6 توصیه ی جالب برای لذت بردن از سفر و خرید بلیط هواپیما خارجی

سفرهای خارجی همیشه از ایده آل های سفر کردن برای گردشگرانی است که به دنبال سوژه های ناب و کشف مکان های جدید هستند. اگر همراه با خرید بلیط هواپیمای خارجی، درست سفر کردن را هم خوب بلد باشیم، به خصوص در کشورهای خارجی؛ نه تنها از سفر خود لذت بیشتری می بریم، بلکه به عنوان یک گردشگر خارجی که بیانگر فرهنگ مردم کشورمان هستیم، در بین مردم محلی، عزیز می شویم و طبعاً بیشتر به ما خوش می گذرد. در این مطلب توصیه هایی جذاب داریم که با رعایت آنها بیشتر از سفرتان لذت می برید.

به کشوری سفر کنید که دوست دارید

گاهی کشوری را به خاطر شهرت اسم یا اروپایی بودنش، انتخاب می کنید ولی وقتی وارد آنجا می شوید می بینید که با علایق و روحیات شما سازگاری ندارد. توصیه می کنیم قبل از اینکه تصمیم به خرید بلیط هواپیما بگیرید با دقت راجع به کشور مورد نظر اطلاعات کسب کنید؛ مثلا اگر بیشتر به آثار باستانی و تاریخی علاقه دارید، چین یا ایتالیا، بهتر از کشورهایی است بخاطر جاذبه های مصنوعی اش، مشهور است. در رابطه با انتخاب کشور مناسب برای سفر، معیارهای متفاوتی اعم از امنیت، هزینه ها، مکان های توریستی، آداب و رسوب و... وجو دارد که می توانید با توجه به آن ها لذت بخش ترین سفر خارجی خود را تجربه کنید.

سفر ارزان

تنها سفر کردن بهتر از یک همسفر نامناسب است

شاید وقتی بلیط هواپیمای خارجی را  رزرو می کنید، برایتان مهم نباشد که با چه کسی سفر می کنید؛ اما با گذر زمان و در طول سفر اهمیت این موضوع بیشتر خودش را نشان می دهد. گاهی پیش می آید با کسی به مسافرت رفته اید که با یک رفتار غیر عادی در موژه یا پارک، شما را شرمنده می کند، یا چنان روحیات و سلیقه های مسافرتی شما با هم در تضا است که احساس می کنید نمی توانید به هر جایی که دلتان می خواهد بروید و یا مجبور شوید به جایی که دلتان نمی خواهد بروید. یک همسفر خوب باعث می شود حتی اگر به مکان های معروف توریستی نروید و یا نخواهید سفر پر خرجی داشته باشید، با کمترین امکانات و هزینه، خیلی به شما خوش بگذرد، پس در انتخاب همسفر خود دقت کنید.

همسفر خوب

به آداب و رسوم مردم محلی احترام بگذارید

برخی کشورها هستند که اصلاً به خاطر فرهنگ و آداب و رسوم و خاصی که دارند، معروف هستند؛ مثل کشور هند که در گوشه کنار آن پر از معبد و پرستشگاه های مختلف است. توجه داشته باشید که در هر کشوری که پا می گذارید به عقاید و رسوم آنجا احترام بگذارید و سعی کنید به جای چانه زدن با مردم محلی راجع به عقاید و آیین شان، از سفر خود لذت ببرید.

احترام به گردشگران

برای بازدید و گردش های خود برنامه ریزی کنید

سفرهای خارجی جاذبه های زیادی برای شما خواهد داشت. به هرحال وقتی بلیط هواپیما می خرید و وارد کشوری می شوید که تابحال هیچ یک از آثار تاریخی و طبیعت های آنجا را ندیده اید، باید انتظار اتفاقات هیجان انگیز را هم داشته باشید. اگر با خرید آنلاین تور خارجی به سفر می روید، لیدر برای شما برنامه ریزی می کند و شما را با جاذبه های گردشگری آنجا آشنا می کند؛ ولی اگر خودتان با خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل می خواهید به صورت مستقل به سفر بروید و یک سفر هیجان انگیز را کشف کنید، توصیه می کنیم با اطلاعات کافی راجع به مکان های توریستی و گردشگری به سفر بروید و برای بازدید از همه ی مکان ها برنامه ریزی کنید تا موقع برگشت دلتان نسوزند که وقت نشد به فلان جا بروید.

مکان توریستی

 جملات کاربردی را به زبان مردم محلی یاد بگیرید

درست است که زبان انگلیسی یک زبان رایج در میان کشورها است؛ اما آنچه شما را با مردم محلی کشورهای خارجی صمیمی می کند، صحبت کردن به زبان محلی مردم آنجا است که نشان می دهد شما آن ها و کشورشان را دوست دارید. علاوه براین چند عبارت رایجی که در سفر لازم است یاد بگیرید؛ مثل احوال پرسی کردن، درخواست راهنمایی، قیمت فلان چیز چند است؟ و ... به شما کمک می کند تا بتوانید حداقل نیازهای خود را در برآورده کنید.

گفت و گو

بدون اجازه عکس نگیرید

عکاسی و سلفی کردن، به خصوص با مردم محلی و یا مکان های گردشگری، پای ثابت سفرهای خارجی است که نمی شود از آن گذشت؛ اما حواستان باشد که شاید بعضی ها دوست نداشته باشند از آن ها عکس بگیرید. اگر به عکاسی کردن علاقه دارید سعی کنید از کسی بدون اجازه عکس نگیرید.

عکس گرفتن

اگر قصد دارید بلیط هواپیمای خارجی بخرید و یک سفر خارجی لذت بخش را تجربه کنید، تورهای خارجی رسپینا 24، سفری برنامه ریزی شده و بدون دغدغه برای شما به همراه می آورد؛ اگر هم تمایل به یک سفر مستقل با خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل دارید، می توانید وارد سایت رسمی خرید بلیط هواپیما رسپینا 24 شوید و با ورود به بخش پروازهای خارجی، بلیط هواپیمای دلخواهتان را خریداری کنید؛ همچنین در بخش رزرو هتل، می توانید با مشاهده ی جزئیات هتل های موجود، هتل خود را در کشور مورد نظر، رزرو کنید. جهت اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید.