راهنمای سفر سه روزه به کیش

برنامه سفر سه روزه به کیش

برنامه سفر سه روزه می تواند با توجه به نوع سفر شما متفاوت باشد. اگر با خودروی شخصی به کیش سفر می کنید، باید توجه داشته باشید که برای انتقال خودروی خود به جزیره کیش باید هزینه لندیگراف پرداخت کنید. ضمن اینکه ورود بعضی از خودروها مانند پراید به جزیره کیش ممنوع است. استفاده از گزینه تور کیش می تواند گزینه جذاب تری باشد، زیرا هزینه و دردسرهای مربوط به انتقال خودرو و یافتن هتل مناسب را نخواهید داشت.

برنامه روز اول سفر به کیش

برنامه ریزی سفر به کیش می تواند برای افراد مختلف متفاوت باشد. با توجه به اینکه زمان بازدید شما از کیش کوتاه می باشد سعی کنید از هتل های ارزان و نزدیک به مراکز دیدنی استفاده کنید تا در هزینه شما صرفه جویی شود. اگر می خواهید به طور همزمان به تفریحات آبی و سواحل کیش دسترسی داشته باشید پیشنهاد می کنیم هتل خود را در نزدیکی این مراکز انتخاب کنید. هتل ترنج، مارینا پارک، سیمرغ، کوروش و گلدیس در نزدیکی ساحل قرار دارند. همچنین در صورتی که به مراکز تاریخی علاقه مند هستید، هتل فانوس گزینه مناسبی می باشد. به دلیل اینکه تحویل اتاق های هتل در ساعت 14 می باشد، پس از انتخاب هتل، می توانید چمدان های خود را به هتل تحویل داده و تا قبل از دریافت اتاق به گشت و گذار بپردازید. اگر هتل شما به مراکز تاریخی نزدیک می باشد می توانید از شهرهای تاریخی زیر بازدید کنید. در غیر این صورت بازدید از سواحل مختلف کیش گزینه مناسبی است.

برنامه روز اول سفر به کیش: شهر تاریخی حریره کیش 

شهر حریره کیش در قسمت شمالی جزیره کیش و در فاصله 3 کیلومتری شهر زیرزمینی کاریز واقع شده است. بازدید از این شهر حدود 1 ساعت زمان نیاز دارد.

شهر حریره کیش

شهر زیرزمینی کاریز کیش در روز اول سفر به کیش

 بخش های مختلفی مانند سینما، آمفی تئاتر، رستوران، سوئیت های اقامتی و غیره در این شهر وجود دارد. شهر زیرزمینی کاریز همه روزه از ساعت 9 الی 22 پذیرای گردشگران می باشد. این شهر را می توانید در 2 الی 3 ساعت بازدید کنید.

شهر کاریز کیش

 روز اول سفر به کیش: سرو ناهار

پس از بازدید از مکان های تاریخی بالا می توانید به هتل مراجعه کرده و پس از تحویل اتاق، ناهار خود را در هتل سرو کنید. اگر فاصله شما با هتل زیاد است، می توانید از رستوران موجود در شهر زیرزمینی کاریز و یا رستوران اطراف نیز استفاده کنید. رستوران مادربزرگ در دو کیلومتری شهر زیرزمینی کاریز واقع شده است.

کشتی یونانی کیش در روز اول سفر به کیش

برای بازدید از این کشتی حتما در هنگام غروب آفتاب در آنجا حضور داشته باشید تا شاهد منظره زیبای غروب آفتاب و کشتی بزرگ یونانی باشید. کشتی یونانی در فاصله 13 کیلومتری شهر تاریخی حریره قرار دارد.

کشتی یونانی کیش

بازدید از ساحل مرجان کیش در روز اول سفر به کیش

پس از بازدید از کشتی یونانی، می توانید ساعات اولیه شب را به مدت چند ساعت در ساحل مرجان سپری کنید و از امکانات رفاهی و تفریحات آبی متنوع آن نیز استفاده کنید. همچنین مجموعه کوروش مال در نزدیکی این ساحل واقع شده است که اگر بخواهید می توانید برای خرید از این مرکز بازدید کنید.

ساحل مرجان کیش

برنامه روز دوم سفر به کیش

در روز دوم سفر به کیش، پیشنهاد می شود از مراکز تفریحی آبی و سافاری کیش بازدید نمایید. با توجه به تنوع بالای این مراکز، بازدید از آن ها در یک روز امکان پذیر نمی باشد. پس از سرو صبحانه در هتل، با توجه به موقعیت هتل خود می توانید از مجموعه های آبی که در ادامه مشخص شده است بازدید کنید. با توجه به اینکه پارک دلفین در ساعات بعدازظهر فعال می باشد، پیشنهاد می کنیم ابتدا از پارک های آبی یا مرکز تفریحات دریایی بازدید نمایید.

مرکز تفریحات دریایی در روز دوم سفر به کیش

در ساعات اولیه روز دوم پیشنهاد می شود از این مرکز بازدید کنید. تفریحات متنوعی در این مرکز وجود دارد که شامل غواصی، پاراسل، جت اسکی، پدل بورد، فلای بورد، پارک دلفین های کیش، قایق سواری و غیره می باشد. با توجه به تعداد بالای این تفریحات، زمان کافی برای استفاده از همه آن ها نخواهید داشت. پیشنهاد می کنیم از بعضی از آن ها استفاده کنید تا از سایر مراکز تفریحی نیز بازدید نمایید.

مرکز تفریحات دریایی کیش

روز دوم سفر به کیش: پارک آبی اوشن کیش

با توجه گستردگی تفریحات در مرکز تفریحات دریایی، شاید نتوانید از این پارک آبی بازدید کنید. با این وجود اگر زمان کافی داشتید می توانید از انواع تفریحات مانند استخر، جکوزی سرسره های آبی مختلف در این پارک آبی استفاده کنید. مدت زمان بازدید از این پارک آبی حدود 2 الی 3 ساعت زمان نیاز دارد.

پارک آبی اوشن کیش

روز دوم سفر به کیش: سرو ناهار

پس از بازدید از این مراکز به احتمال زیاد به ساعات ظهر نزدیک شده اید. اگر در پارک آبی اوشن هستید، برای صرفه جویی در زمان خود پیشنهاد می کنیم که از رستوران هایی که در این پارک قرار دارند استفاده کنید. همچنین رستوران پدیده شاندیز در فاصله 6 کیلومتری پارک آبی قرار دارد. در صورتی که در مرکز تفریحات کیش هستید، رستوران شبدیز سرسبز در نزدیکی این مرکز واقع شده است.

برنامه روز دوم سفر به کیش: پارک دلفین های کیش 

پس از بازدید از پارک آبی و سرو ناهار، پیشنهاد می شود از پارک دلفین های کیش بازدید کنید. در این پارک علاوه بر پارک دلفین، باغ پرندگان نیز وجود دارد. برای بازدید از این مجموعه باید ساعت حدود 15:30 در مجموعه حضور داشته باشید. بازدید از این مجموعه تا ساعت حدود 18:30 طول می کشد. پس طوری برنامه ریزی کنید که ساعت 15:30 در پارک دلفین ها حضور داشته باشید. فاصله پارک دلفین و پارک آبی اوشن حدود 8 کیلومتر است.

پارک دلفین کیش

پارس سافاری کیش در روز دوم سفر به کیش

پارس سافاری دارای پیست های متنوع برای سنین مختلف می باشد. این مجموعه دارای تفریحات مختلفی مانند موتور ای تی وی، پینت بال، شترسواری، بانجی ترامپولین، کارتینگ، هرم وحشت و غیره است. در این مجموعه ضمن پرداخت ورودی باید برای هر تفریح مبلغ جداگانه ای پرداخت نمایید. پارس سافاری در 13 کیلومتری پارک دلفین واقع شده است. بازدید از این مجموعه زمان زیادی نیاز دارد و اگر احساس کردید زمان کافی ندارید می توانید گزینه پارک دلفین را حذف کرده و یا از پارک دلفین به اسکله تفریحی کیش بروید.

پارس سافاری کیش

اسکله تفریحی کیش در روز دوم سفر به کیش

برای ساعات انتهایی بعدازظهر، بازدید از اسکله تفریحی کیش پیشنهاد می شود. تفریحات متنوعی مانند دوچرخه سواری، قایق کف شیشه ای، بالن سواری و غیره در این اسکله فراهم شده است. همچنین در اطراف آن کشتی آکواریوم طوطیا، مراکز مهم خرید و هتل نیز وجود دارد. این اسکله در ساعات مختلف شبانه روز باز بوده و می توانید از آن دیدن کنید. مدت زمان بازدید از این اسکله متفاوت بوده و می توانید در یک الی دو ساعت از آن بازدید نمایید.

برنامه روز سوم سفر به کیش

به دلیل تعدد مراکز خرید در کیش، روز سوم را به خرید اختصاص دهید تا هم از مراکز مختلف دیدن کنید و هم خرید مطمئنی داشته باشید. در ادامه این مراکز خرید مهم مشخص شده است. به این نکته توجه داشته باشید که در ساعت 12 باید نسبت به تحویل اتاق به هتل اقدام کنید و برای این منظور برنامه ریزی کامل را داشته باشید.

مراکز خرید لوکس کیش در روز سوم سفر به کیش

اگر می خواهید محصولات برند و با کیفیت خریداری کنید از مراکز خرید لوکس مانند دامون، مرکز خرید پردیس 1، سارینا 1 و رویال مال بازدید کنید. مرکز خرید دامون در نزدیکی ساحل دامون قرار داشته و می توانید از رستوران هایی که در این مراکز وجود برای سرو ناهار استفاده کنید.

مرکز خرید دامون

مراکز خرید معمولی کیش در روز سوم سفر به کیش

مرکز خرید مروارید، پردیس 2، تندیس، پارس خلیج، بازار مرجان، زیتون و بازار عرب ها را می توان جزء مراکز خرید معمولی دانست. در این مراکز اجناس با قیمت و کیفیت پایین تر به فروش می رسد. اگر می خواهید در هزینه های خود صرفه جویی کنید، بازدید از این مراکز توصیه می شود. در این مراکز، رستوران نیز وجود دارند که می توانید برای سرو ناهار از آن استفاده کنید.

مرکز خرید مرجان کیش

هزینه سفر سه روزه به کیش

هزینه سفر به کیش به نوع هتل، تفریحات و خرید شما در جزیره کیش بستگی دارد. اگر با خودروی شخصی به جزیره کیش سفر می کنید، هزینه بلیط و تاکسی در جزیره از هزینه های سفر کسر می شود، اما هزینه های مربوط به لندیگراف را باید پرداخت کنید. برای صرفه جویی در سفر خود به کیش پیشنهاد می شود از تورهای کیش از مشهد، تهران، شیراز و تبریز استفاده کنید. اگر به جزیره کیش سفر کرده اید، تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.