رسپینا
راهنمای سفر

نحوه تحویل اتاق هتل

اقامت در هتل ها یکی از لذت های مضاعف در سفر است که می تواند نقش بسیار زیادی در راحتی و همچنین جذابیت سفر داشته باشد. اگر نکات رزرو هتل و نحوه تحویل اتاق هتل را بدانیم و به تمامی نکات موجود در هتل اشراف کافی داشته باشیم به احتمال زیاد بسیار بیشتر می توانیم از تمامی امکانات هتل استفاده نماییم. در این مطلب قصد داریم شما را با نحوه تحویل اتاق در در هتل ها آشنا کنیم. رسپینا شرکتی معتبر در حوزه رزرو هتل به صورت آنلاین است که ارزان ترین نرخ اتاق را ارائه می دهد.

نحوه تحویل اتاق در هتل

تحویل اتاق توسط چه کسی صورت می گیرد؟

یکی از موارد مهمی که در نحوه تحویل اتاق هتل مهم می باشد، این است که آن را از چه کسی باید تحویل گرفت؟ تحویل اتاق توسط فردی که به آن bell boy (بل بوی) گفته می شود، صورت می گیرد که سمت کاری آن جزوی از اصطلاحات رزرو هتل نیز می باشد. او همان شخصی است که در کنار وظایف دیگری که بر عهده دارد چمدان ها را از شما تحویل گرفته و آن را برای شما تا درب اتاقتان می آورد و سپس اتاق را به شما تحویل خواهد داد. پس از اینکه بل بوی در حال تحویل اتاق به شماست اگر کار ضروری نداشته باشد تمامی امکانات اتاق هتل را به شما توضیح می دهد و از امکانات کلی هتل با شما صحبت خواهد کرد.

نحوه تحویل اتاق از بل بوی

در برخی از هتل هایی که بسیار مجلل و لوکس هستند وظیفه تحویل اتاق و همچنین معرفی امکانات اتاق به عهده بل کاپیتان (bell capitan) است. البته باید بدانید انعام دادن به بل بوی یک اتفاق معمول است که در اکثر کشورها نیز انجام می شود و کاری پسندیده می باشد. خوب است در کنار اتاقی که رزرو می کنید انعامی را برای بل بوی در نظر بگیرید.

برای اینکه بیشتر در مورد انعام دادن در هتل بدانید، می توانید به یکی دیگر از صفحات ما که در مورد آن توضیح داده ایم مراجعه کنید تا نکات انعام دادن را به صورت ریزتر دریابید.

نکات تحویل اتاق در هتل (check in)

برخی نکات در زمان و نحوه تحویل اتاق هتل وجود دارند که باید از همان لحظه که اتاق توسط بل بوی (Bell Boy) به شما تحویل داده می شود را بدانید. ما در این قسمت تمامی نکاتی را که باید در زمان تحویل اتاق هتل بدانید از اول و به ترتیب برای شما معرفی می کنیم که بهتر است آن ها را رعایت کنید.

نکات نحوه تحویل اتاق هتل

نحوه تحویل اتاق هتل و سالم بودن وسایل

پس از اینکه اتاق توسط بل بوی به شما تحویل داده شد معمولا تمامی وسایل اتاق توسط او چک می شود تا از سالم بودن وسایل تحویلی به شما مطمئن شود. در صورتی که بل بوی وقت کافی را نداشت، این کار به عهده میهمانان است و شما باید سریعا وسایل را چک کنید تا در صورت خرابی یا مشکل در هر کدام از وسایل، آن را به پذیرش اطلاع دهید.

خسارت به وسایل هتل و اتاق ها

وسایل داخل اتاق های هتل همانند امانتی است که به شما داده شده است و باید در حفظ و نگهداری آن ها کوشا باشید. هرگونه آسیب زدن به هر کدام از وسایل می تواند باعث خسارت شده و سپس باید در آخر این خسارات وارد شده را پرداخت نمایید. اگر کودکی به همراه دارید اطمینان حاصل کنید که آسیبی به اتاق و وسایل نمی زند و وسایل شکستنی اتاق را مراقبت کنید.

نحوه تحویل اتاق هتل و وجود وسایل شخصی در اتاق

نحوه تحویل اتاق هتل باید به گونه ای باشد که اقلام شخصی مانند حوله، مسواک، خمیردندان، ملحفه، پتو و متکا جزو وسایلی هستند که باید در ابتدا در اتاق خود چک کنید که به اندازه تعداد اعضای اتاق وجود داشته باشد و در صورتی که کمتر از تعداد شماست باید این موضوع را به پذیرش اطلاع دهید تا برای شما تهیه ببینند. تمامی این وسایل باید یک بار مصرف و کاملا تمیز باشند. این وسایل عبارتند از:

نوشته های مشابه
  • خمیر دندان
  • مسواک
  • ملحفه
  • حوله
  • متکا
  • پتو

بررسی امنیت یک موضوع مهم در نحوه تحویل اتاق هتل

یکی دیگر از موارد بسیار مهمی که در نحوه تحویل اتاق هتل ها بسیار مهم است و نیاز است آن را چک کنید، امنیت اتاق می باشد. حتما موقع چک کردن موارد داخل اتاق، پریز برق، درب ورودی اتاق و شیرهای آب را چک کنید که کاملا درست و امن باشند.

بررسی امنیت اتاق در زمان تحویل

 در صورتی که در اتاق تنها هستید باید به پذیرش اطلاع دهید که  اجازه ورود هیچ شخص دیگری را به اتاق ندهد و با اینکه اتاق های هتل کاملا امن هستند باز هم وسایل قیمتی و گران بهای خود را در معرض دید قرار ندهید و ترجیحا آن ها در جای امنی در اتاق بگذارید. در سال های اخیر آمار سرقت بسیار بالا رفته است و باید به این موضوعات به صورت بسیار جدی توجه کنید.

برخی از نکات امنیتی که بهتر است در هتل رعایت کنید به شرح زیر است:

در صورت احساس خطر اتاق خود را تعویض کنید.مدارک و پول خود را در مکانی امن نگهداری کنید.
یک چراغ قوه کوچک در اتاق به همراه داشته باشید.اشیاء گرانبها را به دور از چشم قرار دهید.
دستگیره درب و قفل را به خوبی چک کنید.دقت کنید که لباس ماموران هتل یک فرم مشخص است.

نظافت در هنگام تحویل اتاق هتل

در زمان و نحوه تحویل اتاق هتل باید دقت نمایید که اتاق شما کاملا تمیز و گردگیری شده باشد و اگر سطح نظافت اتاق در هنگام تحویل پایین بود، سریعا این موضوع را به پذیرش اطلاع دهید. وسایل یک بار مصرف، نظافت بالشت ها، وسایل شخصی و سرویس های بهداشتی را بررسی کنید و در صورتی که کثیف هستند باید درخواست دهید تا اتاق را تمیز کنند یا اتاق دیگری را به شما اختصاص دهند.

نظافت در هنگام تحویل اتاق هتل

همچنین در صورتی که در هنگام تحویل اتاق هتل هر گونه حشره را مشاهده کردید باید بخواهید که اتاق شما را عوض کنند و یک محیط تمیز و عاری از حشره را به شما ارائه دهند.

دریافت اطلاعات هتل و اتاق ها

اطلاعات هتل و نحوه تحویل اتاق هتل به طور معمول توسط بل بوی (bell boy) به شما توضیح خواهد داده شد اما باز هم اگر توضیحات کامل نبود و سوالات دیگری راجع به اتاق ها و نحوه محاسبه قیمت اتاق هتل داشتید می توانید به پذیرش مراجعه کنید و از مسئول پذیرش تمامی سوالات خود را بپرسید. در سوال پرسیدن هیچ زمان امتناع نکنید و این حق شماست که از تمامی موضوعاتی که به شما مربوط می شود آگاه باشید.

ساعت تحویل اتاق از هتل (check in)

پس از نحوه تحویل اتاق هتل، ساعت تحویل اتاق هتل ها موضوع مهمی است و باید قبل از رزرو اتاق از زمان check in هتل موردنظر مطمئن شوید. زمان ورود به هتل و تحویل اتاق در اکثر هتل ها در دنیا به صورت کلی در ساعت 14:00 می باشد. مثلا اگر شما هتل خود را در روز چهارشنبه رزرو می کنید اتاق از ساعت 14 روز چهارشنبه در اختیار شما قرار خواهد گرفت. اگر قبل از این ساعت نیاز به ورود به اتاق خود داشتید می توانید با هزینه ای مازاد اتاق را تحویل بگیرید.

ساعت تحویل اتاق از هتل

ساعت تحویل اتاق به هتل (check out)

ساعت در نحوه تحویل اتاق هتل و تخلیه اتاق معمولا در همه هتل ها در ساعت 12 می باشد و اگر روز جمعه پایان رزرو شماست به این معنی است که در روز جمعه در ساعت 12 زمان رزرو شما به اتمام خواهد رسید. باید بدانید که رزرو یک اتاق به صورت 24 ساعته کامل نمی باشد و این دو ساعتی که از ساعت 14 تا 12 روز بعد باقی است برای تمیز کردن اتاق توسط خدمتکاران هتل است که 2 ساعت زمان برای تمیزکاری ها دارند تا بتوانند اتاق را به میهمان بعدی در ساعت 14 تحویل دهند.

ساعت تحویل اتاق به هتل

کلام آخر

همانطور که تا اینجا مطالب را مطالعه کردید، نحوه تحویل اتاق هتل و ساعات تحویل و تخلیه اتاق در هتل مشخص شد و برای شما راه های بررسی اتاق را هنگام تحویل به کلی توضیح دادیم. اگر شما زمان تحویل اتاق خود در هتل هر مشکلی داشتید، می توانید برای ما داخل کامنت ها پیام بگذارید.

سوالات متداول

هنگام تحویل اتاق، اطلاعات هتل را از که بگیریم؟

برای دریافت اطلاعات و امکانات هتل، bell boy و همچنین پذیرش می توانند دو مرجع برای پاسخگویی به سوالات شما باشند.

تحویل اتاق هتل توسط چه کسی انجام می شود؟

تحویل اتاق در هتل معمولا توسط فردی به نام bell boy انجام می شود که چمدان ها را نیز تا درب اتاق برای شما می آورد.

ساعت تحویل دادن اتاق در هتل چگونه است؟

به طور معمول در تمامی هتل های ایرانی و خارج از ایران تحویل اتاق در ساعت 14 بوده و در ساعت 12 نیز تخلیه باید صورت گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا