فاصله تهران تا شیراز

برای طی کردن فاصله بین تهران تا شیراز مسیر ها و وسایل نقلیه مختلفی وجود دارد که در ادامه به جزئیات بیشتر این دو مسیر می پردازیم.

فاصله تهران تا شیراز

فاصله تهران تا شیراز چند ساعت است؟

مدت زمان بین تهران تا شیراز بسته مسیر و همچنین وسیله نقلیه ای که برای پیمودن این راه انتخاب می کنید، متفاوت خواهد بود. به طور کلی فاصله بین تهران تا شیراز حدود 930 کیلومتر است که زمان پیمودن آن با هر وسیله نقلیه ای متفاوت می باشد.  

فاصله تهران تا شیراز با قطار

مسافت بین تهران تا شیراز با قطار، به نوع قطاری که انتخاب می کنید، بستگی دارد. قطار های البرز، نور، طلائیه و غزال از جمله قطار های فعال این مسیر می باشند که برای پیمودن این مسیر 930 کیلومتری، ممکن است مدت زمانی بین 15 ساعت 45 دقیقه تا 16 ساعت را در راه باشند تا به مقصد برسند.

فاصله تهران تا شیراز با هواپیما

مسافت هوایی بین تهران تا شیراز حدود 682 کیلومتر است که می توان آن را در مدت زمانی حدود 1 ساعت و 30 دقیقه طی کرد. اما این زمان با توجه به شرایط جوی و ایرلاین مورد نظر می تواند تغییر کند. با خرید بلیط هواپیما تهران شیراز، می توانید در کمترین زمان به مقصد برسید. در تصویر زیر مدت زمان پیمایش این مسیر با ایرلاین های کشور بررسی می شود.

فاصله تهران تا شیراز با خودرو

در صورت استفاده از خودروی شخصی برای پیمودن مسیر تهران تا شیراز، دو مسیر وجود دارد که هر دو پس از عبور از اصفهان، در یک مسیر قرار می گیرند.

فاصله تهران تا شیراز از ساوه

در مسیر اول باید از جنوب غرب تهران به سمت اتوبان آزادگان حرکت کنید تا به شهر ساوه برسید. سپس به سمت اصفهان و در نهایت به شیراز برانید. این فاصله حدود 431 کیلومتر است که ممکن است در طی 5 ساعت به مقصد برسید.

فاصله تهران تا شیراز از قم

در مسیر دوم ابتدا به سمت قم حرکت کرده و سپس مسیر کاشان به اصفهان و در نهایت شیراز را پیش بگیرید. این مسافت حدود 448 کیلومتر است که میتوان زمانی حدود 4 ساعت 45 دقیقه برای آن در نظر گرفت.

فاصله تهران تا شیراز با اتوبوس

تهران دارای چندین پایانه اتوبوسرانی چون پایانه جنوب، پایانه بیهقی و پایانه آزادی می باشد که همه روزه امکان خرید بلیط اتوبوس تهران شیراز در آن ها وجود دارد. مدت زمان رسیدن از تهران به شیراز، به عوامل مختلفی چون مسیر انتخابی، مدت زمان و تعداد توقف های بین راهی اتوبوس و ترافیک مسیر انتخابی بستگی دارد که ممکن است حدود 12 الی 13 ساعت زمان ببرد تا این مسافت 930 کیلومتری طی شود. همچنین نوع اتوبوس هم می تواند باعث تغییر در زمان بدست آمده شود.

فاصله تهران تا شهر های مهم شیراز

شهر های داراب، آباده، اقلید، جهرم، لار، فیروزآباد و مرودشت از مهم ترین شهر های شیراز می باشند که در فاصله های مختلفی از این شهر قرار گرفته اند. در این قسمت فاصله تهران تا این شهر ها با ماشین شخصی را  بررسی می کنیم. همراه ما باشید.

فاصله تهران تا داراب شیراز

مسافت 1125 کیلومتری بین تهران تا داراب را می توان در مدت زمان تقریبی حدود 12 ساعت و 37 دقیقه طی کرد. این مسیر یکی از کوتاه ترین مسیر های بین این دو شهر می باشد.

فاصله تهران تا آباده شیراز

فاصله بین تهران تا آباده حدود 660 کیلومتر است که از نزدیکترین شهر ها به تهران محسوب می شود. مدت زمان مورد نیاز برای رسیدن به آباده از تهران، حدود 7 ساعت می باشد.

فاصله تهران تا اقلید شیراز

فاصله تهران تا اقلید حدود 700 کیلومتر است که اگر این مسیر را بدون توقف طی کنید، حدود 7 ساعت و 30 دقیقه به مقصد خواهید رسید.

فاصله تهران تا جهرم شیراز

برای رسیدن از تهران تا جهرم مسیر های زیادی وجود دارد که کوتاه ترین و سر راست ترین آن ها حدود 1036 کیلومتر بوده و از شهر های قم، کاشان، اصفهان، آباده، صفاشهر، سعادت شهر، ارسنجان، سلطان شهر، خیامه و قطب آباد عبور خواهید کرد. مدت زمانی که برای پیمودن این مسیر لازم است حدود 12 ساعت پیش بینی شده است.

فاصله تهران تا لار شیراز

مسافت بین تهران تا لار شیراز، تقریبا 1190 کیلومتر است که می توان طی 14 ساعت و 50 دقیقه آن را طی کرد.

فاصله تهران تا فیروزآباد شیراز

شهر فیروز آباد مسیر ارتباطی بین شیراز و بند عسلویه می باشد و در 96 کیلومتری جنوب شیراز واقع شده است. مسیر های مختلفی برای رسیدن از تهران تا فیروز آباد وجود دارد که کوتاه ترین آن ها، حدود 1040 کیلومتر بوده که می توان آن را در 11 ساعت و 40 دقیقه طی کرد.

فاصله تهران تا مرودشت شیراز

برای رسیدن از تهران تا مرودشت هم مسیر های مختلفی وجود دارد. با انتخاب نزدیکترین مسیر که حدود 880 کیلومتر است، که اگر بدون توقف طی شود، که حدود 9 ساعت و 30 دقیقه برای پیمودن آن نیاز است.

در این مطلب سعی کردیم به بررسی جزئیات مهم مسیر تهران تا شیراز بپردازیم. اگر می خواهید این مسافت را در راحت و کمترین زمان طی کنید، پیشنهاد ما سفر با قطار یا هواپیما می باشد. خصوصا با رزرو بلیط قطار تهران شیراز حمل خودرو می توانید ضمن سفر با این وسیله نقلیه ایمن، در مقصد نگرانی بابت کرایه تاکسی و هزینه حمل و نقل عمومی نداشت باشید. همچنین ارزانترین وسیله نقلیه برای طی کردن این مسیر، اتوبوس خواهد بود. اگر شما تاکنون به این شهر سفر کرده اید، می توانید تجربیات سفر با وسیله نقلیه خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.