کیش

تور کیش از سبزوار؛ سفر از کویر به دریا

راهنمای سفر به کیش از سبزوار

با تور کیش از سبزوار می توانید سفری هیجان انگیز از دل کویر به مرکز دریای خلیج فارس را تجربه کنید. سفر از سبزوار به کیش می تواند به صورت شخصی با قطار یا ماشین صورت گیرد و یا می توانید از تور استفاده کنید. در این مقاله سعی کرده ایم که روش های سفر از سبزوار به کیش را بررسی کنیم. با رسپینا همراه باشید.

تور کیش از سبزوار
تور مسافرتی کیش از سبزوار

آیا تور کیش از سبزوار وجود دارد؟

در واقع تور کیش از سبزوار با پرواز مستقیم از شهر سبزوار وجود ندارد زیرا پروازهای کمی از فرودگاه این شهر جزیره کیش وجود دارد. بیشتر پروازهای فرودگاه سبزوار به شهر تهران می باشد که تنها در برخی از روزهای هفته صورت می گیرد. پیشنهاد ما برای سفر با تور هوایی به کیش از سبزوار، سفر از مشهد به کیش می باشد. در ادامه شرایط این تور بررسی می شود.

تور کیش از سبزوار

چطور تور کیش از سبزوار را رزرو کنیم؟

همانطور که گفته شد تور کیش از سبزوار وجود ندارد و این تور را باید از مبدا شهر مشهد رزرو کنید. شما می توانید با مراجعه به سایت رسپینا و صفحه تور کیش از مشهد، ارزان ترین تورهای موجود را مشاهده کنید. همچنین کادرهای مخصوص این تور با شرایط مختلف نیز در این صفحه قرار گرفته که می توانید با تماس به کارشناس مربوطه از جزئیات آن آگاه شوید.   

چگونه تور کیش از سبزوار را رزرو کنیم

هزینه تور کیش از سبزوار چقدر است؟

هزینه تور کیش از سبزوار به نوع هتل و مدت زمان سفر شما بستگی دارد. اگر می خواهید سفری ارزان تر داشته باشید پیشنهاد می کنیم از هتل های دو ستاره استفاده کنید. علاوه بر هزینه تور کیش از سبزوار، باید هزینه های مربوط به سفر از سبزوار به مشهد را نیز در نظر بگیرید. برای سفر از سبزوار به مشهد می توانید از قطارها و یا اتوبوس های تهران به شهر مشهد که از سبزوار عبور می کنند استفاده کنید.

هزینه تور گیش از سبزوار

فاصله سبزوار تا کیش چقدر است؟

فاصله سبزوار تا کیش به دو صورت هوایی و زمینی است. فاصله هوایی سبزوار تا کیش حدود دو ساعت می باشد. مسیر سبزوار تا کیش از بندرعباس و بندر چارک می گذرد. فاصله سبزوار تا بندر چارک حدود 1580 کیلومتر بوده که حدود 20 ساعت طول می کشد. همچنین فاصله بندر چارک تا کیش نیز حدود یک ساعت و نیم الی دو ساعت است. در مجموع فاصله سبزوار تا کیش حدود 24 ساعت می باشد.

روش های دیگر برای سفر به کیش از سبزوار

علاوه بر تور کیش از سبزوار که از شهر مشهد صورت می گیرد، با روش های دیگری نیز می توان به کیش سفر کرد. این روش ها شامل استفاده از خودروی شخصی، اتوبوس و قطار می باشد. در مسیر زمینی ابتدا باید وارد بندرعباس شده و از آنجا به یکی از بندرهای آفتاب، چارک یا بندر لنگه رفته و مسیر دریایی تا کیش را با شناور طی کنید. نزدیکترین بندر به جزیره کیش، بندر چارک بوده که امکانات بیشتری برای حمل خودرو و مسافران دارد. در ادامه جزئیات این مسیرها بررسی می شود. همچنین اطلاعات بیشتر در مقاله راهنمای سفر زمینی به کیش نیز ذکر شده است.  

روش های دیگر سفر از سبزوار به کیش

سفر زمینی با ماشین از سبزوار به کیش

به جای استفاده از تور کیش از سبزوار می توانید با خودروی شخصی نیز به کیش سفر کنید. فاصله سبزوار تا کیش حدود 1580 کیلومتر بوده که از شهرهای بردسکن، فردوس، دیهوک، نای بند، کرمان، سیرجان، حاجی آباد و بندرعباس عبور کرده و به بندر چارک می رسید. در این نوع سفر باید از مسیر دریایی بین بندر چارک و کیش نیز عبور کنید. پس از اینکه به این بندر رسیدید باید از طریق لندیگراف های موجود، خودروی خود را به جزیره کیش انتقال دهید.

سفر با خودرو از سبزوار به کیش

چگونه با قطار از سبزوار به کیش سفر کنیم

سفر با قطار به کیش از سبزوار نیز امکان پذیر است که جایگزین مناسبی برای تور کیش از سبزوار می باشد. برای سفر با قطار به کیش ابتدا باید به بندرعباس رفته و فاصله بندرعباس تا کیش را با اتوبوس و شناورهای دریایی طی کنید. با توجه به اینکه مسیر ریلی مستقیم از سبزوار به بندرعباس وجود ندارد ابتدا باید به مشهد سفر کرده و با رزرو بلیط قطار مشهد بندرعباس می توانید به این شهر سفر کنید. پس از اینکه با قطار به بندرعباس رسیدید باید با استفاده از تاکسی های خطی و یا اتوبوس به بندر چارک رفته و از آنجا با استفاده از شناور به جزیره کیش بروید.

نوشته های مشابه
سفر با قطار از سبزوار به کیش

سفر با اتوبوس از سبزوار به کیش

سفر از سبزوار به کیش با اتوبوس به طور مستقیم وجود ندارد، و بدین منظور ابتدا باید به مشهد رفته و با رزور بلیط اتوبوس مشهد بندرعباس، از مشهد به شهر بندرعباس بروید. همانند سفر با قطار، فاصله بندرعباس به بندر چارک را باید با اتوبوس های ویژه این مسیر طی کرده و سپس باید با شناورهای موجود در بندر چارک به کیش سفر کنید.

سفر با اتوبوس از سبزوار به کیش

هزینه سفر به کیش از سبزوار چقدر است؟

در مطالب بالا، هزینه تور کیش از سبزوار به طور کلی بیان شد. در این قسمت سعی داریم هزینه سفر شخصی با استفاده از وسایل نقلیه مختلف مانند خودروی شخصی، هواپیما، قطار و اتوبوس را بررسی کنیم.

هزینه سفر به کیش از سبزوار

هزینه سفر با هواپیما از سبزوار به کیش

شما می توانید به جای تهیه تور کیش از سبزوار از هواپیما برای سفر به کیش استفاده کنید. سفر با هواپیما از سبزوار به کیش امکان پذیر نبوده زیرا در این مسیر پرواز مستقیمی وجود ندارد. بدین منظور ابتدا باید به نزدیکترین شهر دارای پرواز مستقیم به کیش یعنی مشهد سفر کرده و با رزرو بلیط هواپیما مشهد کیش به این جزیره سفر کنید. هزینه سفر به کیش به عوامل مختلف مانند نوع ایرلاین، کلاس پروازی، زمان رزرو و نوع بلیط بستگی دارد که در ادامه بررسی شده است.

هزینه سفر با هواپیما از سبزوار به کیش

نوع ایرلاین و هزینه سفر با هواپیما از سبزوار به کیش

ایرلاین های مختلفی در مسیر مشهد به کیش فعالیت می کنند که شامل ایرلاین های لوکس مانند ماهان و ایران ایر و ایرلاین های معمولی دیگر مانند معراج، کیش ایر و سپهران می باشد. البته در فروردین 1401 تنها ایرلاین های کیش ایر، معراج، سپهران و ایران ایرتور در این مسیر تردد دارند که ممکن است ایرلاین های دیگر مجددا پروازهای خود را در این مسیر فعال کنند. خدمات داخل پرواز، کیفیت ناوگان هوایی و کیفیت کابین ها در این ایرلاین ها متفاوت بوده که در نهایت منجر به تفاوت قیمت آن ها می شود. کمترین قیمت هواپیما در این مسیر در فرودین 1401 مربوط به ایرلاین معراج بوده که قیمت آن 734 هزار تومان است.

هزینه هواپیمای مشهد به کیش

نوع کلاس پروازی و هزینه سفر با هواپیما به کیش از سبزوار

به طور کلی سه نوع کلاس پرواز اکونومی، بیزینس و فرست کلاس وجود داشته که ایرلاین های ایرانی تنها دارای پروازهای اکونومی و بیزینس هستند. خدمات پرواز، کیفیت صندلی ها و همچنین بار مجاز در کلاس های بیزینس با اکونومی تفاوت داشته که منجر به تفاوت در قیمت این نوع پروازها می شود. در هنگام تهیه بلیط خود می توانید نوع ایرلاین و کلاس پروازی آن را مشاهده کنید.

نوع کلاس پروازهای مشهد به کیش

هزینه سفر با قطار به کیش از سبزوار

انتخاب میان قطار و هواپیما همیشه دشوار می باشد. از یک سو زمان سفر با هواپیما کوتاه بوده و از سوی دیگر هزینه سفر با قطار نسبت به هواپیما کم تر است. می توانید با مطالعه مقاله هواپیما بهتر است یا قطار، اطلاعات بیشتری در مورد تفاوت و هزینه آن ها کسب کنید. هزینه سفر با قطار به کیش به نوع قطار و خدمات آن بستگی دارد. همچنین می توانید با استفاده از گزینه حمل خودرو با قطار، خودروی خود را به بندرعباس برده و مابقی مسیر را با خودرو سفر کنید.

هزینه سفر با قطار از سبزوار به کیش

قیمت انواع قطار در سفر از سبزوار به کیش

این هزینه شامل سفر با قطار از سبزوار به مشهد و از مشهد به کیش می باشد. قطارهایی که از تهران به شهر مشهد می روند از شهر سبزوار عبور می کند. در ایستگاه قطار سبزوار می توانید از قطارهای بین راهی استفاده کرده و به شهر مشهد رفت. قطارهای متنوعی مانند قطار 4 ستاره غزال در مسیر مشهد به بندرعباس تردد می کنند که در فروردین 1401 قیمت آن ها از 325 هزار تومان شروع می شود.

قیمت قطار مشهد به بندرعباس

هزینه حمل خودرو با قطار از سبزوار به بندرعباس

شما می توانید با خودرو به مشهد رفته و از آنجا خودروی خود را به قطار تحویل داده و سفر راحت تری را در ادامه مسیر تجربه کنید. هزینه حمل خودرو با استفاده از قطار از مشهد به کیش حدود 504 هزار تومان است. این قیمت مربوط به فروردین 1401 و شرکت ریلی رجا می باشد.

هزینه حمل خودرو
قیمت تور کیش از سبزوار

هزینه سفر با خودروی شخصی از سبزوار به کیش چقدر است؟

در سفر با خودروی شخصی هزینه های شما در تهیه بنزین و انتقال خودرو با لندیگراف از بندر چارک به کیش خلاصه می شود. آخرین قیمت اعلام شده حمل خودرو با لندیگراف مربوط به سال 1400 می باشد که برابر 700 هزار تومان است.

هزینه سفر با خودرو

هزینه محل اقامت در کیش

اگر تور کیش از سبزوار جزء انتخاب سفر شما باشد، محل اقامت شما از قبل رزرو شده و نیازی به پرداخت هزینه اضافی ندارید. در صورتی که با قطار و خودروی شخصی به این جزیره سفر می کنید باید به محض ورود به جزیره کیش، ابتدا محل اقامت را انتخاب کنید. برای پرداخت هزینه کمتر می توانید از اقامتگاه های بوم گردی، هتل آپارتمان، سوئیت و یا هتل های دو ستاره مانند هتل فانوس کیش استفاده کنید.

هتل فانوس کیش

بهترین روش سفر از سبزوار به کیش چیست؟

با توجه به مسیر طولانی بین سبزوار و کیش و همچنین هزینه بالای آن پیشنهاد می کنیم از تور کیش از سبزوار استفاده کنید. همانطور که ذکر شد، تور کیش از سبزوار بطور مستقیم امکان پذیر نبوده و می توانید این تور را از مبدا شهر مشهد رزرو کنید. در صورتی که انتخاب شما گزینه تور نمی باشد، استفاده از هواپیما و سفر هوایی را پیشنهاد می کنیم تا دغدغه های مربوط به سفر زمینی و انتقال خودرو به جزیره کیش را نداشته باشید. اگر شما به صورت هوایی و یا زمینی به کیش سفر کرده اید، تجربیات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید.

تور کیش از سبزوار چگونه است؟

با توجه به عدم وجود پرواز مستقیم از سبزوار به کیش باید از شهرهای نزدیک مانند مشهد به کیش سفر کنید.

فاصله سبزوار تا کیش در سفر زمینی چقدر است؟

فاصله زمانی بین سبزوار و کیش حدود 24 ساعت می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا