رسپینا
کیش

ماهیگیری در کیش؛ تفریحی آرامش بخش

ماهیگیری رشته ای مفرح و آرامش بخش بوده که باعث آرامش اعصاب خواهد شد. آب های شفاف کیش، ماهیگیری را ساده تر می کند. همچنین هنگام مد در این جزیره، ماهی ها بالا آمده و به سادگی در تور و قلاب ماهیگیران به دام خواهند افتاد. در این مقاله به نحوه گیری در کیش و وسایل مورد نیاز برای این تفریح آرامش بخش را معرفی می کنیم.

ماهیگیری در کیش؛ تفریحی آرامش بخش و ارزان

بهترین زمان ماهیگیری در کیش

مهمترین نکته در رابطه با ماهیگیری کیش، ممنوع بودن آن در فصل های بهار و تابستان است، پس اگر قصد ماهیگیری در جزیره زیبای کیش را دارید، در فصل های پاییز و زمستان به این جزیره مراجعه نمایید. برای اطلاع از زمان و نوع ماهی ها ساعات شبانه روز در هنگام سفر خود می توانید از سایت tideschart استفاده کرده و از زمان ماهیگیری تا یک هفته آینده مطلع شوید. همچنین در این سایت می توانید از وضعیت آب و هوایی، درجه رطوبت و سرعت باد نیز اطلاع حاصل نمایید.

هتل های کیش
بهترین زمان ماهیگیری در کیش
بهترین زمان ماهیگیری در کیش

بهترین جای ماهیگیری در کیش

اغلب نقاط کیش برای ماهیگیری مناسب بوده، با این وجود سواحل جنوب و جنوب غربی این جزیره از محبوبیت بیشتری در بین ماهیگیران برخوردار می باشد و از جاهای دیدنی کیش نیز به شمار می آید.

ساحل بازار عربها و اسکله میرمهنا بهترین مکان ماهیگیری در کیش

بهترین محل برای ماهیگیری مراجعه به ساحل های نزدیک اسکله تفریحی میرمهنا است. برای دسترسی به این منطقه از بلوار پیامبر اعظم کیش به خیابان بهشت رفته و ادامه مسیر یک دقیقه ای تا ساحل را پیاده روی نمایید.

ساختار مرجانی جزیره کیش سبب شده تا ماهی ها و آبزیان گوناگون و زیادی را به سمت خود جلب کند که این موضوع کیش را به مقصد بسیار پرطرفداری برای ماهیگیران تبدیل کرده است. به همین خاطر شما در هر نقطه از آب های این جزیره می توانید به ماهیگیری بپردازید.

ماهیگیری در هتل ترنج کیش

به علت قرارگیری واحد ها و سوئیت های هتل ترنج کیش، بر روی آب یکی از سوالات متداول گردشگران امکان ماهیگیری در هتل ترنج است. که طی تماس و پیگیری از هتل ترنج این موضوع منتفی و از سوی هتل اعلام گردید که مهمانان برای گرفتن ماهی بایستی به سدبندی که در فاصله کمی از هتل قرار گرفته و یا به ساحل های جزیره مراجعه نمایند.

آموزش ماهیگیری در جزیره کیش

جهت آموزش ماهیگیری در جزیره کیش می توانید، به کلوپ های ماهیگیری مراجعه کرده و از خدمات آنها استفاده کرده و یا با دیدن فیلم های آموزشی این ورزش مفرح را به صورت اصولی فرا بگیرید.

ماهیگیری درون آب جزیره کیش

پیشنهاد ویژه رسپینا: تور کیش از تهران با یک میلیون و ششصد هزار تومان هدیه خدمات گردشگری

کلوپ های ماهیگیری در کیش

از امکانات بسیار جالبی که برای گردشگران جزیره که مایل هستند ماهیگیری را به صورت حرفه ای بیاموزند، کلوپ های ماهیگیری متعددی بوده در سواحل کیش تاسیس شده است. این کلوپ های به آموزش و اجاره وسایل مورد نیاز برای یک ماهیگیری روزانه به گردشگران می پردازند. معروف ترین کلوپ های ماهیگیری کیش شامل کلوپ های ماهیگیری هامور و کلوب ماهیگیری مارینا می شود که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

کلوپ های ماهیگیری در کیش
کلوپ های ماهیگیری در کیش

کلوپ ماهیگیری مارینا کیش

این کلوپ ماهیگیری از شناورهای پیشرفته جهت ماهیگیری تفریحی در کیش بهره جسته و ناخدایان این مجموعه ها بروزترین امکانات را در اختیار علاقمندان ای رشته قرار خواهند داد تا سفر خود را با ماهیگیری لذت بخش تر نمایند.

کلوپ ماهیگیری مارینا کیش
کلوپ ماهیگیری کیش

کلوپ ماهیگیری هامور کیش

این مجموعه ماهیگیری، تورهای تفریحی ماهیگیری در کیش را برگزار کرده و در این زمینه از حرفه ای ترین و بهترین تجهیزات، امکانات و شیوه ها بهره می گیرد، اگر قصد ماهیگیری در کیش را دارید حتما به این کلوپ سر زده و از امکانات آن استفاده کنید. زمانی که قصد استفاده از خدمات کلوپ های ماهیگیری را دارید، می توانید از میان ماهیگیری در ساحل و در قایق یکی را به دلخواه انتخاب نمایید.

کلوپ ماهیگیری هامور کیش
کلوپ ماهیگیری هامور کیش

تجهیزات و لوازم ماهیگیری در کیش

برای انجام درست هر کاری شما نیاز دارید قبل از انجام آن تجهیزات آن را شناخته و به بهترین وجه از این لوازم استفاده نمایید.

گرفتن مجوز ماهیگیری در کیش

پیش از شروع به تهیه و خرید لوازم ماهیگیری، از احتیاج به داشتن مجوز یا نداشتن آن در منطقه انتخابی خود، هنگام ماهیگیری اطمینان حاصل نمایید. جهت گرفتن مجوز ماهیگیری می توانید به بخش شیلات آن منطقه مراجعه نمایید. خرید و اخذ مجوز در زمان کوتاهی صورت گرفته و خیال شما را در این زمینه راحت می کند که به صورت قانونی به ماهیگیری خواهید پرداخت. خوشبختانه در جزیره کیش شما نیاز به گرفتن مجوز در فصل های ماهیگیری نخواهید داشت.

اداره شیلات کیش
اداره شیلات کیش

انتخاب چوب ماهیگیری مهمترین نکته ماهیگیری در کیش

چوب های ماهیگیری مختلفی در بازار وجود داشته که شما می توانید آنرا تهیه نمایید، اما مهمترین نکته در خرید چوب ماهیگیری، انتخاب نوع ماهی که شما قصد صید آنرا دارید، می باشد. برای گرفتن ماهی قزل آلا پیشنهاد می شود از چوب های با وزن 30 الی 40 گرم و طول پرتابی 4.5 الی 6 متر بهره ببرید. استفاده از چوب های کوتاه به جز چند مورد استثنا خاص کاربرد دیگری ندارند.

نوشته های مشابه

پس اگر قصد ماهیگیری در ساحل را داشته و می خواهید قلاب و طعمه را از میان درخچه ها و بوته های ساحل به دریا بیفکنید، چوب های کوتاه برای شما دردسر آفرین خواهد بود. با توجه به اینکه در این مقاله به ماهیگیری در کیش خواهیم پرداخت پیشنهاد ما استفاده از چوب های بلند خواهد بود.

انتخاب چوب ماهیگیری در کیش
انتخاب چوب ماهیگیری در کیش

چه نوع چوب ماهیگیری بخریم؟

پس از انتخاب طول چوب ماهیگیری، اکنون بایستی در مورد نوع جنس آن تصمیم گیری نمایید. که در این زمینه انتخاب های شما شامل انواع چوب های تلسکوپی و چند تکه خواهد بود. که به راحتی می توانید، این چوب ها را از بازار تهیه کنید. پیش از خرید راجب چوب مورد نظر خود مطالعه و جست و جو انجام دهید. در حالت کلی چوب های چند تکه نسبت به چوب های تلسکوپی، کیفیت و همچنین طول عمر بالاتری دارند. اما حمل کردن این چوب ها تا محل و موضع ماهیگیری راحت تر می باشد. در نهایت پیش از خرید به سبکی، استحکام و خوش دست بودن چوب انتخابی خود توجه نمایید.

 نوع چوب ماهیگیری
نوع چوب ماهیگیری

چرخ ماهیگیری؛ لوازم ماهیگیری در کیش

دومین موردی که پس از انتخاب چوب مناسب ماهیگیری بایستی به آن توجه داشته، انتخاب چرخ ماهیگیری است. چرخ ماهیگیری انتخابی شما باید با چوب خریداری شما متناسب بوده و کمترین ظرفیت نگهداری نخ  100 الی 150 متر می باشد. با توجه به اینکه خراب شدن و آسیب دیدن قرقره ها، امری شایع بوده پیش از رفتن به محل ماهیگیری قرقره یدک ماهیگیری نیز همراه خود ببرید.

چرخ ماهیگیری؛ لوازم ماهیگیری در کیش
چرخ ماهیگیری

نخ ماهیگیری از تجهیزات ماهیگیری در کیش

پیشنهاد می شود که در آغاز کار از نخ های ماهیگیری معمولی مانند منو فلامنت استفاده کرده و در این بین نخ های که خاصیت ارتجاعی بیشتری دارند را در اولویت قرار دهید. اگر هدف شما گرفتن ماهی های کوچک است از نخ هایی که روی آن ها لیبل آن 8-pound test نوشته شده، استفاده کنید.

نخ ماهیگیری از تجهیزات ماهیگیری در کیش

قرار دادن نخ بر روی چرخ ماهیگیری چگونه است؟

 بهترین راه یادگیری نحوه چگونگی قرار دادن نخ بر روی چرخ در چوب ماهیگیری این است که یک نفر این عمل را دقیقا در پیش چشمان شما انجام داده و شما با مشاهده و انجام و تکرار آن چگونگی و انجام مراحل آن را بیاموزید، هرچند با یک جست و جوی ساده در اینترنت ویدیو های بسیاری را از نحوه چگونگی عبور نخ از روی قرقره خواهید یافت. همچنین در هنگام خرید چوب و قرقره نیز می توانید آموزش انجام این کار را از فروشنده محصول فرا بگیرید. در هر صورت ما در این قسمت یک توضیح کوتاه مختصر 6 مرحله ای به شما ارائه می دهیم.

نخ ماهیگیری در کیش

 مرحله اول: تسمه روی چرخ را باز کنید.
 مرحله دوم: نخ را با استفاده از یک گره محوری بر روی میله ببندید.
مرحله سوم: اسپول یا قرقره را بر روی زمین بگذارید به طوری که لیبل آن رو به بالا باشد (شما نیاز دارید که نخ را بر روی چرخ بارگذاری نمایید به همان شیوه‌ای که از اسپول بیرون می‌آید.)

مرحله چهارم:  فشار کمی بر نخ آورده و در همان حالت دسته چرخ را 20 دور بچرخانید. فشار وارده از شل شدن نخ و مشکلات مربوط به آن جلوگیری می کند.

مرحله پنجم: در این مرحله دست نگه داشته و با باز و بسته کردن از مقدار طول و نداشتن نخ گره‌ در نخ اطمینان حاصل نمایید. اگر نخ گره داشت، دوباره قرقره خود را برگرداند مانده و از جهت دیگر آن مجدد امتحان کنید.

مرحله ششم: به پر کردن قرقره خود ادامه داده تا جایی که حدود 8 میلی متر، از لبه قرقره فاصله داشته باشد. تلاش کنید کمتر یا بیشتر از این میزان، نخ را دور قرقره نپیچید.

نخ ماهیگیری در کیش

ضرورت استفاده از قلاب و وزنه ماهیگیری در کیش

اکنون موقع انتخاب یک قلاب مناسب برای ماهیگیری می باشد، بدون قلاب شما نمی توانید ماهی صید کنید. در این زمینه بهترین انتخاب استفاده از کیت های Combo برای تازه کاران ومبتدیان است. زیرا این کیت‌ها دارای انواع مختلف قلاب و وزنه هستند. برای صید ماهی‌های کوچک قلاب‌هایی با اندازه‌های 6 و 10 را انتخاب کنید. اگر پس از ماهیگیری قصد آزادسازی ماهی صید شده خود را دارید از قلاب‌های دایره ای استفاده نموده که نسبت به سایر قلاب‌ها آسیب کمتری به ماهی‌ها می رسانند.

قلاب و وزنه ماهیگیری در کیش
ماهیگیری با قلاب در جزیره کیش

ماهیگیری در کیش، نحوه طعمه زدن به قلاب

در صورتی که قبلا طعمه زنی را به قلاب انجام داده باشید، این کار بسیار ساده است. در صورتی که در انجام این کار مشکل دارید ادامه این قسمت را بخوانید. تلاش کنید از اتصال کرم به قلاب چندشتان نشود، معمولا در دفعات اول انجام این فرایند، خوشایند نیست. اما با انجام چند باره طعمه زنی به قاب، به آن عادت خواهید کرد، در این مقاله ما روش طعمه زنی استاندارد را در 6 گام به شما آموزش خواهیم داد.

گام اول: چند عدد کرم و یک قلاب تیز مناسب تهیه نمایید. تیز بودن قلاب فرایند طعمه زنی را برای شما ساده‌تر خواهد کرد.
گام دوم: قلاب را صورتی در دست بگیرید که انتهای تیز آن رو به بالا قرار گیرد.
گام سوم: قلاب را از قسمت ضخیم تر کرم (حدوداً نیم سانت پایین تر) وارد کرده و به روی حلقه محل اتصال در آن منطقه گره را بکشید.

نحوه طعمه زدن به قلاب
ماهیگیری با قلاب جنوب

گام چهارم: سپس طعمه را به دور قلاب چرخانده و مجددا آن را وارد قلاب می‌کنیم.
گام پنجم: این عمل را به نسبت اندازه کرم دو الی سه مرتبه تکرار نموده تا اینکه مطمئن شوید قلاب از کرم پوشیده شده و برای ماهی ها جذاب و فریبنده خواهد بود.
گام ششم: در پایان سر نازک کرم را حدوداً نیم سانت بالاتر، وارد قلاب کرده و مقداری از نوک تیز قلاب را بیرون می‌گزاریم.

نحوه طعمه زدن به قلاب ماهیگیری در کیش
نحوه طعمه زدن به قلاب ماهیگیری در کیش

سیم چین از لوزم مورد نیاز ماهیگیری در کیش

برای بریدن نخ ماهیگیری شما به یک سیم چین مناسب نیاز خواهید داشت. اگر قصد هزینه برای سیم چین ندارید می توانید این عمل را با یک ناخن گیر ساده نیز انجام دهید.

سیم چین مورد استفاده در ماهیگیری در کیش

ماهیگیری در کیش، ضرورت استفاده از شناور

از دیگر وسایلی که برای انجام عمل ماهیگیری نیاز خواهید داشت، انتخاب یک شناور مناسب خواهد بود. شناورها شاخصی های بسیار حساسی بوده که هنگام نوک زدن ماهی به قلاب را به شما اطلاع خواهند داد. شناور ماهیگیری مدل های مختلفی داشته اما مدل های مدادی آن نسبت به سایر شناورها، از دقت و حساسیت بیشتری برخوردار می باشند. اگر قصد استفاده از طعمه زنده را دارید، انتخاب شناورها را در لیست خرید خود بگذارید.

استفاده از شناور در ماهیگیری در کیش

انواع طعمه ها، در ماهیگیری در کیش

در زمینه انتخاب طعمه، شما انتخاب های وسیعی خواهد داشت کافیست به یکی از فروشگاه‌های کالاهای ورزشی و لوازم ماهی‌گیری رفته و طعمه مورد نظر خود را از آنجا تهیه نمایید. معمولا برای ماهیگیری خرید طعمه زنده پیشنهاد می شود اما اگر در خرید این طعمه دچار مشکل شدید، می تواند از طعمه‌های مصنوعی پلاستیکی و نرم استفاده نمایید.

انواع طعمه های مورد استفاده در ماهیگیری در کیش
انواع طعمه های مورد استفاده در ماهیگیری در کیش

بهترین طعمه برای ماهیگیری در کیش

راجب بهترین طعمه برای ماهیگیری نمی توان نظر قطعی داد، زیرا بر اساس نوع ماهی که شما قصد صید آنرا دارید، طعمه شما نیز متفاوت خواهد بود. اما در حالت کلی بهترین طعمه، طعمه ای است که بتوان در همه جای دنیا و صید اغلب ماهی ها استفاده کرد. این طعمه را Universal نامیده شده و از خمیر نان ایجاد می شود.

بهترین طعمه برای ماهیگیری در کیش

تجهیزات ماهیگیری در کیش – انتخاب انبردست یا “قلاب در آور”

اطمینان حاصل نمایید  که برای جداسازی قلاب از صید ابزاری مانند قلاب درآور (قلاب آزاد کن، دیسکو رجر، disgorger) یا انبردست همراه خود خواهید داشت.

انتخاب انبردست مناسب در ماهیگیری کیش

جعبه ابزار از تجهیزات انتخابی ماهیگیری در کیش

انتخاب جعبه ابزار کاملاً انتخابی بوده، ولی باعث می شود که تجهیزات و لوازم ماهیگیری شما منظم و مرتب گردد. پیشنهاد می شود یک جعبه ابزار ارزان قیمت تهیه نمایید.

جعبه ابزار از تجهیزات انتخابی ماهیگیری در کیش

اهمیت برداشتن سطل ماهیگیری در کیش

به همراه داشتن یک سطل به شما کمک می کند تا بتوانید طعمه زنده یا ماهی را درون آن گذاشته و به سادگی آن را حمل کنید، همچنین می توانید از این سطل به عنوان صندلی نیز در هنگام ماهیگیری خود استفاده نمایید. پیشنهاد می شود به جز سطل خود، یک صندلی کوچک یا سطل سبک دیگر نیز استفاده نمایید. زیرا این امر مانع خستگی شما شده و از ایستادن بیش از حد شما نیز جلوگیری می کند. همچنین در حالت نشسته ماهی ها کمتر حضور شما را احساس کرده و احتمال بالا آمدن و گیر افتادن در قلاب شما نیز افزایش خواهد یافت.

برداشتن سطل ماهیگیری در کیش

ضرورت خرید لباس مخصوص ماهیگیری در کیش

بسیار دیده شده که افرادی بدون در نظر گرفتن ضرورت انتخاب لباس مناسب برای ماهیگیری، با لباس نازک و تابستانی به منطقه‌ای می‌روند که در روز گرم ولی شب های سردی دارد، و مجبور شده‌اند با پیچیدن پتو به دور خود همچنان به ماهیگیری ادامه داده و یا کلاً از ادامه آن صرف نظر نمایند. در نظر داشته باشید که در مناطق گرمسیری که آفتاب مستقیماً به شما می‌تابد، از بلوز و لباس‌های بلند استفاده نمایید تا از تابش مستقیم آفتاب بر روی پوست خود جلوگیری کنید.

همچنین در هنگام ماهیگیری لباس شما بوی صید شما را گرفته که استفاده مجدد از آن را در سایر موقعیت ها با سختی همراه خواهد کرد.

لباس ماهیگیری در کیش

استفاده از کلاه ماهیگیری در کیش؛ از نان شب واجب تر

پس از انتخاب لباس راحت و مناسب ماهیگیری، بایستی کلاه لبه دار نیز برای خود انتخاب نمایید. زیرا برای گرفتن یک ماهی شما مدت طولانی باید منتظر بمانید که همراه داشتن کلاه مناسب می تواند از شما در برابر سرما، تابش خورشید و وزش باد از سمت آب به سوی سر شما حفاظت کند. استفاده از کلاه به هر دو گروه ماهیگیران حرفه ای و مبتدی توصیه می شود.

ضرورت استفاده کلاه ماهیگیری در کیش
ضرورت استفاده کلاه ماهیگیری در کیش

انواع روش های ماهیگیری در کیش

ماهیگیری رشته مفرح بوده که به علت وسعت، آن و نواحی که ماهی گرفته می شود و نوع ماهی به اقسام و روش های گوناگون انجام می گیرد، با توجه به منطقه جغرافیایی، انواع روش های ماهیگیری در جزیره کیش را برای شما خواهیم گفت که شامل ماهیگیری در آب و ساحل شده که هرکدام جذابیت خاص خودش را دارد.

انواع روش های ماهیگیری در کیش

ماهیگیری در کیش با قلاب

بسته به شوری و شیرینی آب مکان ماهیگیری شما، شیوه های ماهیگیری متفاوتی وجود دارد که با توجه به شوری آب منطقه کیش، روش های ماهیگیری در این جزیره را اختصاصا بررسی خواهیم کرد.

ماهیگیری در کیش با قلاب

ماهیگیری در آب های شور کیش

جهت ماهیگیری در آب های شور خلیج فارس به قایق موتوری و کایاک احتیاج خواهید داشت، اگر مبتدی هستید، در آب های کم عمق ماهیگیری نمایید، آب های عمیق برای افراد با تجربه و خبره مناسب می باشد. در ادامه روش ماهیگیری کایاک را توضیح خواهیم داد.

ماهیگیری در آب های شور کیش

ماهیگیری در کیش با کایاک

در این شیوه، ماهیگیری از نوعی قایق های یک نفره به نام کایاک استفاده شده و شما می توانید از طریق این قایق ها به داخل خلیج فارس رفته و در آب های سرزمینی اقدام به ماهیگیری نمایید. همچنین شما می توانید از دستگاه های یابنده ماهی موجود استفاده کرده تا به محلی که ماهی بیشتری دارند مراجعه نمایید.

ماهیگیری در کیش با کایاک
ماهیگیری با قایق در کیش

اسکله ماهیگیری در کیش؛ ماهیگیری در ساحل

ماهیگیری در ساحل های کم عمق نوع دیگر ماهیگیری بوده که می توان در جزیره کیش آن را انجام داد، بسیاری از مردم بومی و محلی که به آب های کم عمق محل سکونت خود دسترسی دارند از این شیوه ماهیگیری استفاده می نمایند.

شاید بتوان گفت بسیاری از مردم به ساحلی منتهی به عمق کم آب، در نزدیکی خانه خود دسترسی دارند. ماهیگیری در ساحل بهترین نقطه جهت شروع ورزش ماهیگیری خواهد بود.

ماهیگیری در ساحل

انواع تور ماهیگیری در کیش برای صید

تور از ابزارهای مورد استفاده در ماهی‌گیری است. که معمولا از الیاف بافته‌ شده در یک ساختار شبکه ‌مانند ایجاد می گردند. انواع تورهای ماهیگیری برحسب جنس آن عبارتند از تور هایی که از کتان، چمن و سایر مواد گیاهی، پنبه، پلی آمید مصنوعی(نایلون، پشم، یا ابریشم) بافته می شوند. تورها معمولا در ماهیگیری های گروهی مورد استفاده قرار می گیرند.

 انواع تور ماهیگیری در کیش برای صید

خرید لوازم ماهیگیری در کیش

شاید برای شما سوال پیش بیایید که وسایل و ابزار های ماهیگیری خود را از کجا بخرید. در ادامه به نحوه خرید لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای ماهیگیری خواهیم پرداخت.

خرید لوازم ماهیگیری در کیش

محل اجاره قایق ماهیگیری در کیش

با یک جست و جو ساده در اینترنت می توانید محل های اجاره قایق ماهیگیری در کیش را یافته، همچنین هنگام خرید وسایل ماهیگیری، از فروشنده در این مورد راهنمایی خواسته و یا به کلوپ های ماهیگیری مراجعه نمایید.

محل اجاره قایق ماهیگیری در کیش

فروش لوازم ماهیگیری در کیش

برای خرید لوازم ماهیگیری به فروشگاه‌های کالاهای ورزشی و لوازم ماهی‌گیری رفته و از آنجا تجهیزات مورد نظر خود را دریافت نمایید. همچنین می توانید از سایت های اینترنتی مرتبط در این زمینه نیز بهره ببرید.

فروش لوازم ماهیگیری در کیش

سخن آخر

در این مقاله به معرفی شیوه های ماهیگیری، ابزارهای لازم، فصل ماهیگیری و کلوپ های ماهیگیری در کیش پرداختیم. امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید. لطفا نظرات و تجربیات خود را از ماهیگیری در کیش با ما درمیان بگذارید.

بهترین ساحل ماهیگیری کیش کجاست؟

بهترین محل برای ماهیگیری مراجعه به ساحل های نزدیک اسکله تفریحی میرمهنا است.

در چه فصل هایی می توان در کیش ماهیگیری کرد؟

ماهیگیری در فصل های پاییز و زمستان انجام می شود و در فصول بهار و تابستان ماهیگیری در این جزیره ممنوع می باشد.

لیلی عسکری

در سفر، دنیای جدیدی را می‌بینید؛ از مهمان‌نوازی مردم و فرهنگ آنان تا طبیعت بکر و جاذبه‌های تاریخی، سفر به دور از روتین زندگی فرصتی است برای رشد! با مطالعه و تجربیات شخصی، جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری رو معرفی می‌کنم و نکاتی که به مسافران در طی سفر کمک می‌کنه رو ارائه میدم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا