رسپینا
کیش

بهترین تفریحات آبی کیش

کیش از زیباترین جزایر خلیج فارس و بزرگترین مقاصد گردشگری ایران است. این جزیره به واسطه داشتن مراکز تجاری لوکس خود و همچنین هتل های بسیار زیبای خود معروف شده است. اما بخش جذاب دیگر این جزیره سرگرمی های آن و بویژه بخش تفریحات آبی این جزیره می باشد در ادامه این نوشته به معرفی تفریحات آبی از جاهای دیدنی کیش خواهیم پرداخت. پس در ادامه با رسپینا همراه باشید.

کلوپ های تفریحات آبی کیش

تفریحات آبی کیش را می توان به دو دسته انفرادی و دسته جمعی انجام داد و چنانچه شما به صورت انفرادی به این جزیره آمده و یا مایل هستید تفریحات خاصر را انجام داده که همراهان شما به انجام آن تمایلی ندارند، می توانید به سراغ تفریحات دسته جمعی این جزیره بروید در ادامه لیست تفریحات انفرادی به همراه محل های انجام آن را برای شما شرح خواهیم داد.

هتل های کیش
تفریحات آبی کیش که انفرادی می توان انجام داد.
کلوپ های تفریحات آبی کیش

غواصی در جزیره کیش

وجود آب شفاف و سواحل مرجانی به همراه انواع گونه های ماهی، مکان مناسبی برای غواصی می باشد. در جزیره کیش چندین باشگاه اقدام به آموزش غواصی می کنند که می توانید با اجاره لباس غواصی و با کمک مربی در این مراکز اقدام به غواصی نمایید. مراکزی که در آن می توانید غواصی را تجربه کنید، در ادامه ذکر شده است.

غواصی از تفریحات آبی کیش
غواصی از تفریحات آبی کیش

سایت های غواصی در جزیره کیش

سایت های غواصی در قسمت های مختلف سواحل کیش قرار دارند و شما قادر خواهید بود در هر کجای جزیره به این سایت ها دسترسی داشته باشید.

سیمن کلوپ های دریای کیش برای آموزش غواصی

این کلوپ در کنار مسیر دوچرخه سواری و نزدیکی ساحل دامون کیش قرار دارد. خدمات این کلوپ را غواصی و آموزش غواصی، شاتل و بنانا، قایق تندرو و پدل بورد تشکیل می دهد.

جهت مراجعه به این کلوپ می توانید از ساعت 9:30 الی غروب آفتاب مراجعه نمایید. توجه داشته باشید که ساعت کاری این کلوپ در ایام ماه رمضان ممکن است متفاوت باشد. در روزهای عاشورا و شهادت امام علی (ع) نمی توانید به این کلوپ مراجعه نمایید. به علت داشتن تجهیزات و امکانات به روز و مدرن کلوپ سی من، این کلوپ توانسته گواهینامه ایزو را در جزیره کیش دریافت کند.

تفریحات آبی کیش - کلوپ دریایی کیش
تفریحات آبی کیش – کلوپ دریایی کیش
ساعت کاری همه روزه 9:30 الی غروب آفتاب – روزهای عاشورا و شهادت امام علی(ع) تعطیل
آدرس جزیره کیش – نزدیکی ساحل دامون کیش
آدرس کلوپ دریایی سیمن روی نقشه

سیشل از کلوپ های دریایی کیش

این کلوپ در نزدیکی پارک اسکیت بورد، ساحل سیمرغ و از طریق خیابان مرجان، مرجان 11 در دسترس می باشد.

کلوپ سیشل در سال 1395 افتتاح گردید. از جمله امکانات این کلوپ می توان به غواصی با بروزترین تجهیزات دریایی اشاره کرد. ساعت کار این کلوپ 8 صبح الی 19 بوده، اما در ایام ماه رمضان ساعت کاری این مجموعه ممکن متفاوت باشد. همچنین در روز های شهادت حضرت علی (ع) امکان ارائه خدمات به مشتریان خود را ندارد.

پیشنهاد ویژه رسپینا: تور کیش از تهران با یک میلیون و ششصد هزار تومان هدیه خدمات گردشگری

کلوپ دریایی سیشل
کلوپ دریایی سیشل از تفریحات آبی کیش
ساعت کاری همه روزه 8 صبح الی 19 – روزهای عاشورا و شهادت امام علی(ع) تعطیل
آدرس جزیره کیش – ساحل سیمرغ – خیابان مرجان – مرجان 11
آدرس کلوپ دریایی سیمن روی نقشه

کلوپ دریایی ناتیلوس کیش

این کلوپ در نزدیکی پارک اسکیت بورد و در فاصله یک دقیقه ای تا دریا به صورت پیاده روی در پیش خواهید داشت. تفریحات ناتیلوس را غواصی، جت اسکی، قایق تندرو، چتر پاراسل، شاتل و بانانا تشکیل می دهد. ساعت کاری این مجموعه 9 صبح الی غروب آفتاب بوده که این ساعت در ماه مبارک رمضان ممکن است متفاوت باشد. همچنین ناتیلوس در ایام شهادت امام علی و تاسوعا، تعطیل می باشد.

عکس کلوپ دریایی ناتیلوس از تفریحات آبی کیش
عکس کلوپ دریایی ناتیلوس از تفریحات آبی کیش

عکس کلوپ دریایی ناتیلوس کیش

ساعت کاری همه روزه 9 صبح الی غروب آفتاب – روزهای عاشورا و شهادت امام علی(ع) تعطیل
آدرس جزیره کیش – ساحل سیمرغ – خیابان مرجان – مرجان 11
آدرس کلوپ دریایی ناتیلوس کیش روی نقشه

کلوپ مارین دریا از کلوپ های دریایی کیش

مارین دریا کیش در نزدیکی ساحل مرجانی جزیره و در فاصله کمی از هتل دیدنیهای کیش قرار گرفته است. ساعت کاری این کلوپ ساعت 9 الی غروب آفتاب می باشد. توجه نمایید ساعت کاری این کلوپ در ایام ماه مبارک رمضان ممکن است متفاوت باشد. همچنین مارین در روزهای تاسوعا و 21 رمضان تعطیل است.

از تفریحات این کلوپ می توان به پاراسل، پدل بورد، شاتل و بنانا، فلای جت و قایق های بادبانی اشاره کرد. مارین عضو جامعه کلوپ داران دریایی کیش بوده و خدمات خود را مطابق با استانداردهای جهانی ارائه می دهد.

عکس کلوپ مارین دریا از تفریحات آبی کیش
عکس کلوپ مارین دریا از تفریحات آبی کیش

عکس کلوپ مارین دریا از کلوپ های دریایی کیش

ساعت کاری همه روزه 9 صبح الی غروب آفتاب – روزهای عاشورا و شهادت امام علی(ع) تعطیل
آدرس جزیره کیش –پشت بازار مرجان – جنب برج دوقلو
آدرس کلوپ مارین دریا از کلوپ های دریایی کیش روی نقشه

مرکز غواصی از کلوپ های دریای کیش

این مرکز در نزدیکی اسکله تفریحی و هتل شایان قرار دارد. این کلوپ در سال 1370 شروع به کار نموده و از بهترین کلوپ های کیش به شمار می آید. تفریحات آبی مرکز غواصی کیش را آموزشی، اسکی روی آب، جت اسکی، غواصی، رینگ عکاسی و نیز فیلمبرداری زیر آب و. . . تشکیل می دهد. همچنین این مرکز تورهای غواصی و دوره های آموزش غواصی را برای علاقه مندان به این رشته ارائه می دهد.

ساعت کاری همه روزه 9 صبح الی غروب آفتاب – روزهای عاشورا و شهادت امام علی(ع) تعطیل
آدرس جزیره کیش –مابین اسکله تفریحی و هتل شایان
مرکز غواصی - تفریحات آبی کیش
مرکز غواصی – تفریحات آبی کیش
آدرس مرکز غواصی از کلوپ های دریای کیش روی نقشه

نگین از کلوپ های دریایی کیش

نگین کیش در نزدیکی مسجد امیر و مجموعه فرهنگی تفریحی آوایا خلیج فارس قرار گرفته و از طریق بلوار اندیشه قابل دسترس می باشد. تفریحاتی که این کلوپ به مخاطبان خود عرضه می کند شامل قایق تند رو، جت اسکی، چتر پاراسل، شاتل و بانانا می باشد.
جهت مراجعه به کلوپ نگین کیش می توانید از ساعت 9 صبح الی غروب آفتاب مراجعه نمایید. توجه داشته باشید که ساعت کاری کلوپ در ایام ماه مبارک رمضان متفاوت بوده و همچنین نگین در ایام شهادت حضرت علی (ع) و تاسوعا تعطیل می باشد.

ساعت کاری همه روزه 9 صبح الی غروب آفتاب – روزهای عاشورا و شهادت امام علی(ع) تعطیل
آدرس جزیره کیش – بلوار اندیشه و نزدیکی مجموعه فرهنگی تفریحی آوایا
تفریحات آبی کیش را با کلوپ دریایی نگین تجربه کنید
تفریحات آبی کیش را با کلوپ دریایی نگین تجربه کنید!
آدرس کلوپ دریایی نگین کیش روی نقشه

کشتی یونانی از کلوپ های دریایی کیش

این کلوپ به آدرس بلوار اندیشه، و نزدیکی مسجد امیر قراردارد. جهت مراجعه به این کلوپ می تواند از ساعت 9 صبح الی 17 مراجعه نمایید. توجه داشته باشید که ساعت کاری کلوپ در ماه رمضان ممکن است متفاوت بوده و همچنین در ایام شهادت امام علی (ع) و امام حسین نمی توانید از خدمات این کلوپ استفاده کنید.

تفریحات آبی کلوپ کشتی یونانی را غواصی، شاتل و بنانا، جت اسکی و قایق های تندرو تشکیل می دهد.

کلوپ دریایی کشتی یونانی از تفریحات آبی کیش
کلوپ دریایی کشتی یونانی از تفریحات آبی کیش
ساعت کاری همه روزه 9 صبح الی غروب آفتاب – روزهای عاشورا و شهادت امام علی(ع) تعطیل
آدرس جزیره کیش – بلوار اندیشه و نزدیکی مسجد امیر
آدرس کلوپ دریایی نگین کیش روی نقشه

مجتمع دنیای زیر آب از کلوپ های دریایی کیش

این کلوپ در نزدیکی پارک ساحلی سیمرغ و همچنین هتل کوثر کیش قرار دارد. این مجتمع تفریحات جت اسکی، غواصی، قایق تند رو، شاتل و بانانا به دوستداران خود ارائه می دهد.

مجتمع دنیای زیر آب از تفریحات آبی کیش
مجتمع دنیای زیر آب از تفریحات آبی کیش

آکواریوس کلوپ دریایی کیش با تفریحات متنوع

آکواریوس در نزدیکی برج های پرشین و ساحل دامون و واقع شده و از طریق و انتهای بلوار هرمز قابل دسترس است. این کلوپ در بخش شمالی جزیره کیش قرار داشته و تفریحات این هتل را جت اسکی، شاتل، بانانا، چتر پاراسل ، غواصی و نیز قایق تفریحی تشکیل می دهد. با توجه به این که کلوپ مذکور دارای امکانات روز دنیا می باشد، از این جهت مورد استقبال گردشگران واقع شده است، اما نسبت به سایر کلوپ ها خلوت تر بوده که از مزایای این کلوپ به شمار می آید.

جهت استفاده از خدمات کلوپ ساعت 9 الی غروب آفتاب به این مکان مراجعه نمایید. در نظر داشته باشید که در ماه مبارک رمضان ممکن است ساعت کاری متفاوت بوده و همچنین این کلوپ در 21 ماه رمضان و 10 محرم تعطیل می باشد.

ساعت کاری همه روزه 9 صبح الی غروب آفتاب – روزهای عاشورا و شهادت امام علی(ع) تعطیل
آدرس جزیره کیش – ساحل دامون – انتهای بلوار هرمز
تفریحات آبی کیش - عکس کلوپ دریایی آکواریوس
تفریحات آبی کیش – عکس کلوپ دریایی آکواریوس
آدرس کلوپ دریایی آکواریوس کیش روی نقشه

کلوپ دریایی اسکوبا کیش

اسکوبا در نزدیکی مسیر دوچرخه سواری، رستوران ساحلی بلوند و هتل یاقوت کیش قرار داشته و از طریق خیابان مرجان 5 قابل دسترس می باشد. به علت داشتن پارکینگ، در صورت مراجعه با خودرو نگرانی بابت جای پارک نخواهید داشت.

ساعت کاری کلوپ اسکوبا ساعت 8 الی 22 می باشد. ساعت کاری این کلوپ در ایام ماه مبارک رمضان ممکن متفاوت باشد. پیش از مراجعه از ساعت کاری کلوپ در این زمان اطمینان حاصل نمایید.  تفریحاتی که شما می توانید در این کلوپ دریایی تجربه نمایید شامل غواصی، شاتل و بنانا، چتر پاراسل، قایق تندرو و جت اسکی می شوند.  مدت زمان اکثر تفریحات این کلوپ 15 دقیقه بوده و در فاصله 1 دقیقه ای از ساحل قرار گرفته است. 

ساعت کاری همه روزه 9 صبح الی غروب آفتاب – روزهای عاشورا و شهادت امام علی(ع) تعطیل
آدرس جزیره کیش – خیابان مرجان – مرجان 5
تفریحات آبی کیش - کلوپ دریایی اسکوبا
تفریحات آبی کیش – کلوپ دریایی اسکوبا
آدرس کلوپ دریایی اسکوبا کیش روی نقشه

سایت غواصی داما در جزیره کیش

این سایت غواصی که به به کشتی غرق شده نیز معروف است که در یک کشتی سنگالی در اعماق آن وجود دارد. در این سایت غواصی می توانید تا عمق 33 متری به زیر آب رفته و از این کشتی غرق شده بازدید کنید. این سایت در فاصله 7 کیلومتری جزیره واقع شده است.

تفریحات آبی کیش - سایت غواصی داما
تفریحات آبی کیش – سایت غواصی داما

در این سایت حتی اگر هیچگونه تجربه ای در زمینه شنا کردن هم نداشته باشید، قادر خواهید بود از غواصی لذت ببرید. چنانچه قصد داشته بشید که به کاوش در این کشتی بپردازید بایستی دوره های تخصصی را گذرانده و همچنین برای ورود به این کشتی نیز از کابین فرماندهی آن اقدام نمایید.

سایت غواصی بیگ کورال جزیره کیش

این سایت غواصی دارای اکوسیستم غنی و زیبایی می باشد که پدیده منحصر به فرد را در پیش چشم غواصان می گشاید.

در سایت بیگ کورال، عمق غواصی از 4 الی 6 متر متغیر بوده و در شرق جزیره کیش واقع شده است. در این سایت آبزیان مختلفی شامل اژدر ماهی، دلقک ماهی، لاک پشت و غیره وجود دارد.

تفریحات آبی کیش - سایت غواصی بیگ کورال
تفریحات آبی کیش – سایت غواصی بیگ کورال

سایت غواصی کشتی یونانی از تفریحات آبی کیش

در این سایت که عمق آن، 4 الی 5 متر می باشد می توانید از داخل کشتی یونانی نیز بازدید نمایید. در داخل کشتی می توانید آبزیان مختلفی را مشاهده کنید.

سایت غواصی ساترن کرک از دیگر تفریحات آبی کیش

در این سایت می توانید لذت غواصی در مکانی خلوت را تجربه کنید زیرا گردشگر کمتری به این سایت مراجعه می کند. عمق غواصی در این سایت به 16 متر نیز می رسد.

سایت غواصی ساترن کرک
سایت غواصی ساترن کرک

قیمت غواصی در جزیره کیش

قیمت غواصی در جزیره کیش برای حدود یک ساعت به همراه آموزش حدود 327 هزار تومان می باشد. این قیمت برای کودکان نیز همین مقدار است. قیمت غواصی می تواند در سایت های غواصی مختلف و با توجه به امکانات و مدت زمان متغیر باشد.

پاراسل از تفریحات آبی کیش

معروف ‌ترین و محبوب ‌ترین تفریحات آبی کیش می‌توان به پاراسل اشاره کرد. این تفریح که از هیجان ‌انگیزترین تفریحات آبی محسوب می‌شود تنها در جزیره کیش انجام می‌شود.

در این تفریح شما سوار بر یک چتر پاراسل می‌شوید که توسط کابل‌هایی قوی به یک قایق تندرو متصل است. سرعت حرکت قایق روی آب باعث می‌شود شما همراه با چتر پاراسل به پرواز دربیایید. حداقل ارتفاع پرواز با با این وسیله 150 متر و حداکثر 500 متر است. تماشای منظره فوق‌العاده خلیج فارس و جزیره کیش از آن ارتفاع بسیار شگفت ‌انگیز و جالب است. این تفریح ابی همراه با آموزش و هدایت یک مربی حرفه‌ای و با رعایت کامل نکات ایمنی انجام می‌شود. محدودیتی برای خانم‌ها ندارد اما کودکان زیر 10 سال باید همراه با یک فرد بزرگ‌تر سوار پاراسل شوند. این تفریح در کیش را می‌توانید در کلوپ‌های دریایی کیش و اسکله‌های تفریحی پیدا کنید.

پاراسل از هیجان انگیزترین تفریحات آبی کیش
پاراسل از هیجان انگیزترین تفریحات آبی کیش

سایت های پاراسل در جزیره کیش

از محبوب و معروف ترین تفریحاتی آبی کیش که می توانید در این سفر آنرا تجربه کنید می توان پاراسل را نام برد. این ورزش هیجان انگیز را تنها در جزیره کیش قادر به انجام آن هستید. چنانچه قصد دارید آدرنالین خون خود را افزایش دهید، از انجام این ورزش غافل نشوید.

در این تفریح شما سوار بر یک نوع چتر به نام پاراسل سوار شده و توسط کابل هایی که به یک قایق تندرو متصل شده است کشیده خواهید شد. سرعت بالای قایق موتوری سبب خواهید شد که شما به پرواز درآیید. حداقل ارتفاع برای پرواز این وسیله 150 متر بوده که تا 500 متر نیز خواهد رسید. تماشای منظره فوق العاده زیبای خلیج فارس از فراز آسمان تجربه است این تفریح با رعایت کامل مسائل ایمنی و زیر نظر مربی حرفه ای انجام می شود.

در انجام این ورزش محدودیتی برای خانم ها وجود ندارد، اما افراد کمتر از 10 سال بایستی این تفریح را حضور یک فرد بزرگسال انجام دهند. پاراسل را می توانید در کلوپ های دریایی کیش و در نزدیکی اسکله تفریحی انجام دهید. همچنین مجتمع تفریحات دریایی، پارک ساحلی مرجان، ساحل دامون و پشت مجموعه مارینا پارک هتل (ناتیلوس) نیز این تفریحات را ارائه می دهند.

عکس از پاراسل کیش
عکس از پاراسل کیش

قیمت پاراسل در جزیره کیش

قیمت پاراسل با توجه به سایت مورد نظر، امکانات آن و مدت زمان استفاده متغیر می باشد.

نمای فوق العاده خلیج فارس با پاراسل کیش
قیمت تفریحات آبی کیش – پاراسل

فلای بورد از دیگر تفریحات آبی کیش

در فلای برد کیش شما به تخته ای وصل می شوید که با استفاده از فشار قوی آب عمل کرده و می توانید ارتفاع بگیرید. در فلای بورد می توانید جهت حرکت خود را تعیین کرده و حرکات چرخشی مختلف را انجام دهید. قبل از استفاده از آن نیاز به آموزش دارید تا بتوانید فلای برد را کنترل کنید.

سایت های فلای بورد در جزیره کیش

به منظور تجربه این تفریح مهیج می توانید از ساحل سیمرغ کیش، ساحل اسکله تفریحی و ساحل دامون کیش بازدید کنید.

قیمت فلای بورد در جزیره کیش

قیمت فلای برد با توجه به مدت زمان و امکانات سایت موردنظر متفاوت بوده و این تفریح معمولا 20 دقیقه طول کشیده که 5 دقیقه اول آن را آموزش خواهید دید.

فلای بورد از تفریحات آبی کیش
فلای بورد از تفریحات آبی کیش

قایق سواری یکی دیگر از تفریحات آبی کیش

از تفریحات دیگر جزیره کیش می توان به قایق سواری اشاره کرد که دارای انواع مختلفی می باشند. در این دسته می توان به قایق های بادبانی، ماهیگیری، تندرو، کایاک، قایق های کف شیشه ای، قایق های تفریحی ویژه اشاره کرد. این قایق ها به صورت تک نفره تا چند نفره قابل اجاره می باشد. این قایق های در سواحل و اسکله های مختلف کیش واقع شده اند.

تفریحات آبی کیش - قایق سواری در جزیره
تفریحات آبی کیش – قایق سواری در جزیره

ماهیگیری از تفریحات آبی کیش

ماهیگیری از جمله تفریحات که می توانید در این جزیره از انجام آن لذت ببرید. به علت شفافیت آب این جزیره مرجانی ماهیگیری در آن نسبت به سایر مناطق ایران آسان تر است. در نظر داشته باشید که بهترین مکان برای ماهیگیری ساحل های نزدیک اسکله تفریحی میرمهنا هستند. اگر قصد دارید که ماهیگیری در کیش را تجربه کنید. اگر وسایل ماهیگیری دارید می توانید در تمامی سواحل آن اقدام به ماهیگیری نموده و یا وسایل ماهیگیری را تهیه کنید. در نظر داشته بشید که انجام این تفریح حداقل 3 ساعت از وقت شما را به خود اختصاص خواهد داد.

همچنین فقط در فصل های بهار و  تابستان ماهیگیری در این جزیره ممنوع بوده و چنانچه قصد ماهیگیری در کیش را دارید باید رد فصول پاییز و زمستان به این جزیره بروید.

تفریحات آبی کیش - ماهیگیری در کیش
تفریحات آبی کیش – ماهیگیری در کیش

اسکوتر زیردریایی از تفریحات آبی کیش

اگر نمی توانید غواصی استفاده کنید، پیشنهاد می کنیم اسکوتر زیردریایی را از دست ندهید. اسکوتر شبیه دوچرخه بوده که دارای موتور می باشد و با رکاب زدن می توانید حرکت کنید. همچنین دارای کپسول اکسیژن و حباب شیشه ای می باشد که سر شما در این حباب قرار می گیرد. در این تفریح به همراه مربی به عمق 10 متری آب خواهید رفت و از تماشای عجایب درای غرق در لذت خواهید شد. مدت زمان این تفریح 15 دقیقه بوده که در وطل آن از شما فیلم و عکس گرفته خواهد شد که در صورت تمایل با پرداخت هزینه می توانید این فیلم و عکس ها را مجموعه دریافت کنید.

محدودیت ها: کودکان زیر 12 سال، افراد دارای فشار خون بالا، بیماری های تنفسی و مبتلا به صرع نمی توانند از اسکوتر استفاده کنند.

اسکوتر زیردریایی از تفریحات آبی کیش
اسکوتر زیردریایی از تفریحات آبی کیش

سایت های اسکوتر زیر دریایی جزیره کیش

شما می توانید در کلوپ دریایی مارینا کیش، ساحل مرجان، ساحل سیمرغ، اسکله تفریحی کیش، مجتمع دنیای زیر آب و مرکز غواصی تراول دایوینگ از اسکوتر زیردریایی استفاده کنید.

قیمت اسکوتر زیردریایی جزیره کیش

قیمت اسکوتر زیردریایی نیز با توجه به سایت موردنظر و امکانات آن متغیر می باشد.

اسکوتر زیر دریایی
اسکوتر زیر دریایی

جت اسکی در جزیره کیش

از تفریحات مهیج دیگر می توان به جت اسکی اشاره کرد. می توانید به صورت تک نفره و دو نفره از جت اسکی استفاده کنید و در استفاده از آن باید از جلیقه نجات استفاده کنید. به منظور تجربه تفریح با جت اسکی کیش می توانید از کلوپ دریایی مارینا کیش، ساحل سیمرغ، اسکله تفریحی کیش، ساحل مرجان و دامون بازدید کنید. قیمت جت اسکی در جزیره کیش با توجه به سایت مورد نظر، نوع جت اسکی و زمان استفاده از آن متغیر می باشد.

اسکی روی آب، تفریحات آبی کیش
عکس اسکوتر زیردریایی در کیش

اسکی روی آب در جزیره کیش

در این تفریح شما روی یک تخته اسکی قرار گرفته و با استفاده از طنابی که به قایق متصل شده است حرکت می کنید. با سرعت گرفتن قایق، سرعت شما نیز بیشتر شده و می توانید حرکات مختلفی روی آب انجام دهید. اسکی روی آب در پارک اسکی کیبل و کلوپ ورزشی مارینا در کیش وجود دارد. اسکی روی آب از تفریحات آبی کیش بوده که به علت کم خطر بودن و ایمنی بالا، علاوه بر افراد جوان، کودکان و افراد مسن نیز می توانند از انجام این ورزش لذت ببرند.

اسکی روی آب جزیره کیش
اسکی روی آب جزیره کیش

تفریحات آبی کیش شاتل

در شاتل سواری، شما روی تیوپ بادی بزرگی سوار می شوید که به قایق های تندرو متصل بوده و در آب کشیده می شوید. سرعت بالای قایق و دور زدن های ناگهانی لذت شاتل سواری را افزایش می دهد. برای استفاده از شاتل باید از کلاه ایمنی و جلیقه استفاده کنید. برای این تفریح، تعداد شما حداقل باید دو نفر باشد.

شاتل سواری از تفریحات آبی کیش
شاتل سواری از تفریحات آبی کیش

سایت های شاتل سواری در جزیره کیش

برای شاتل سواری می توانید به کلوپ های دریایی اسکله مرجان، اسکله تفریحی، کلوپ دریایی ساحل سیمرغ و مارینا کیش مراجعه کنید.

تفریحات آبی کیش، شاتل
تفریحات آبی کیش، شاتل

پدل بورد جزیره از تفریحات آبی کیش

پدل بورد نوعی ورزش بوده که با استفاده از یک شناور مخصوص و پاروی یک طرفه روی آب حرکت می کنید. پدل برد را می توان به صورت دو نفره تجربه کرد، همچنین محدودیت سنی و جنسی در آن وجود ندارد. در این تفریح که شباهت بسیار زیادی به موج سواری دارد شما و همراهتان بر روی یک بورد ایستاده و شروع به پارو زدن می کنید.

 اما در پدل بورد خبری از موج های بزرگ نیست. برای انجام این ورزش بایستی بدنی ورزیده داشته باشید. در این تفریح شما علاوه بر مربی ناجی اختصاصی داشته و پیش از آغاز این ورزش نیز آموزش های اختصاصی به شما داده می شود.

سایت هایی که پدل بورد کیش را ارائه می دهند شامل کلوپ سی من، پارک کیبل اسکی، پارک آبی بادی مارینا و کلوپ مارین دریا می باشد. انجام این ورزش یک ساعت از وقت شما را به خود اختصاص خواهد داد.

پدل بورد جزیره از تفریحات آبی کیش
پدل بورد جزیره از تفریحات آبی کیش

کریزی بوت (قایق دیوانه تندرو)

از دیگر تفریحات آبی کیش که می توانید آن را به صورت انفرادی انجام دهید می توان به کریزی بوت یا قایق دیوانه اشاره کرد. کریزی بوت از جدیدترین تفریحات آبی کیش بوده که شما به همراه اعضای خانواده، دوستان و دیگر گردشگران سوار یک قایق تندرو خواهید شد.

 این قایق که توسط یک کاپیتان بین المللی با سرعت بسیار زیاد بر روی امواج دریا هدایت می شود. با وجود سرعت زیاد از امنیت بالایی برخوردار بوده و تمامی مسافران ملزم پیروی از دستوران کاپیتان و پوشیدن جلیقه نجات در قایق خواهند بود. مدت زمان این تفریح 10 دقیقه خواهد بود.  

تفریحات آبی کیش  - کریزی بوت
تفریحات آبی کیش – کریزی بوت

کایت بوردینگ از تفریحات آبی کیش

این تفریح شباهت بسیار زیادی به اسکی  روی آب دارد با این اختلاف که شما بر روی اسکی روی آب ایستاده و توسط پاراگلایدری که در دست دارید به آسمان خواهید رفت. در نظر داشته بشیا که برای انجام این ورزش، شرایط جوی باید مساعد بوده و باد مناسب برای اوج گرفتن پاراگلایدر از سطح زمین وجود داشته باشد. تماشای خلیج فارس و جزیره کیش از ارتفاع تجربه ای منحصر بفرد خواهد بود.

عکس کایت بوردینگ از تفریحات آبی کیش
عکس کایت بوردینگ از تفریحات آبی کیش

بنانا سواری در جزیره کیش

بنانا سواری جزء تیوپ های تندرو بوده که مانند شاتل سواری به قایقی تندرو وصل می شود. در این تیوپ ها، افراد پشت سر یکدیگر نشسته و به دنبال قایق کشیده می شوند. برای بنانا سواری می توانید به ساحل اسکله تفریحی، ساحل مرجان، ساحل سیمرغ و ساحل دامون مراجعه کنید.

تفریحات آبی کیش - بنانا سواری
تفریحات آبی کیش – بنانا سواری

بیگ بال

از دیگر تفریحاتی بوده که در این جزیره می توانید آن را انجام دهید. این تفریح در خارج از ایران با نام حباب بزرگ (Giant bubble) شناخته می شود. برای انجام این ورزش وارد حبابی شفاف شده و سپس درب آن بسته می شود و شما بر روی آب قرار می گیرید. اکنون شما می توانید با راه رفتن در داخل این حباب به یکدیگر ضربه زده و برخورد داشته باشید. برای انجام این ورزش محدودیت سنی نخواهید داشت و می توانید این تفریح را با اعضای خانواده خود به انجام برسانید. معمولا برای انجام این ورزش مناطق دور را حصار کشی کرده و تجهیزات ایمنی خاصی را اختصاص یافته است. 

تفریحات آبی کیش - بیگ بال
تفریحات آبی کیش – بیگ بال

تیوپ سواری

این تفریح که همانند بنانا سواری است شما با سوار شدن یک تیوپ و پوشیدن تجهیزات ایمنی مانند جلیقه و کلاه به یک قایق تندرو متصل شده و با سرعت زیاد راهی دریا خواهید شد. در این تفریح شما با سوار شدن داخل یک تیوپ به مصاف امواج دریا خواهید رفت. این تفریح 20 دقیقه طول خواهید کشید.

تفریحات آبی جزیره کیش برای کودکان

از تفریحات آبی در جزیره کیش که کودکان نیز می توانند استفاده کنند می توان به پارک آبی اوشن، پدل برد، بنانا سواری، پاراسل، پارک دلفین و پرندگان کیش اشاره کرد. جزئیات این تفریحات در بالا ذکر شده است.

تفریحات آبی کیش برای کودکان
تفریحات آبی کیش برای کودکان

کشتی آکواریوم

از دیگر تفریحات آبی کیش که می توانید آن را به صورت انفرادی و یا گروهی انجام دهید می توان به گشت آبی با کشتی آکواریوم و یا قایق های کف شیشه است. این قایق ها بیشتر در مناطقی که تجمع موجودات در آن نقطه بیشتر است اقدام به گشت زنی می کنند. کف شیشه ای این قایق ها مسافران و گردشگران را قادر خواهد کرد که موجودات دریایی منطقه را مشاهده کرده و از نزدیک با محل زندگی آنها بازدید نمایند. انواع کوسه ها، ماهی ها، لاک پشت ها و خرچنگ ها بیشترین موجوداتی هستند که در این گردش خواهید دید، بدون آنکه کمترین صدمه ای به محیط زیست و محل زندگی این موجودات وارد نمایید.

این کشتی ها همه روز از ساعت 10صبح الی 16 در اسکله های جزیره کیش مانند اسکله تفریحی این جزیره به ارائه خدمات به مسافران خواهند پرداخت. در این کشتی ها علاوه بر تماشای موجودات دریایی، پذیرایی از مسافران، موزیک های شاد و گشت زنی با کشتی های آکواریوم صورت می گیرد که باعث خواهد شد لذت بیشتری از گردش خود ببرید.

عکس کشتی آکواریوم
تفریحات آبی کیش – عکس کشتی آکواریوم

پارک آبی اوشن در جزیره کیش

پارک آبی اوشن اولین پارک آبی روباز ایران بوده که در خیابان کیش این جزیره قرارگرفته است. این مجموعه آبی دارای تفریحات متنوعی بوده که شامل سرسره های مختلف، برکو، رابو، آبان، چالاب، تیوب سواری، رودخانه و غیره می باشد که در دو سانس آقایان و بانوان فعالیت می کند و علاوه بر بزرگسالان، کودکان نیز می توانند از این مجموعه استفاده کنند. پارک آبی اوشن دارای قسمت‌ های مختلفی را برای بزرگسالان، کودکان و نوجوانان بوده و خدمات ماساژ، رستوران و کافه و فروشگاه را نیز به این افراد ارائه می دهد اما برای استفاده از این امکانات هزینه جداگانه دریافت می‌شود.

سانس بانوان پارک آبی اوشن کیش: بانوان جهت بهره مندی از خدمات این مجموعه بایستی روزهای شنبه، سه شنبه و چهارشنبه به این مجموعه مراجعه نمایند.

سانس آقایان پارک آبی اوشن کیش: آقایان نیز برای استفاده از این مجموعه بایستی در روزهای دوشنبه، پنجشنبه و جمعه به این مجموعه بروند.

عکس پارک اوشن - تفریحات آبی کیش
عکس پارک اوشن – تفریحات آبی کیش

مطلب پایانی

در این مقاله به معرفی کامل انواع سرگرمی ها و قیمت تفریحات آبی کیش پرداختیم. شرکت رسپینا به عنوان یکی از معتبرترین شرکت ها در زمینه خدمات مسافرتی، آفرهای ویژه ای را برای مسافران جزیره کیش فراهم می کند. با رزرو تور در سایت رسپینا می توانید از پیشنهادات جذاب این شرکت مبنی بر سینما 7 بعدی، ورودی رستوران ها و شهربازی هالند، گشت جزیره و سافاری استفاده کنید.

همچنین برخی از پکیج های تفریحات آبی کیش با تخفیف بالایی برای شما قابل ارائه می باشد که در بالای صفحه پس از انتخاب زمان تور و هتل مدنظر خود، می توانید این تخفیفات ویژه را مشاهده کنید. اگر در سفر به کیش از تفریحات آبی استفاده کرده اید تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول تفریحات آبی کیش

پاراسل آبی کیش چگونه است ؟

در این تفریح شما سوار بر یک چتر پاراسل می‌شوید که توسط کابل‌هایی قوی به یک قایق تندرو متصل است. سرعت حرکت قایق روی آب باعث می‌شود شما همراه با چتر پاراسل به پرواز دربیایید. حداقل ارتفاع پرواز با پاراسل 150 متر و حداکثر 500 متر است. تماشای منظره فوق‌العاده خلیج فارس و جزیره کیش از آن ارتفاع بسیار شگفت‌انگیز و جالب است. این تفریح ابی همراه با آموزش و هدایت یک مربی حرفه‌ای و با رعایت کامل نکات ایمنی انجام می‌شود. محدودیتی برای خانم‌ها ندارد اما کودکان زیر 10 سال باید همراه با یک فرد بزرگ‌تر سوار پاراسل شوند. پاراسل در کیش را می‌توانید در کلوپ‌های دریایی کیش و اسکله‌های تفریحی پیدا کنید.

بیگ بال کیش چیست؟

این تفریح در خارج از ایران با نام حباب بزرگ (Giant bubble) شناخته می شود. برای انجام این ورزش وارد حبابی شفاف شده و سپس درب آن بسته می شود و شما بر روی آب قرار می گیرید. اکنون شما می توانید با راه رفتن در داخل این حباب به یکدیگر ضربه زده و برخورد داشته باشید. برای انجام این ورزش محدودیت سنی نخواهید داشت و می توانید این تفریح را با اعضای خانواده خود به انجام برسانید. معمولا برای انجام این ورزش مناطق دور را حصار کشی کرده و تجهیزات ایمنی خاصی را اختصاص یافته است.  

اسکی روی آب کیش به چه صورتی انجام می شود؟

در این تفریح شما روی یک تخته اسکی قرار گرفته و با استفاده از طنابی که به قایق متصل شده است حرکت می کنید. با سرعت گرفتن قایق، سرعت شما نیز بیشتر شده و می توانید حرکات مختلفی روی آب انجام دهید. اسکی روی آب در پارک اسکی کیبل و کلوپ ورزشی مارینا در کیش وجود دارد.

پارک آبی اوشن در جزیره کیش چه تفریحاتی ارائه می دهد؟

این مجموعه آبی دارای تفریحات متنوعی بوده که شامل سرسره های مختلف، برکو، رابو، آبان، چالاب، تیوب سواری، رودخانه و غیره می باشد که در دو سانس آقایان و بانوان فعالیت می کند.
همچنین دارای قسمت های مختلفی را برای بزرگسالان، کودکان و نوجوانان بوده و خدمات ماساژ، رستوران و کافه و فروشگاه را نیز به این افراد ارائه می دهد اما برای استفاده از این امکانات هزینه جداگانه دریافت می‌ شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا