kingdom) هتلی 5 ستاره بوده که علاوه بر امکانات متعدد مانند سینمای 5 بعدی و رستوران با غذاهای بین المللی، دارای پارک آبی نیز می­باشد که جزئیات آن در بالا ذکر شد. استفاده از پارک آبی برای مهمانان هتل رایگان است.

هتل سو در آنتالیا

این هتل در ساحل کنیالتی آنتالیا قرار گرفته است که دارای استخر سرپوشیده، استخر روباز و پارک آبی دارای استخر موج می باشد. همچنین تفریحات دیگر مانند غواصی و موج سواری نیز در این هتل مهیا شده است.

 

هتل آستریا کرملین پالاس

این هتل 5 ستاره در منطقه لارا قرار گرفته و نمای آن شبیه کاخ کرملین می باشد. هتل آستریا دارای استخرهای متنوع روباز و سرپوشیده و پارک آبی مخصوص کودکان و بزرگسالان می باشد. استخر اصلی با حدود 2 هزار مترمربع بزرگترین استخر این هتل است.  

 

پوشش زنان در پارک های آبی آنتالیا

نوع پوششی که مردم در ترکیه انتخاب می کنند، آزاد است و این انتخاب ازادانه در پارک های آبی نیز وجود دارد. بدین منظور شما می توانید از مایوهای اسلامی که پوشش کامل دارند، در پارک استفاده کنید.

پارک های آبی آنتالیا در فصل های مختلف

به دلیل موقعیت جغرافیایی آنتالیا که در ساحل قرار گرفته است، آب و هوای آن در فصل های مختلف، متفاوت است. در ادامه وضعیت پارک های آبی در فصل های مختلف مشخص شده است.

پارک های آبی آنتالیا در فصل بهار و تابستان

بهترین فصل برای سفر به آنتالیا و استفاده از پارک های آبی ، فصل بهار و تابستان است. زیرا پارک های آبی در آنتالیا، روباز بوده که بعضی از آن ها در نزدیکی ساحل واقع شده اند و می توانید در دریای مدیترانه نیز شنا کنید.  

پارک های آبی آنتالیا در فصل زمستان

در فصل زمستان و به ویژه در ماه ژانویه، هوای آنتالیا سرد شده و تا 10 درجه زیر صفر نیز می رسد. به همین دلیل پارک های آبی روباز غیرقابل استفاده می باشد. در فصل زمستان شما می توانید از استخرها و پارک های آبی سرپوشیده آنتالیا که در بعضی از هتل ها واقع شده است، استفاده کنید.

پارک های آبی آنتالیا در پاییز

آب و هوای آنتالیا در نیمه اول فصل پاییز و در مهر و آذر نسبتا گرم بوده و علاوه بر شنا در دریا می توانید از پارک های آبی روباز نیز استفاده کنید.

مطلب پایانی

در این راهنما، توضیح کاملی از پارک های آبی و همچنین هتل های دارای پارک آبی در آنتالیا به همراه آدرس آن ارائه شد. به دلیل تنوع بالای این پارک ها که در موقعیت های مختلفی قرار گرفته است، استفاده از تور آنتالیا می تواند گزینه مناسبی در بازدید از این پارک های آبی باشد. در صورتی که از پارک های آبی در آنتالیا بازدید کرده اید، تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.